72
  • Darth Sith
    #1
    ez jó. :D én is szeretem, napi fél litert minimum letolok mindig. :)
  • Inquisitor
    #2
    Istenkém de rég ittam valami normális minőségű zöldteát :(
    Csa az olyan drága. Az a sok vacak meg, amit itthon "Zöldteának" , általában hulladék tea szinezékkel, ízre meg köze sincs.
  • St
    #3
    kár hogy rossz az íze. maradok a vörösbornál, ugyanúgy hat :D
  • Shadow_THH
    #4
    :DDD
  • Celeborn
    #5
    Naja, a vörösbor is frankó, arról is kérünk egy cikket. :)
    Egyébként én is szeretem a zöld teát. Most a Green Tchae Orient tetszik nagyon. Ami még jó, az a ginzeng, meg a csalán, de ezeknek már tényleg nem jó az ízük...
  • Darth Sith
    #6
    a ginseng tényleg hatásos, csak egyszerüen undorító az ize.
  • cSuwwi
    #7
    pickwick-nek van zöldtea+sárgadinnye keveréke, zöld tea de sárgadinnye ízű, egész jó [ezt issza]
  • spense
    #8
    Vagy talán nem is csak a dohányzás okoz rákot...
    A cigi csak egy jó ok, mert nem tudnak másra hivatkozni, ha rákról van szó:
    biztos sokat cigizel!.
    És b***hatod az antioxidánsokat, ha annyi szart megeszel egy nap, hogy 10 liter zöld tea sem lenne elég.
    Egyébként frankó ital, nem azért írtam, hogy leszóljam, érdekes a cikk is, csak az ilyen statisztikát ökörségnek tartom. Az egészséget rengeteg dolog befolyásolja.
    És napjainkban szerintem nincs az az ember, aki pontosan tudná, hogy mi is OKOZ rákot. Nem a "KOCKÁZATOT NÖVELI", hanem OKOZ...
  • reaper4
    #9
    iiigen .
    szerintem talán a sugárzás(ok)
  • spense
    #10
    Milyen sugárzásra gondolsz?
    Az anyagi sugárzásnak van csak igazán káros hatása.
    Az elektromágneses is okoz gondokat (mikrohullámú tartományban, vagy fény lásd laser), de csak nagy teljesítmény mellett. És nem is ugyanazt a hatást fejti ki. Az előbbi sejtromboló, az utóbbi pedig egyszerűen eléget Persze nagyon leegyszerűsítve...
  • Inquisitor
    #11
    Sencha Silver/Gold az igazi, csak hát legkisebb zacsi valami 2000 rugó.
  • BiroAndras
    #12
    "Vagy talán nem is csak a dohányzás okoz rákot..."

    Szó sem volt arról, hogy "csak". De épp elég jelentős ok.

    "És napjainkban szerintem nincs az az ember, aki pontosan tudná, hogy mi is OKOZ rákot. Nem a "KOCKÁZATOT NÖVELI", hanem OKOZ..."

    Ilyen értelemben semmi sem okoz rákot, legfeljebb csernobili kirándulás, vagy néhány igazán durva vegyszer nyalogatása.
    A legtöbb dolog csak növeli a kockázatot, de nem garantálja, hogy rákos leszel. Kb. mint az autóbaleset és az alkohol viszonya.
  • BiroAndras
    #13
    "Milyen sugárzásra gondolsz?"

    Egész pontosan az ionizáló sugárzások jelentenek gondot (pl. UV fény, és minden ami annál nagyobb energiájú), azáltal, hogy a DNS-t roncsolják.
  • spense
    #14
    Jó, lehet, hogy egy kicsit radikálisan fogalmaztam, de a lényeg pont ez, ahogy Te is mondtad: kockázatot növel. És ez az, ami miatt bizonytalan az egész. Lehet, hogy tényleg csak egy adott hatás okoz daganatos megbetegedéseket. Ami valahogy minden ilyen embert érint(ett) valamikor. Vagy fog... Ezért nem lehet pontos statisztikát felállítani. Nem vitázni akarok, csak én így látom.
  • ReTeK
    #15
    hát ja a nem hulladék kategóriás (sz@r ízű) zöld tea nem olcsó + zöld teában a koffein mennyisége nagyobb mint a feketében
  • Bohun
    #16
    nah, akkor mégsem szokom le:P:)
    bár a vörösbor is jöhet
  • roliika
    #17
    Nem értem miért hiszitek, hogy nagyon drága a zöld tea? Nem az! Neten tessék utána nézni, rengeteg fajtát lehet kapni és a jobb fajták a Jangce vidékéről származnak, nagyon eltérőek is lehetnek, mind érlelésben mind ízben, de a hatásuk azonos és nem a selejt szar Picwick és hozzá hasonló mutyi színezett akámikről beszélek. 50g=500Ft-tól 25000Ft-ig terjed. A 25000Ft-os tényleg extra minőségű 3* 4* forrázható nem úgy mint ezek a filteres izék. 50g ha minden nap 3-4 pohárral megisztok, kb 1 hónapig elég! És az 500Ft-os is tökéletes, vannak belőle finom fajták is, nem csak gingzenges. Szóval neten tessék kutakodni mert megéri! És ne mindíg a legdrágábbat vegyétek, nézzétek meg a nevét és a kiszerelést. Az átlag olyan árban van mint bármelyik tea.
  • roliika
    #18
    Megjegyezném a Gingzenges Maracujás zöldtea mézzel nagyon finom! :) 50g=500Ft néhol 600 de ugye 50g az 2 doboz filteres tea mennyiségileg.
  • Zocsi
    #19
    Ezek a tények már régen fel lettek állítva. Kb. 3 éve olvastam a zöld tea jótékony hatásairól egy egészségügyi lexikonban. Én is szeretem a zöld teát, mézzel iszom. Viszont a könyvben leírták azt is, hogy a NEM fermentált (érlelt) tea hordozza magában a begfelelő enzimeket, meg anyagokat. Gondolom megvan az erjesztett verzsönnek is a jótékony hatása, csak nem olyan mértékű. Sajna asszem a pickwick, meg a hasonló "olcsóbb", ízesített zöld teák gyakran fermentáltak. Szerencsére én találtam egy viszonylag olcsó filteres fajtát. DM-ben lehet kapni, a dobozára nemes egyszerűséggel az van írva, hogy China Green Tea. A termék doboza 20*2g NEM fermentált import kínai zöld teát tartalmaz! És ez mindössze ~600HUF-ba fáj...
    Másfelől sztem a távolkeleti népesség azzal is segíti az érrendszeri és daganatos és egyéb betegségek kialakulásának elkerülését, hogy minden nap megissza az átlag 1 liter teájukat. Gondolom mellette fogyasztanak más folyadékot is. Tehát optimális esetben megvan a napi 2,5-3 liter folyadék. Sztem ez bőven jó ahogy, hogy folyamatosan kimossa a szervezetükből a salakanyagokat, meg mérgeket. Sajna sztem a nyugati kultúrákban, ahol az ember egész nap rohan, nem is figyel oda a rendszeres és elegendő folyadék bevitelére... Ez probléma!
    Úgyhogy igyon mindenki zöld teát!!!
  • dez
    #20
    Nem jó a csalántea, ginzeng, egyeseknek a zöldtea íze? Túl cukros a szátok! :D
  • roliika
    #21
    Zöldteáimnak vettem ilyen kicsi fém dobozkát most abban laknak.:) Filteres teában nem hiszek mert abban bármi lehet,ebben+látom mi van ráadásul se a doboz se a filter árát nem kell megfizetni, csak 3-4 havonta kell vennem 1 pamut filtert 200Ft-ért.:)
  • dez
    #22
    Pickwik? Vigyázz vele, tele van mesterséges aromával. (Legalábbis minden teájuk, amit eddig láttam.)
    El nem tudom képzelni, miért nem lehet legalább egyféle olyan gyümölcsteát kapni, amiben ne lenne műízt adó mesterséges aroma???
    (Enyhén irritálja a beleket, ami hosszabb távona komoly bajokhoz vezet. Nekem speciel kapásból székrekedést is.)
    Ez, és a cukor bénítja és eltorzítja az ízérzéket.
  • dez
    #23
    Na ja, nem okoz rákot, csak párszáz százalékkal megnöveli az esélyt... :P
    Az tény, hogy tele pumpálod magad vele káros anyagokkal.
    Egyébként nem csak ez a baj, hanem többféle vitamint kiéget a szervezetből.
    Az sem mellékes, hogy a szaglóérzéket is tönkreteszi, pedig a szaglás sokkal fontosabb, mint sokan hiszik.
    Mindezt miért?
  • Inquisitor
    #24
    OFF:
    "Másfelől sztem a távolkeleti népesség azzal is segíti az érrendszeri és daganatos és egyéb betegségek kialakulásának elkerülését, hogy minden nap megissza az átlag 1 liter teájukat."

    Hát igen, ezek a "primitív" emberkék i.e. 2000-ben már forralták az ívóvizet (állítólag így fedezte fel valaki teát, hogy pár levél beesett), miközben itt kishíján még kőbunkóval kergették egymást az emberek.
  • Inquisitor
    #25
    Nem tudom, a Sencha jóféle kézzel válogatott, cserje végekről szedett tea, és még így is sokkal ólcsóbb (japán) cucc, mint hasonló minőségű kínai tea. Ha beleteszem a forróvízbe, olyanok lesznek a levelek, mint ha most tépték volna le őket. Szép arany színű lesz a tea, és ahogy hűl kifelé, szépen átmegy zöld-aranyba. (Gondolom a sok mesterséges aromás, zöldfestékes szemét kiagyalója életében nem látott még zöldteát, különben nem olyan színe lenne ...)
    Én ízesítés nélkül főzöm, de nem olyan erősre mint a japánok, mert ahhoz képest a Guiness sör vagy a fekete kávé.
  • Inquisitor
    #26
    ... egy túlédes dolog. :)
  • Zsoltika 007
    #27
  • roliika
    #28
    ;-D Én+ a Puskapor teát szeretem. Eperfa hordókban érlelik, kicsit füstös raomájú, kicsit kesernyésnek is tűnhet elsőre, mert olyan sok illóolajat tartalmaz, hogy nehéz mindet érezni. Érdekes az íze, de nagyon könnyű rászokni.:) Kicsi golyókra gyúrják öket és mikor leforrázod szétnyílnak.:) Ebből is csak 500Ft 50g
  • Windforce
    #29
    Birom az effajta cikkeket...
    Pont az ilyenek miatt fognak tobbet venni belole.
  • Zocsi
    #30
    Látom nem érted! Soha nem mondtam, hogy "primitívek", sőt inkább tiszteletre méltók! A lényeg nem azon van, hogy teát isznak, hanem megisznak CSAK teából már egy litert + egyéb folyadékbevitel. Ez tisztára mossa a szervezetüket. Mert egy átlag egyetemista pl aki aznap vizsgázik, meg hajtós napja van, jó ha fél-egy liter folyadékot iszik egy nap. Hol van ez a normálhoz képest? Meg ha beteg vagy, akkor is sokat iszol (lehetőleg teát)... kiűzi a bacikat+viruskákat.
  • spense
    #31
    Ebben is igazad van...Ez tény
  • wbtist
    #32
    Akárki akármit mond, a Fahéjas-almás Pikvikknél nincs jobb
  • echo
    #33
    Na én eddig nem teáztam, de mostz kedvet kaptam :)

    roliika & Inquisitor: hol veszitek ezeket a mindenféle teákat? Ajánljatok létszi pontos valamit, hogy mit kell venni, nem akarok egyből a saját fejem után menni ;)
  • bokonon
    #34
    Szerintem kísérletezz és jöjj rá magadtól, hogy neked melyik a legfinomabb!
    Én is szeretem a zöldet, de én jobban szeretem a testesebb fekete teákat.
    Vagy ha igazán különlegeset akarok, akkor Lapsan Souchong (füstölt fekete). Ja és még annyi, hogy a zöldben kevesebb a koffein mint a feketében, mert a zöldet nem vagy kevésbé fermentálják.
  • Inquisitor
    #35
    Ritka és állati drága (elég különleges ízekkel) kapsz teaházakban (Vörös Oroszlán, Teaház a Potalához, meg ilyesmik), a japán teát én a Németvölgyi úton lévő japán élelmiszerboltban szoktam venni. Nem túl drága zöldteát szerintem nagyobb "gyógynövény" vagy "Bio" boltokban kapsz.
  • adrianvadas
    #36
    Chuck N. is zoldteat iszik, azert olyan eros :)
  • Chriss745
    #37
    Én ilyen IMPRA zöld teát iszom.

    Az van rá írva, hogy színezéket és aromákat nem tartalmaz. De csak 150 forint volt egy 25 darabos tasak belőle. És Ceylon-ról származik.

    Akkor ez most szar?
  • fawcet
    #38
    Ha van jó hatása akkor nem.
  • marcio mela
    #39
    Attól függ mit vársz tőle.
  • fawcet
    #40
    És ez a pamut filter hol kapható?