14
  • Basic
    #1
    Tudom, hogy nem éppen ide illik ez a téma, ezért bocsánat.

    Van egy digitális fényképezőgépem, amibe 2 db AA ceruzaelem megy. Az a bajom, hogy nagyon keveset bír ki. 10-et fényképezek, és lemerül. Jelenleg tölthetős, 1.2V-os 2000mAh-os elemek vannak benne. Mit lehetne csinálni, vagy milyen elemeket tegyek bele, hogy többet bírjon ki?
  • Blasta
    #2
    1. Lehet, hogy gyenge vagy rossz a töltőd, ha teheted próbálj ki egy tuti jót (ismerősét pl.)
    2. Gyengék az akksik, elfáradtak. Vegyél 2500mAh-ás akkukat és próbáld ki azokkal
    3. A gépeddel van gáz, próbáld ki egy másik hasonló gépben az akksikat
  • Ecology #3
    Vagy ha megfogadsz még egy ötletet akkor vegyél Energizer Lithium elemeket a gépedbe és próbáld ki azzal. Igaz ezek nem újratölthetők de kifejezetten digitális fényképezőkhöz készűlnek és iszonyat sokat bírnak!Ha ezekkel sem tudsz 10-nél többet készíteni akkor tuti,hogy a gépeddel van a gond. Nekem egy HP Photosmart 945C gépem van amibe 4db ceruzaelem kell és amikor az Energizer Lithiumot használtam akkor több száz képet is tudtam velük készíteni úgy,hogy az LCD kereső be vol kapcsolva!Remélem tudtam segíteni!
  • Basic
    #4
    Köszönöm a segítséget. Én szerintem a géppel lesz a hiba, mert már próbáltam duracell elemekkel is, még mielőtt ítam ide. Sajna azokkal is max 10-et fotóztam. Ha még ma visszaviszem, akkor be kellene cserélniük, vagy visszaadniuk a pénzt.
  • Blasta
    #5
    Milyen gépről van szó amúgy?
  • Celeborn
    #6
    A sportesemények fotózásához annyit tennék hozzá, hogy meg lehet próbálni azt, hogy a "hosszabb" záridő mellett próbáljuk követni a fényképezőgépünkkel magát "tárgyat", így inkább csak a háttér mosódik el, ami ad dinamikát a képnek, de maga a tárgy mégis viszonylag éles marad. Persze, attól függ, mi a tárgy.
  • Basic
    #7
    Hát ez csak egy kis családi fénykéezőgép, Kodak C330. Nem éppen az enyém, hanem az unokatestvérem vette magának. Nekem egy Olyampus C-8080 gépem van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
  • xedos
    #9
    A felbontás és tömörítésváltozó lehet...
    Sajna nálam Fuji F710-nél csak a legnagyobb felbontást, és superfine-t érdemes használni. Az összes többinél nagyon nagy tömörítést használ!
  • Hegyikecske
    #10
    az én canon ps a400amnál pedig szinte észrese lehet venni a tömörítések közti különbséget... (vagy csak énvoik vak?) (jó mondjuk netre nincs is értelme a nagy fájlméretnek)
  • doglottmokus
    #11
    van egy nagyon rendes emberke:) aki segítene hogy milyen beállításokkal fotózzak koncerten, mert a legtöbb kép szemcsés, vagy mosódott, vakut nem igazán lehet használni érthető okokból...
    eddig egy tök alap gépem volt, és most vettem egy Fuji S5600 -os gépet, és csak lesek hogy mit hogy kell beállítani, meg hogy jé ez ilyet is tud a másikhoz képest, bár tom valakiknek ez is elég alap gép lehet...
  • babajaga
    #12
    A koncerteken teljesen eltérő fényvíszonyok vannak nem lehet általános beállítást megadni, hanem a meglevőhöz kell alkalmazkodni.Nagy nyílást kell alkalmazni hogy minél rövidebb legyen a záridő.
  • Renix
    #13
    Szijasztok!!! Van egy nagy gondom! Egy éve vettem egy samsung A50 digimax fényképezőgépet. Eddig minden rendben volt vele, de most egyszerűen nem jó a vakuja! Mikor éjjszakaira állítom tölteni kezd, majd kikapcsol :'( Nem tudom h mit tegyek vele!Légyszi segítesen vki!!!
  • Renix
    #14
    Szijasztok!!! Van egy nagy gondom! Egy éve vettem egy samsung A50 digimax fényképezőgépet. Eddig minden rendben volt vele, de most egyszerűen nem jó a vakuja! Mikor éjjszakaira állítom tölteni kezd, majd kikapcsol :'( Nem tudom h mit tegyek vele!Légyszi segítesen vki!!!