24
Avagy az Észak-Amerikai indiánok tudnak valamit?
  • tomcat1
    #1
    KOYAANISQATSI idejét éljük, melynek jelentése a „Sarkaiból kifordult Világ ideje.” Ez egy dal címe, amely gyorsan terjed az É-amerikai Indiánok között. A koyaanisqatsi drámai hangvételű dal jelöli jelen korunkat—a negatív időt—amelyben megkérdőjeleződnek az egész emberi történelem eddig elért eredményei, a jelenlegi tudományos fejlődés, ugrásszerűen növekedő információinak, „mindennapos” összegeződése révén. „Kifordult a Világ sarkaiból”—az emberi lélek számára feldolgozhatatlan, ugrásszerű, gyors változások érzékelhetők a földön, majd minden szempontból, gazdaságilag, politikailag, erkölcsileg és a globálisan jelentkező drámai időjárási változások folyamatában, amely úgy tűnik visszafordíthatatlanná vált, minden tudományos és józan érv ellenére, és amelynek alapjai a nem kordában tartott civilizációs okokban keresendő.
  • Quantumleap
    #2
    Egy szöveg nélküli képsorokat felvonultató filmről van szó. Ez azok kedvéért írom, akik esetleg mit sem tudnának róla.
  • Sephi
    #3
    Ilye sok van.... bar az is furi hogy az utobii idoben miert jelenik meg sokkalta gyakrabban a 666 szam... mert most hogy leirtam ti is meginkabb fel fogtok figyelni ra?

    Hmm hmm....
  • cenobite
    #4
    Errefelé egy taxitársaság telefonszáma: 666-666


  • Vlala #5
    Jaj, már megint vége a világnak? Jön a 666, utána meg a 667? Jaj, akkor most megint depis leszek, mi lesz velem, jaj, segítség, hozzátok a csáknoriszt, mert végünk van. A lovat...

    Haggyjatok már ezekkel a baromságokkal. Az indiánok ezt a dalt akkor írhatták, amikor túl sokat szívtak a békepipából.

    Európai változat is lesz, QWERTZ címmel, ugye? Nem sikerült meteorokkal, ufókkal, őrült tudósokkal elintéztetni a világot, akkor jöjjenek az indiánok? Ne már, ez már gagyi.
  • bld
    #6
    sátántaxi:)
  • Palinko
    #7
    ja,akkor gyerünt az indiánokkal sátorban élni,tehénszarral sütkérezni,hogy nehogy megterheljen minket világ.
  • Bandew
    #8
    Ne legyél ilyen cinikus. Ha jobban belegondolsz, azért sok igazság van a dologban.
  • Vlala #9
    Igen, amennyi a Függetlenség napjában és az apokalipszisben van. Kár, hogy mostanában túl sok a világvége...
  • Shadow_THH
    #10
    szerintem túl sokat agyalsz ezeken. már a hsz-eidből és témáidból kiindulva

    és ha tudták is akkor mi van?
  • Iori
    #11
    média órán volt szerencsém látni ezt a filmet, ami azért nagy szó nálunk :)
  • Bandew
    #12
    Nem a világvége részére értettem. Az baromság.
  • mila69en
    #13
    itt a világvége kérem kapcsolja ki bár a folyamat az már réges régen beindúlt:D aza legjobb mikor juniusban meglehet fagyni:-)
  • stp4trick
    #14
    Hát az eddig leírtak témába vágnak, de nagyon.
    Én láttam egy párszor, bár inkább a zenéjét szeretem.
    A zeneszerző Philip Glass, hozzáfűződik egy hasonló film zenéje is a Powaquatsi.
  • Vlala #15
    Meg a tamagochi, nem? [höhö :)]
  • Palinko
    #16
    jó,a zigazság alapot elismerem.de nem kell parázni,mint 2000-ben.a világvége vagy gyorsn lesz,vagy lassan.ha gyorsan akkor úgyis mindegy,ha meg lassan,akkor lesz időd kibulizni magad :D (nemtudom,hogy következik e a világvége,csak tippelgetek,mint ti :D)
  • Vlala #17
    Nem lesz, beszéltem Istennel.
  • Aspyrin
    #18
    Nem emlékszem, hogy összefutottunk volna
  • Vlala #19
    Jaj.
  • stp4trick
    #20
    kiba... vicces vagy okoska
  • Sephi
    #21
    Naon jo tema! Naon latogatott. :D
  • Quantumleap
    #22
    Azt nem tudom, hogy ez a topik most a filmnek nyílt, vagy pedig vitatémának az indiánok jóslatairól?
  • tomcat1
    #23
    Mindkettő...
  • mod
    #24
    A minap láttam a filmet, az M2-őn leadták. Mondhatom, rég láttam ilyen jó filmet. Érzékletesen mutatja be a rohanó világ nyomasztó monumentalitását, meghökkentő képekkel, és zseniális filmzenével körítve. Végig gyorsított-lassított képek váltakoznak, de azon vettem észre magam, hogy ennek ellenére sem unalmas! Egy pillanat se volt, amikor azt mondtam volna, hogy idegesítő.

    Összegezve egy kiváló film ez, eltekintve az indián bölcseletektől (amik véleményem szerint nem passzolnak a filmhez). Megelégeltem volna csupán a kép és zene összhangját, a hopi indián szólásmondásoktól mentesen.