59
Svájcban született olasz DJ, a dream-house műfaj egyik megteremtője.
  • Desiderata #1
    Robert Miles, gondolom e név hallatán sokaknak beugrik pár kellemesen sejtelmes zongorás dal, mint a Children, Fable, One & One, Freedom,...
    Nem tudom hogy csinálja, de az a hangzás amit kikever a szintetizátorával, az valami bódulat. Első albuma 1996-ban jelent meg Dreamland címmel (nekem a kedvenc), amivel hamar világhírű lett.
    Manapság nem hallottunk róla, pedig tevékeny, 2004-ben is kiadott egy albumot és fellépései is rendszeresen vannak.















    Akinek nem ismerős a név, az feltétlen hallgasson bele pár számba, rádió több dalt is játszik rendszeresen, szóval biztos ismerős lesz!





    Várok ide mindenkit, aki nosztalgiázni szeretne, akiben kedves emlékeket ébresztenek ezek a dallamok, és persze akit csak most fog megérinteni Robert Miles lenyűgöző zenéje.
  • RaZoK
    #2
    nekem nem ugrik be :I
  • donoki
    #3
    nekem se :S
  • donoki
    #4
    most hallgatoma s zámait elg ütősek :D
  • Phat Smoker
    #5
    a 'Children' mára tényleg klasszikussá vált darab tőle
  • Snecie Smicie
    #6
    kihagyom, htx
  • donoki
    #7
    ezeket már vhol hallottam :S
  • donoki
    #8
    ja
  • Elusive
    #9
    "Robert Miles - 23am" album a legjobb
  • Dottor Dag
    #10
    Szerintem ő is egy elfeledett legenda... megfognak ezek a szép dallamok..
  • donoki
    #11
    ja..
  • Phat Smoker
    #12
    hát nincs neki nagy visszhangja
  • donoki
    #13
    hát nicns sajna
  • Desiderata #14
    tényleg jó album, könnyebben emészthető mint a Dreamland (ami olyan fantáziavilágos), vannak akik szerint Dreamland-en az összes szám ugyanolyan, szerintem nem így van
    valamelyik csatornán (talán az RTL klubon) a hójelentés alatt is Robert Miles szól
    Organik-nak pedig olyan keleties hangzása van néhol
    Miles_Gurtu lemezt még nem hallottam
  • Daza500
    #15
    Tulajdonképpen az egész dream-trance műfaj egy elfeledett legenda már...

    Talán ő az egyetlen, aki még aktívan csinálja, a többi ilyen nagy előadó már rég homályba veszett ebben a zenében :-(
    Kár értük.

    Miles-tól a 3 kedvenc: Children, Fable, One & One. Ezeknek még a videoklippjét is láttam anno a német VIVA-n, aztán 2000 után már én se hallottam róla soha többet.
  • Desiderata #16
    nekem megvannak a klipek (1-2-t még keresek), akartam online linkelni de neten nem találtam, majd kitalálok valamit hogy felkerüljenek, mert van hangulatuk, érdemes megnézni
  • Bandee1987
    #17
    Children, Fable, One & One

    Nekem is ez a kedvenc 3 számom.
  • SASboy
    #18
    Bírom ezt a palit. children c. számát imádom.
  • Adi
    #19
    Fhuu!
    Hát Robert Miles hatalmas zenét csinál!
    Olyan igazi gondolkodtatosat!:)
    Childrent imádom meg a fable-t!:D
  • G_ArchAngel #20
    Gondolkodtatós zene! LOÁL!:DDDDDDDDDD

    Ádi, jó zenét csinál, de ez kicsit túlzás volt...
  • Phat Smoker
    #21
    megmozgatja a zenéje a agyat :DD
  • donoki
    #22
    az IQ kell má hozzá :S
  • Adi
    #23
    Neked más kép jön le mint nekem sztem!
  • donoki
    #24
    hát mindenkinek más
  • Desiderata #25
    a Paths-nak most sikerült beszerezni a klipjét, kicsit elvont :) nehéz leírni milyen, olyan sötét, van egy lány és egy csontváz... látni kell!

    és a Children videójának egy másik verzióját, kislány ül egy kocsiban és néz ki az ablakon, azért is tetszik mert fekete-fehér és ez mégjobb hangulatot ad
  • Desiderata #26
    Bekerült a diaksziget.com adatbázisába is Robert Miles.
    Jelöljétek be kedvencek, így a fanok között szerepelni fogtok!
  • DittyCat
    #27
    Elusive! Nekem is a 23am album kedvencem! Az a CSÚCS!!!
  • DittyCat
    #28
    www.gportal.hu/robertmiles
    Ha gondoljátok, nézzétek meg...
    Zseniális zenésznek tartom Robert Miles-t.... Hihetetlen... már 10 éve imádom...
  • DittyCat
    #29
    Különben nem biztos, hogy a többi hasonló előadó eltűnt, lehet, hogy egyszerűen csak kevésbé széles a közönségük.Pl az X-Perience-ről tudom, hogy működnek (Neverending dream)...
  • Narcotic Syntax
    #30

    Müvész !
  • Desiderata #31
    volt jópár együttes, nálam pl. Sash!, Scooter, Blümchen pörgött akkoriban, X-Perience-re is emlékszem (nyiss nekik fórumtémát!), volt valami tengeralattjárós zene is, amiben sonar hangok voltak, azt is szivesen meghallgatnám újra
  • Daza500
    #32
    Én a többi nagy akkori Dream-előadót hallgattam sokat:
    (Azok a szép zongora dallamok...)

    DJ Dado
    DJ Panda
    DJK
    Imperio
    Nylon Moon
    Zhi-Vago
    The Cynic Project
    WP Alex Remark
  • DittyCat
    #33
    Hát igen, jó volt nagyon...
  • Daza500
    #34
    Azért még MA is jó.
  • Desiderata #35
    már elérhetők a klipek online is

    Children (party-s)
    Children (utazós)
    Fable
    One & One
    Freedom
    Paths
  • blackgamer
    #36
    egy Robert Miles feldogozás, Angel City - Do You Know (I Go Crazy)
  • Christo
    #37
    Children - érdekes remix
    Ezt a remixet szerezze meg valaki! Egy filmből lett felvéve, nem tudom mi lehet a neve. Bármelyik remixet letöltöttem nem ez volt, se nem trance remix, se nem demilio remix, se nem dream version se nightbeat se breakbeat se future breeze...szóval nem tudom.
    Segíthetnétek. Van még a message version meg a jungle remix, esetleg azok közül az egyik, de azokat meg sehonnan me tudom letölteni.
  • Daza500
    #38
    Lehet, hogy nemis Robert Miles, hanem egy egész más előadó.
    4 Clubbers-re tippelek, de nem vagyok benne biztos.
  • Christo
    #39
    Attól is letöltöttem az összes mixet... bár ki tudja, lehet van még olyan amit nem töltöttem le. Mindenesetre ha megtalálom a számot, megosztom veletek is ;)
  • Christo
    #40
    Ilyet találtam még hogy airfrish uplifting trance mix de azt meg nem tudtam letölteni.