33
  • Snecie Smicie
    #1
    -:c
  • fade2black
    #2
    RIP a kazánok.

  • Lunki88
    #3
    Attól a Pentium nevet megtarthatták volna, ez már olyan megszokott volt.
  • Darth Sith
    #4
    szegény sok átlaguser, akik eddig is csak kétféle képpen tudtak válaszolni, hogy milyen gépük van, most mit fognak mondani...:
    -milyen géped van?
    -pentium

    -milyen géped van?
    -windows
  • PíszLávJuniti
    #5
    Két mag nem mag!
  • picket
    #6
    Mivel fogom így fűteni a szobámat?
  • barret
    #7
    A regi gepedet is meghagyod futesre:)
  • ColdFire
    #8
  • neo1914
    #9
    intel 64 ez lesz a neve biztos vagyok benne
  • dez
    #10
    A Merom megjelenése után 1 évvel ki vesz majd még Pentiumot, amikor állítólag a Merom is olcsó lesz?
  • dez
    #11
    Bocs, Conroe-t akartam írni.
  • Inquisitor
    #12
    Másrészt meg lesz ugye a Core 2 Duo mellett (Conroe) Core 2 Solo is (Conroe-L?), akkor pláne ki a franc vesz Celeront. Most nem lesz olyan nosztalgia a régi Celeronnal, mint P3 időkben. A Tualatin Cerka az gyorsabb volt, mint a P4 vetélytársai jó ideig ... viszont ki akar venni az új procikal egyidőben ilyen alacsony teljesítményű procit, amit villanyrezsónak lehet használni? :D
  • Inquisitor
    #13
    Bár elképzelhető, hogy csak a cache lesz fele, nem a magok száma???
    (Lásd A64 X2 3600+, ami sokak szerint inkább Sempron X2)
  • dez
    #14
    A Solo az azért mégiscsak szóló. :)
    2x256KB L2 lesz az X2 3600+-ban? Akkor tényleg ráfogható, hogy Sempron X2. (De azért nem lesz rossz.) Bár korábban csak egycsatornás memvezérlős (K8) Sempront (s.754) lehetett kapni, ez meg dual-channeles, mint a többi s.939-es és AM2-es A64 és X2.
  • Indigo
    #15
    "szegény sok átlaguser, akik eddig is csak kétféle képpen tudtak válaszolni, hogy milyen gépük van, most mit fognak mondani...:
    -milyen géped van?
    -pentium"


    Ehhez csak annyit, hogy az átlag júzer eddig mindenre azt válaszolta, hogy "Pentium 4".
    Pl jött a júzer, hogy neki rossz a gépe, mi lehet a baja? Persze semmi konkrétumot nem mondott... Amikor pedig kérdeztem milyen gépe van, a válsz mindig "Pentium 4" volt :D Akár AMD-s gépe volt, akár P2-es, akármilyen, mindenre "Pentium 4" volt a válasz.
    Az Intel marketingesei kitettek magukért, nagyon bejáratott lett a Pentium márkanév... Még az is ismeri, aki még csak nem is látott számítógépet.
  • Inquisitor
    #16
    OFF:
    Nos, a AM2/s939-es Sempron is duálos. Bár utóbbit csak komplet gépben kapni elvileg.
  • Inquisitor
    #17
    OFF2: Jah, tippelek, mondjuk 34e lesz az X2-3800 nyár végén, akkor mennyi lesz ősszel a 3600+? 25e? Se?
  • dez
    #18
    Igen. Már csak a némileg alacsonyabb HTT freki marad a Sempronnál, amire még ráfoghatja az AMD, hogy ez nem az. :)
  • dez
    #19
    Na de mindegy, mert ez az elnevezés dolog itt csak üzletpolitika.
  • Kryon
    #20
    Afene...

    Egy hete vettem egy Pentium D procit és már el is avult...
  • arty
    #21
    dehogy, a pentiumD már másfél-két éve elavult, csak te nem jártál utána vásárlás előtt :)
  • Zsoltika 007
    #22
    Engem azért szépen kiszolgál. És még nem sikerült megfektetnie egy játéknak sem. :D
  • vodMarci
    #23
    Én meg hülye voltam és egy Intel Celeront vettem.
  • Marlosh
    #24
    Jesszusom 1.5-2 eve? akkor en is baromira lemaradtam.....mi volt a meno utana?
  • Tiberius B
    #25
    Nem is tom:-)
  • Enlight
    #26
    Jó az a PentiumD...attól még hogy nem mai gyerek, nem feltétlenül kell elavultnak lennie..sokan az avulás fogalmát összekötik az alkatrész korával, ami sok esetben logikus, de mondjuk egy 3 éves Bartonnal is nagyon jól el lehet lennei manapság, és nem csak netezésre.
    A cuccoknak inkább csak az erkölcsi kopása gyors, a teljesítményvesztésük az idő előrehaladtával ennél jelentősen lassabb.
    Ha azt mondom van egy 3200+-os Bartonom, a legtöbben már csak legyintenek rá..nem is nagyon lehet már kapni..de ettől még elég erős processzor ma is.
  • Marlosh
    #27
    aruljatok mar el mitol elavult?alig egy eves:
    "Pentium D is a series of microprocessors introduced by Intel at the Spring 2005 Intel Developer Forum."
    "Intel released the first Pentium D products (codenamed "Smithfield") on May 26, 2005"
    Forras: wikipedia
  • tehen_m
    #28
    Vicces hogy ennyi ideig el tudták adni a szart. (Miközben tudnak normális procit is csinálni)
  • turul16
    #29
    Moore törvényének betartása több profithoz vezet, mint a gyorsabb fejlődés...
  • Kryon
    #30
    Szerencsére annyira azért nem régi,ez nem "Smithfield" hanem "Presler" 930 as.
  • Marlosh
    #31
    Hehe,most mar vegkepp osszezavarodtam(biztos a meleg teszi...)a Presler az meg ujabb mint a Smithfield es a cikk amugy a Pentium 4(Willamette, Northwood, Gallatin, Prescott, Cedar Mill) Celeron D (Prescott, Cedar Mill)sorozatrol beszel,nem a Pentium D-rol(Smithfield, Presler)....
    Bar ahogy elnezem ezek is cserelve lesznek a Conroeval......
  • Neurotoxin
    #32
    "Pentium 4 és Celeron D családok" Tehát akkor még az igen kiváló Pentium M gyártása is leáll?
  • Zsoltika 007
    #33
    Igen mert mostantól core solo néven fut tovább az újabb változata. És core duo néven megy a 2 magos változata.