103
  • janyikzs
    #1
    Érdekes...

    Bár én hajlok a sci-fi felőli megközelítésben, miszerint az űrből "érkeztünk", ámde ne feledjük, hogy itt a Földön sem "találtunk" meg mindent, még rengeteg élőlényre is csak mostanság bukkantunk, nemhogy egy ilyen "apróságra".
  • janyikzs
    #2
    Vannak olyan baktérium szerű izék (jobb megfogalmazás híján), amelyekre nem túl rég jöttek rá a tudósok, hogy képesek igen zord körülményeket is túlélni, gondolok itt például a sarkörökön nagy mínuszokat kibírókra.
  • akyyy
    #3
    hát ez dúrva, amigy miért kéne ez alapján dns? itt abizonyíték lehet h a földi életnél meghatározó szerepben van a DNS de a "marslakóknál" nincs is, mert ott picit másabb a biológiai felépítésük...
  • snorbi
    #4
    "Ha perdöntően megállapításra kerül, hogy ezek a sejtek nem földi eredetűek, akkor bizonyítást nyer Wickramasinghe pánspermia elmélete, mely szerint üstökösök hozták el az életet bolygónkra 4 milliárd évvel ezelőtt. "

    Ez így abszolút logikátlan.
    Ha ez tényleg földönkívüli életforma, akkor az csak annyit jelent, hogy a pánspermia tényleg lehetséges, nem pedig azt, hogy a Földön is úgy keletkezett az élet.
  • Vieri85
    #5
    "Az általunk ismert életnek viszont tartalmaznia kell DNS-t, különben jelen ismereteink szerint nem nyilvánítható életnek, magyarázta Wainwright"

    Naaa... azért ennyire nem legyünk vaskalaposak!! Miért ne lehetne DNS nélkül is élet?
    Szerintem elég egyszerű a helyzet: itt egy valami aminek nincs dns-e, tud szaporodni. A Földön minden élőlény DNS alapú, tehát ez egy DNS nélküli, nem földi organizmus.

    Mi történt azokkal, akik lenyeltek ebből a vörös valamiből?? Mert gondolom nem egy ember nyitotta ki a száját az eső közben...
  • Vieri85
    #6
    "Ha ez tényleg földönkívüli életforma, akkor az csak annyit jelent, hogy a pánspermia tényleg lehetséges, nem pedig azt, hogy a Földön is úgy keletkezett az élet."

    Teljesen egyetértek veled. Ez egy alaptalan következtetés volt.
  • Gladiator
    #7
    hú de megmondtad a frankót
  • assdf
    #8
    Szerintem semmi. Ha ezek a sejtek nem mérgezőek vagy fertőzik többi sejtet, akkor valószinüleg nem történt semmi az öket megevő emberekkel. Esetleg egy kis gyomorrontás...
  • haxoror
    #9
    "Androméda törzs"
    Jó film volt
  • Invader
    #10
    Én úgy tudom, hogy létezik olyan replikátor a földön, amiben nincs DNS, csak RNS.
  • Darth Sith
    #11
    én nem hallottam még róla, de ha létezik is, annak legalább van RNS-je. De ezeknek se DNS, se RNS és mégis mozognak, szaporodnak és élnek.
  • Sundance
    #12
    Vérsejtet is kizárhatták volna mondjuk a DNS alapján, nem? :)
  • wanek
    #13
    "...akár 315 Celsius fokos vízben is, ami messze meghaladja az általunk ismert élet által elviselhető 120 fokos felső határt. A kutató szerint egy földönkívüli mikrobáról van szó, ami alkalmazkodva az űr zord körülményeihez jól viseli a szélsőséges helyzeteket." - az űrben elég hideg van, minusz 2xx körüli, attól függően, hogy pl. egy csillagtól milyen az aktuális távolsága. A légkörbe beérve viszont a hőmérséklet jóval meg is haladhatta a 315 fokot. Ezenkívül a sugárzásokkal szemben is kellően ellenállónak kell lennie.

    Ez az egész szerintem kamu. Valaki ismét mondott egy jó nagyot.
  • drwho
    #14
    RNS vírus. Más: fehérjék is tárolhatnak információkat sőt! Gondolom senkinek nem jutott eszébea a BSE vagy a Creutzfeld-Jakob kór... Mindegyiket egy fehérje okozz, ami a saját formájára alakítja át az érzékeny fehérje struktúrákat. Ha ugyan anyagcserével nem is rendelkezi, szaporodni tud. Ugyanígy a vírusok. A HIV vírus pl. pozitív, egyszálú RNS vírus.
  • ooorrrsss
    #15
    Csatlakozok!
  • Pluskast
    #16
    "A vizsgálatok kezdeti szakaszaiban eddig egy eredményt sikerült regisztrálni, mely szerint a DNS teszt pozitív lett, azaz a sejtek nem rendelkeznek sem DNS-sel, sem RNS-sel."
    Ezeknek még RNS-ük sincs. De mondjuk szerintem meg ez is csak az emberi korlátoltságot mutatja meg. Azért mert mi dns alapú lények vagyunk itt a földön nem biztos, hogy a mi törzsfejlődési példánk az általános. Olyan ez mint amikor az emberek azt hitték, hogy a föld lapos meg, hogy a nap forog a föld körűl, meghogy ádám és éva népesítette be a földet. Egy kicsit ki kéne nyitni a tudósoknak az agyukat meg a szemüket.
  • Ted Beneky
    #17
    Nekem az Alzheimer-kór jutott eszembe ! De azután elfelejtettem ...
  • Wittao
    #18
    Azért ne felejtsük el, hogy a légkörbe bejutva egy kicsit nagyobb hőmérsékletek keletkeznek, mint 350 Celsius fok!!!! :) Gyakorlatilag a meteor szétégett, mivel nem ért földet...tehát ott több ezer fokról beszélhetünk. Nem is értem, hogy lehet ilyet elhinni...
    A másik pedig, hogy nem csak a hőmérséklet nagysága, hanem annak nagyon gyors megváltozása is leépítené jórészüket!-200 fokról pillanatok alatt még csak pár százra is bekerülni, az 4-500 fok különbség. Nem hiszem, hogy ezt kibírnák...

    W
  • Praetor
    #19
    Ha a vörösvérsejtekre gondolsz, az nem kizárható. Ugyanis ezeknek van sejtmagjuk (és így DNS-ük), csak amikor a csontvelőt elhagyják (képződési hely), akkor ezt a sejtmagot elveszítik.
  • Inquisitor
    #20
    Nincs DND, RNS, és bírja a 315 fokot. Érdekes lehet a fehérjeszerkezete, ha egyáltalán fehérjék vannak benne.

    Vajon miből nyeri az enrgiát, mivel táplálkozik, mily, milyen (toxikus?) végterméke van? Valószínüleg nem oxigénfüggő?
  • Inquisitor
    #21
    És ha elég nagy mennyiségű vízjeget tartalmazott? Mondjuk üstökös darab?
  • uniu
    #22
    Ezek a vmik az esofelhoben szaporodtak ?
  • kukacos
    #23
    Ha igaz lenne a hír, ez lenne az évszázad felfedezése. Vajon miért nem küldi el a pacák a mintákat néhány neves kutatólaborba, ahol rendesen elemezhetnék az összetevőket?
  • Esrohnoil
    #24
    Nostradamus szerint mikor vége lesz a világnak, az egész földön vörös eső hull majd.
    Érdekes... Ez a felfedezés biztosan átír majd néhány tankönyvet. :) Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.
  • Inquisitor
    #25
    Ki mondta, hogy nem tették? India ugyan már nem gyarmat, de gondolom nem véletlenül angol egyetem van a cikkben említve, viszont ez nem jelenti azt, hogy másnak nem küldték el.
  • brueni
    #26
    egyetértek winwiennával.
    mindenki úgy képzeli a földönkívülieket, hogy két kezük van, két lábuk, két fülük, két szemük. mindenki az általa megismertből indul ki. olyan nagy a világegyetem. csak dns alapú életet tudunk elképzelni?
    csak mi vagyunk ilyen törékenyek. egy gyenge fuvallat a jupiteren nagyobb mint a legnagyobb földi tornádó. egy marsi éjszaka hidegebb mint a leghidegebb földi környék leghidegebb vihara. egy nappal a merkúron megolvasztja a sziklákat.
    akkor miért gondoljuk, hogy élet csak -100 - +200 fokig lehetséges. saját világunkat sem ismerjük, akkor miért vetünk el más lehetőségeket kapásból.
    ez kb olyan, mintha azt mondanám, nem láttam,tehát nincs is.
    tessék elszakadni a rögöktől....
  • informaci
    #27
    A világon minden esőből vesznek mintát? Ebben az esetben ez véletlenül sikerült? És öt évnek kellet eltelnie, hogy legyen belőle egy fél hír. Azért ez is érdekes.
  • quack
    #28
    invasion :S
  • Inquisitor
    #29
    Gondolom paráztak, hogy nem e mérgező a vörös eső. (Úgy általában a színes esők szerintem felkeltik az érdeklődést, nem?)
    Meg gondolom f*snak a jószomszédtól, nem e vegyifegyverrel szórakozik ...
  • Sanyix
    #30
    Attól függ, milyen szögben, és milyen sebességgel érkezik a légkörbe. Amúgy lehet hogy a meteor belsejében voltak ezek, a meteor belépett a légkörbe, és széthullott, már akkor amikor eléggé lelassult, és így mégvédte ezeket az izéket. Aztán meg nem a földi életből kell kiindulni, ha nem földi akkor honnan tudod, hogy nem élhet túl egy nagyobb hőmérsékletváltozást?
  • Kaziking
    #31
    "A vizsgálatok kezdeti szakaszaiban eddig egy eredményt sikerült regisztrálni, mely szerint a DNS teszt pozitív lett, azaz a sejtek nem rendelkeznek sem DNS-sel, sem RNS-sel."
    nem kötözködésképp nem vagyok egy szakértő de ha 1 teszt pozitiv akkor az nem azt jelenti hogy a vizsgált anyag benne van ???
    (pl: aids teszt pozitiv akkor, ott van virus)
  • kev
    #32
    Shakespeare : Több van, földön s égen, mit te nem tudsz.

    A jelenlegi tudományunkba nem beleillő dolgok viszik elöbbre az emberiséget.
  • Ironka
    #33
    "A sample of the rain was also sent to Cardiff University for analysis by noted panspermia proponent Chandra Wickramasinghe. Wickramasinghe has reported that "work in progress has identified DNA in the cells". [17] Soon the microbes will be tested for specific carbon isotopes; if they differ from life on Earth it would be key evidence of extraterrestrial origin. [18]"

    Wiki

    Megint kezdődik a fantáziálás. Azt azért ne felejtsük el, hogy az egész univerzumban ugyanazok a fizikai törvények érvényesülnek. Valamilyen replikátorra pedig szükség van.
  • Ironka
    #34
    Valószínű félrefordítás. Lásd a wikipediás linket.
  • szombi
    #35
    Semmi kétség. Ezek vörös vérsejtek.
    A szaporodás pedig kamu.
  • Ironka
    #36
    "High resolution electron microscopy has revealed internal structures as well as evidence of a replication cycle not commonly found in either bacteria or yeasts. These images are of thin cell slices viewed in the transmission electron microscope."
    http://www.astrobiology.cf.ac.uk/redrain.html
  • Ironka
    #37
    Vége a mesének:
    http://www.newscientist.com/article/mg19025480.900.html
  • Ironka
    #38
    Az sg kicsit elavult híreket vesz át...
  • Ironka
    #39
    Ha jól emlékszem ugyanez volt az antarktiszi meteorittal is. Abból is mi lett...
  • Esrohnoil
    #40
    Alga. :D
    Jót röhögtem. Az ilyenekre oda kellene figyelni. :)