331
  • vancrow
    #161
    Működik ez a dolog? leszedtem egy klienst de shogy sem akar összejönni a f2p account kreálás...mindenáron acclaimre dob, ott meg nem találom a gémet
  • musha
    #162
    na végre, tegnap óta open beta...ma kipróbálom asszem...
  • csgj
    #163
    Pff... hát ez érdekes "-.- Elvileg aktív a spellborn beta accountom, mégsem enged be a game.
  • csgj
    #164
    Proxy24-en keresztül csináltam új accountot, azzal már belép... De nem talál "világot" (gondolom szervert), ahová beengedhetne -.- Hát, lol...
  • csgj
    #165
    Na, beengedett. Az elsőként írt nemzetközi szerón vagyok (vmi d-betűs). Rouge-al. Amúgy sztem nagyon klassz lett a game. A harcrendszer ütős, de még van sok bug, hiszen csak beta. Kár, hogy a free játék nem a full játék :S
  • csgj
    #166
    ja, a kari neve: Lucy-Boatwright
  • musha
    #167
    nekem is tetszik, én még bugot sem láttam sokat...tetszik, hogy bele mertek nyúlni a megszokott harcrendszerbe, és valami újat akarnak. nagyon kellemes a grafika is (ha beállítja az ember, mert alapban nem annyira), szóval jó ez, hát bumm, 10 dollárt meg megér havonta, ha hosszabb távon érdekel...

    (ShinjinSama vagyok szintén a d betűs pvp szerveren és mage)
  • csgj
    #168
    Öö, én pve-en, azt nem írtam :S
  • Probatbicol
    #169
    Megnéztem én is és nagyon bejön a játék. A grafika telitalálat, tetszik a figurák karikírozott megjelenése, a táj , a hangulat szuper. Egy csomó mindent nem értek még, mondjuk az információszegénység az egyik legnagyobb hiba, pl. a skillek leírása nem igazán mutatja meg, hogy melyiknek mi az erőssége.
    A harc egész egyéni, tetszik ez a realtime dodge, mondjuk ezen is van még mit javítani, nem mindig tökéletes.
    Sokakat biztos el fog riasztani az elején, hogy az első quest mobok nagyon ritkán helyezkednek el és lassan popolnak (young bear), de emiatt meg van egy plusz feelingje a dolognak, hogy mész medvére vadászni és ez tényleg úgy kezdődik, hogy meg kell találni a vadat, nem harmincasával kóricálnak mindenfelé. Ja és a vadak nem dobálnak ruhadarabokat meg fegyvert,pénzt (legalábbis itt a kezdő területen), csak irhát, szőrt és gerincdarabot, de legalább mindhez oda van írva, hogy waste item. A mobok aggroja különböző, pl. a vaddisznókhoz egész közel lehet menni, a farkasok viszont messziről kiszagolnak és megtámadnak, a hangok nagyon profik, néhányszor sikerült összerezzenni, mikor egy fa mögül rám rontott egy.
    Az üzleti modell is szimpatikus, hogy mindenki kipróbálhatja ingyen és megvenni sem kell, csak előfizetési díjat fizetni. Elő is fizetnék rá, ha nem lenne ez az elcseszett acclaim coin-os bénázás, de ígérik, hogy lehet majd közvetlenül is fizetni, addig elviszek 3 fajta karaktert 7-ig, legalább mindet kipróbálom.
  • musha
    #170
    miért acclaim coinnal mi a baj? (tegnapelőtt fizettem be rá)
  • Probatbicol
    #171
    Az a baj, hogy nem tudsz pont annyit venni, amennyi az előfizetéshez kell. Így előre kell fizetni, és biztos, hogy ha kiszállsz belőle, akkor ragad bent pénzed.

    Tegnap egyébként sikerült meghalni a rugómmal, hát ez a death penalty nagyon kemény, egyfolytában dühít, ha ránézek az xp csíkokra, hogy a pep 1-el nagyobb lenne ha...

    Sikerült végre felfognom, hogy a skilleknél a kiemelt kulcsszavakon van a hangsúly, amelyeknek a magyarázata lejjeb meg is van, és ezek kombinációja határozza meg, hogy a skill mire jó.
    Van egy jó oldal, ahol ezek össze is vannak gyűjtve: effektek
  • savior
    #172
    mennyire korlatozza a jatekot, hogy csak 7es szintig ingyenes?
  • Probatbicol
    #173
    Ha elérted a max szintet, akkor nem kapsz több xp-t, valamint nem mehetsz át magasabb szintű területekre, de időkorlát nincs.
  • Probatbicol
    #174
    Na egy kis élménybeszámoló, hogy mi történt pár perce velem a játékban, azért írom le mert ilyen meglepő dolgokat még mmo-ban nem tapasztaltam, single játékban is talán a Gothic-ban utoljára.
    7-es szintű adeptemmel vadászgattam Adenvaultban, ez a 2. térkép még free zóna, erdős terület. Látom, hogy nem messze egy ösvényen egy másik player 2 raptorral küzd egyszerre, azon gondolkoztam, hogy segítsek-e neki, vagy el leszek küldve a fenébe, amikor az ösvény túloldaláról az erdőből kirohant egy farkas és az is támadni kezdte. Na mondom akkor segítek, ám ebben a pillanatban a hátam mögül ordítás, engem is megtámadott egy raptor. Ez eldöntötte a problémát, védem magam, de pár másodperc múlva a 2 másik raptor aki eddig a másik játékost támadta, hirtelen nekem ugrott! Anélkül, hogy egyáltalán beléjük sebeztem volna valamit! A másik srácnak még ottmaradt a farkas én meg menekülőre fogtam a dolgot.
    Pár perc múlva, megint épp harcolok egy raptorral, amikor szokásos pop a hátam mögött, újabb raptor, sebaj 2-vel elbírok, igenám de ekkor meg feltűnt az ösvényen 4 rabló (cutthroat), na mondom itt gond lesz, de újabb váratlan esemény, a 2. raptor otthagyott engem és betámadta a rablókat. Én végeztem az enyémmel és kíváncsian bámészkodtam, hogy mi lesz a vége, de egyszercsak abbahagyták a harcot és mindannyian rám vetették magukat - a raptor és a rablók is. Megint futás lett a vége.
    Miután leráztam őket megint visszafordultam, láttam, hogy megint egymással harcolnak, nyíllövésnyi távolságból belelőttem egyet az egyik rablóba. Nem történt semmi, a rablók szépen levágták a raptort, majd miután végeztek vele, elkezdtek felém rohanni. Megint futás, de az ösvényen velem szemben pont jött egy neves npc, aki megtámadta a rablókat, akik le is álltak vele harcolni. Visszafordultam én is és az npc-vel 2-en szépen levágtuk a rablókat(meg plusz 1 raptort ami egy szikla mögül még ránk rohant). Az npc csak akkor sétált tovább amikor már minden ellenség feküdt.
    Szóval pár percig tényleg egy élő világ részének éreztem magam.Marha jó volt.

    Másnak is voltak már hasonló tapasztalatai, vagy csak véletlenek (esetleg bugok) sorozata okozta mindezt?
  • Probatbicol
    #175
    Közben rájöttem, hogy én az amerikai open beta-ba regisztráltam és ott játszom. Még szerencse, hogy nem fizettem be, európában már most is lehet közvetlenül fizetni coinok nélkül. Kár, hogy a klienset újra le kell töltenem.
  • musha
    #176
    szerintem az amerikaira nem is tudsz fizetni...legalábbis én a proxys trükkel regisztráltam oda, játszottam is vele, de a fizetésnél egyszerűen nem ment tovább egy pontnál.
  • Probatbicol
    #177
    Nem tudom, nekem a regisztráláshoz nem kellett semmi trükk, sőt azért volt az egész, mert már nagyon régen jelentkeztem, és most 23-a körül egyszer csak aktív lett az accountom.
    De akkor Te nem az amerikain vagy? Mintha azt írtad volna, hogy acclaim coinokra fizettél be.
  • musha
    #178
    az acclaim adja ki amerikában a Spellbornt és Magyarországon is. a proxyzás a tcos.com-os regisztrációhoz kellett, ami nem az acclaim kezében van (itt volt először open beta). az acclaimnél nekem is van régről accom (2Moons), így az nekem is egyszer csak aktív lett.
  • Probatbicol
    #179
    Ezt mondjuk kicsit elbénázták, hogy Európa felét az amerikai szerverekre küldik, ennek az lett az eredménye, hogy az eu szerverek teljesen kihaltak - negyedannyi játékos, ráadásul 6 szerverre szétbontva. Vissza is menekültem az amcsi acclaim szerverre. Itt viszont egyre többen játszanak.
    A játék továbbra is nagyon tetszik.
  • Probatbicol
    #180
    Boszorkányégetés :)

  • Probatbicol
    #181
    Hát a kép lemaradt.
  • Gubberx
    #182
    omg miért mindenki ultravékony vagy nagyon kövér? :D
  • Probatbicol
    #183
    Pedig lehet normál testalkatot is választani, de az uncsi, ez a rugóm ilyen nyeszlett kis emberke, a varázslóm egy pocakos kopaszodó bácsika, a harcos pedig egy szteroidokkal teletömött vastagnyakú :).
  • Gubberx
    #184
    :D
  • Probatbicol
    #185
    Közben találtam egy módot, hogy hogyan lehet közel pontosan annyi acclaim coin-t szerezni amennyi kell egy hónap előfizetéshez: bankkártyával 1265 coin-t lehet kapni 10 euróért, és most már Magyarországról is lehet sms-el venni coinokat, 265 coin 480 Ft-ba kerül, ez így együtt 1530 coin és egy hónap 1500-ba kerül, ez kb 3500Ft. Be is fizettem, az Aion beta után felüdülés a Spellborn.
  • Probatbicol
    #186
    Indul élesben az Acclaim verzió, ennek örömére minden régi és új regisztráló kap 2 hét prémium előfizetést amivel korlátlanul lehet játszani.
  • harvypoker
    #187
    Hmm sajnos eleg gyenge gepem van és mire betolti a tutorial utani palyat addigra azt irja hogy mar disconnecteltem a servertol.
    Mas is talalkozott ilyen problemaval?
    Mondjuk en csak egy servert latok PVP re és PVE re is
  • Sir IvanHoe
    #188
    Felmentem honlapjukra-regeltem-letoltottem-aztan nem enged be,hogy nemjo a pass.Mit kell csinalni? Nem eleg a honlapjukon regelni?Acclaim managerbe belepek a jelszavammal es ott azmondja a spellborn activ.
  • Probatbicol
    #189
    Elvileg elég amit csináltál, 2 dolog lehet, vagy tényleg nem jó passt írsz, vagy az eu klienst szedted le és oda akarsz bejelentkezni az acclaimos passworddel, más tippem nincs.
    Esetleg várni kell egy kis szinkronizációra, ezt azért nem tudom, mert én hónapokkal ezelőtt regeltem még a closed beta-ra csak nem hívtak be, de az open-be meg már automatikusan jó volt az userem.

    A dc problémára sincs sajnos ötletem, nekem még nem volt ilyen problémám.
  • neonx
    #190
    Pvp szerveren vagyok neonx néven
  • Probatbicol
    #191
    Én a pve szerveren vagyok, Pille nevű 11-es adepttel és a Rune házhoz csatlakoztam.
    Az adept nagyon erős ezen a szinten, tegnap már-már legyőzhetetlennek éreztem magam, meg is lett az eredménye: 5 percen belül kétszer is meghaltam, a pep visszazuhant 3-asra, kicsit rosszul esett, ha valahol akkor, ebben a játékban motiválva van az ember, hogy ne haljon meg.
  • neonx
    #192
    Átmenetem PVE-re "Neonx" szintén. Pille én nem talállak?
  • Probatbicol
    #193
    Este leszek online 8-9 körül
  • Probatbicol
    #194
    A főoldalra kirakták az új trailert a Within Temtationnel.

    Meg van egy kis pvp video is ahol elmagyarázzák a skill decket is nagy vonalakban.
  • empie
    #195
    Sziasztok,

    kérdésem lenne,megtudnátok mondani,hogy külön van eu/us kliens? és eu-ra hol kell regelni? és az utolsó kérdésem,melyik szerveren van a legtöbb magyar ?:) előre is köszi a segítséget.
  • empie
    #196
    Minden megvan.Csak az nem,hogy hol vagytok magyarok ?:)
  • Probatbicol
    #197
    Részemről az us pve szerveren vagyok, kevés magyarral találkoztam, az eus szerverrel az a baj, hogy ott nem csak magyarok nincsenek, hanem más se :), az eusok eléggé halott szerverek.
  • empie
    #198
    és gondolom ahoz us klienst kell letölteni. igaz ?:)
  • empie
    #199
    Mitől lehet az,hogy nekem valami gameguard hiba miatt nem indul el ?:(
  • Probatbicol
    #200
    igen us kliens kell, a gameguard hibát nem tudom mi okozza, próbáld újrarakni, esetleg 1-2 programot bezárni indítás előtt (skype,msn)