13
  • Molnibalage
    #1
    Röviden és tömören undorító. Még a szemébe se mer nézni és elmondani? Ja, hogy ahhoz akaraterő és önbecsülés is kéne....
  • bundee
    #2
    iszlam... no comment
  • Drawain
    #3
    Amerikában meg a neten keresztül lehet válni, az se sokkal jobb...
  • iko
    #4
    A két fél beleegyezésével...
  • jeec
    #5
    Bárhol másutt is, ha az egyik fél válni akar, akkor ezt megteheti. Nem kell a másik fél beleegyezése. Annyiban más a helyzet, hogy Nyugaton (nyugati társadalmakban) a nők is megtehetik ugyanezt. (ez persze lényeges különbség, de a férfi itt is elválhata fleségétől, ha akar, csak más a hivatalos procedúra)

    A 3 hónap próbaidő viszont például előnyös, szerintem.

    Az, hogy ezt követőleg az exfeleség fele semmivel sem tartozik (itt gyerektarts, és a vagyonközösség tualjdonának a megosztása hiányzik) az elég durva.
  • kev
    #6
    Iszlám templomban kell elmondani, a tanúk és a pap jelenlétében a férjnek 3x az "El akarok válni tőled." mondatot.
    A nőnek nem kell jelen lennie.
  • kev
    #7
    Amúgy az iszlám világban nem isznak alkoholt..
    Nem tudom a cikkíró az "ittasan" kifejezést honnan vette.
  • atlagember
    #8
    Nem tudja valaki egy iszlám illető telefonszámát?
    Tréfából elküldeném neki az ominózus szót háromszor.
  • atlagember
    #9
    Valamelyik újságban olvastam, hogy a férj véletlenül álmában mondta ki és ezt a feleség kipletykálta, a hatóságok meg elválasztották. Az egészben az a legcikibb, hogy csak akkor házasodhatnak újra össsze, ha a feleség előbb mással is hál.
    Nos ennyit az iszlám ésszerűségéről és családszeretetéről.
  • Alec
    #10
    szerintem kacsa volt.. nem hiszem, hogy az alvást józan állapotnak vennék ilyen esetben.. hiszen még ha dühösen mondja az se ér
  • Frosty01
    #11
    degyerekes... nemér mert ittál!44 :D
  • gz8
    #12
    Az iszlám templomot mecsetnek hívják, a papot meg imámnak.
  • greg971
    #13
    Olyan törvényekről alkottok véleményt, ami több ezer éves.
    Egy kicsit elgondolkodhatnátok eze, amikor itthon a törvények egyik napról a másikra megváltoznak...nyugodjatok meg ott nem olyan egyszerű törvényt módosítani .Abban a társadalomban ez így működik.Kritizálni persze lehet .Ez olyan körübelül, mint amikor iránban akarnak demokrácciát....ez tiszta nevetség...soha sem lessz ott demokráccia.

    na m1 ...sok a duma