12
  • akyyy
    #1
    jah csak azért olyat is a pop közé sorolnka ami eredetileg nemis pop hanem dance...pl...
  • robrose
    #2
    Hihetelen h az ambient fel sincs tüntetve! :) S, hogy a New Age-ből is csak ennyi fogy...

    De azért örülök, hogy legalább az OST-k és a komolyzenék ennyire tetszenek a népnek...
  • Cat #3
    sztm az ambient az "alternatív elektronikus" cimszónál van. Inkább az érdekelne, hogy mi az a "szórakoztató zene" :)
  • szombi
    #4
    ,,A popzene a legnépszerűbb''
    Látszik, mennyi cigány van az országban...
  • aki kérdez
    #5
    Eladási statisztikák... akkor nem túl mérvadó sztem.
  • fflx
    #6
    A szorakoztato zene, amennyiben ez ugye mahasz, valoszinu, hogy a lajcsi a trombitas meg a mario a furujas es bodrikutya a szajhermonikas nameg a tekno az anyamkinyja 'zenekarok' lehetnek :)

    Azert nemszep, hogy a rockot szetszedtek meg metalra meg modern rock-ra, a pop meg ilyen mindent bele lett :)

    Ugya a rock egyebkent kijonne ilyen 14-15 %-ra, ami ugye elegge szep teljesitmeny.
  • Shan
    #7
    A popzenét a legóccsóób előállítani (szellemileg, anyagilag) (tisztelet a kivételnek).
  • dez
    #8
    Sztem a popzene kiugró "népszerűsége" az emberek önállótlanságát mutatja. A csapból is az folyik, de azért még lemezen is megveszik.

    Én amúgy a Chilloutot hiányolom erősen. (Bár ezek többségükben válogatás lemezek. Ill. egy részük a Jazzhez sorolható.)
  • Venom1986
    #9
    Szégyen,hogy a hip-hop ilyen alacsony szinten van!
  • Tetsuo
    #10
    Engem ez nem érint. :)
    Én nem stílusokat hallgatok, hanem jó zenét.
    Ami a MAHASZ listáján nem igen van.
  • Dj Faustus #11
    Számszerű adatok (%-ban megadva, sorba rendezve, innen):
    Pop 37,4
    Válogatás 10,1
    Szórakoztató zene 9,9
    Rock 9,8
    Dance 4,4
    Komolyzene 3,7
    Jazz 3,6
    Gyereklemez 3,6
    World music 3,4
    Modern rock 2,8
    Filmzene 2,4
    Rap-hip&hop 2,4
    Metal 1,2
    Blues 0,9
    Alternatív elektronikus 0,8
    Opera-operett 0,7
    R&B 0,6
    Cross-over 0,6
    Humor 0,5
    Magyar népdal 0,4
    Próza 0,2
    Örökzöld 0,2
    Karácsonyi** 0,2
    New Age 0,1
    Country 0,1
    Reggae 0
    Gospel 0
    Klasszikus egyházi 0


    Egyáltalán nem meglepő eredmények - a legkeresettebbek (legalábbis vásárlási szempontból) a populáris műfajok lesznek. Hogy jó zenék-e vagy sem az meg eléggé szubjektív dolog.

    Egy másik érdekes lista: magyarországi és világviszonylatban.
  • buran
    #12
    Remek felfedezés, hogy a "popular" stílus a legnépszerűbb. :-))))) De meglepő, hogy a modern rock jobban fogy, mint a filmzene és a "szórakoztató" lagzis csak 10%-ot visz. Mindez elég örömteli! :-)