67
Hírolvasó programok, hírszolgáltatás, RSS feeds, RSS reader, XML, RDF, Feed, Backend, Atom, Syndicate, Really Simple Syndication
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Gondolom sokan találkoztatok már ezzel a logóval



    nem kell messzire menni, hiszen több hónapja SG is rendelkezik RSS hírterjesztővel ( ott jobbra fent, vagy a felső menüsoron)

    Mi is ez pontosan?
    Erről sok helyen lehet olvasni részletes ismertetőket. A lényeg annyi, hogy van egy RSS cím ahonnan az RSS olvasó program letölt infókat (akár pár percenként vagy akkor amikor mi akarjuk) és értesít (vizuálisan és hanggal) a friss hírekről, fórumban/blogban történt új bejegyzésről.

    Kiknek ajánlott?
    Akik sok oldalt böngésznek, akik percrekészek akarnak lenni, és persze a "second post user"-eknek akik az új topicba elsőként akarnak írni. (10 új topic RSS címe)

    Engem nagyon megfogott ez az egyszerű de okos ötlet. (sokan biztos emlékeznek hogy mielőtt SG-n lett RSS, írtam egy progit ami jelezte ha új topic vagy bejegyzés érkezett a fórumba)
    Manapság minden magára adó portál rendelkezik ilyen RSS elérhetőséggel, amelyik még nem, azokat piszkálni kell hogy fejlesszenek.
    Nem mai találmány, de talán ma éli fénykorát.
    Praktikus dolog, könnyebbé teszi az információ szelektálását, forradalmasítja az internetet.

    RSS Reader programokból rengeteg van a piacon, angol, magyar, fizetős, freeware.
    Érdekelne hogy ki melyiket használja?
    Illetve ha valaki szeretne az oldalára akkor mi a teendője?
    Akár RSS címeket is lehet cserélgetni.
    Szóval bármi jöhet ami a témához illik.
  • mila69en
    #2
    htö én csak úgy siman opera oszt kész külön progit nem hasznalok
  • FLeK0
    #3
    ie7
  • Cat 02 #4
    nekem is FF ben vanank
  • gnar killer
    #5
    Nekem a blogok vannak kitéve egy rss widgetben az asztalra.
  • Dying Soul
    #6
    Nekem az Opera jelez, blogok vannak főként benne, és az új topikok itt, az SG-n.
  • ROKICA
    #7
    nekem is az Opera.. de nekemc csak SG topicok vannak belerakva meg a hírek.:)
  • ROKICA
    #8
    olyat nemlehet beállítani hogy működjön a Quick Reply?
  • Dying Soul
    #9
    Hogy mi? :D
    ("Jó" embertől kérded)
  • Extraboy
    #10
    Vista sidebar, vagy outlook [utobbiba rendesen megnezem, ha friss dolog van, elobbi csak olyan "gyorsolvaso"]
  • Doomista
    #11
    én FeedDemont használok,az a legprofibb,és nagyon is jó !
  • blackgamer
    #12
    hallottam hogy lesz IE-ben is, de jobban szeretem a külön progikat
  • blackgamer
    #13
    jelenleg RSSreader-t használok, csak néha meghülyül
  • Doomista
    #14
    jééé black,de rég láttalak téged is,énvagyok kabuto :))))
  • Doomista
    #15
    FeedDemont használj,sajna nem ingyenes.dehát ere valo a ....
  • cSuwwi
    #16
    ffx-ben sage
    ill. a gúgli rss readerét (ha eszembe jut)
  • Dodo55
    #17
    A Vista sidebart én csak a 2 Microsoftos RSS-re tudom beállítani. Hogy lehet beállítani egyéb rss címeket?
  • Anyta
    #18
    Sziasztok.Segítene valaki,hogyan kell dvd filmet letölteni?Köszi.
  • DJviolin
    #19
    Én is beizzítottam az RSS modult. Eddig nem is tudtam, hogy mire való, ezért kikapcsolva hagytam.

    http://legcsavar.try.hu/
  • avcom
    #20
    üdv :-)

    az aláírásomban szereplő weboldalra jó lenne csinálni RSS csatornát, de nincs tapasztalatom ebben.

    Valaki esetleg? :-)

    köszi szépen!
  • Doomista
    #21
    vajon melyik küldi gyorsabban a híreket...az RSS vagy a FeedDemon ?
  • izb
    #22
    ez nem az a topic.
  • izb
    #23
    kb ugyanaz.mindkető ugyanazt a elérést kapja .
  • Doomista
    #24
    jah,csak annyi a külömbség,hogy a feedDemon profibb,vagyis szebb,több beállítással rendelkezik . :)
    nálam beszrt az RSS program,nem tudom vajon miért,egyszer mikor uj hir jött,rákattintottam oszt lefagyot az egész nemis 1-szer,nálam csomo hiba volt benne,FeedDemonban viszont mindeni oké.De majd meglátjuk a többit it,pl atom stb, azok milyenek !
  • izb
    #25
    kicsit olvasni kéne.
    a kérdés nem a külcsinre vonatkozott,hanem az elérésre.
    abban viszont nincs külömbség.
  • ivjoe
    #26
    Thunderbird beszteszt!
  • Doomista
    #27
    én csak hozzátettem a külcsit....olvasni olvastam....
  • izb
    #28
    most esik le,hogy te kérdezted,és utána fikáztad a hozzászólásomat.
    na ezt főleg nem értem, de mindegy.
  • Doomista
    #29
    nem fikáztam !!! biztos félrértettél :))
    deha megsértettelek amit nemis akartam bocsesz ! nincs hari remélem :)
  • Dj Faustus #30
    Ilyesmit vagy mezei szövegszerkesztővel (Jegyzettömb, Notepad2, Notepad++, stb...) írhatsz, vagy valamilyen szerveroldali szkripttel (PHP) generálhatsz (ez utóbbi akkor jó, ha az RSS-be kerülő tartalmat adatbázisból, vagy külső file-ból akarod kiszolgálni).

    Az RSS lényegében egy szimpla XML file, ezáltal könnyedén kreálható - akár csak egy (X)HTML dokumentum (sőt sokkal könyebben). Mint a (X)HTML-hez ehhez is van referencia/specifikáció amiből kideríthető hogyan épül fel.

    Több változata/verziója is van:
    RSS 0.90
    RSS 0.91
    RSS 1.0
    RSS 1.1
    RSS 2.0

    És természetesen van hozzá validator is, akár csak a HTML-hez.

    CMS-ekhez (e107, PHP-Nuke, Joomla, Xaraya), blogokhoz (Wordpress) van beépített RSS-generáló. Saját magad által készített oldalhoz legjobb, ha magad készíted el (te ismered az oldalad struktúráját, felépítését).
  • izb
    #31
    nem szemrehányásként írtam,csak megjegyeztem.

    nincs semmi félreértés,és megsértés.
  • Doomista
    #32
    akkor mért ugrottál nekem ? :D
  • izb
    #33
    mindegy.azt hittem más az:)
    hülye voltam.van ez igy
  • Harder
    #34
    Régebben RSSOwl-t használtam (freeware, http://www.rssowl.org/ ) de macerásnak tartottam a több gép közti szinkronizálást, úgyhogy egy ideje átváltottam netvibes.com-ra, elégedett vagyok vele. :)
  • Doomista
    #35
    nemgond,béke veled pajtás !!
  • avcom
    #36
    köszönöm, kicsit homály, bár végül is éjfél múlt :-)
  • Nashville
    #37
    Én ezt használom és még egyszer sem hülyült meg: KlipFolio
    Minden egyes RSS hírforrás külön konfigurálható, szóval a kevésbé fontos "hírek" (amit egy nap csak max. egyszer-kétszer akarsz olvasni) nem hívogatnak állandóan a géphez. Ja és kulcsszó alapján is tudod figyeltetni.
    Egyre több oldal tartalmaz KF plugint, pl. a Honosítóműhely is.
    Az RSSreader téves riasztásokat produkált az SG fórumjaiból, olyanokat amit már olvastam egyszer csak gondolt egyet és elővette.
    Az RSSOwl java alapú, úgyhogy zabálja a memóriát, nálam felejtős. A KlipFolio csak kb. 4 megát eszik.
  • akyyy
    #38
    nekem olyan firefox plugin kéne hogy ha egy bizonyos topikba amit beteszek az rss olvasóba, jelezzen ha irtak bele( nemtudom ki ismeri az időjárás jelentéses firefox plugint na ahoz hasonloan, mikor felnyilik hogy miylen itt az idő), ill akkor is, csak kicsit más szinben ha uj topik nyiulik. de ha lehet ne csak jelezzen hogy hgahó, hanem a hszolásnál irja ki melyik topikba (topiinév), ill ha uj nyilik, annak is mi a cime.)

    régebben ajánlottka párat, fel is tettem, próbáltam betenni, de jelezni egyszer sem jelzett, viszont aköynvejlzőknélk betett egy uj "mappát", és votl vagy ezer féle link, jól szét is cseszte:S
  • Dying Soul
    #39
    Olyan RSS kéne, ami jelzi, ha kijön egy bandának a lemeze :DD
  • Dj Faustus #40
    Nem épp RSS, de érdemes olvasgatni:
    * - azon belül is a New Releases menüpont.
    * - News & Reviews menüpont, New Releases almenüpont ()
    *
    * Kiadók (BMG, Virgin, EMI,...) weboldalai
    * Zenészek/együttesek weboldalai