86
  • St
    #2
    sokadik kis egyesületecske, aki jogdíjat akar szedni...

    nevetséges és szánalmas.
  • Le Kurde
    #3
    Nagyon jó cikk, tetszik és helyénvalónak találom a bíráló hangvételt!
  • Borton
    #4
    Igen, asszem alapítok egy céget és én is megpróbálok jogdíjat szedni
  • Alec
    #6
    remek, remek.. én már csak akkor azt szeretném kérni, hogyha viszem az internetszolgáltatóm számláját akkor bármelyik moziba harmadáron ülhessek be.. elvégre a jogdíjat már kifizettem
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Valamiből élni kell...

    Ha jogász vagy kénytelen vagy mások vérét szívni, ez egy ilyen szakma! Már persze ha nem akarsz elismert emberjogi aktivistaként éhenhalni...
  • semi
    #8
    :-)
    legalább egy jót röhöghettem az egészen!
    Jogász és mégis ilyen buta lehet?! Abszurd!
    Remélem senki nem fogja azért ezt komolyan venni, mert sok pénz folyna el a semmibe, feleslegesen!
    szegények azért sajnálom őket! lehetne több eszük is!
  • Komolytalan
    #9
    Waz, ezek a fejek. 1 csőlakó meg 1 bukott ügyvédjelölt, és le akarják nyúlni az egész államot. Pofájukon azért van bőr, vastagon...
  • Godefroy
    #10
    Tud ez a Dannyboy ha akar!
  • Troppauer
    #11
    Majd akkor veszek magyar filmet, ha:

    - nem a Kern, Koltai meg a tobbi trotyli jatszik benne,
    - megnezes utan nem leszek 3 napig depresszios, hogy milyen szar az eletunk,
    - valami eredi otlet van benne.

    Ilyen pl a fent emlitett Uvegtigris 1-2. (inkabb az 1) fizettem is erte (fogok is)
  • Zedas
    #12
    "hogy a piacon sem kóstolom végig a zöldségeket vásárlás előtt, és itt sem normális az, hogy megnézek több filmet és ami tetszett megveszem"

    Jó ez a párhuzam! De akkor mondhatnánk úgy is, hogy ha nem megyek le a piacra, akkor nem szeretnék befizetni havi 1000 forintot semmiért, miközben mások 10 kiló banánt visznek haza szintén 1000 forintért.
  • Macc
    #13
    Higgyetek el, ha "jo" helyre csurgatnak a bevetelbol, meg mukodni is fog a dolog...
  • lazly
    #14
    Gyerekek, egyszeru a szitu. Csinaljak csak. Hanyan is vagyunk? (6 vagy 7 szamjegy, de becsuljuk ala... felmillio erintett)
    Most ha mi kiallunk valahova, akkor ott az lesz, amit mi mondunk. Aljanak velunk szembe ugyanennyien, es akkor majd targyalunk.
    En mindenesetre igy latom. Udv!
  • troc
    #15
    Hogy lenne buta!? Ha az Artisjusnak nevezett maffiának sikerült, simán érdemes bepróbálkozni.
  • Macc
    #16
    Es eselyuk is van, mert mi ugysem fogunk csoportosan kiallni az igaznukert. Ebbol a szempotbol tisztelem a franciakat.
  • Mike
    #17
    Hozzunk már létre mi is valami egyesületet, aminek a tagdíját az apeh-kel szedetjük be, de mindenkitől, ne korlátozzuk magunkat az internetre

    kardoskodjunk a jó levegőért, a zöld klorofilért, vagy tudomisén :)
  • bgerison
    #18
    Hihetetlen mit ki nem találnak. Még a maradék bőrt is lehúznák ha tehetnék.
    Tehetnek egy szívességet!
  • Blasta
    #19
    Pontosan ezt akartam mondani én is.
    Ha az artisjus megteheti, hogy jogdíjjat fizettet velem az adathordozókért (amikre pl. én csupán a saját magam által előállított adatokat (pl. word dokumentumokat, fényképeket, saját zeneszámokat) rögzítem, nonszensz...) akkor egy ilyen szervezetnek is lehet sikere, ha jokosan csinálják. Ami persze nagyon nagy gáz lenne, de tény, hogy nem hülyék, ha azt gondolják: véghez vihetik amit kitűztek.

    Hisz mit csinált az artisjus? Kénye-kedve szerint kiszabott egy rakás JOGDÍJAT minden adathordozóra, a cd-ktől kezdve a memóriakártyákon át, az mp3 lejátszókig. Az már nem érdekli őket, hogy én mire használom, egyáltalán JODÍJ KÖTELES adatokat tárolok-e rajtuk, végeredményben: mindenképp fizetnem kell nekik.

    Márpedig ha egy ilyen szervezet működhet, akkor semmi akadálya ennek sem.
  • Blasta
    #20
    Hát akár kardoskodhatunk a szennyezett levegő ellen, amit ugye kénytelenek vagyunk belélegezni. Pedig pl. a 18évesnél fiatalabbak nem vezetnek autót, ergo nem tehetnek szmogról, így mások által előidézett dolog miatt károsul a szervezetük. Ezért pedig valakinek fizetnie kéne nekünk!!!! :-)
  • SYB
    #21
    OFF
    'Es eselyuk is van, mert mi ugysem fogunk csoportosan kiallni az igaznukert. Ebbol a szempotbol tisztelem a franciakat.'

    ööö Hoznak egy törvényt mai nem szolgálja bizonyos csoportok érdekét, akkor az a mgelodás, hogy mivel többen vannak, kimennek az utcára, ártatlan polgárok auóját felgyújtják, 'háborús' körülmányeket hoznak létre. Ezért tisztelni őket?

    ON

    Én nem értem, hogy ennyi erővel miért nem hoznak létre egy on-line fizetős tartalomszolgáltatást, korrekt árakon: biztos többet érne, mint itt játszani az okosat.
  • Macc
    #22
    Nem azt tisztelem bennuk hogy autokat gyujtanak fel, hanem azt, ha egy nagy tarsadalmi reteg erdekei ellen hoznak torvenyt, akkor hallatjak a hangukat, es a legtobb esetben elerik amit akarnak. Velunk meg megtehetnek barmit, lapit az orszag...
  • assdf
    #23
    "Erkel úr kérdésemre, miszerint mit gondol arról, hogy a notórius letöltők komoly felmérések szerint is jóval több eredetit vesznek, mint azok, akik nem töltenek le egyáltalán, azt válaszolta, hogy a piacon sem kóstolom végig a zöldségeket vásárlás előtt, és itt sem normális az, hogy megnézek több filmet és ami tetszett megveszem. "

    Ugy érzem Erkel úr kicsit téved.Helyesen igy lenne:Ha lemegyek a piacra ott is végignézem elöször a zöldségeket és azt veszem meg amelyik tetszik, és nem a piac kapujából orditok be hogy dobjanak már meg egy kiló répával, miközben lehet hogy rohadt az egész, és ráadásul előre kell fizetnem érte, reklamáció meg nincs..."
    Kiváncsi vagyok Erkel úr vajon melyik fajta piacra jár a kettő közül...?
  • Picivizipaci
    #24
    Legyen olcsóbb a dvd és bizony isten +veszem. Vagy tegyék elérhetővé például iso formátumba, letöltöm, megírom! Jó minőség nics vesződség a kiadók részéről a marketinggel, csomagolással stb.. apropó most nézem amióta letöltök több eredetit veszek. :)
  • Evil Merodak
    #25
    Már van érdeképviseleti szervezetünk. MACI
  • Mike
    #26
    elég ellenszenves a két pofa
  • fflx
    #27
    hat beprobalkoznak, hatha meglesz az a medence a kert vegeben :)
    ilyen csip-csup ugyvedi munkakbol csak lassan jonnek ossze a szazmiskak, meg sok is vele a munka, egyszerubb valami nagytomegekre kivetett adott osszeszamolgatni...
  • M0RN1NGST4R
    #28
    Azért ez nem semmi... A magyar filmipar semmi normális filmet nem tud csinálni, legalábbis mostanában. Egytől egyig igénytelen szemét megy a mozikban. Tibor vagyok, de hódítani akarok; Csak szex és más semmi és még sorolhatnám ezeket a nagy neveket.... Vicc. Semmi normálisat nem tudnak csinálni, már nekem ég a pofámon a bőr, hogy itt tart ez az ország. Összecsapnak valamit néhány nap alatt, utána meg teli van a sajtó azzal, hogy micsoda újabb szuper magyar "remekmű". Vajon egy külföldi mit gondolhat az ilyen filmek láttán? És ezek vannak még úgy elájulva maguktól. Elvből nem nézek magyar filmet, mert igencsak szomorú vagyok akkor, ha mégis elcsípek egy-egy díszpéldányt. Na persze nem letöltöm a netről, mert annyi idő alatt valami normális filmet is tölthetek. Soha nem töltöttem épp ezért még magyar filmet. És akkor még ezek azt akarják bevezetni, hogy én támogassam a szemetebbnél szemetebb filmeket és a tehetségtelen magyar filmgyártókat?!!! Felháborító!
  • Mike
    #29
    elég olcsó már
    inkább ne legyenek olcsóbbak, mert eltűnnek az igényes kiadványok MO-n
  • Mike
    #30
    pedig nézhetnél
    vannak jó magyar filmek
    max nem ezek a közönségsikernek kikiáltottak
  • gere1
    #31
    újabb ingyenélő senkiháziak, akiknek büdös a munka.
  • Luciferke
    #32
    Hát én amikor megláttam a 2 pofát, azthittem valami börtöntöltelékek :D
  • Luciferke
    #33
    Ui: Lehet oda jobban illenének, mint ehhez a dologhoz :D
  • Luciferke
    #34
    Én is warezolok ezerrel (és nem is szégyellem), de ami film tetszik megveszem, csak mert jólfest a poclomon, illetve ezzel is "támogatva" a készítőket hasonló jó film létrehozásához. Moziba is sokat járok, kb 80%-ban olyan filmeket nézek amiket már láttam a gépen, mert letöltöttem. ( Havarokkal mozizni, vagy barátnővel, teljesen más, mint otthon nézni a gép előtt ).

    Szóval nem értem, hol van itt bevételkiesés. Ha nem tudnám milyen a film el sem mennék a moziba, illetve nem is venném meg. Találnék magamnak más szórakozást! :D

    És szerintem ezzel nem csak én vagyok így...
  • testerlnx
    #35
    A címet le kéne cserélni: Fizessen MINDENKI jogdíjat! (ha lehet többször több formában, olyanért amit nem is kap meg, ahogy már az adókkal is megoldották)...
  • IMYke2.0.0.0
    #36
    Csak ennyit a két faxkalapnak:
  • avman
    #37
    tudjátok mit, engem alapvetően nem zavarna, ha vmi jogdíjas átalányt fizetnék a letöltésért. nagy barom aki azon vitatkozik, h mer itten van az internet és akkó nekem már minden alanyi jogon jár az alkotók meg az előállítók meg mennyenek a sunyiba mer drága és szar filmeket csinálnak meg a zenészek is hülyék meg mindenkit csak a pénz motivál stb. szóval az ezerszer hallott hülyeség.
    csak ehhez ki kellene dolgozni egy olyan p2p monitoring rendszert, ami figyelné h mely műveket hányszor és hányan töltöttek le és ez alapján dotálnák az egészet. ez lenne a minimális követelmény. a többi meg ahogy alakul. de ez nem csak a kiadók stb., hanem a felhasználók részéről is óriási ellenállásba ütközik. jó látni, h valami ilyesfajta kezdeményezés itthon is megindul. de az nem járja, h most akkor mindenki varezol, mink meg összeszedjük a pénzt jól és majd annak adjuk meg úgy akinek a mi általunk kidolgozott szabályok alapján jár.
  • HUmanEmber41st
    #38
    Ez igen nevetséges. Mennyi új filmet csinálnak évente?
    Abból mennyi az ún. közönségsiker?
    Ezért mennyit is akarnak elkérni a szolgáltatóktól?
    Inkább regisztráljanak 1 SMSWEB elérést, ahhoz nem kell ennyi marhaságot összehordani, meg égetnie magát ország-világ előtt..
  • Luciferke
    #39
  • Erpy
    #40
    Pl. miért fizessek olyanért, ami engem nem érdekel? Ha van netem, mert kell akár a suli miatt, akár a rokonokkal tartani a kapcsolatot, vagy bármire, csak nem az ócska magyar filmekre, akkor mi jogon és alapon fizessek a netszolgáltatómnak többet, vagy egyáltalán mi jogon akarják lenyúlni a netszolgáltatómat? (Na nem mintha védeni akarnám őket.)
    Ennyi erővel minden autósnak kilehetne küldeni gyorshajtásos büntetést havonta, mert biztosan gyorsan ment. De aki nem ment gyorsan? Egyébként meg mi a fenének kellenek a magyar hitvány Koltai meg kiöregedett fazonok filmjei? Akinek kellenek, fizessen érte, de ne hajtsák be olyanokon, akiket a wc-be kergetnek hányni. Ha lennének eredeti történetek, új fiatalos arcokkal, vagy TEHETSÉGEKKEL (pl. Rudolf Péter, aki szerintem nagyon tud, nemcsak az Üvegtigrisben nyújtott sikerei miatt), és hangsúlyozom, akiket érdekel, azoktól esetleg lehetne valami jelentéktelen összeget begyüjteni, hogy ne töltse le warez helyekről, de nem igy ilyen formán.
    Egyébként az ilyen, és még kismillió hasonló dolog jellemzi igazán magyarországot. Undoritó, de a poén, hogy minden további nélkül megtehetik, és meg is teszik. De azt már politikának hívják.
    Ne aggódjatok, 2 hónap múlva kitalálnak valami mást, pl. fizessen mindenki havonta annak megfelelően, mennyi billenytűt üt le a billenytűzetén. De mivel ellenőrizni úgysem lehet, ezért havonta mindenki adókánt fizessen 1-2 ezer forintot, mert biztos olyan dolgot pötyögött be, ami jogellenes, vagy másnak árthat, vagy megkárosított valakit.
  • SnowF
    #41
    Én csak azt nem értem, hogy vajon az ártatlanság vélelme nem alkotmányos joga-e minden embernek? Mert ha igen (és szerintem az!) akkor valaki mehetne az Alkotmánybírósághoz feljelentést tenni Artisjus és társai ellen az átalánydíjuk miatt! Remélem mielőbb megteszi valaki.
  • [HUN]PAStheLoD
    #42
    "Erkel úr kérdésemre, miszerint mit gondol arról, hogy a notórius letöltők komoly felmérések szerint is jóval több eredetit vesznek, mint azok, akik nem töltenek le egyáltalán, azt válaszolta, hogy a piacon sem kóstolom végig a zöldségeket vásárlás előtt, és itt sem normális az, hogy megnézek több filmet és ami tetszett megveszem. "

    Erkel úr észrevehetné, hogy nem a 15ik században vagyunk egyrészt, másrészt a piacon ránézésre látszik, hogy szép-e a gyümölcs, és szoktak adni kóstolót is [pl. dinnyét lékeltetheted..]

    Ennyit olvastam a cikkből, de már nevetnem kellett ;]