511
  • teddybear
    #1
    Hát talán ásni kéne leginkább, azután majd kiderül, hogy mi van a felszín alatt.

    Akkor megmondhatjuk, hogy a pasi igazi tudós régész, vagy holdkóros, vagy csak szimpla csaló.
  • teddybear
    #2
    Azért ezek a piramisok kissé hihetelennek tűnnek. Egyiptomban a legszembetűnőbbek ugyan a piramisok, de azért akad egy-két más rom is, nem is kevés(pl. a Szfinszk). Arról nem szólva, hogy telistele a környékük mindenféle aprósággal. Cserepek, kő és fémezközök, stb. Itt még egy kőékről sincs szó.
  • Su0my
    #3
    mondom én, hogy a retek golyalyuldok b*szták már a szánkat itt régen... baze simán beülnék elrepülnék evvel a szomszédos rencerekbe megszedném magam nakvadriával én lennék a Földön a világhatalom csinálnék én rendet jólétet minimum

  • Duncan Idaho
    #4
    Ja igen érdekes h semmi sincs a környéken... de azért van itt valami sok kilóméteres alagúthálózat is ha nem tévedek... ami k** mélyen van ásva a sötét ókorhoz képest... Érdekes az biztos...

    Nomeg az is érdekes hogy Mindenki tagad, mindenki ordít hogy "-áááá ez ŐŐŐŐŐrült!!! illyen nem lehet-"
    Nade A régész az nem egy lusta könyvmoly hanem egy "Csak a saját szemében" hívő emberfajta...

    Akkor vajon miért nem ment oda senki segíteni mint "Szaktekintély?" Annyira sok mostanság a régészeti nagy fogás??? Érdekes...
  • sonicXX
    #5
    Na, beindult a preszízs-háború... ez a tudományos világ legocsmányabb része. Itt mutatkozik meg ki a pénzhajhász, és ki a kutató. Az pedig, hogy ki a tudós és ki nem az, ebből a szempontból lényegtelen.
  • Duncan Idaho
    #6
    Igaz!
  • juzosch
    #7
    Normális hozzáállás: 'Igen ez érdekes, várom a fejleményeket, hogy tényleg piramist találtak-e, esetleg én is megnézem mi az'
    Balf*sz hozzáállás: 'Bárki bármit mond, ez nem igazi, hazudnak, csalnak. Hogy tárgyi bizonyítékok, fényképek, adatok? Azokat még nem láttam.'

    Sajna elég gyakori a második eset. Hogy nem is foglalkoznak a dologgal, hanem élből tagadják, idióta indokkal.
  • tothzozo
    #8
    Lehet, hogy nállunk is van piramis.
    Mondjuk a gellérthegy?
  • sonicXX
    #9
    Én se értem, miért nem mennek oda és nézik meg, vizsgálják meg. Sokkal hiteltérdemlőbbek lennének a nyilatkozataik. Mondani én is bármit tudok - meg bárki.
  • Caprioli
    #10
    annyi minden van a szemünk előtt, amiről nem is tudjuk, h micsoda, h hihetetlen! teddybear említette a szfinxet: jó példa arra, amit írtam. azért, mert ma se tudják, h miért van néger arca (bocs, nem jut eszembe az afrikai embertípus hivatalos megnevezése). mert az van neki, nézzetek meg egy képet (azok az egyiptomiak, akik a piramisokat építteték, nem igazi afrikaiak, csak oda vándoroltak vhonnan)! és mellesleg vízvájta nyomok vannak a hátában, pedig amikor a piramisokat építették, már egy ideje nem volt gyakori dolog az eső a Szaharában. csak úgy mellesleg.
  • Zedas
    #11
    Én személy szerint szurkolok nekik (nagyon dúrva hatása lenne a történelemről alkotott elképzelésekre lenne ha beigazolódna a dolog), de azért lássuk be kb. 5% esély van rá hogy tényleg emberi alkotás. Másrészt a képeken, amiket nyomatnak, a 'piramisnak' csak az a 2 oldala látszik, ami tényleg piramisra emlékeztet: a másik kettő nem igazán illeszkedik.

    Egyébként van egy kb. heti frissítésű hivatalos oldaluk is:
    Bosnian Pyramid

    Rendszeresen szoktam nézegetni, de eddig ott feltűntetett leletek érdekesek, de messze nem meggyőzőek.
  • teddybear
    #12
    Bocs, de a Szfinx oldalán levő hornyokat nem az esővíz okozta. Való igaz annak nézték először, de azóta kiderült, a talajvízből kicsapódó salétrom marta szét a kőzetet.

    Ami az egyiptomiakat illeti, hát ott is volt fajkeveredés bőséggel, idejük is volt rá elég(6-8 ezer év kb.). A fene sem tudja honnan jöttek az elsők.

    Ami a bosnyák piramist illeti, megvárom a további híreket.
  • Blist
    #13
    Két dolgot jegyeznék meg:
    1. Tróját is egy amatőr találta meg.
    2. Nézzétek meg a Google Earth-on a 43 fok 59'18,98"N, 18 fok 10'14,63"E koordináták alatt található hegyet. Legalábbis gyanús a formája...
  • Giorgiooo
    #14
    tudvalevo dolog, hogy a bosnyakok epitettek 21111 eve, leszalopalyanak. majd elmentek a marsra ahonnan szarmaznak, csak az a baj hogy nem fert az osszes az urhajoba.
  • Blist
    #15
    Ja, a megadott koordináta az említett boszniai Visoko mellett található.
  • haxoror
    #16
    "...őt és felfedezését kritizálókból pusztán az irigység beszél, akik eddig a bosnyákokat egy primitív népnek tartották, majd hirtelen egy rendkívüli szerkezetre bukkantak hazájukban."

    "Osmanagic által megbecsült 12 000 éves kora is szúrja a szakértők szemét"

    Mégis hol voltak a bosnyákok 12ezer évvel ezelőtt?
  • haxoror
    #17
    Azért Schliemannt és ezt a bohócot nem állítanám párhuzamba
  • Giorgiooo
    #18
    a bosnyakok elvandorolt torzse most a mars sotet oldalan epiti a halalcsillagot amivel majd elfoglaljak a foldet.
  • zoozoo
    #19
    I.e. 3000 éve a Szahara füves-fás szavanna volt.

    Az pedig tuti, hogy nem itt tartana a tudomány, ha kevéssel több nyitott gondolkodású tudós lenne a világban, akiknek a szava számít. erre is létezik összeesküvés elmélet. Szívesen élnék 2000 évet...
  • greg971
    #20
    Szeretnétek ha még nagyobb káosz lenne a fejetekben ? itt egy link és gondolkodjatok el egy kicsit

    >> http://emil.alarmix.org/atlantis/nibiru/nibiru.htm

    >> http://hunok.tar.hu/0237.html

    Most elmélkedjetek egy kicsit
  • haxoror
    #21
    Teljesen egyetértek veled, rengeteg mindent kéne a történészeknek és a régészeknek átértékelniük az újabb adatok tükrében.

    Viszont ennél a konkrét példánál maradva elég érdekesen hangzik hogy megépül ez a piramis több mint 7000 évvel az egyiptomi piramisok előtt, az egyiptomiak nem tudtak róla sőt olyan gyorsan belepte a por meg a susnyás hogy a Boszniától három kőhajításra lévő görögök se tudtak róla.
    Trójával ellentétben erről a piramisról semmi info nem volt soha erre jön ez a muksó és hirtelen talál egy piramist egy olyan területen ahol ősidők óta egy csomó ember élt de eddig senkinek nem tűnt fel semmi különös.
  • haxoror
    #22
    ez_úgy_baromság_ahogy_van

    sry
  • shaba23 #23
    azt nem ertem, hogy ennek mi koze a piramishoz?
    "akik eddig a bosnyákokat egy primitív népnek tartották" nyilvan valoan a bosnyakoknak baromi sok kozuk van a jelenleg o foldjukon 12ezer evvel ezelott epitett epuletekhez...
    A ficko azt mondja van hokep elemzes meg mindenfele sci-fi ketyerevel vegzett meres/fenykep stb, abbolt miert nem mutogatnak? ha annyira latszik rajta hogy mi az, akkor a tudosokat is meg lehet gyozni annyira hogy osszedobjanak egy kis lovet a kutatasra
  • shaba23 #24
    raadasul szerintem mar az meger egy miset ha teszem azt egy meszko hegysegben az egyik domb pl granitbol van...vagy Osamanagic hazudik nagyot, vagy a tudosok csak azert mert laikus, mindent visszautasitanak

    (igazabol nem tudom miert kellene regesznek lennem ahhoz, hogy kiassak egy piramist...elokepzes nelkul is meg lehet allapitani, hogy nagy, epulet es valszeg regi mert fak nottek rajta:)
  • greg971
    #25
    Baromság ?...lehet hogy igazad van , és te vagy a tudás hordozólya, hogy biztosan állítasz valamit....sajnálom hogy ennyire beszűkült a látásvilágod

    SRY
  • Pharaoh
    #26
    Azért i.e. 3000-ben nem az egész Szahara volt szavanna. Az utolsó jégkoszakban az egész az volt, és a jégkorszak végétől kezdett elsivatagosodni, ami még napjainkban is tart.
  • greg971
    #27
    hordozója az NEM >> LY << ..... SRY
  • Zedas
    #28
    "itt egy link és gondolkodjatok el egy kicsit"

    Én gondolkodtam, és most csodálkozom. Ez már közveszély.
    Bár lehet hogy a diliházban van internet, és onnan is fel lehet rakni ilyen oldalakat...
  • Pharaoh
    #29
    Beleolvastam és szerintem is furcsa, ha ilyen egyszerű lenne a nyelvrokonság nem lenne belőle vita.

    A bolygósban meg ez első bekezdés is tele van hülyeségekkel. példa:

    "A felszíne nem kevéssé különös. Hatalmas felföldek találhatók rajta, valamint olyan gigantikus repedésvölgyek, amilyenek a kontinensek szétválásakor keletkeznek. Ilyen jellegû tektonikai tevékenységet csak egy nagytömegû hold jelenléte válthat ki."

    A földön a kontinensek szétávása nem a hold miatt jött létre, hanem a belső magma feljövetelével.
  • greg971
    #30
    Én nem sértegettelek , és az oldalak nem az én tulajdonomat képzik.Viszont elolvastam . Neked ez lehet hogy nem tetszik , és csak a diliházzal tudsz dobálózni, mint fogalommal .
    De közzé teszek még egy linket hogy egy kicsit felzaklassam amúgy sem magas szintű gondolkodásmódodat

    http://www.fullextra.com/anomalia/pyramid.htm

    nézelődj és ne sértegess feleslegesen másokat ...nagyon szánalmas a stílusod.
  • sonicXX
    #31
    Végig olvastam. Egyik nagyobb baromságokat ír mint a másik - már ne haragudj. Főleg a második amit cáfolni tudok: nem kell hozzá erőlködi, mert mind sumér, mind egyiptomi írásokkal is találkozok kisebb-nagyobb rendszerességgel (az ó-egyiptomit részben pedig beszélem is) - állíthatom hogy nem sok közük van egymáshoz.

    A csillagászati felfedezéseket soroló írás hemzseg az író egyéni fikcióitól, belemagyrázásktól, és jószívvel mondva maximum 50%-ban közöl tárgyilagos tényeket. A másik felében meg akar győzni arról, hogy hülye vagyok és mindenki az - ezt engedtessék meg már magamnak eldönteni a megfelelő információ birtokában.

    A Nibiru-ról amúgy már én is hallottam, illetve olvastam róla könyvben: teóriának érdekes, értékelhető alapja viszont alig van.

    Ha egy ember 3000 év múlva megtalálja az EU egyik zászlóját, akkor milyen csillag- és bolygórendszerre fog majd következtetni?

    Nevetséges...
  • XHunterX
    #32
    szerintem egyszerü a magyarazat!!!12000 évvel ezelőtt is ha az embernek sok pénze volt(vagy egyebe) bármit elérhetett!!!így történt hogy inétt nem messze szép magyarországunktól ezek a tökös bosnyákok leszóltak az egyiptomiaknak hogy hé tesók gyertek má fel ide és csináljtatok nekünk is ilyen bazi nagy izéket ilyen ,,hogyishilyákokat,,!!!az egyiptomiak jöttek szivesen mer kellett a pénz nekik is hisz üres volt a kasza:))))))))))))))))))))))igy lettek ide szép európánkba piramisok csak egy idő utánn megunták őket és betemették inkább:DDDDDDDDD
  • Pharaoh
    #33
    Ré ittfelejtett egy Hatak osztályú úrhajót és az évezredek alatt rárakódott többrétek talaj. Csak ásni kell egy kicsit
  • sonicXX
    #34
    Azért a Hold is játszik jelentős szerepet a Föld formálásában (még ha nem is kontinentális méretekben, ahogy Te is mondod), hiszen a folyók és állóvizek kialakulását nagyban befolyásolta. Másfelől nem zárható ki, hogy nagyobb tömegű holdak (főleg több is egy bolygó körül) komolyabb befolyással legyenek az adott bolygóra és annak erróziós folyamataira.
  • greg971
    #35
    Érdekes ...itt csak olyanok írnak véleményt velem ellentétben , akik mindent tudnak.Én nem vagyok ár teljesen biztos semmiben . Ezzel nem azt állítottam hogy 100%-ban egyetértek az álltalam bemásolt oldalakon található tartalommal , viszont elgondolkodtató.Nos ez egy fórum lenne ugyebár , és lehet véleményt nyilvánítani a cikkben szereplő témáról . Eddig csak sértegetést, és ahoz közeli véleményt kaptam ....ÉN .... azt hittem a cikkről szól ez a fórum és nem rólam . De a tudásotokat semmiképp sem akarom kétségbe vonni . Itt mindenki történészprofesszor, és régész.
    BOCSESZ ...máskor kapcsolok
  • sonicXX
    #36
    Egyetlen helyen tartom komolyan lyukasnak ezt a boszniai piramis dolgot: egyetlen írásos vagy képi emlék se került eddig elő még onnan - ha jól tudom. És ez elég komoly gond, mert olyan nincs, hogy ahova ember beteszi a lábát és felhúz egy ekkora épületet, ott nem hagy valamilyen képi vagy írásos emléket magaután.
  • sonicXX
    #37
    Először is nem tudok mindent, amit meg igen, azt meg igen. Másodszor is nem sértegettelek, hanem bíráltam az oldalakat, amiket Te linkeltél be és állításod szerint még csak nem is a Te munkáid.

    Ha pedig gondolkodásra szólítasz fel embereket, tanácsolom Neked, hogy ha már véleménnyel találkozol, főleg a Tiéddel ellenkezővel, akkor Te is vedd a fáradságot, ahogyan én tettem, és agyalogj el kicsit rajta, hogy mi lehet az oka annak a másik véleménynek. Esetleg vizsgálj meg több nézőpontot.

    És ezt sem sértegetésnek szánom, az hidd el, nem ilyen.
  • Zedas
    #38
    "Én nem sértegettelek "

    Ööö, és én hol is sértegettelek téged?
  • Pharaoh
    #39
    "A Földdel és a Marssal semmi gond, bár a Holdunk alacsony sûrûsége mindenképpen magyarázatra szorul. E kér bolygó tengelyforgási sebessége normális, tengelyhajlási szögük is, ennek köszönhetõen mindkét égitest életet hordoz."

    Ez a mondat minősíti a cikket, mindenféle bizonyíték nélkük írkál össze-vissza mindent, élet a marson? Ez nekem új, vagy csak lemeradtam valamiről?
  • sonicXX
    #40
    Megnéztem az ásatások hivatalos oldalát: hát az az egyszem darab formátlan kő, amin találtak valami karcolásokat, meglehetősen nem egyeztethető össze egyetlen piramisban található, meglehetősen komoly szakértelemmel készített írásos vagy képi ábráolással sem. Azt a néhány karcolatot akár az errózió is okozhatta. A gyakorlati jelentősége tehát nagyjából zéró.

    Nyugodtan meg lehet nézni, hogy milyen ábrák vannak akár a közép-amerikai, akár az egyiptomi piramisokban, és összehasonlítani azok darabszámát és komplexitását ezzel a kőével. Eleve márcsak a piramisok bejáratától nem messze minden esetben rengeteg ábra díszítette beljebb haladva azokat. Itt állítólag egy nagyméretű, kiterjedt alagúthálózat van, és csak egyetlen kavicsot találtak pár karcolással?! Na neeeee...