75
Kertlocsolás eszközei



Márkák:
Gardena,
Cellfast,
Gilmour,
Nelson,
Varing,
Karcher,
Gardens Best,
Extol,
Siroflex,
Stocker
  • Gerzson
    #1
    Sziasztok!

    Érdekelne kinek van tapasztalata a témában, én most gondolkodok egy ilyen földbe süllyesztett telepítésében, érdekelne ki milyen szakirodalmat ajánl, milyen márkával érdemes próbálkozni, mennyire fűnyíró-, és kutyabiztos, mennyire üzembiztos és időálló
    bármi infót szivesen fogadok

    Gerzson
  • Akos 001
    #10
    Talán itt van info.
  • ReTeK
    #13
    mennyire fűnyíró-, és kutyabiztos, mennyire üzembiztos és időálló ?

    szomszédomnak pár éve megvan, se a fűnyíróval se a kutyával nincs gondja
  • DJ Bee18
    #17
    teljesen kutya és fűnyíróbiztos ugyanis a földből csak akkor jön ki, amikor locsolsz. A márkát hogy érted? Mert egyedül nem lehet jól megcsinálni, ki kell hívni valakit + a kert feltúrásával jár
  • passatgt
    #20
    Nálunk van öntözörendszer,hiszen kertépítő vagyok,szóval ha a topikindítónak kell csinálni akko szóljon
  • passatgt
    #23
    Mérkell fikázni az öntözőrendszert?Teljesen jó dolog.Beállítod mikor locsoljon és kész nemkell a slagot huzkodni meg a kannát cipelni.
  • passatgt
    #27
    Aki egésznap dolgozik,hazamegy hulla fáradtan,nemhiszem h lesz kedve locsolgatni
  • ZilogR
    #30
    Hát, ha kell egy áramlástanos gépészmérnök segítsége, akkor keress meg. Ha kell kiszámolom, milyen szivattyút, csövet, szerelvényeket érdemes beépíteni, aztán már csak a pénztárca szab határt. ;)

    Ha van kút és nem kell kifúrni, vagy kiásni az nem rossz. A fúrt kúthoz mindenképp érdemes kútfúró szakembert keresni és nem árt a helyi önkormányzatnál óvatosan megkérdezni, lehet-e effélét csinálni... (A szüleimnek a kert öntözéshez csináltam ásott kútból vizet a kertig kinyomó kis csőhálózatot, mindenféle extrák nélkül (tehát ha kell víz, szivattyú bekapcs és dől a víz a kertben), semmi tartály, meg időzítés, meg nemtommi. Ott náluk az Alföldön az önkormányzat emberei nyilvántartanak minden házi kutat, sőt legutóbb GPS-el is kimérték a pontos helyüket - de minek?)

    Azt sem árt megnézetni egy vizes laborban, hogy mekkora nitrát/nitrit/foszfát/szilikát, nemtommi tartalma van a víznek. Ha ugyanis csecsemők, vagy kisebb gyerekek olyan vízzel öntözött növényeket esznek, amelyekben feldúsulhatnak ezek az anyagok, az ő anyagcseréjük nemigen fogja ezeket szeretni. Ásott és ritkábban vételezett kutakból egy mikrobiológiai vizsgálat sem lenne rossz, mielőtt egy jót kortyolva a jéghideg és tisztának tűnő kútvízből térdig f..ssa magát az ember (hogy a kutyáról ne is beszéljünk).

    És még rengeteg dolog van, ami szóba jöhet - de a legegyszerűbb fúrni egy lyukat két vízzáró réteg közé, belevágni egy búvárszivattyút és jól kiszivattyúzni, ha már nem iszapos, akkor meg naponta járatni egy kicsit, amíg tiszta vizet szállít... ;)


    -=ZR=-
  • Gerzson
    #31
    Van fúrt kút, szivattyú is (nem búvár), jön belőle évek óta rendesen a víz [kop, kop, kop]
    Szomszédunknak viszont pár éve elapadt, pedig csak 15-20 méterre van a két kút.
    Esetleg arra tudsz válaszolni (ha lehet egyáltalán), van a kúttól kb 4-5 méterre egy hatalmas diófa, amit ki akarunk vágni, nem lesz hatással a kút vízhozamára?
    Amúgy csak dísznövényeket locsolunk, de felvetődött a kérdés, hogy nem dugítaná-e el a föld alá helyezett csöveket a kútból jövő víz? Bár tisztának tűnik, és a slaggal sincs semmi dugulás probléma, csak mégis elgondolkodtam rajta.
  • Gerzson
    #32
    Köszönöm a felajánlást, egy olyan kérdésem lenne, hogy betonjárda és betonalapos kerítés+járda alatt hogyan lehet átvinni a csövet?
  • Gerzson
    #33
    találtam egy könyvet, hátha másnak is hasznos lehet: Tóth Árpád: A XXI. század öntözőrendszerei (PDF)
  • Esplanade
    #34
    kicsi kertet szeretnék öntözni, akkora az egész hogy közepéről slaggal elérhető minden zuga
    megörültem hogy létezik szabálytalan kertet öntöző cucc, a Gardena AquaContour

    videóról is meggyőző, de én mégis félve adnék ki 50-70 ezer forintot
    valakinek van tapasztalata? főleg a kihelyezhető érdekelne mert a beépíthetőt tuti kilopnák és ronda is

    keresek hasonló rendszereket, eddig csak egyet találtam: Rain Robot a neve

    házilag megépíteni egy ilyet mennyire lehet nagy munka? 3 motor (jobbra-balra, fel-le, vízerősség) elég lehet a működtetéséhez, számítógéphez kötném, az irányítaná
    ha valaki belefogott ilyesmibe vagy talált a neten valamit az írjon
  • Terno
    #35
    Ha érdekel egy hozzá értő véleménye akkor írj a toth-ontozes kukac freemail pont hu-ra, és szívesen segítek egy olcsó de jó megoldást találni.
  • Esplanade
    #36
    végül Gardena Aquacontour megoldotta a problémát
    de azért leírhatnád mire gondoltál
  • alcotb
    #37
    Hello!

    Kb. 1 éve gondolkodok ezen az öntözőrendszeres dolgon.Nyáron meg is vaslósítom a tervem, nem túl bonyolult és szerintem hatásos is lesz.
    hozzávalók:
    -sok locsolócső
    -4-5 locsolófej (igény szerinte lehet többfajta is)
    Készítettem hozzá egy kis vázlatot.



    Hát valami ilyesmire gondoltam...Remélem bevállik...
    Még annyit hogy nállunk 2 szivattyú van egybekötve, tehát elég jó a nyomás...
  • Desiderata #38
    ezek reális árak? mert nekem elég meredekek :/
  • Desiderata #39
    Open-source sprinkler controller keeps your lawn looking great

  • Desiderata #40
    hehe :D ez jópofa

  • Desiderata #41
    A levegő páratartalmával locsolja a növényeket az AirDrop
  • Desiderata #42
  • Gerzson
    #43
    A Magyar Öntözési Egyesület (MÖE)
    A parköntözés tervezése és építése során
    betartandó minimális szakmai követelmények.


  • Gerzson
    #44
    Gilmour Pattern Master Impulse Sprinkler
    mechanikusan állítható az öntözés távolsága irányonként








  • Gerzson
    #45
    ez ua. csak Nelson gyártmány
    szabálytalan kertek locsolására

  • Gerzson
    #46
    Néhány Gardena termék, amely nálunk nem kapható:

    Classic Root Feeder


    Oscillating Sprinkler ZoomMaxx






    Comfort Part and Full Circle Sprinkler Tango




    Comfort Circular Sprinkler Mambo (nálunk csak a Samba kapható)


  • Gerzson
    #47
    Rapid Rain, lassan feltekeri a csövet, így mozgatva a szórót
  • Gerzson
    #48
    ha a fának nincs tányérja, a GreenWell eszközével könnyen beiszapolhatjuk
    létezik 26 és 50 literes kivitelben
    talán házilag is lehetne ilyet eszkábálni?



  • Gerzson
    #49
    ez is egy megoldás, Tree IV
  • Gerzson
    #50
    babakék szórófejek
  • Gerzson
    #51
    Hunter katalógus 2013 (angol)
  • Desiderata #52
    A víz lehet a 21. század új aranya?
  • Desiderata #53
    Megmenekült a kiszáradástól Magyarország
  • Desiderata #54
    az Aldiban Claber termékek kaphatók
  • Desiderata #55
  • Edorn
    #56
    Tanácsot szeretnék kérni tőletek öntözés ügyében, mert fúrt kútból még sosem öntöztem, semmi tapasztalatom.

    Kb 1000 négyzetméteres kert öntözését kellene megoldani. Van két fúrt kutunk egymás mellett, az egyiken van egy kézipumpás szerkezet, ami nemigazán szuperál.

    Szeretnék venni egy házi vízművet az öntözéshez, de nem tudom melyek a jó márkák és mit érdemes venni.

    Amiket eddig néztem:
    - AL-KO HW 3000 Classic házi vízmű
    - Pedrollo Hydrofresh (ez állítólag egész jó, csak nekem már kicsit drága a legolcsóbb változata is 48 580 Ft-tól csak a szerkezet)

    kb max 50 ezrünk lenne rá, de akkor már mindennek benne kell lenni (pl a slagnak is, mert azunk sincs...)

    Mik a megbízható, jó márkák?
  • Ferkosz
    #57
    Sziasztok!
    Szeretnénk a kertbe automata öntözőt és kutat is fúratnánk. Van valakinek tippje, hogy mire érdemes figyelni a kivitelező választásánál? Ismerőstől kaptam ajánlást, ő a www.kertontozo.hu- t mondta. Ismeri őket valaki? Milyenek?
    Ha valaki tud valamit mondani, nagyon megköszönöm.
  • zlcsi123
    #58
    Sziasztok!

    Vettünk egy kültéri 8 zónás hunter x-core öntöző automatát, és a beállításánál van egy kis gondom:

    Az indítási időpontok beállításánál 1-4 ig be tudom állítani, de 4. után nem az 5öst adja hanem elölről kezdi a 1.vel.
    Próbáltam a b c programot mindegyiknél ezt csinálja.

    Az időtartam beállításnál van 1-8-ig, kézi indítással el tudom indítani bármelyiket, csak az indítási időpontoknál nincsen meg az utolsó 4 kör.

    Mit nyomhattam el?

  • Kepek
    #59
    Szembejött egy (számomra) újabb lengyel márka a Cellfast mellett: Bradas
  • Kepek
    #60
    http://furdancs.blog.hu/ KPE vízcsövet a kertbe is!



    http://furdancs.blog.hu "túlnyomás ellen védő rugós biztonsági szelep"
  • Kepek
    #61
    Locsoljunk okosan - nyári öntözési szabályok

    Tippek a kevesebb öntözéshez!
  • Kepek
    #62
    itt van a Hozelock márka is