12
Nehéz procit cserélni?
  • tobias88
    #1
    Hell, nehéz procit cserélni, ha mindent cseréltem már az alaplaptól a videókártyáig, csak azt nem, mivel az alaplapon rajta volt???? Ja, és a procik általában kompatibilisek a legtöbb alaplappal, vagy csak kevéssel mennek?
  • Alexease
    #2
    Minden proszesszorhoz megfelelo alaplap csalad tartozik...
  • gordon 24
    #3
    Nem vagyok egy nagy PC-guru, de már cseréltem ilyet.
    Először is nézd meg milyen az alaplapod, mekkora mehet bele, és hogy milyen(AMD, Pentium( ha bele megy apentium akkor a celeron is))
    Ha ez megvan, akkor: Le kell szedni a hűtőt, ez kicsit nehéz mert majd minden alaplapon más, ha ez megvan akkor már nagyon egyszerű. A proci mellett van egy kihajtható fül ezt kihalytod, ez elengedi a proci lábait, és kint is van.

    Amikor az újat berakod, megkell nézni hogy milyen fajta( mert ha régi hűtő van hozzá előfordulhat hogy be kell kenni egy specko pasztával a proci tetelyét.
    Ha új akkor nem mert ez a hűtöbordán rajta van.

    Az uj procinak nézd meg a lábait, van egy kihagyás az alaplapon meg a procin is,ugy kell bedugni, majd ráhajtod a fület, rárakod a hűtő bordát, bedugod a venti zsinorját a lapba és kész!!!

    KB ennyi!
  • Thanatos
    #4
    nehéz...
  • Dodo55
    #5
    Én ma tisztogattam a gépen belülről. A procit is kivettem, hogy a hűtőjét kitisztítsam. Leírom, hogy az én procimat(Intel Celeron D 335 2.8 GHz, Socket 478 foglalat) hogy kell kiszedni, és berakni:
    A hűtő tetején van két karszerűség. Ezeket át kell fordítani 180°-ban. Ezután a hűtő kilazul. A hűtőre ráhelyezett müanyag keret 4 lábát le kell akasztani az alaplapon lévő műanyag keretről. Ezután le is van véve a hűtő. Utána fel kell emelni a proci foglalatjának oldalán lévő kart, és ki lehet emelni a procit. Visszarakás: Proci visszatevése a foglalatba, fogalalat karának lecsukása, hűtő keretének lábainak beakasztása az alaplapi keretbe, hűtő tetején lévő karok visszahajtása. Ha Intel procid van, akkor lehetséges, hogy így kell neked is kiszedned. De vannak más fajta Intel foglalatok, a legújabb az LGA775, amivel még nem volt dolgom, úgyhogy nem sokat tudok róla.

    Régebben nagyrészt FCPGA tokozásúak voltak a procik, az FCPGA hűtőket a hűtőn keresztül vezetett megfeszített fémpánt kiakasztásával lehet leszedni. Magukat a procikat nagyrészt a karfelemelős technikával kell kiszedni, ez alól a slot procik a kivételek (kártyahely szerűségbe mentek be), de azok régen voltak.
  • bigfoot
    #6
    nem nehéz
  • bertino
    #7
    #4
  • CSOCSO
    #8
    #6
  • CSOCSO
    #9
    bar attol fugg hogy pasztat vagy piliragit tettel a procira
  • JohnnySmith
    #10
    Ez most komoly? Egy kérdésért topik?
  • gordon 24
    #11
    Ha megkapja a választ akkor már nem sok értelme lessz. (főleg hogy már megkapta)
  • bertino
    #12
    mit nem mondasz :D