29
törölt memoriakártya
  • mohamed
    #1
    Sziasztok!
    "véletlenül" letörölték a fényképezögépem sd kártyáját. Van valami megoldás a letörölt képek visszaállitására?
  • DanielT
    #2
    Van, a program neve getdataback, keress rá.
  • blackgamer
    #3
    az nekem nem segített, szerintem nincs rá megoldás
  • Vlala #4
    Memóriakártyáknál nem szokott beválni...
    Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha lefényképezed mégegyszer. Sajnos.
  • Inquisitor
    #5
    Ha "csak" a fat/ntfs táblázatot törölték, akkor van rá esély adatvisszaállító programmal, mint a lenti GetDataBack. Ha végigírja a fényképező nullával, akkor nem. Viszont az állati sokáig tartana, és úgy vettem észre a fényképezők többségénél hamar törölnek, ezért gyanítom, hogy maga az adat megmaradhat ...
  • DanielT
    #6
    Hm, az új verziókkal pedig mennie kellene, én talán mentettem is, de lehet, hogy az flashdisk volt.
  • mod
    #7
    Egy eseményt nem lehet kétszer ugyanúgy lefotózni. :O(((
  • tehen_m
    #8
    Létezik olyan progi ami kifejezetten törölt memoriakártya tartalmát lehet visszaállítani. Régen mmc-nél nálam bevált.
    Nem tudom a nevét és kedvem sincs megkeresni. Neten biztosan megtalálható.
  • mohamed
    #9
    Köszönöm a tanácsokat, sajnos kiderült, hogy a kártya halt meg. 120 pótolhatatlan kép veszteség....
  • PíszLávJuniti
    #10
    Flash File Recovery 1.8 - Apr 18, 2006 ?
  • Shadow_THH
    #11
    ilyen nincs ha mégis akkor légyszives postoljátok be :D

    esetleg valami kód törőt ha tudtok
  • Shadow_THH
    #12
    csak annyit az ilyen mmc-vel csodát tevő programokról hogy az én alap 32megásomat soha nem tudtam 30 megánál nagyobbra formázni semmilyen csoda programmal (pedig jó néhányat kipróbáltam)
    tehát hiszem ha látom kategória a recovery is
  • PíszLávJuniti
    #13
    lál, de az a fájlrendszerből adódik, nem a csoda programtól :)
    Ugyan az az elv, mint ahogy egy 160 as vinyón is csak 140 körülit tudsz kihasználni.. Egyrészt azért mert ugye a hdd gyártóknak jobban esik a kilót 1000 nek értelmezni 1024 helyett, másrészről meg a fájlrendszer fájl allokációja nem tud minden bitet kihasználni, blokkokvannak, stb..
  • Shadow_THH
    #14
    nem a 32 megás kártyának 32 megásnak kénel ennie
    mint ahogy a 128asom ami benne van most az 128as

    tudom miről beszélsz de memória kariknál ez nem igy van meg ha jól tudom sokkal egyszerübb 2 hatványai méretűt csinálni kártyáknál
  • Sadist
    #15
    Nem valószínű, hogy végigírja 0-val, mert a flash memóriák a sok írástól "elkopnak", ezért a gép mindig olyan helyre ír, ami addig a legkevesebbszer volt felülírva, illetve fölöslegesen nem is írkálja felül a biteket.
  • Sadist
    #16
    Úgy is csinálják, csak marketing szempontból előnyösebb 1000-es szorzóval számolni.
  • PíszLávJuniti
    #17
    A gigás pendriveomra is 970 MB fér aszem, az 512 es SDm re pedig 502 aszem.. ez sajnos átverés. Mint ahogy az egész élet az.
  • Nashville
    #18
    Van! Nekem sikerült ezzel a progival: Link
    Ha megtaláltad a visszaállítható fájlokat, akkor vedd meg a progit vagy nézz szét torrenten.
  • Inquisitor
    #19
    Miért lenne átverés? A FAT/NTFS táblázatot is rá kell pakolni, nem? Az meg helyet foglal ...
  • PíszLávJuniti
    #20
    Az 1000 vs 1024 es számolás az ember átverése. Mást kapsz mint amit vársz.
  • tudatlanka
    #21
    Smart recovery de az oldalon kettő félét is találsz mindegyik jó ráadásul free...
  • Inquisitor
    #22
    Az lehet, de memóriakártyánál pont még MB-ban számolnak és az úgy pontos, lásd lentebbi reagálás a 2 hatványaival kapcsolatban. HDD-nél van kavarás ...
  • Shadow_THH
    #23
    igen szerintem is csak vinyóknál kavarnak, memó kariknál csak pazarlás lenne ha kevesebb hely lenne rajtuk (mert muszj 2 hatványának lennie)

    egyébkén van egy prgi erre ami visszaállit minden hamis méretet viszont illegális és csak saját felelősségre használható

    a 32-esemet nem tudta visszaállítani viszont minden más méretre is tud formázni iso-val
  • hunbasser
    #24
    háháááá,én még régebben vettem egy 128 mb-os pendriveot,és az véletlenül 129 mb ;)
    nem is formázom ám,még azóta sem...:D
  • rcstuning
    #25
    Sziasztok!
    Vettem egy memóriakártyát és betettem a fényképezőbe. Működött rendesen. Aztán rátettem egy térképet és betettem a GPS-be. Ott nem igazán találtam meg, hogy hogyan kell kiválasztani, ezért visszatettem a fényképezőbe. Azt írta, hogy formázni kell. Leformáztam, de megint azt irta, hogy formázzam. Betettem kártyaolvasóba és leformáztam számítógéppel. Igy sem volt jó neki, nem ismeri fel a fényképező. Sz.gépen minden frankó, másolhatok rá és leolvassa, de a fényképezőben nem működik. Ötlet?
    Köszi
  • rcstuning
    #26
    köszi a sok értékes ötletet mindenkinek :S
    Egyébként probléma megoldva...
  • ironhorses
    #27
    Sziasztok! Lenne egy nagy kérdésem! Sikerült letörölnöm a fényképező gépemről fontos képeimet! letöltöttem és próbálkoztam rengeteg programmal visszahozni, de nem tudom behozni a fényképező memóriakártyáját (sd). Nem látják a programok a fényképezőt. A Pc-ről tudok visszahozni törölt adatokat. Segítsetek, ajánljatok valamit!!! Előre is nagyon szépen köszönöm!!!
  • rumkola
    #28
    kártyaolvasóba tedd...
    simán visszanyered a képeidet
  • ironhorses
    #29
    Én is erre gyanakodtam! Szerzek kártyaolvasót akkor! Köszi szépen a segítséget!!!!