37
  • ScarY MAN
    #1
    Akkor mégis igazak a kis Frodoról és Samuról szólo történetek?
  • wanek
    #2
    Ez a Martin gyerek nem lehet valami nagy észlény. A testmagasság és az agyméret ilyen összehasonlítása egyenesen baromság. Egy mai alacsony növésű ember (majdnem törpe), és egy kosaras magasságú ember közel sem mérhető össze, ennek ellenére az agyuk és a szellemi képességeik akár lehetnek azonosak is. De akár az állatvilágból is lehetne példákat felhozni.
    Más:
  • wanek
    #3
    A kitalációkat (mese, regény, stb.) nem kéne keverni a valósággal. ;)
  • kbupdate
    #4
    Na jönnek az orkok is és végünk lesz! De semmi baj! Mert a tündék segítenek nekünk. Habár nem tudom hogyan fogunk boldogulni a kentaurok ellen....

    Hogy jobban átlássuk a Föld fajait ajánlom a Heroes 5-ös cikket:D
  • Anteris
    #5
    na bumm, ázsiában mindenki hobbit vazze...
  • myke
    #6
    móóóócckóssz kisz hobbittok
  • Su0my
    #7
    diiiirrr lehet megtalálták Samu fejét mekkora
  • Diocles
    #8
    Az utolsó szóig.
  • Lazarus
    #9
    uhh o_O lol
  • RaszPuty1N
    #10
    Eredeti kép itt:O
  • RaszPuty1N
    #11
    Akarom mondani itt;]
  • teddybear
    #12
    Ha a hobbit-maradványokon genetikai elemzést tudnának végezni, úgy mint a neander-völgyieken, akkor sok mindenre derülne fény. Leszármazás, rokonsági fok, az őseik vándorlási útvonala stb.
  • mezeimodell
    #13
    Mekkora idióták vannak a világon...Jah, hobbitok.
    Így nem kéne elnevezni egy "fajt" mert mindenki azonnal kiröhögné. Szerintem mondjuk lehet, hogy igazuk van, bár még nem vizsgálták meg eléggé a dolgot ahhoz, hogy tényleg higgyek nekik. Mindenesetre nem nagy szám, van egy újabb csimpánz ágú "állítólagos" rokonunk.
  • Giorgiooo
    #14
    mar varom a hozzaszolast, hogy ezek a hobbitok biztos foldonkivuliek.
  • Szefmester
    #15
    ezek a "hobbitok" biztos földönkívüliek.. :)
  • Giorgiooo
    #16
    az biztos
  • Giorgiooo
    #17
    sott, megjobb: a hobbitok egy masik dimenziobol jottek es kolonizalni akartak a foldet, de nem sikerult nekik mert elkaptak valami influenzat es meghaltak.
  • busman001
    #18
    :D miez világok harca?
  • Slash89
    #19
    madárinfluenzát...
  • Aquli
    #20
    Szerintem ezek nem hobbitok, hanem Yoda mester és tanítványai.
  • insomniac
    #21
    padevánjai nem taniványai..:)
  • nedudu
    #22
    Nem tudom figyeltétek-e, de egyes politikusaink agytérfogata kisértetiesen hasonlít a cikkben említett hobbitokéhoz. Szerintem simán elvegyültek közöttünk, megnőttek, de az agyuk az sajnos kicsi maradt
  • Doomista
    #23
    pfffff
    kezdjük ott, hogy nem is a majmoktól származik az ember, nemhogy ezektől
  • Bohun
    #24
    Ősembereknek is voltak házimajmai, valakinek le kellett hozni a kókuszt a fáról.
  • Fikusz Kukisz
    #25
    "Martin szerint a legalapvetőbb probléma a parányi agyméret és a barlangban talált, a modern emberre jellemzően finoman megmunkált kőeszközök közötti éles kontrasztban jelentkezik."

    URAM ISTEN!
    MARTIN BÁCSI, NE LEGYEN MÁR ENNYIRE BEKÉPZELT HÜLYE!
    EZT EGY OLYAN EMBER MONDJA AKI AZ AGYÁNAK PÁR SZÁZALÉKÁT HASZNÁLJ CSAK KI!
    ÉS RÁADÁSÚL EZ SZERINTE A !!LEGALAPVETŐBB!! PROBLÉMA!

    HONNAN VESZIK A TUDÓSOK, HOGY MINDEN ÉLŐLÉNY ENNYIT HASZNÁL AZ AGYÁBÓL!

    KOMOLYAN MONDOM MARTIN PAPA EZZEL A KIJELENTÉSÉVEL LEÍRTA MAGÉT A SZEMEMBEN!
  • Fikusz Kukisz
    #26
    És még tudósnak nevezi magát!

    A tudós az aki mindenre nyitott és nem dogmák szerint GONDOLKOZIK!
  • Adenoma
    #27
    sajnálatos amúgy, hogy az igazán építő jellegű hozzászólás hiányzik leginkább, mert ugye magyarok vagyunk, és mindent fikáznunk kell. gondolkodjatok először, mielőtt lefikáztok egy tudót, egy kb 1 oldalas lerövidített cikk alapján. hogy miért hobbitok. nos, lassan tököm kivan az összes mozaikszótól, és az összes generált, semmihez sem köthető szótól. tudom, nálatok a kőművesképzőben teljesen mindegy, mert a legtöbbet lefordították magyarra, és elvileg is van értelme, de komolyabb, tudományokban gazdag elmében az értelmetlen, generált szavak száma olyan 2000-hez közelít. egy ilyen szó, csak azt éri el, hogy felfigyelnek rá, és könnyebben megjegyzik.
  • irkab1rka
    #28
    Szeretnék rávilágítani, hogy ezeknek a hobbitos cikknek 8 csavarodás van a nyelvtanában, ami érdekes módon megegyezik a szíriuszról érkező fény csavarodási számával, amiből arra következtethetünk, hogy Samu (ősmagyar név) és Trufa (még ősmagyarabb név) MAGYAROK VOLTAK.
    Szarumán valójában Sztálin (kezdő és végbetűk egyezése) míg Gandalf, nagy királyunk Gyandölf (kommunista tankönyvek szerint 2. György) aki küzdött a Sztálini megszállás ellen (már akkor utálta az oroszokat, amikor uralkodott, ez azért van, mert látott a jövőbe).

    Ezeket a _TÉNYEKET_ figyelembe véve:
    Fikusz Kukisz: amit mondasz, az maga egy dogma. Egyébként az hiszem Lord Kelvin kapcsán jegyezték meg legutóbb, hogy a fizikában az új nézetek térnyerése általában nem az elmélet tetszetősségétől függ, hanem az előző elméletek képviselőinek kihalásával (kiöregedésével) megy végbe. (bocs a pontatlan idézetért). Amúgy üdvözlöm Fortisszima Finguszt.

    Doomista: az ember nem a majomtól származik. Azt 6. általánosban mondják, hogy a hülyegyerek is értse a lényeget. Az evolúció szerint az embernek és a majomnak van közös őse, aminek maradványai beazonosítottak egy családfán.

    Egy megjegyzés: a nagyközönséget nem szokták érdekelni a leletek. Egy ügyes sajtós ráragasztotta erre a leletre a 'hobbitok' címkét, és voila, a hülyegyerekek is szakértenek, de így fejlődik a gyerek.

    Na, kérdezzetek :))
  • Doomista
    #29
    én is azt mondtam
  • rotator
    #30
    Ekkora baromságot, mint ez a cikk...
  • wiraqocha
    #31
    Úgy látom már, nem csak a hobbitok "küzdenek agyi rendellenességekkel"... Szegényeket "szópárbajok övezik" és nem igazi, hanem "álcsontjuk" van, nem csoda, hogy kihaltak. De a Homos sap. is erre a sorsra jut, ha nem szünteti meg a katyvaszt a saját agyában.
  • Wampire1
    #32
    Én csak azt nem értem, hogyha találnak egy a mostanitól eltérő csontozatot, akkor miért akarnak a tudósok máris egy új fajt kategorizálni? Most is élnek törpék, vízfejüek stb. Nem kell mindjárt arra gondolni hogy egy sosem látott fajjal van dolgunk.
  • Emmegki
    #33
    Ez a hobbit elnevezés is azért kellett, hogy felfigyeljenek erre a Martinra meg a cikkre.
  • M0rph3u5
    #34
    ha kapjuk a gyűrűket, én kérem a főgyűrűt!!! :D
  • Inquisitor
    #35
    "elméletük szerint szó sincs új fajról, csupán agyi rendellenességekkel küzdő emberekről."

    Érdekes, azt hittem a muáció lényege a valamilyen már létező "alap"-tól való eltérés. Gondolom ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy az összes nem fekete bőrű ember pigmentálási rendellenességben szenved :)
  • Lordboxi
    #36
    Az, hogy másképp néz ki, másképp táplálkozik, stb. nem azt jelenti, hogy másik faj. Új fajról akkor beszélünk, ha az nem tud szaporodóképes utódot létrehozni, a "kiinduló fajjal". ezért mondták, hogy rendellenességel küzdő emberek. Azt, pedig, hogy képes lenne brtnynek még egy gyereket csinálni soha em fodjuk megtudni.
  • Peti0011
    #37
    Hát igen ezek a gyurukura is kis szörnetegek mindenhol ott vannak:D