151
  • waterman
    #1
    5 millió évig el VOLT zárva.. most meg éjjel bemegy egy kóbor macska és legyak többszáz rákot. :)
  • Emmegki
    #2
    8 új faj a kihalás szélén, felfedeztük őket...
  • Praetor
    #3
    Átverés. Ez egy kihipózott folyami rák.
  • CUCLI
    #4
    már azthittem hirtelen ,h a barlang-descent féle hörgős mocskokat fedezték fel
  • icewolf
    #5
    Cthulhu utódai. :P
  • Gladiator
    #6
    többiről nincs kép?
  • Molnibalage
    #7
    Nem most aztán lehet vigyázni, hogy nehogy emberi behatás miatt pusztujanak el. Bár ez nem valószínű. A biológus nem destruktív fajta. Meg azért történt egysmás az elmúlt pár millió évben és túlélték ezek a valamik.
  • Ronny
    #8
    vajon milyen lehet az ízük?
  • zebulon
    #9
    nem veszélyesek? Vagy ezen nem is gondolkodtak el? Mi lesz ha bekerülnek az ökoszisztémába?
  • qtpman
    #10
    idióta barom emberek ....


    tököm hogy mindent elcseszünk!!!!
    elegem van
    mintapéldányok mi ???
    és ha az az utolso belöllök
    áhhhhhhhhh
  • Dav999 #11
    te mit csináltál volna?
  • Marchus
    #12
    és ha az utolsó akkor mivan? gyűjtjük őket mint a bélyeget, és akkor azt mondhatjuk, hogy: "igen, ez az élőlény is él a földön!". Hallottál már az evolúcióról?
    Mi értelme lenne minden fajta élőlényet "megtartani" akár mesterségesen, ha nem hoznak semmi hasznot a biológiai körforgásban, vagy az embernek? Hacsak nem azért, hogy gyönyörködhessünk a földön élő sokszínű élővilágban? :p
  • Dav999 #13
    amúgy tuti utsók igen :) és ezek az utolsók itt élnek egyedül 5 millió éve. kis matuzsálemek. voltak.
  • juzosch
    #14
    Ha utolsók lennének, akkor nem tökmind1, hogy kipusztulnak-e?
  • TommyC
    #15
    klónozzák
  • sz4bolcs
    #16
    nyaf nyaf :D
  • rhonkhan
    #17
    "A Ramal körzetében, egy kőfejtő terjeszkedése során napvilágot látott barlanghoz egy tó, valamint egy járatrendszer kapcsolódik, utóbbi több mint két és fél kilométer hosszan és 100 méter mélyen nyúlik be a föld alá."
    Nos, ugye olvastátok, hogy ez egy kőfejtő terjeszkedése során bukkant fel, azaz nem hinném hogy ezek az állatok sokáig fognak élni.
    Szóval, amennyi új fajt ott most felfedeznek, annyival fog nőni az ember által kipusztított fajok száma. Szóval, ahogy azt mondani szokták, erről ennyit .
    De az igaz, hogy a haszontalan élőlényekért nem kár, viszont a kártevő hagy pusztuljon ezen alapján, de ha végig gondoljátok ezen logikával, akkor az ember a legnagyobb kártevő.
  • TommyC
    #18
    ha a kártévőt pusztítjuk, akkor is felbomlik az öko-egyensúly, LOL
  • Bohun
    #19
    :)))
  • rigidus
    #20
    Mitol kartevo a kartevo?
    Az ember onkenyes felsobbrenduseget hatraltato faj a kartevo?

    Akkor mi az ember?
  • Déta
    #21
    Rigidus - Hagyjuk a "Mi az ember?" kérdést, most túl fáradt vagyok hozzá.
    Morchus - Ha ilyen hülyeségeket irsz be, akkor Téged sem bánnám, ha bezárnának egy ilyen barlangba 5 millió évig. Minimum. Minden élet a Földön értékes, szerintem még a Tied is, bár ez sok mindentől függ. pl. Egy kisgyerek, ugyebár, nem keres pénzt, jóformán csak terhére van a szüleinek. Mégsem dugják zsákba és dobják bele a folyóba. Na ezen filózz el egy kicsit.
    rhonkran - Ahhoz, hogy rombolj, először építs valamit... Jó?
    Na jó 8 allz.
  • rhonkhan
    #22
    amit a természet felépített azt az ember lerombolja, de egy másik felfogással csak átépíti hogy kedvezőbb legyen számára, nah, ezen filózzatok el
  • Marchus
    #23
    Diéta - az igaz hogy minden élet értékes, még egy sorozatgyilkosé is, de biztos vagy te abban, hogy a többség számára is értékes, és nem éppen kártékony, vagy semleges? Te nem ütöd le a szúnyogot?
    A gyerek példán meg filóztam 1 percig, és arra jutottam hogy hülyeség. A szülők azért vállalják el a gyereket, mert ők így szeretnék (jobb esetben, rosszabban tényleg az van amit mondasz...), úgy gondolják hogy jobb lesz így nekik. Pl afrikában azért is vállalnak sok gyereket, hogy öregkorukra eltartsák (most lehet h. tényleg hülyeséget mondtam, de valami ilyesmi rémklik -p ). Szóval a gyereknek is van haszna, lehet hogy nem anyagi síkon (kivéve mikor majd a szülőkről nekik kell majd gondoskodniuk később), de mentális síkon.
  • Epikurosz
    #24
    "most lehet h. tényleg hülyeséget mondtam, de valami ilyesmi rémklik" <<== Aham.
  • TommyC
    #25
    ha afrikába nem is, de sokan gondolkodnak így.
    Sajnos -_-
  • haxoror
    #26
    5 millió évig szenvedtek egy járatrendszerben, megvakultak, kifehéredtek a felszínen nulla esélyük sem lenne a túlélésre.
    Elzárt ökorendszerben éltek szal a szinte biztos kihalásuknak semmi befolyása sincs a világra, mindenesetre bámulatos hogy ennyi ideig el tudtak vegetálni.
  • petko000
    #27
    azt ilyenkor sosem részletezik, hogy miként zajlott a nagy felfedezés. ki volt az aki ezt észrevette, ki jött rá, hogy ezek eddig nem ismert fajok? a legtöbb vidéki bunkóparaszt (pl. én) nem örül túlságosan egy kihipózott folyami ráknak, inkább eltapossa.
    na de viccen kívül, tényleg érdekelne hogy zajlik egy ilyen folyamat!
    "A Ramal körzetében, egy kőfejtő terjeszkedése során napvilágot látott barlanghoz"
    a terjeszkedő kőfejtőknél mindig van 1-2 tudós aki megmondja a proli munkásembereknek, hogy ne tapossák agyon azt a szerencsétlen vak skorpiót, mert ez egy ismeretlen faj?
  • Morden23
    #28
    Kőfejtő barátaink dolgoznak, ezerrel zajlik a kőfejtés.
    Remek programjuk közepette észreveszik, hogy hoppá, egy barlang szájához közeledünk, ami alatt akár egy egész komplex rendszer húzódhat. Mivel nem egészséges dolog, ha beszakad alattuk a terep, megy a telefon az ipari barlangász kománknak, hogy jó lenne, ha kinézne, mert balhé van. Barlangász kinéz, bedugja az ultrahangszonárt a lyukba, az pedig azt mondja, hogy nem csak egy lyuk, hanem barlangrenszer. Erre már megy a telefon egy egész barlangász-brigádnak (akik között ott lesz a kutató-bilológus barátunk is), és felfedezik ezeket a kis vackokat. THE END

    qtpman: Ekkora hülyeséget mennyi ideig tartott összehoznod? Ha az utolsó egy példány volt, amit kimertek a vízből, akkor szegény döggel nem történhetett volna jobb dolog: legalább regisztrálják, mielőtt végleg eltűnik MAGÁTÓL.
    Amúgy egyetértek azzal, hogy amit tudunk, védeni kell, de nem feltétlenül a mesterséges életbentartással. Nem kell feleslegesen szétcseszni az élőhelyüket, nem kell értelmetlenül kiirtani őket, de igazából ennyi.
    Nem tudom, ki hogy van vele, de ha csak pár ember életbenmaradása lenne a tét, és a másik opció, hogy kipusztul egy vak rákocska, akkor én inkább az embereket választom.
    Aki nem, az gondolodjon el.
  • Marchus
    #29
    tapasztalatból mondod, vagy esetleg még sose hallottál ilyenről? :p
  • petko000
    #30
    hát igen, én is valahogy így képzeltem.
    ha meg nagyon sok pénz van a buliban, és egyesek nem akarják, hogy pár fehér rák miatt esetleg leállítsák a kőfejtést (akár csak egy rövid időre is) akkor nem zajlik le ez a folyamat, nem szólnak senkinek, lezúzzák a rákokat.:)

    az engem is érdekelne, hogy mi lesz most azzal a területtel.. lehet, hogy tényleg nem túlzás ez után a cikk után azt állítani, hogy "újabb 8 faj a kihalás szélén". :)
  • Morden23
    #31
    Kétlem. Ha már publikálták ezt a dolgot, és valóban ismeretlen fajok, nem csak egy sima rák megvakult fajtája, akkor ott bizony nem lesz kőfejtés. Legalábbis addog biztosan nem, ameddig nem vizsgálják ki őket rendesen.
    Az meg, hogy a kőfejtő környékén találták meg őket, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy "kifejtették a követ" a fejük fölül. Sokkal inkább annyit, hogy valahol a munkálatok környékén, közelében találtak a barlangrendszerre; ha szó szerint "véletlenül" találnak meg egy ilyen barlangrendszert, akkor az már valószínűleg be is szakad:) Azért ennél ügyesebbek ezek a komák.

    Szóval nem félnék a rákokért meg a skorpiókért. Ha a kőfejtőkön múlik, még 5 millió éven keresztül vaksiskodhatnak odalenn.
  • Ronny
    #32
    óriási pénzek vannak az ilyen munkálatokban. Erősen kétlem, hogy egy pár vak rák miatt hosszabb ideig szüneteltetnék a kőfejtést(fizetni kell a melsokat, a gépek állnak, szerződések,etc).
  • roliika
    #33
    Legyen már valami repcsis vagy UFO-s vagy NASA-s cikk, mert találtam 1 jó videót csak nem értem az egészet mert angol. :( Antigravitációs kísérletről van szó benne videóval...majd belinkelem ha lesz itt olyan cikk..hátha valaki érti az egészet.
  • sz4bolcs
    #34
    Csak el kell taposni ezt a pár nyamvadt vaksirákot, aztán máris mehet tovább a dózerolás, mert a kihalt fajokát tovább már nem fenyegeti kihalás, mitől kéne védeni őket? :D
  • antikommunista2
    #35
    :D
  • Dömper Ármánd
    #36
    "Nem tudom, ki hogy van vele, de ha csak pár ember életbenmaradása lenne a tét, és a másik opció, hogy kipusztul egy vak rákocska, akkor én inkább az embereket választom.
    Aki nem, az gondolodjon el."

    Ha valaki hozzám lép és a kezembe ad egy szelet csokit, majd azt mondja, ha megeszem ezt a csokit, akkor meghal egy bizonyos ember, akkor 100 emberből 99 esetében röhögve megenném a csokit. Ezért úgy gondolom, hogy a rákocskáknak igen komoly esélyei lennének nálam.
  • Morden23
    #37
    Az emberi civilizációt, és az emberi életet én speciel bármely állatnál többre tartom.
    Akinek nem inge, ne vegye magára, de az összes sötétzöld, aki úgy gondolja, hogy egy akármilyen állatnak az élete többet ér, mint egy emberé, akkor az azonnal takarodjon el valamilyen olyan helyre, ahol nem léphet kapcsolatba emberekkel. A lehetőség adott.
    Ebbe természetesen nem tartozik bele az állatok ÉRTELMETLEN legyilkolása. Természetesen azzal nem értek egyet.

    Ronny: Mint mondottam volt, nem valószínű, hogy konkrétan a terep alatt vannak a kis dögök. Nem igazán van szó róla, hogy a munkaterületen belül HOL is található ez a cucc. Arról nem is beszélve, hogy 100 méter mélyen tekereg a földbe ez a barlangrendszer. Szerintem nem kell tartania azoknak a kis dögöknek. Amúgy meg máris kimentek a tudóskoponyák összeszedni meg vizsgálni a rákocskákat, szóval ha áll a munka, akkor már most is áll a munka.
  • Turul1
    #38
    olvastad Madách: Az ember tragédiája c. művet?
    ha nem ajánlom figyelmedbe a "a falanszter" c színt
  • haxoror
    #39
  • sz4bolcs
    #40
    Sötétzöldek? hmm. Pl. állatkertbe?