59
Andy Wajna filmje az 1956-os magyar forradalom és szabadságharcról
  • DJviolin
    #1
    Sziasztok!

    Hogy hogy még ennek senkise nyitott topikot? Őszintén szolva le vagyok döbbenve. Szerintem nagyon nagy film lesz belőle. Már régóta foglalkoztatott a gondolat, hogy még ebből nem csináltak filmet.

    Más:
    Aki Pesten él, és véletlenül lefotózta a forgatásokat, azok közzétehetnék fotóikat. :))

    Üdv:
    DJviolin
  • JohnnySmith
    #2
    Majd meglátjuk....
    Sorstalanságra is azt mondták hogy jó film. És valljuk be nem olyan jó film.
    Félre értés ne essék szurkolok hogy jó film legyen, mert a téma is nagyon jó.
  • DJviolin
    #3
    Egy kép a készülő filmből:

  • DJviolin
    #4
    A Sorstalanság nagyon feladta a leckét a rendezőnek. Sajnos egy ilyen szép történetből nem lehet olyan filmet csinálni, ami leköti a nézőt. Sajnos semelyik szépirodalmi regény alapján nem lehet jó filmet csinálni, ha nincs benne akció, vagy vér. Mondjuk az Egri csillagokat egész jól megcsinálták, de ott nem is volt vérhiány. :)) Egyszóval a Sorstalanság szerintem egy korrektül összerakott film, csak sajnos tele van sok csöpögős jelenettel. Ami persze nem baj. Csak nem erre van igény.
  • akyyy
    #5
    és ebbe lesz sok vér, a vége meg az lesz, hogy akiről fog szólni két csávóról, eljut a zűrbe,

    anno sok kép volt róla ablikkbe de az már nincs meg:(
  • youareokay
    #6
    dobó kata nem annyira nagy színész pedig..:lll minden szar filmben szerepel mostanában...andy vajna ..:}}
  • DJviolin
    #7
    De benne lesz Csányi Sándor is, aki szerintem elég jó színész, és a harci jelentekért a M:I3, Terminátor 2, a Világok harca, és a legutóbbi három Bond film felelőse lesz, Vic Armstrong.

    Sg Cikk 1
    Sg Cikk 2
  • DJviolin
    #8
    Újabb kép:

  • DJviolin
    #9
    Újabb kép:



    Szóljatok, ha valamelyik nem jelenik meg.
  • DJviolin
    #10
    Az első kép nagyobb verzióban:



    Eddig csak ennyi kép szivárgott ki a filmből.
  • marcio mela
    #11
    És talán köze nem lesz a valósághoz.
    Nem vagyunk vagánykodó jampecok
  • DJviolin
    #12
    Ez sajnos ilyen dolog.

    Más:
    Látta itt rajtam kívül más is az Ecseri tekercseket?
  • Bohun
    #13
    /me SingSing - Szabadság, szerelem
  • vg
    #14
    Csányi Sándor a maga 175cm-ével vicces a 210cm-es vizilabdázó szerepében... gagyi lesz ez, de nagyon!
  • ROKICA
    #15
    Én mai napig nemtok unalmasabb filmet mint a SORSTALANSÁG...:(
  • RIZLA
    #16
    1200-es piros lada 56-ban.....wtf?!
  • Láma!
    #17
    sztem nem lada
  • qper
    #18
    Nem sok jót jósolok ennek a filmnek. Számomra (és sok ismerősöm számára is) az utóbbi évtizedek egyik legellenszenvesebb, legtenyérbemászóbb magyar színésze az egyik főszereplő (Fenyő Iván, a Kútfejek c. "mestermű" megtekintése után egyáltalán nem csodálokozom hogy Sam Mendes szinte az összes jelenetét kivágta a filmből), illetve fontos szerepet játszik benne az a Dobó Kata, aki annyira tehetségtelen hogy még Andrew G. Wajna macájaként sem tudott egy épkézláb szerepet kapni halivúdban.
  • RIZLA
    #19
    nem mi....?!:D
  • Láma!
    #20
    stem nem az, de ha az, az volt akkor is:D
  • akyyy
    #21
    nézdmeg moziba!
    HIDEMBER
  • Dynamic
    #22
    Elijah Wood meg vagy fél méterrel magasabb valójában, mint Frodó, akit a Gyűrűk Urában alakított, tehát a Gyűrűk Ura is szar film.
    Egek, de korlátolt vagy!
  • magus
    #23
    Jezusom ez az idiota fasz fogja csinalni? es dobo katuska a hos fohosno is szerepelni fog benne?
  • vg
    #24
    Akit érdekel, mátról egy hétig a parlament elött forgatnak. Lezárták a villamost, az egész teret, sátrakat tettek a környező utcákba, meg konyhabuszokat... Vicces. Vannak tankok, kamionok, statiszták...
  • Vicacica
    #25
    szerelemm?
  • Vicacica
    #26
    az nekem is kellene!!
  • Darkoo
    #27
    MEgjelent az első előzetes a filmről! Dobó Kata nagyon durván lövi benne a tankokat
    Előzetes
  • Dynamic
    #28
    A bemutató alapján ez a film még jó is lehet.Főleg, hogy ezt is Goda Krisztina rendezte, akárcsak a Csak szexet.Az sem volt rossz film.
  • vodMarci
    #29
    Ku**a jó film lesz!Az előzetes alapján tetszik.
  • Bandew
    #30
    ELőzetes nem jelent semmit. Annak az a lényege, hogy felkeltse az érdeklődésedet.
  • vodMarci
    #31
    Nekem fel keltette...de a háborús filmeket amúgy is szeretem.
  • Darkoo
    #32
    Úgytudom ezt a filmet elég sok helyen szeretnék majd bemutatni.Köztük Amerikában is..A mostani budapesti események nem csinálnak majd nagy reklámot és érdeklődést szerte a világon ennek a filmnnek szerintetek?Ha majd október 23an lesz a premier,kíváncsi leszek mennyien fogják megtekinteni...
  • Darkoo
    #33
    Goda Krisztina rendező és Andrew G. Vajna producer alkotása - magyar filmek között elsőként - meghívást kapott a Fehér Házba. Az Szabadság, szerelem október 29-én megrendezendő vetítésén az Egyesült Államok elnöke, George Bush is a magyar mozi nézői között lesz.


    Az 1956-os forradalmat idéző alkotás az elnöki hivatalban történő bemutatkozás előtt megkezdi nemzetközi bemutatkozását: október 11-én a Golden Globe-díj odaítélésére jogosult, Hollywoodba akkreditált újságírók tekintik meg. A filmet meghívták New Yorkba a Lincoln Center októberi filmfesztiváljára, Los Angelesbe, Bostonba, Chicagóba, Londonba, Párizsba, Moszkvába és Tel Avivba is.

    "Az elmúlt hetekben a világ legnagyobb forgalmazócégeinek képviselői jöttek Budapestre, hogy még a vágószobában megnézzék a nem végleges változatot - tájékoztatta az Indexet az InterCom sajtóreferense. - Komolyan érdeklődik a Fox, a Sony Classics, a Regency, a Focus és a Paramount Classics valamint rajtuk kívül a Weinstein Company, az a cég, amely számos független film világsikeréhez járult már hozzá. E cégek készen állnak a nemzetközi forgalmazásra, a konkrét tárgyalások a jövő héten kezdődnek."

    A Szabadság, szerelem 2006. október 23-án, rendhagyó módon hétfőn kerül a magyar mozikba - az alkotók és a forgalmazó a szokásostól eltérő premier időponttal is az ötven évvel ezelőtti események előtt kíván tisztelegni.

    Cinematrix
  • Dynamic
    #34
    A mozinet kemény 4/10-et adott a filmre.Nem csodálkozom.Ja nem, a filmet azt még nem láttam, csak ismerem a mozinetet.
  • sike
    #35
    csáó
    kérésem lenne, Cseh Tamás felénekelt egy számot (anno) Corvin köziek cimmel
    valaki tudna segíteni hogy holtalálom meg a neten? (nem a dalszövegre gondolok )
  • I.C.ram
    #36
    Sortstalanság könyv és film is életem leggyérebb kultúrális élményei közt vannak előkellő helyen...
  • I.C.ram
    #37
    ja szerintem is csak egy IS-2 nehéz tank :D
  • DJviolin
    #38
    Hétfőn közli le az Index a filmről készített kritikáját.
  • gamehunter0922
    #39
    Na láttam a filmet.Szerintem nagyon jó!Volt benne 1-2 történelmi pontatlanság de szerintem a legjobb magyar film.
  • HyperGames
    #40
    Én is ma láttam, ahhoz képest, hogy Magyar film nem is olyan rossz!