248
AWR
  • hykao #1
    "Megvolt a napokban misztikusan bejelentett Eric Chahi interjú, amelyet jelenleg sajnos csak francia nyelven lehet elérni az alábbi linken itt. Pár morzsát azért sikerült dekódolni az információkból, melyek szerint Chahi újra aktívan visszatér a játékfejlesztéshez egy új projekttel. A másik rendkívül fincsi infómorzsa az Another World: Reedition bejelentése volt, amely az eredeti játékról megemlékező weboldallal karöltve kerül majd kiadásra, a tervek szerint a holnapi napon. A Reedition gyakorlatilag az eredeti Another World játék PC-n újra kiadásra kerülő változata lesz, azzal a különbséggel, hogy a felbontásokat feltekerhetjük egészen 1280*800-ig, míg a hátterek is egy jelentős ráncfelvarráson mentek keresztül. Emellett lehetőség lesz egy úgynevezett "Amiga mode"-ban is játszani, ami gyakorlatilag az eredeti Amigas változat felbontását (420*200) és háttereit veszi majd alapul. A minőségbeli feltupírozás azért sajnos nem annyira felhőtlen, mint amennyire esetleg mai szemmel remélhetné az ember, de a rajongók vélhetőleg így is lecsapnak majd rá az amúgy is kedvezményes $5-os ár miatt."

    Forrás: HARDWIRED

    Another World oldal


  • Galy
    #2
    wow, egyik kedvenc játékom volt :)
  • hykao #3
    Nekem is! Nagyon újszerű volt minden tekintetben akkoriban! ...és elméletileg holnaptól lesz elérhető a remake!!!
  • hykao #4
  • Fülüke
    #5
    Ez dosos játék mert akkor elfért volna itt:
    Old game hívek topic!!!!
  • Bercy #6
    Hmm, de kár, hogy nem tupírozták fel a mai szemmel is elfogadható szépségűre.
    Mint ahogy azt a settlers II-vel is csinálják.
    Régi nagy kedvencem ez a játék.
  • hykao #7
    Ha elolvasod a cikket és körülnézel az oldalon, akkor kiderül számodra is, hogy mi ez...(de ha lusta vagy rá, akkor elárulom, hogy az eredeti volt DOS-os, a remake XP-s lesz...)
  • Istencsászár
    #8
    Faja kis gém volt
  • Voltan
    #9
    Alapmű volt ez a játék! Meg kell szereznem ezt a reeditiont is!!!
  • Shadow_THH
    #10
    ez zseniális game, emléxem még N-gagen és végignyomtuk ^^
  • Shadow_THH
    #11
    magyarul is volt

    /on :)
  • Fülüke
    #12
    Akkor elkezdem letölteni hogyha tényleg olyan jó játék.
  • hykao #13
    Honnan?
  • Cvd
    #14
    Mint öreg Amigás, szeretném kihangsúlyozni hogy az eredeti Amigás volt.:) Később ugyan lett belőle PC port is, de újkorában a PC nagyon messzire volt attól hogy ilyen játékok legyenek rajta.
  • hykao #15
    Tudom, hogy Amigás volt alapvetően, de most nem az volt a kérdés, jobban mondva a PC-s kérdésre fókuszált a válasz...
  • Fülüke
    #16
    hát a DC++-ról.
  • hykao #17
    Ja, hogy az eredeti játékra gondolsz...miért nem vársz holnapig, elméletileg holnaptól elérhető lesz a remake...
  • Fülüke
    #18
    Komoly?
  • haxoror
    #19
    ÁÁÁÁ imádtam ezt a játékot de valahol elakadtam ezért soha NEM VITTEM VÉGIG :(
    Na majd most!
  • hykao #20
    Már a #3-asban is írtam lol, nem olvasol? :)
  • Sephi
    #21
    Oaai mennyire imadtam ez a a jatekot de naon nehez is volt. Baszki mennyi dolog volt benne. Ez volt az igazi a stilusaba akkoriban. Azutan nem sokkal adta ki a Blizzard a Blackthrone-t majd jott az Abe Odyssey. Na azok is szupik!
  • hykao #22
    No hát kiváncsian várom, hogy mikor lesz elérhető. :)

    Amúgy mobilon is támad a cucc: KATT
  • Istencsászár
    #23
    A fizetős szvsz megveszed v. a másik:) ?
  • hykao #24
    Sajna megvenni nem tudom, mert nincs a fizetéshez alkalmas és elengedhetetlen bankkártyám. (sőt egyáltalán semmilyen sincs...)
    ...gondolom azért beszerezhető lesz másvalahogy is...de ha valaki leszedi a saját bankkártyája segítségével, szívesen kifizetem neki az 5 dodót, amennyiért adni akarják.
  • Shadow_THH
    #25
    mobilon már vagy féléve végigvittem
  • hykao #26
    Tudsz valami elérhetőséget a mobilos verzióhoz? :) Amúgy milyen mobilokon futtatható?
  • Cvd
    #27
    Regelés után itt találsz egy S60-as verziót, asszem nincs másmilyen belőle. Mondjuk nálam N70-en szétesett a kép, valszeg a 65K-s régebbi S60-asokra lett írva.
  • hykao #28
    S60 az valami Nokia modell? Hmm, akkor ezzel a verzióval valószínűleg nem sokat tudnék kezdeni a Siemens S65-ömön...azért köszi!
  • Cvd
    #29
    Nagyrészt Nokia, az egyik Symbian platform. Ettől függetlenül az oldalt megnézheted, elég kemény a Java-s felhozatal is.:)
  • Serpa
    #30
    Settlers II remake után még ez is ...


    a barlangos részben a neheze az volt számomra, amikor át akartam ugrani egy lyukat, pont be kellett állni a szélére, h ne csúszak bele.

    de a bázisról való szökés is penge volt, az elején ide-oda kellett lengetni a ketrecet, ami ráesett az őrre, akitől szereztem a stukkert ...

  • Shadow_THH
    #31
    ja a legnehezebb a viz alatt barlangos rész amikor szaladsz a kiömlő viz felől és ugrálsz
  • hykao #32
    A vizes rész is szivatós ja, bár én úgy emlékszem többet szívtam az arénában azzal a géppel...
  • haxoror
    #33
    Volt egy rész ahol ahogy beértem a képernyőre ott volt egy genya és már 3-4 pajzsa is volt a pisztolyból, na ott akadtam el :(
  • hykao #34
    Most ahogy mondod, igaz, azok a pajzskészítés-lövöldözés bulik is elég szopatósak voltak...de az igazsághoz hozzátartozik, hogy gyakorlatilag az egész játék alatt nemigen volt nyugisabb rész, állandóan gyors reakciókra volt szükség... :)
    (Én már az elején a piócákkal, meg azzal a nagy fekete döggel is szívtam párszor, mire továbbjutottam...:D)
    Kíváncsi leszek így 15 év távlatából mennyire fog nehéznek tűnni - csak legyen már elérhető a remake végre.

    UPDATE: Lol most látom, hogy valami változás már van az oldalon! Már töltök is valamit...majd kiderül, hogy mi az...(végül nem 5 dodó, hanem 7 euró, ha jól látom...)
  • rorr
    #35
    150 mb a demó kinyitva....ejha.:)
  • rorr
    #36
    ez most teljes verzió ingyen?
  • hykao #37
    Nem, ez a demó. A menüben van egy "Get Full Version" opció.
    Amúgy a 150 mega nagy részét sztem a háttérképek foglalják el. :)

    Aki lusta keresgélni: KATT IDE a demó letöltéséhez, vagy torrent fanoknak: KATT
  • Shadow_THH
    #38
    mi van a készítővel egyébként? azt tudom hogy felfutott, de miért nem csinál még ilyen gamekat
  • vg
    #39
    Hatalmas a cucc, régi emlékek! Kár, hogy nincs dobozos verzió!
  • vg
    #40
    #1 : Pár morzsát azért sikerült dekódolni az információkból, melyek szerint Chahi újra aktívan visszatér a játékfejlesztéshez egy új projekttel.