37
  • Molnibalage
    #1
    Szép és jó az Azureus cask nem tudok vele keresni. Leghet? Mert most Bitlorddal keresek, de Azureus -szel töltök.
  • MPZS
    #2
    Mit akarsz te keresni????Menj a mininova.org-ra...
  • alejandri
    #3
    sztem nem lehet, vagyis én nem tudok róla. Az azureus tényleg lelasitja a gépemet!
  • roliika
    #4
    Morpheus is jó ám! Azzal lehet megosztás nélkül is tölteni, de jobbára csak külföldi cuccokra keres, de azt gyorsan le is tölti! :-) Videó letöltés az elég gázas vele.
  • Caro
    #5
    A java miatt eszi a gépet.
  • Riddick
    #6
    A Bitcomet a legjobb! probáljátok ki!
  • Anotino
    #7
    Ezert valtottam microtorrent-re. Ez egy c++ -ban irt kliens. Parszaz K az egesz, meg installalni sem kell. Szinte semmi eroforrasigenye nincs (sem memo, sem CPU teren), es kb mindent tud amit az azureus. Nalam abszolut befuto.
  • Caro
    #8
    Hát azért azt nem hiszem, hogy annyit tud mint azureus.
    TOR és I2P hálózat, meg ilyeneket is tud?
    Egyébként nálam azért nem eszi annyira a gépet.
  • asysoft
    #9
    Pár héttel ezelőttig én is Azureust használtam. Aztán kipróbáltam az uTorrentet, és emellett maradtam. Nem eszi meg a gépem (igen, java hátránya:(), és sokkal gyorsabban töltök vele, mint azelőtt (több trackerre csatlakozik). Egy dolog viszont hiányzik: eddig én nem tudtam beállítani, hogy csak egy trackerről tölthessenek rólam. Ugye privát torrentnél erre szükség lenne, pl egy nap feltöltöttem több száz megát, Demonoidra pedig 10 MB(!) sem jutott belőle-arányom így mostanság elég szörnyű...
  • sirtomi
    #10
    Azureus tényleg java miatt eszi meg a gépet, de ezen sok optimalizálással és egyebekkel sokat segíthetnének a fejlesztők.
    BitComet jobb ebből a szempontból, de az én gyenge gépemre az uTorrent a legmegfelelőbb, szinte semmit sem eszik :)
  • risp
    #11
    Bitcometet tilják néhány helyen
  • Csukii
    #12
    Hmmm ez roppant érdekes…
    A győztes ugyan akkor ezen az oldalon csak a 3. helyen végzett.
    A utorrtent a nyerő. Java alalpú programokat meg nem tudom miért kedvelik annyira. Sok memóriát eszik és processzor időt.
    A Bitcomet is jó volt egy darabig, de csak amíg nem kezdett el sok memóriát zabálni. Főleg induláskor, mikor végig ellenőrizte a torrenteket, és 10-15-nél már elég sokáig tartott az indulás, ilyenkor kicsit meg akasztotta a gépet. Érdekes módon mind a két program c++-ban íródott, de még is ég és föld. uTorrentnél olyat nem éreztem, hogy megakasztja a gépet. Akár milyen sok torrent van betöltve, akármennyi szál van használatban, akár mióta is van elindítva (Kb 3 napja megy most egyfolytában, de amikor 2 hónapig ment), akkor sem evett többet 10 MB-nál!
    Biztosan java-ban is van olyan program ami nem eszik sok memóriát és processzor időt, de én ebben nem hiszek. Egy platform független fejlesztőrendszer soha nem lesz képes olyan "gyors" és kevésbé erőforrást igénylő kód generálására, mint egy c++, vagy egy delphi kódja. Valamit-valamiért.
    Érdekes módon a felhasználók többsége még is az Arezus-t kedveli. Nem tudom miért, talán a funkciókért, de olyanfajta funkciót nem ismerek, amiért át kellene térni az Azerusra.
  • nenad
    #13
    pedig vannak olyan softwerek amik sokkal gyorsabban futnak javaban, sot senkinek eszebe sem jut hogy c++ mereszelje megirni :D

    en is bitcometet hasznalok, de nekem nem volt gondom vele, egyebkent sztem be lehet allitani hogy mennyi chachet stb hasznaljon.
  • toyotakacsa01
    #14
    Most elindítottam a gépemen az azureust és az Utorrentet.

    Azu: 40% proci és 70Mb memória. (1 töltés 1 seedelés)
    utorrent: 0% proci, 4 Mb memória.(8 seedelés)

    Aki az azut használja hát úgykell neki. :)
  • ZoliJ
    #15
    iwiw
  • Sanyix
    #16
    igen a 0.63 előttieket, de az újakat nem...
  • Sanyix
    #17
    A java az egy kód amit egy másik program, az a java runtime izé futtat, tehát nem gépi kód, hanem egy script. A c++-ban írt cuccokat ugye lefordítják gépi kódra, így sokkal gyorsabbak. Viszont nem mennek minden platformon.
  • Caro
    #18
    C-ben/C++-ban is simán lehet portábilis kódot szerkeszteni. Egyszerűen csak le kell fordítani a másik platformra, HA jól írják meg.
    És nem feltétlen kell megelégedni interface-nek a stdio.h-val, ott van pl a wxWidgets, ami egy csomó platformon létezik.
  • Caro
    #19
    Ja, egyébként nálam az azureus(mint java):
    5.9% CPU, 25.8% RAM
    A gép: 600 P3, 256 RAM.
  • Szefmester
    #20
    én nekem eddig a BitComet jött be leginkább .... kicsit nehezen bírtam rá az ideális letöltési sebességre, de megoldottam. Jó vagyok :) . a BAJ akkor kezdődött amikor egy reges oldalon kellett volna visszatöltenem...hát nem egyezett az ízlésünk így nem töltöttek tőlem ergo...viszont bármely nem reges torrentoldlról simán töltök oda vissza
  • DjDano
    #21
    Azureus a legnépszerübb??

    Magyarországon 10-ből 7-en BitComet-et hasznának az biztos... azureusnál sokkal jobb!!
  • Sanyix
    #22
    Jó de a bitcomet nem nyíl forráskódu nem?
  • norti
    #23
    a hozzá nem értés élő példája az iwiw...

    egyébként meg akik azt mondják, hogy nem eszik sok erőforrást az azureus, próbáljanak meg 15-20 torrentet futtatni egyidejűleg, aztán akkor nézzék meg, hogy 6%-e a cpu...
  • avman
    #24
    kac-kac. mondja ezt kovács pistike kettő bivalybasznádról...
  • galocza
    #25
    mit tudnak a régi nagyok amit a utorrent nem?
    tényleg kíváncsi vagyok, alig torrentezem, de az apró utorrentben mindent megtaláltam ami kellett...
  • norti
    #26
    értelmes hozzászólás volt LOL mi lenne ha áthúznál egy politikai fórumba vagy elmennél szavazni hülyegyerek

    ON
  • Gabest
    #27
    :P

    Multimedia

    Multimedia - Winner
    Xbox Media Center

    First Runner-Up
    GTK+ and The GIMP installers for Windows

    Second Runner-Up
    guliverkli
  • Cvd
    #28
    Nálam olyan 25-30 torrent fut jelenleg, ebből 14 aktív is jelen pillanatban, az Azu 2-6% között eszik a prociból (2600+-os AMD). Memóriából 85 megát, node egy gigából ki nem sz*rja le hogy 8 vagy 80? Ennyi memória teljesen átlagos, és egyáltalán nem lehet észrevenni a kettő között a különbséget (persze van, csak emberi léptékben minimálisan se észlelhető).
    Nem kell a mese a mindenképp zabáló Azureusról. Tény hogy össze tud akadni pár tűzfallal/vírusdetektorral és olyankor hajlamos lefogni az egész gépet, de be kell configolni rendesen és kész. Az is tény hogy pl. az Utorrent erőforrásigénye kevesebb, de ettől még teljesen használható az Azureus is. Plusz azért ne hagyjuk ki az igazán nagy előnyét, mégpedig hogy egy porton kommunikál, sokkal biztonságosabb mint bármelyik másik kliens. Ez (nálam legalábbis) megérne jelentősen nagyobb erőforrásigényt is a többi klienssel szemben.
  • exxile
    #29
    utorrent nem nyílt forráskódú. Itt most azokat osztályozták.
  • exxile
    #30
    Szerintem ez nem így van. Ahogy szoktam nézegetni a kliens azonosítókat az ügyfelek közt, Azureus simán kb 50%, utána jön a többi. Én egyébként azért használok Azut, mert linuxra egyértelműen ez a legjobb, és a linuxos verzió sokkal kevesebb erőforrást használ. Csodálkoztam is nagyokat, hogy holt ugyanaz a progi windózon mennyire fogja a gépet... Mondjuk általában ugyis linuxot használok, tehát engem hidegen hagy.
  • exxile
    #31
    Jah, az azu meg azért nyert, mert minden egyes felhasználónak a kliensen keresztül személyes üzenetet küldött automatán, hogy menjen szavazni! :) Így szavaztam én is az azura :)
  • Sanyix
    #32
    Ja azu népszerű, mert lehet vele csítelni keményen.
  • MerlinW
    #33
    az ujabbakkal már nem annyira, de sok helyen tltva van. Egyébként nem az Azureus eszi az erőforrást, hanem a java, amire tehénkedik.

    A komolyabb oldalakon Azureus, Bitcomet, uTorrent és Bittorrent/tornado a preferált kliens. Első 3 kényelmes, ill Azureus linuxon nem olyan vészes mint win alatt, azaz a java...:)
  • Ahhoj
    #34
    azert igen, nem kell elfelejteni, hogy nem mindenki win-t hasznal :)
    amugy linux-on en jelenleg rtorrent-et hasznalok
    illetve szervergepen torrentflux-ot, az is mokas :)
  • BiroAndras
    #35
    "pedig vannak olyan softwerek amik sokkal gyorsabban futnak javaban"

    Ezt nehezen hiszem. Persze a C++-ban szarul írod meg, javaban meg jól, akkor leeht. De ugyanúgy optimalizálva kizárt, hogy a java gyorsabb legyen.
  • Supremo
    #36
    Egyetértek! + piratebay.org
  • Mice
    #37
    no comment ha valakik nem veszik a fáradságot, hogy végignyalják az options-t...nálam csak memót eszik, de sem a vinyót nem cseszteti, se a procit. memót is csak azért mert a maxkapcsolatokat felbaxtam elég magasra..