566
Használtautó
  • Jozinho
    #1
    Ide lehet irni az észrevételeket és hasznos tippeket egy használtautó eladés - vételhez.
  • Jozinho
    #2
    Szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni : Rover 45 (2002 1.6cm3 16V sok xtra) vagy Nissan Almerea (2002 1.5cm3 ebbe is sok xtra) ?
  • ZsirosKenyer
    #3
    14-18 évesen rovert veszel? irigyellek
  • ZsirosKenyer
    #4
    amúgy vegyél hondát
  • Jozinho
    #5
    Nem nem csak én irok amugy a faterék veszik
  • bertino
    #6
    helyesírás power...
  • BiG G
    #7
    az mindég ŰDEE színfoltya a zezsgének :-))
  • desigo
    #8
    Most a héten szereltem hifit egy Roverba.Hát tetszett benne,hogy nem csörög nem zörög.Igényesen össze van rakva.A motorját inkább hagyjuk...
    A Nissan vezet a megbíhatósági listákon.Az Almera elég unalmas egy autó.Amiket én vezettem azoknak egy nagy hulladék volt a futóműve.Nagy sebességnél nem éreztem biztonségban magam.Az Almérának a műszerfala se tetszett de persze ez szubjektív.

    Szerintem vegyél Hondát:))))))
  • rohadt alma
    #9
    Ugye tudod,hogy itt nem kapsz hasznos tanácsot.Egyszer kérdeztem egy autoszerelőt milyen használt autot érdsemes venni.Azt mondta azt minek még nem járt le a garanciája.Találj egy megbízható autoszerelőt aki eldönti helyetted mit vegyél és szoríts,hogy ne csalódj a döntésében.
  • McGrady
    #10
    német autót, a roverrel nagyon megszívod, ha befosik, aszondják nehéz pótolni az alkatrészeit...
  • Borg
    #11
    Ja, csak lehet hogy ez a német autóval ellentétben nem szarik be, tehát nem is lesz szükség alkatrészre. Minden érmének két oldala van :)
  • McGrady
    #12
    nemtom, én német autó mellett vok, a mi audinknak a szokásos "javításokon" (olajcsere stb.) kívül semmi baja nem volt, pedig kb. 10 éves :)
  • Rolesz
    #13
    Szintén
  • desigo
    #14
    Jók a régi audik:)
  • csm
    #15
    a mi bmw-nk se szarik be, de a szomszéd roverje elég sűrűn, szal únemtom te melyik kocsiról beszélsz :D
  • Zolcsi01
    #16
    Egyértelműen német autót a mi 8 éves BMW-nk nagyon jól bírja sőt a volt 17 éves Opelünknek is elég ritkán volt baja.
  • greco
    #17
    Kiváncsi vagyok ki fog neked erre érdemi választ adni...
  • bens
    #18
    vegyél rovert

    [megkavar]
  • zoolee
    #19
    Hehh ha minden igaz most fogunk venni egy régebbi BMW 735i -t (majdnem full)
    (olyat mint ami a szállítóban van !!!)

    Ja és ha angol aútót szretnétek venni vegyetek fel hitelt a motor javítására!! Minimum 1/2 évente moci szervíz !
  • KapuBen
    #20
    Olyan Hondát mint a driftes képen!
  • bertino
    #21
    hát ha olyat, mint ami a szállítóban van, akkor grat, mert idővel majd én is szeretnék becserkészni egy olyan példányt

    nagyon nagyon határozottan tetszetős
  • csm
    #22
    lol. olyan ami helyből leugratott a hídról? :DDD
    egyébként fasza kocsi, jó választás
  • petee
    #23
    hadd erősítsem az olasz frontot:
    vegyél alfát...
  • BPeti2
    #24
    Kettő közül egyértelmű,hogy nissan.
  • stp4trick
    #25
    Egyiket sem. A Roverhez nehéz alkatrészt szerezni, a Nissan meg gondolom ez a gömbölyű újabb, szal ez meg már nem a régi, mivel a fele francia és a minősége is olyan lett. Ha már japán, akkor Toyota, sokáig jó, de drága az alkatrész, vagy német mert olcsóbb a szerelése és van bőven választék. VW -t ne, inkább Opel -sose kop el.
  • I.C.ram
    #26
    Látom komoly tévhitek uralkodnak erre. :D Legtöbb Roverben nem is saját motor van. A 620i-ben pl Honda motor van, ami azért annyira nem szar :P
  • Landren
    #27
    Na, jah! Meg a Hondába a Rover dízel motorja... Nekem is Roverem van, és hát mi tagadás van vele gond bőven. Na meg néhány alkatrész a teljesítményéhez képest alul van méretezve, szopás, hogy gyárilag gyenge. Mondjuk az 1.6-os motornál ez még nem nagyon fenyeget. Talán a Nissannal kevesebb gondod lenne, ellenben a Rover az csak egy Rover! Ja, és az alkatrész is beszerezhető már elég rövid idő alatt, csak a megfelelő helyen kell keresni. Sok sikert a választáshoz!
  • ngcsnet
    #28
    énis német mellett vagyok, úgyhogy énis csak ajánlani tudom a németet.
  • RaST
    #29
    Nekünk van egy Jeep Grand Cherokeenk. Nézegettem a használtautós oldalakakat, a 97-es széria, 2-2.500.000m huf között oszlik meg. Tegnap bevittem egy kereskedésbe, hogy elcseréljem egy VW Borára (gondoltam magamba, ha adnak 2m-t érte még akkor is jól járok, ezzel ellentétbe, 1.200.000 huf-ot ajánlottak érte) ilyenkor jön a nagy dilemma, hogy oda adjam e, vagy otthagyjam, aztán majd megveszik a kigondolt összegért. Hát otthagytam. Felmerült bennem az a kérdés, hogy meddig fog ott állni, egy ekkora autó. (5210ccm). Mert a magyar ember filozófiája még ott tart, hogy 1.4-es dizel. Ami már felette van, az már sokat eszik ;D
  • petee
    #30
    jézus, 5210? az már döfi, és mennyit evett? Én is egy V6-ba gondolkozok....
  • RaST
    #31
    Ez relativ. Van egy kis peugeotunk is, ami 2000ccm-es. Ha ahhoz viszonyitok, nem eszik sokat, hiszen az is beszivja a 10-12 litert. A jeep hosszú távon ugyan igy 10-15 közötti mennyiséget kajál be, városba viszont, ja .. 20l.
    Ebben egyébként \8/-as motor van ebben az autóban ;]
  • RedRiot
    #32
    A Rovert szerintem felejtsd el, hacsak nem vonzódsz betegesen a vajszínű bőrkárpithoz és a faborítású műszerfalhoz. Nemcsak hogy nehéz alkatrészt szerezni hozzá, de drágák is ezek az alkatrészek, 3-4-szer annyiba kerülnek mint más autók alkatrészei, és bár nem rossz autók, de annyival nem tudnak többet hogy megérje a drága szervízelés.

    Az Almera jobb választás, bár szerintem érdemes számításba venni még a Toyota Corollát is.

    Szánj rá egy délutánt, és bogarászd át a népítélet rovatot a Totalcaron. Ha pl. egy típusról minden harmadik ember azt írja hogy mittomén 50.000 kilométernél tönkrement a kuplungja, és hogy akkor az valószínűleg egy létező típushiba. Az egy-két soros hőbörgéseket persze nem érdemes komolyan venni. Pl. ha vkinek a segge alá tesznek egy 1.4-es Astrát cégautónak, de az otthoni kocsija mondjuk egy Alfa Romeo, akkor valószínűleg porba fikázza az Opelt, ami ettől függetlenül nem egy rossz autó.
  • RedRiot
    #33
    Más téma: tud valaki a hasznaltauto.hu-n kívül NAGY használtautós oldalt?

    A hasznaltauto.lap.hu-n van pár link, de gyakran csak 3-4 találatot jelez ki a keresésemre (és esküszöm nem Koenigsegget vagy Ariel Atomot keresek :). Vagy valamivel többet, de a nagy részük két éve ott felejtett hirdetés...
  • petee
    #34
    sejtettem, hogy V8asról van szó.Igen ez igaz, hogy relatív. Az én 1.4 boxer alfám eszik a városba 10 litert. De szerintem megéri,mert megy is, nem úgy mint a sorosak:)))
  • RaST
    #35
    Erre szeretném becserélni:
    [img]http://www.imgbox.co.uk/uploads/68b8483f0c_th.jpg[/img
  • RaST
    #36
    Sry :D

  • RaST
    #37
  • stp4trick
    #38
    VW-t ne Borát meg méginkább nem ajánlom. Magas a hibásodási százalékuk, és ha már a németek sem veszik a saját autóikat, akkor ott baj van, márpedig ezt nem vették.
  • schrank
    #39
    szerintem az almera-t vetesd meg mert az csak "1.5cm3" sokkal kevesebbet eszik mint a "1.6cm3"-es rover
  • stp4trick
    #40
    Vegyél Wartburgot vazze:-)))))))