17
  • Flashy
    #1
    processzorpiacon a "befűt neki" szólás eléggé vicces :D
  • dez
    #3
    "Utóbbit kényelmetlenül érintheti, hogy a korábbi hírekkel ellentétben mégsem készül a Hyper-Threading ellentétének kikiáltott technológia, amely a hagyományos szoftverek (játékok) futtatását gyorsítaná az ikermagos processzorokon."

    Kényelmetlenül érintheti? Csak tudtak róla, hogy nem készül náluk ilyen...

    Naszóval, kár, volt benne fantázia. (Kb. úgy működhetett volna, hogy a 2. mag végrehajtó-egységei az 1. mag rendelkezésére lett volna bocsátva átmenetileg.)
  • pentium419
    #4
    rossz ötlet ez a reverse HT,mert ha valóra válik akkor soha nem készültek volna 2 vagy több magra optolt programok:/

    azért amd ne érezze meg nagyon ezt a gőzhengert mert abból nem sok jó sülhet ki...(lsd p1-p2 korszak)
  • [Jakuza]
    #5
    Mert a sok idiota iro, meg olvasni se tud.
    Itt az SGn is megettek.

    "AMD Dual-Core Optimizer - The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented. The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core or multiple processor systems."

    Meghajtoprogramot, pedig lelehet tolteni az AMD oldalarol.

    http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_9706,00.html
  • HappyBoy
    #6
    Ilyen magos notit fogok venni. :D
  • BiroAndras
    #7
    Ez a kis progi tényleg használ. A GTA:SA időzítése szétesett X2-n, de amióta ezt felraktam teljesen megjavult.
  • BiroAndras
    #8
    "rossz ötlet ez a reverse HT,mert ha valóra válik akkor soha nem készültek volna 2 vagy több magra optolt programok"

    Azért azt nem lehet elvárni, hogy 1 szálat is dupla sebességgel futtasson. Az eléggé képtelenség. Viszont egy kis gyorsulást talán el lehetne érni.
  • BlueGold
    #9
    Igy jártam a #2 hozzászolás miatt.
  • dez
    #10
    Hogy jártál?
  • Darth Sith
    #11
    Törölve lett szegény. :)


    Amúgy a Conroe-ról annyit, hogy nagyon tetszik, a végig nézett tesztek alapján egyértelműen veri az AMD procikat, 1-től 1-ig. Megvárjuk a januárt, hátha addig picit lejjebb megy kishazánkban az ára és beszerzünk egyet. :)
  • raingun
    #12
    Én tök nem értem " Core 2 Duo" miért, volt Core 1-is?
  • dez
    #13
    Volt, de csak Mac-ekbe került, legalábbis desktopon (nem tudom, nem-Mac-es laptopokba került-e).
  • dez
    #14
    Az végülis nem sokkal több, mint egy duál-magos Pentium-M.
  • dez
    #15
  • dez
    #16
    (Gondolom, azért nem írt túl szépeket.:))
  • Tiberius B
    #17
    Hehe, végre vmi fejlődés errefelé is!