28
  • Troppauer
    #1
    ok
  • waterman
    #2
    már csak az AMD termékpalettájának olvasgatása közben megfájdult a fejem.. mi lenne, ha még össze is akarnám hasonlítani őket az Intel chipekkel?? ekkora zűrzavart. volt már valaha hasonló zűrzavar bárhol is? bábel tornyát kivéve..:)
  • SötétBarom
    #3
    Eccer a Forma 1-ben.
  • Zsoltika 007
    #5
    Jó lenne már ha jönne az új x2 sorozat. Lenyomná végre az árát a mostani szériának.
  • Visor
    #6
    Új Intel P4 EE Proci 3,73 Ghz-n. Ez csak egy módosított változat lesz annyi különbséggel, hogy 2x2 Mb Cache -el fog menni. Bár azt nem értem, hogy minek csinálnak egy 2x2 Mb-s változatot ha nem lesz hosszú életű, mert jön a következő generáció. Bár lehet egyeseknek nem számít mennyi lesz a villanyszámla!
  • tehen_m
    #7
    Meg egy apró dolgot kifelejtettél: dual-core
  • waterman
    #8
    a villanyszámla az még elmegy, de az hogy nekem egy 1.4es thunderbird-öm van - sütni lehet rajta, a havernak meg egy 2800+os 754ese és alig melegszik.. na az zavaró..:( és azért teljesítményben, hát nem éppen egy szint.
  • Visor
    #9
    Jah igen azt kifelejtettem. Sorry!
  • Visor
    #10
    Végülis ha 2x2 Mb Cache -e van az elég egyértelmű, hogy Dual-Core -s.
  • Visor
    #11
    Egészen más a gyártási technológiája valamint a felépítése a Thunderbirdnek mind a 2800+ -os 754-nek. És ezért van ez a jelentős eltérés, hogy a tied forró, és a 2800+ 754-es meg alig melegszik, nameg némileg jobb a teljesítménye.
  • kandeláber
    #12
    Látom, a procigyártóknál iis átveszik szépen azt a gyakorlatot, amit a vidkártyások már használnak, hogy a másik jelölése pont az ellenkezőjét jelenti, mint az egyiknél. EE=Extreme Edition vs. Energy Efficiency.
  • tehen_m
    #13
    "annyi különbséggel, hogy 2x2 Mb Cache"
    Ez nem igaz. És nem is P4.
    Az előző DC intel EE is 2x2MB cache-s volt...
    Ezért említettem meg...hátha...
  • Visor
    #14
    Tényleg igazad van. Valóban EE és nem P4. Picit tévedtem csak.
  • Aspirin
    #15
    Miért nem gyártanak egész egyszerűen mobil proccokat 754-es vagy 755-ös vagy 939-es foglalattal?
    (Netalán Socket A-hoz vagy 478-hoz?)
  • hehehehe
    #16
    lol a 2. kepen az van irva hogy az mt32es procinak 512 mega gyorsitotara van:D
  • dez
    #17
    Leírnád miben különbözik egy P4-től...? (A nagyobb cache-en kívül.)
  • dez
    #18
    Na csak azért, mert mint már írták, az EE az Extreme Edition röviditése, azaz extrém változat. És minek az extrém változata? A P4-é. ;)
  • tehen_m
    #19
    Csak a más neve miatt említettem meg...
    De a kérdésedre válaszolva: Semmiben, u.o. szar. (És ezt már az intel is bebizonyította!)
  • tehen_m
    #20
    Intel Pista EE 955
  • dez
    #21
    Ja, tényleg, ott hiányzik a 4-es. (De persze belül ugyanaz, csak nem spóroltak ki semmit, + more cache.)
  • dokar
    #22
    Miért pont EE jelzést használnak majd a prociknál? Majd megint jönnek az AMD-s, Intel-es félreértések, ugyanúgy, mint a HT esetében.
  • arty
    #23
    ez lehet a cél :(((
  • AgentKis
    #24
    Azért elég húzós lenne, ha kiszámolnánk, hogy a világon hány erőmű működik csak azért, mert a processzorok 100(+)W körüliek a tökéletlen gyártástechnológiák miatt. Plussz ugye az izmosabb hűtő is többet eszik, pláne mondjuk a kompresszoros, vagy a Pertier elemes.
    Azért méhány 10 gigawatt összejönne világszinten...
    A zöldek meg csak kussolnak...
  • asysoft
    #25
    Pentium EE gyorsabb FSB-t kapott (1066Mhz 800 helyett), ezenkívül támogatja a HTT-t is (Pentium D-n tiltva van).
  • dez
    #26
    "gyorsabb FSB-t kapott"

    Ezt én inkább úgy mondanám, hogy magasabb órajelen járatják (jobban húzzák, stb.). ;)
  • asysoft
    #27
    Igaz, a fogalmazás nem volt szerencsés, de a lényeg változatlan:)
  • asysoft
    #28
    Viszont a Netburst elég érzékeny a sávszélességre, eddig mindig növekedett a sebesség az FSB növelések hatására (azonos órajelen persze). Most ugye 2 mag osztozkodik a buszon, a nagyobb előoldali busz-órajel() biztosan jótékony hatással van a proci teljesítményére...