24
\"I don\'t like Mondays\"
  • Dragooon #1
    kíváncsi vagyok néhány dologra..
    elsősorban arra, hogy hallgatta-e már valaki az I don't like Mondays című számot, amit a Boomtown Rats zenekar írt egy sajnálatos esetről?
    a második az, hogy hallott-e már valaki Brenda Ann Spencerről?
  • mod
    #2
  • Loál János #3
    Igen, frenetikus szám, a mai napig hallgatom.
    Eleinte nem is tudtam, hogy a mészárlás ihlette (kicsi voltam még, nem értettem a szöveget sem :O)), a klippen is nevettem inkább. :-|
    Aztán megtudtam, hogy Bob Geldof milyen apropóból írta a számot, szomorú. :-(

    [apro](Egyébként a Zene fórumba kellett volna nyitni.)

  • Kanál
    #4
    valaki toltse fel plz
  • Dragooon #5
    én a klippet még nem is láttam, de eléggé ledöbbentem, ahogy világossá vált, hogy miért lett megírva ez a szám, ha valaki nem ismeri a sztorit, annak leírom, csak akkor szóljatok! amúgy itt van a szövege
  • fernando torres
    #6
    engem érdekel a sztori.
  • Dragooon #7
    na az egész 1962. április 3-án, hétfőn történt, reggel, amikor a Clifornia állam-beli, san diego-i gyerekek iskolába indultak. Volt egy kedves kislány, aki épp a 16 életévét töltötte, akinek nem volt kedve a házukkal szemben álló iskolába átmennie, mivel unatkozott és lusta volt..
    Röviden: szórakozásból előkapta a puskáját amit apjától kapott/vagy az apja puskáját (több változat van), és tüzet nyitott.. 13 gyermeket megsebesített, lemészárolt 8 fiatal korút és megölt egy rendőrt, illetve kettő felnőtt civilt.
  • Dragooon #8
    a szám ebből a sorból született:
    I don't like Mondays (nem szeretem a hétfőket)
    aztán a kihallgatásokon folytatta a mondandóját:

    "nem szeretem a hétfőket, ez feldobta a napot...semmi okom nem volt rá, de sok-sok élvezetet találtam benne. olyan volt, mintha kacsákra lőnék a tóban, a gyerekek, könnyű célpontok voltak, úgy néztek mint egy csorda tehén"

    aztán elítélték. én felakasztottam azonnal...
  • Dragooon #9
    itt van még egy kép.

  • Dragooon #10
    ha jól emlékszem az egyik civil próbálta elterelni a szerencsétlen gyerekeket a helyszínről. ebben egy rendőr is segített neki akit lelőttek. a második férfi próbált segíteni a rendőrön, amikor őt is lelőtte Spencer
  • xy21
    #11
    Az a séró:D
  • guardian hero
    #12
    Ismerem a számot, és nagyon tetszett, a mögöttes sztorit nemrég tudtam meg... Először a klipjét láttam az MTV-n, nagyon egyedinek találtam, de sajnos azóta sem sikerült újra megnéznem. Jó lenne valahonnan megszerezni.
  • Ron Ragm
    #13
    hajh...
  • FLeK0
    #14

  • hen-tes
    #15
  • guardian hero
    #16
    thx :D
  • Goth
    #17
    Ez a változat jobb :DDD
  • Dragooon #18
    juhú, megnéztem ezt is, hozom a kötelet + a bitófát :D
    borzasztó
  • Nuki
    #19
    meg sem lepődök, amerikai... :]
    én is inkább a garfield opciót választanám :D
  • bcs78
    #20
    Ezen a rendőrségi fotón 1996. február 5-e van. Most akkor ki ez a bundesliga frizurás a képen? A 16 éves gyilkos... ööö.... 1996... akkor 50 éves korában készült rabfotója?
  • Davidus
    #21
    egyik csapás a másik után:o
  • Csaba
    #22
    Az eset 1979-ben történt. 1962-ben született meg ez a bizonyos Spencer.
    Link (sajnos angol)
  • Dragooon #23
    hmm.. akkor srry
    most hogy így mondod.. igazad van ;)
  • Dragooon #24
    ja igen 1979 január 29. történt..