56
ti hogy csináljátok? :)
  • anonym
    #1
    Röptetés

    A papírrepülők jó röptetésének titkai gyakorlatilag megegyeznek azokkal a beállításokkal melyeket a felröppentés előtt végzünk. A legtöbb ember azt hiszi , hogy egy jó papírrepülőnek nincs szüksége beállításokra miután az alap hajtogatást befejeztük. Minden igazi repülőnek van karbantartó részlege, hogy elvégezze a kis beállításokat a gépen és minden papírrepülőnél szükséges kisebb beállításokat végezni a legjobb repülés érdekében.


    V-állás

    A sok gyakori hiba közül az egyik, hogy a papírrepülő szárnyait bizonyos szögben lehajtva hagyjuk. Ez csökkenti a repülő oldalsó stabilitását. Amit „V-alak” – nak neveznek az, az amikor a szárnyvégek a szárny legmagasabb részén vannak. Az oldalstabilitás segíti a repülő egyenes repülését vagy fokozatos fordulását. Oldalstabilitás nélkül a papírrepülő vagy a hátára fordul és leesik, vagy egy állandóan szűkülő spirálba megy amely spirális süllyedéssé válik. Tehát szárnyvégeket fel.



    Mi a helyzet az áramvonalas alakkal?

    A repülőgépek szárnyai „Íveltek”, ami azt jelenti, hogy általában görbült alakúak, az áramvonal tetején domború, alján csaknem sík. A papírrepülők szárnyainak viszont vékonynak kell lenni, hogy jól repüljön. Ráadásul nagyon kis görbületre van szükség és általában bármilyen görbület a szárny elejére korlátozódik. Mivel a legtöbb papírrepülő valójában repülő szárny, csak nagyon csekély mennyiségű görbület praktikus, mivel a sok görbület az orr bukdácsolását okozza, melyet farokkal kell kiegyenlíteni. Sík, görbületlen szárny használata a vezetőél mentén nagy nyomásesést eredményez , amely megfelelően segíti a turbulens határrétegbe való átmenetet, ami magyarázhatja a rovarok szárnyán található kis görbületet is. A görbületlen vezetőélű, döntött szárnyak elősegítik az örvényes áramlást a vezetőél mögött, a felső felületen.
  • tobias88
    #2
    Ezt te komolyan gondolod?
  • tobias88
    #3
    Ezé büntipontot fogsz kapni!
  • Tigerguy
    #4
    miért kapna? most volt magyarországon papírrepülő bajnokság... ezlért nemkéne büntit adni neki
  • ngcsnet
    #5
    a kérdés az, hogy TE komolyan mondod-e?:)
  • Laky
    #6
    ugyan már, miért kapna? :)

    pl engem érdekel a téma...
  • bazza
    #7
    engem is!!!
  • Slayerboy
    #8
  • akyyy
    #9
    engemis
  • alert
    #10
    Engem is :) Ha valaki tud oldalakat, ahol különböző repcsik hajtogatását mutatják be, mint az origami könyvek, akkor várom a linket :) kösz!
  • Czdano
    #11
    engem is érdekel az volt a jo mikor suliban tanáriasztalra esett egy..(ofő elé parkolt le)
  • Czdano
    #12
    Ezt én nem ismertem
  • akyyy
    #13
    hát ha avégét értem, nobel dijas leszek:D:D
  • Shadow_THH
    #14
    ja aszittem danióra kapott egy kilónyi újságpapírt :C
    on
  • armageddon666
    #15
    Ki az a danióra???
    on
    ha beindul a topic akkro fogom olvasgatni :D
  • jointeer
    #16
    na ne szánalmaskoggy
  • jointeer
    #17
    haverja _._
  • DJviolin
    #18
    Hello mindenki!

    Szerintem azokat kellene kibannolni, akik ezt a topikot be akarják záratni.

    Anonym!

    Te nagyon vágod ezt az aerodinamikai témát. Esetleg te is a valódi repülésben ténykedsz? Vitorlázórepülő kolega lennél te is? :)
  • armageddon666
    #19
    vagy csak copyzta a szöveget :D de akár az is megeshet hogy az
  • nyami
    #20
    copypaste
  • Nuki
    #21
    mükszik:D
    hogy repül, loál :D
  • guardian hero
    #22
    Nem a klasszikus papírrepcsik, de szerintem nagyon jópofák (papercraft - papírmasé):

    Paper Warbirds

    Időről-időre változik, hogy melyik modell "szabásmintája" tölthető le ingyenesen.
  • Fülüke
    #23
    Ez egy tök jó topik. Kár hogy nincs olyan nagy forgalma.
  • mesor
    #24
    Legjobb a légikatasztrófát szenvedett égő papírrapülő repülése az utcára! :D
  • guardian hero
    #25
    Bevallom gyerekkoromban szórakoztunk azzal, hogy égő papírrepülőt dobtunk le a negyedikről. Hülye vicc, de elég látványos :). Kicsit ellenőrzöttebb és biztonságosabb keretek között poénos videókat lehetne csinálni a lángoló papírrepcsik zuhanásáról :).
  • B0B0
    #26
    Mi még (nem szégyenlem) 15-16 éves korunkban is terveztünk különféle repcsiket. Jó szórakozás volt a leggyorsabb, a legtovább fennmaradó, a legkacifántosabban repülő vagy a legmagasabbra szálló repcsi elkészítése. Nem kéne valakit azért leszólni, mert erről akar beszélgetni
  • B0B0
    #27
    Nem rossz outlet! :)
  • Nuki
    #28
    öö rakétahajtás rulz :D
  • laliking
    #29
    lesz valami hasznos is ebben a topikban? Pl. tapasztalat hogy kinek mi vált be?
  • Aquir
    #30
    nekem a papír
  • Nuki
    #31
    majd razolunk kézzel praktikákat és beszkenneljük :))
  • alert
    #32
    Nekem volt régen egy origami könyvem amiben marhajó repcsik voltak. Tomcat hajtogatástól kezdve minden és még hasonlított is :) Az volt a gond hogy kiskoromban ezt nem tudtam összehozni a könyv meg eltűnt. Akinek van hasonló az scannelhetne, mert neten sehol nem találok semmilyen leírást látványos papírrepülő hajtogatásról.
  • alibá a mezőrűl
    #33
    wow micsoda repülőt hajtogattam :D
    Cseppet óvodában éreztem magam xD
  • guardian hero
    #34
    10 repülő, amik állítólag repülnek is...
  • guardian hero
    #35
    Egy másik jó oldal
  • Papirzacsi
    #36
    Mi ilyeneket csinálunk.
  • LeBronjózska
    #37
    ez de hülye
    egy külön weboldal a papír izék miatt?
    ez szép, büszke lehetsz magadra
  • guardian hero
    #38
  • guardian hero
    #39
  • PrasCo
    #40
    Mmondja ezt egy ember(?), aki a 'megöregszik'-et k-val írja...