75
  • mikloss
    #1
    AMD az Ati-val jobb vagy Nvidi-ával jobb? vagy ez hülyeség tök mind1 melyik?
  • SötétBarom
    #2
    Ígyvan. Nekem pl. AMD-m van Nvidiaval és tökéletes ;DDD
  • DjDano
    #3
    Intel + Nvidia a nyerő!!
  • maestro85
    #4
    Szerintem eléggé balga lépsé lenne, jlen pillanatban az AMD részéről, mikor szorít az Intel. Az ötlet jó, de szerintem egyenlőre csak a részvények erősödését várják ettől, majd esetleg mikor biztosabb a pozíció akkor vásárlogasson csak az AMD, de szerintem most jó lenne ha kihozna valami újítást, mert hiába vagyok AMD párti, jóformán kaki ami van Conroe ellen. az ilyen AM2-es próbálkozások egyenlőek a nullával. Én csak reménykedem hogy eddig valami nagy készül az AMD háza táján, mert fejlesztésekről semmi jót neml ehet hallani 2007-2008 végéig. Remélem csak titkolózik és már holnap kibukik valami nagy durranás, mert ha nem roló le, mert én is conroe-t fogok venni mert jobb hiába vagyok AMD párti. Ez van.
  • Visor
    #5
    Ebben egyet értek! Intel + Nvidia 4EVER!

    Jah és 1,2 billió forintból az egész Magyarország problémája megoldódna! Hamár forintba számoljuk a felvásárlási árát.
  • maestro85
    #6
    Nem, nem oldódna meg. Csak visszatudnánk fizetni a hitelt, és kész. De a gazdaság nem attól gazdaság, hogy nicnsen hitelünk attól még lehet szar. Az egész rendeszer igazságosabbá kellene tenni, ndem úgy mint ezek amit művelnek odabent. De ez a dolgo tény, zárjuk le. PÁ
  • JL666
    #7
    kicsit zavaros ez nekem billion nem milliárdot jelent?

    http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?O=HUN&flash=&E=1&sid=ae08977729254252134464edf22e1932&in_form=1&L=HUN%3AENG%3AEngHunDict&W=milli%E1rd&M=1&C=1&T=1
  • jefferson83
    #8
    Szvsz attól függ, hogy az óceán melyik partján állsz (ENG vs USA).
  • maestro85
    #9
    az angol billo az magyrul milliard. De nállunk a biillió már egy fentebbi szint azt ne kérdzed hanyas szorzo, csak az angoloknál furcsa a billio hasznalata, ezt már én is tapasztaltam. lényeg hogy az amaerikai dollárban magyarul értve 5,5 milliard -ot szorozd meg kb 210 forinttal vagy mennyi az USD manapság :)
  • mikloss
    #10
    Sztem meg AMD + Nvidia a nyerő !!! a proci mind1 csak nvidia legyen mi?!
  • Aegis
    #11
    így van! AMD+Nvidia
  • maestro85
    #12
    Valami fontosat kifelejtettem. Hogy még jelenleg is nincsen az az átlagfelhasználó akinek ne AMD konfig érné meg jobban árban, mikor 3200+ -os Atlhon 20ropiért kapható. És még ez is egy nagyon jó darabig elvisz mindent, átlagemberéknél. Csak ez vigasztal még hogy talán nem hali ki az AMD a harból
  • Akuma
    #13
    A cím szerint "1,2 billió forintért", márpedig mi nem amerikaiak vagyunk, tehát
    1,2 billió forint= 1,2 milliónak a milliószorosa= 1,2*10^12
  • DjDano
    #14
    egyszeűbb lett volna úgy írni hogy 1200 milliárd forint, akkor nem lenne keverés
  • Cat #15
    nincs keverés most sem. Aki nem tudja elolvasni az első mondatot, annak a véleménye mit számít?
  • wanek
    #16
    Jelenleg 1 USD = 218.44 magyar forint
    5.5 milliárd dollár = 5.5*218.44 milliárd forint, vagyis 1201.42 milliárd forint. Te ezt hogyan fejeznéd ki más szóval? Mielőtt okoskodsz, ismerkedj meg a számok világával!

    PS: az egy dolog, hogy az amerikaiak billion-ja magyarul milliárdot jelent, de itt eleve milliárdot szoroztunk fel a magyar mértékegységek szerint!!!!
  • wanek
    #17
    Az előző a #13-ra ment!
  • 12346
    #18
    akinek a számolgatás gondot okoz esetleg, ott legalább bevillan az agy használat..:) de az ilyen "xy proci+xy vga" üzisekhez asszem nem lehet mit hozzáfűzni;)
  • gyuri12
    #19
    hm...csak 1,2 billió akko sztem megveszem
  • gyuri12
    #20
    amúgy nem veszem meg,csak jó volt álmodozni
  • Sanyix
    #21
    Hát nekem volt AMD+Nvidia, és AMD+ATI, és AMD+3dfx is nyerő, úgyhogy ennyi. Vót még Intel+3dfx, de az nevolt nyerő :\ de az intel volt a gyenge láncsszem, nem a 3dfx, ki is esett a leggyengébb láncszem :D
  • asysoft
    #22
    Ezt az AMD-ATI dolgot annyira emlegetik, hogy kezdem elhinni:) Nem tudom, mi fog kisülni belőle, remélem mind a processzorok, mind a GPU-k előnyére fog válni...
  • Basic
    #23
    Nekem eddig az AMD+ATI volt a legjobb.
  • poplacsek7
    #24
    Nem kimondottan vagyok AMD hívő, úgyhogy nem kimondottan lenne jó, ha az AMD felvásárolná az ATI-t. Szerintem jók az ATI kártyák, de nem érdemes ilyenkor eladni a céget, mikor szinte mondhatjuk, hogy lenyomja az nvidiás kártyákat...
    De ők ezt bizti jobban tudják, mint mi laikusok...
  • Caro
    #25
    Szerintem nyugodtan lehetne az alaplapon egy socket a GPU-nak is.
  • dez
    #26
    A csúcson kell abbahagyni... :P De egyébként nem nyomják le, most nagyon is kiegyenlített a dolog.
  • benczurzs
    #27
    Ezt most jól írták !!
    Ezt senki ne kritizálja, főleg olyas valaki, aki még magukkal a számokkal sincs tisztában, csak azt tudja, hogy keverés van a két nyelv között.
    De ez itt most teljesen jó!!
  • csimmasz
    #28
    Ha joltudom az AMD a Nexgen felvásárlása mentette meg annakidején.
    Ugyan most jobban áll a cég,de lehet hogy az Intel úthenger ellen megint valami erős szövetségesre lessz szüksége.
    Én kedvelem az AMD-t valszeg mégegy proci váltás belefér a 939-es lapomba(x2)de ha utánna sem zárkozik fel a conro-hoz akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül váltok intelre.

    Igazán nem is értem a fan-okat hogylehet egy céget elborultan,fröcsögve védeni, és szidalmazni a másik céget.

    Ez vonatkozik intel és amd fanokra is.
  • Damon
    #29
    Szerintem meg UltraSPARC és 3DLABS, de ez az én gondom.
  • Caro
    #30
    Nem kell aggódni, ha valóban olyan nagy lesz a conroe, amit egyébként kétlek, akkor majd fillérekért fogják dobálni a nagyon jó AMD procikat.
  • kandeláber
    #31
    Teli van az intenet Conroe tesztekkel.
  • csimmasz
    #32
    Ja,olvastam is az árcsökkentésről.
    Télen megy is a csere valami X2-re aztán majd meglátjuk.
    Egyébként az Amd-nek is komoly fejlesztő csapata lehet az ex inteles nexgen plusz az egyéb helyről átcsábított mérnök(Alpha project).
    De nagyon joban van az IBM-el is.
    Nagyon nem lenne jo az egyszereplős piac,arra nagyon ráfaragnánk(sebesség alig nőne bezzeg az árak!!!)
  • irkab1rka
    #33
    Ja, eddig is mindent el tudtak lopni az inteltől, szóval én továbbra is AMD párti vagyok.
  • dez
    #34
    Az utóbbi években nem kellett túl sokat lopni tőlük... Kb. egy dolgot, az SSE3-at, de az nem nagy cucc. Mellesleg jobban ment K8-on, mint P4-en.
  • dez
    #35
    Egyébként az utóbbi pár évben nem is lopott senki senkitől, mert keresztlicenc-megállapodás értelmében azt vehettek át, amit akartak, legálisan.
  • asysoft
    #36
    Hidd el, a Conroe nagyon jól sikerült. Mondom ezt úgy, mint akinek még nem volt Intel processzoros gépe (mindig így jött ki a lépés:)), viszont a következő könnyen lehet, hogy az lesz...
  • Xtranz
    #37
    Remélem kamu az egész,lehet megtörné a fejlesztési lendületet az Amd nél ha még Az Ati lapkákat is fejlesztenie kellene a piac igényei szerint.És 2 hatalmas különálló céggel szemben fejleszteni elég bizonytalan és hatalmas kihívás
    (Intel+Nvidia).

    Az asztalomon itt dohog egy Amd A64+Ati,és egy duálmagos Intel+Nvidia konfig. Jelenpillanatban az utóbbin mennek szebben a gamek.Oblivion,NfsMW,stb.
  • pTk
    #38
    Sztem tök jó lenne ha mondjuk a gpu 4+ ghzn pörögne nem?
  • Alfa Of NS
    #39
    Es oprendszer futna rajta
  • Mice
    #40
    pedig már szerintem minden sg fórumozó elhitte!:DDDDDD