97
Migrén
  • Dragooon #1
    Első percek: apró fejfájások, a kedvem a padlóra zuhant, agresszív lettem, nem egyszer vesztem össze a testvéremmel kb tíz perc alatt. Gyorsan bevettem egy Algoflexet, egy egyszerű fájdalomcsillapítót, ami persze egyáltalán nem használ semmit, de ha nagy szerencsém van, elmúlik a hatása alatt a fájdalom. A legelső jelek után két perccel erő, kínzó fájdalom hasított a fejembe. Elkezdődött. Ezután tehettem bármit is, már nem múlhatott el csak is magától. Ha a környezetemben valaki zenét hallgatott a fejem majd' szétrobbant. A tökéletes csöndet sehol nem tudtam volna megtalálni, ígyhát lefeküdtem a szobámban, ahol a testvérem gépelt a billentyűzeten. Ilyen hangosan még soha nem hallottam azokat a kattanásokat.

    Negyed órával később ömlött rólam a víz, erős hányingerem volt és szédültem, a bal lábam néha-néha megrándult. A fejemet a párnámba nyomtam, illetve vertem, hogy valamiképp enyhítsem a kínjaimat. Sikertelenül. Aztán elaludtam. Két órával később keltem föl, mindha mi sem történt volna.

    A migrén rohamokban jelentkezik. Ehhez hasonló esetek általában 3-4 hetente fordulnak velem elő, de van olyan, mikor egy héten többször is megismétlődik az eset. Többször fordult elő olyan eset, hogy reggel felkeltem és közöltem az édesanyámmal, hogy ma milyen sz*r napom lesz. Délután négykor teljesen izzadtan az ágyamban feküdtem, a szememből folytak a könnyek.
  • Dragooon #2
    Van rajtam kívül olyan, aki ilyen rohamokkal küszköd? Ismertek valami kezelési módót, ami hatásos is lehet?
  • Dragooon #3
    áh nem tudok írni, sajnálom
    találtam egy cikket, amiben megmagyarázzák a migrént, mint jelenséget.
    http://www.netorvos.com/fejfajas/migren.html
  • jefferson83
    #4
    Mi lenne, ha egy orvost kérdeznél meg? Szerintem biztos jobban tudnak segíteni neked, mint mi.
  • Dragooon #5
    na igen ez igaz, de én a "betegek" véleményére is kíváncsi lennék
  • PeeTeR
    #6
    akupunkturas kezeles. egyik baratnomnek volt ilyen, szulei 16evig semmi nem tudtak csinalni vele. megismert, 2honappal kesobb megtudtam mi van, elotte nem merte elmondani. apumnak van egy nagyon jo ismerose, O kezelte kiscsajt. kb. 3honap alatt ugy elmult neki, hogy soha tobbet nem volt migrenes rohama. ha kell elkuldom a telefonszamot, de elore szolok hogy nem olcso es balatonfuredi az orvos..
  • Qwerty4
    #7
    Nekem szerencsére ilyen tüneteim nem voltak soha.
  • Dragooon #8
    hát jó, megköszönném, ha elküldenéd. max előtte kipróbálunk még pár dolgot és végső esetben lehet h majd elővennénk! köszi ;)
  • Cat 02 #9
    ismerösöm nek azért votl ilyne fejmfájása mert a tanár ordibátl vele ¢¢
  • Dodo55
    #10
    A szüleimnek a csokitól migrénje lesz. Ez nem vicc, állítólag a kakaóbab héja okozza, mert a fehércsoki, amibe a kakaóbab héja nincs beletéve(azért fehér a fehércsoki), nem okoz nekik migrént.
  • jefferson83
    #11
    Megértelek, de én véleményem szerint ez egy olyan betegség melyre a helyes gyógymód egyénfüggő. Tehát attól függ, hogy milyen időközönként jön elő és milyen hatást vált ki. Ez betegeknél más és más. Na persze nem vagyok orvos.
  • Alexease
    #12
    A huvelykujj es a mutatoujj kozotti "lebenyes/husos" () reszt kell masszirozni. Csak alkalmi kezeles, fejfajasra is jo! De ezt pontosabban valami akupresszuras (NEM punktura;D) olvasmanyban erdemes pontosabban megnezni.
  • Dodo55
    #13
    Az fáj mint az állat, ha megnyomom! Csak úgy kipróbáltam most, és rohadtul fáj! Bár lehet, hogy csak nekem, de nem hiszem, mert mindkét kezemen fáj.
  • jefferson83
    #14
    Ne satuval :)
  • Dodo55
    #15
    A két ujjam nem satu. Igaz van bennük power:D
  • Alexease
    #16
    Azert irtam hogy "masszirozni" es NEM szetpreselni! :))))

    Amugy ezt a pontot, es meg sok mast is, hasznalnak kulonfele harcmuveszetekben is. Biztos lattal mar filmet, ahol megfogja "ott" a kezet, szinte ket ujjal, es meg ovatosan csavar is rajta egyett;)))

    Vagyis masszirozni, nem preselni:)))
  • Dragooon #17
    asse tudom melyik-melyik mindjárt kipróbálom
  • Dragooon #18
    hát, semmit nem érzek :P
  • gameplusz
    #19
    Nem tudom, de nekem eddig életemben 2x fájt a fejem, egyszer, amikor lyukas volt a bölcsességfogam - amit azóta sikeresen kinyúztak - és egyszer, amikor annyira fáradt voltam, hogy az már megviselt erőteljesen. Mindenesetre érdekes téma, +fav, szüleim szenvednek ilyen dolgoktól, hátha lesz valami érdekes "megoldás" ezügyben.
  • Dragooon #20
    nekem is ritkák a fejfájásaim, de ezek a rohamok 2 hetente is előfordulnak. szerencsés vagy
  • cSuwwi
    #21
    valamilyen szinten hajlam is kell rá, nem népbetegség mint pl. az asztma
    migrénem sztem még sosem volt, néha fáj a fejem (évente 2-3x max)
    a stresszmentes életmód sokat segíthet, bár ehhez olyan munka/beletörődömség is kell
    egész nap a gép előtt ülök és kódokat böngészek/írok, a határidők a fejem felett lógnak, nem éppen stresszmentes életmód (panaszkodnak is sokan), bizonyos dolgokat tudni kell "leszarni", nagyon sokat segít (1 kezemen meg tudom számolni hányan tudtak felidegesíteni az elmúlt 1 évben) .)
    a tvben reklámozott fájdalomcsillapítókban annyira nem bíznék, akinek van pénze marketingre, akár a lószart is eladják mint legjobb fájdalomcsillapítót (arról nem is beszélve hogy ugyanaz a hatóanyaga mindnek, csak más a csomagolása)...
  • Dying Soul
    #22
    Nekem nem migrénem volt, hasonló, de megtudlak érteni maximálisan. Respect!
    Nagyonremélem rendbejössz!

    Amit sokan említettek az az aszpirin pont, és igen, sima fejfájásra baromi hatásos és veszettül fáj, ha jól megnyomják. Nem hülyék a kínaiak.
  • haxoror
    #23
    Ha hajlamod van rá akkor köszönd meg a szüleidnek a szar géneket és így jártál.

    Ha nem hajlam hanem környezeti hatás akkor -> orvos és ŐSZINTÉN elmondasz MINDENT!
    Ha mázlid van rájön hogy mi van a háttérben, a fájdalomcsillapító csak tüneti kezelés és minél többet használod annál kevésbé hat és attól soha nem fognak megszűnni a rohamok szal mindenképp orvossal nézesd meg magad és ne önerőből akard megoldani.

    Az akupunktúrát meg ilyen dolgokat a helyedben mellőzném, az az utolsó utáni módszer.
    (annál még az is többet ér ha denevérszart dörzsölsz a hajadba éjfélkor a temetőben, de ez csak az én véleményem szal nyugodtan baszd el a pénzed kuruzslókra, jó ha minden tizedik önjelölt sámán ért ahhoz amit csinál...)
  • haxoror
    #24
    Mintha rémlene hogy még a hajlam cuccal is tudnak mit kezdeni vmit az orvosok szal menj orvoshoz.
  • Extraboy
    #25
    Egyetertek.
  • Cucmey
    #26
    Nekem is voltak régen migrénes rohamaim. Hála istem utóljára kb 1 évvel ezelött jött elő. Több dolog is ki válthatja a rá hajlamos személyeknél pl hirtelen időjárás/légnyomás változás. Úgy érzem egészségesen kell élni és akkor nagyon ritkán fog előjönni. Régen sokat buliztam, ezeken a helyeken passzívan dohányoztam és mellette még szerettem az italt is. Manapság már nagyon ritkán járok el szorakozni és kerülöm a dohányzó helyeket. Ezenkívül nagyon ritkán iszom akkor is max egy vagy két sört vagy long drinket. Mióta igy élek szinte teljesen megszüntek a migrénes rohamaim. Legyen ez egy fajta példa hogy lehet megelőzni. Persze másokból lehet hogy teljesen más dolog váltja ki ezt!!
  • OrioN the S
    #27
    nekem szokott lenni kitörésem D: olyankor török zúzok :|
  • Goth
    #28
    aszittem ez csak nőknél van D:
  • criminal law
    #29
    nekem 19 évesen jelentkezett először, és főleg a nagy meleg váltja ki, tehát ősszel-télen nincs.

  • CattiBrie
    #30
    tejóég!
    ilyen korban?

    milyen életviteled van neked?
  • CattiBrie
    #31
    finom érintés powa.. szegény lány, ha így nyúlsz hozzá :)
  • mrzed001
    #32
    Eddig 4 típusú fejfájást sikerült megtapasztalnom (növekvő sorrendben):
    1) tompaság
    2) fejfájás
    3) görcsös fejfájás
    4) migrén (hányingerrel, szédüléssel meg minden)

    Egyrésze megelőzhető: ami 1-essel kezdődik, annak kialakulását azonnali kávé + nagy mennyiségű cukor bevitelével le lehet jelentősen lassítani, illetve elmulasztani.
    Ami már kapásból 2-essel kezdődik ott egy Algopiryn pluszba az előzők mellé, esetleg 4 óra múlva ismét (és sok folyadék)
    Ami 3-assal (főleg ha már eleve erre ébred az ember), no ott 8-10 órának az napodból lőttek. 2-es kúra + apszolút nyugalom (esetleg valami jó sorozat nézés, hogy ne őrülj meg a javulásra várásba). Kiválthatja pölö erős/hirtelen front frontérzékenyeknek
    Ha mindezeket az előzőket nem vetted figyelembe alakulhat ki a 4-es (vagy eleve erre ébredsz, de akkor már este is tuti felébredtél a fájdalomra, ha nem vettél be gyógyszert megérdemled). 3-as kúra + rengeteg cukor + rengeteg folyadék és 4 óránként algo. Estére jobban is lehetsz.

    Ami a gyógyszereket illeti főleg az algopirynt ajánlom, bár gyengének tűnik, de ennek egyik oka pölö hogy nincs teletömve koffeinnel, és hogy nem paracetamol alapú (egyes vélemények szerint a parac. tartós szedése komoly mellékhatásokkal járhat, Algo "csak" a vérképzést bolygatja amit egy kis céklával lehet ellensúlyozni)
  • Dragooon #33
    köszi mindenkinek a tanácsokat!
    Catti: milyen életvitelre gondolsz?
  • CattiBrie
    #34
    Én ezek közül csak az első kettőt tapasztaltam és azt is szerencsére nem sokszor. És soha nem vettem be gyógyszert. És nem is fogok. A gyógyszereket nem ismerem, csak úgy 3-4 félét, de nem is akarom őket megismerni. Én mindig máshogy oldom meg az effajta problémáimat.

    Pl egy kiadós alvás, pihenés (ha este kezd el fájni a fejem, akkor irány korábban az ágy), mostanában a nagy melegben volt, hogy elkezdett fájogatni, ilyenkor többet ittam mint szoktam (hozzáteszem, hogy napi fél liter alatt van a folyadékbevitelem, tehát kb tudom, hogy mi miatt van). És körülbelül ennyi.

    De ugyanez vonatkozik a mentstruációs görcsökre is. Ha itthon vagyok, tuti nem veszek be semmit, amennyiben ki kell mozdulnom meló/suli, akkor ha egyébként nem tudok elindulni, akkor veszek be, ha meg csak kibírhatóan fáj, akkor csak viszek magammal gyógyszert és csak akkor veszem be, ha nagyon nem bírom.

    Egyébként meg azt vallom, hogy minden gyógyítható/rendbe hozható/kibírható gyógyszer nélkül.

    Meg ugye ha egy ember gyakran szed egyfajta gyógyszert, akkor előbb "hozzászokik" a szervezete, vagyis később ugyanaz a gyógyszermennyiség kevésbé lesz hatásos.

    Körülbelül 14 éves koromtól kezdve 100%, hogy mindenfajta betegséget tekintve 50 bogyó gyógyszernél kevesebbet szedtem be.
  • CattiBrie
    #35
    stressz? sokat vállalsz? túlhajszolod magad? keveset pihensz? sokat idegeskedsz? családi körülmények? ...
  • Davidus
    #36
    napi fél liter? nem kevés az egy "kicsit"?
  • mrzed001
    #37
    Hajlam kérdése. Nekem sikerült örökölnöm. Gyerekkoromban össze vissza szúrkáltak és próbálták kitalálni mitől is van (0 sikerrel)
    Persze volt a lázadó tini korszakom (1 nyár) amikor én is megpróbáltam nem bevenni gyógyszert, kipróbáltam mindenféle népi gyógymódot (önhipnózis, akupresszúra: kézfej-halánték, hiperventillálás: túl sűrű levegővétel, meg még a franc tudja mit) Egy ideig hatottak (talán) valamennyire, aztán vége lett a nyárnak és a suliban már nem engedhette meg magának az ember azt a luxust, hogy totál nyugodt legyen (amitől nő a fájdalom), szóval vissza gyógyszerre
  • CattiBrie
    #38
    de :)

    mármint azt monnyák.. én nem vagyok szomjas :)
  • CattiBrie
    #39
    hajlam, örökölés...
    apukámnak migrénes fejfájása volt általában hetente többször

    ok, nem örököltem - de akkor is
  • Dragooon #40
    hát stressz semmiképp nem ér, de volt egy idő, amikor rengeteget idegeskedtem vmi gyógyszert is felírtak szorongás ellen, de ezelőtt is volt már ilyen bajom, szóval szerintem nem ez a legfőbb gond