159
Melyik korosztály panaszkodik jogosan a másikra?
  • B0B0
    #1
    Valóban neveletlen a fiatalság, ahogy a szokásos szöveg mondja? Vagy esetleg az új szólások és viccek az igazak, miszerint a mama utolsónak száll fel a buszra, de elsőnek ül le???
  • GanXstaZoleeWrk
    #2
    LOL mekkora topik :D mivel halisten nem bkvzom igy nemtudom de anno a mammerek már 10 éve se birtak gyorsan le fel szalni a járművekről, ellenben ha volt 1 szabad hely volt ám gyorsulás 0-100ra 3mp alatt kb kocsival+bottal átgázolás majd méltatlankodás :DD
  • Davidus
    #3
    mindkét oldal neveletlen:P
  • Takezó
    #4
    hat sztem mar volt par ilyen totyik, de szvsz mindket reszrol neha jogos a masik lebunkozása...
    en ha kúvafáradtnak érzem magam, nem állok fel, csak ha télleg nagyon rozzant mammer száll fel, met nem hiszem, h nálam rosszabbul érzi magát, a lényeg pedig ugye az, h minél fáradtabb, nehezebben álló ember üljön:ð
  • Láma!
    #5
    a lényeg az hogy én üljek:DD
  • Takezó
    #6
    ez is megideologizálható:D
  • Super Mario
    #7
    Az idősekkel az a gond, hogy ők jogosnak, mi több természetesnek érzik, hogy a fiatal átadja neki a helyét. Volt már rá példa, hogy felszállt egy idős asszony és tőlem szabályosan követelte, hogy álljak már fel, és adjam át a helyét. Okos enged, szamár szenved alapon átengedtem neki, de megvan róla a véleményem.
  • B0B0
    #8
    Ez lehet, hogy így van, amellett azonban lépten nyomon beleakadok olyan fiatalokba akik valóban neveletlenek, trágárul beszélnek az idősekhez, esetenként meglökik őket, de ugyanez igaz az idősekre is. Láttam már öregasszonyt sétabottal verni egy fiatal lányt, mert nem ment arréb a metrón. Ha van üres hely mennek mint a meszes, ha nincs sápadt arccal néznek, mint aki haldoklik, sántítanak és ha van valami ismerős a közelben, természetesen a "milyen a mai fiatalság" a téma.
    Emellett voltam már olan helyzetben, hogy olyan fiatalok voltak a buszon/villamoson/áruházban akik miatt majdnemhogy én szégyeltem magam olyan dolgokra képesek voltak
  • B0B0
    #9
    Némely idős úgy gondolja, hogy egy ülőhely átengedése kötelező, pedig csak szívesség, jószándék. Egyszer utaztam egy olyan buszon, ahol jó ha a helyek fele volt foglalt. Felszállt egy öreglány, odaállt elém és azt mondta, hogy álljak fel, mert ez az ő helye. Persze megkérdeztem, hogy rajta van-e a személyi száma, mire olyan rikácsolába kezdett, amilyet még nem láttam. Oersze mondanom sem kell, hogy nem adtam át a helyet
  • Super Mario
    #10
    Talán, te cselekedtél jobban. Hihetetlen, hogy vannak ilyenek.
  • B0B0
    #11
    Pedig vannak :/ Na ezek után durran el az agyam, amikor elkezd rikácsolni, hogy ezek a mai fiatalok meg estébé. De mondom. Van amikor meg kiugrik a szemem azt látván, hogy némely fruska vagy kölök mire képes
  • B0B0
    #12
    Ja télleg! Ez a téma is. Ugyan mászik a járda/jármű/stand közepén, hogy ne tudd kikerülni. Amikor aztán végre van esélyed rá és kiugrasz mögüle és véletlenül hozzáérsz rögtön vérig van sértve
  • Super Mario
    #13
    Ez is igaz, van bőven ellenpélda is.
  • Extraboy
    #14
    Szerintem mind2 oldal neveletlen, mint pl mint multkor voltam villamoson es at akartam adni a helyet egy oreg urnak, de o nem volt hajlando leulni, erre a fiatal csaj leult a helyre rogton ahogy meglatta. De amugy azt birom, hogy este 8kor lent vagyunk haverokkal udvaron, es a kedves nagymama a 3. emeletrol elkezd beszologatni, hogy halkabban mar (nemis voltunk hangosan) es 10 perc mulva egy vodor vizet ontott ki az erkelyrol :D (nem talalt el minket).
  • VinylToy #15
    Volt már ilyen topik, és akkor se látták sokan értelmét, nem tudom meddig fogja húzni.
  • praksi
    #16
    a vízkiöntén ismerős :-)
    csak a havert eltalálta. amilyen marha volt, visszaordított, h "Legközelebb húslevest kérek!" :-)

    amúgy tényleg rossz mind2 oldal. nem akarok mai fiatalozni (mer én is az vagyok :-) ), de 12-15 évesen a pofám leszakadt volna, ha úgy viselkedem, mint a mostani kis tökmagok.
    a hely átadása sztem teljesen megérthető, hisz egy olyan öregember, aki végigdolgozott 30-40 évet, talán még a háborúban és harcolt az országért, az megérdemli, h leülhessen, én pl. a mterón-villamoson mindig állok, mert úgyis átadom a helyem. Az más kérdés, h vannak egyes nyugdíjasok, akik egyenesen elvárják...

    Meg amolyan tapasztalat a pesti nyugdíjasokról: én vidéki vagyok, csak itt fent tanulok; állítom, h a pesti nyugdíjasok puhányabbak, mint a vidékiek. De most nem viccből, odahaza nem hogy villamos meg metró nincsen; 89 éves nénike még lazán felpattan a biciklire, és kimegy a tanyára dolgozni. Itt Pesten 60 év körüli öregek egy megállót nem tudnak sétálni, azt is villamossal, persze h ülve...
  • Láma!
    #17
    ez nagyon igy van!!
    vidéken jobban tartják magukat a nyugdijasok!
  • ffxi
    #18
    Melyik a cikisebb:
    Foglani helyet (a távolságin) vagy rákérdezni arra a foglalt helyre?
  • B0B0
    #19
    jó kérdés
  • Láma!
    #20
    foglalni
    én pl simén megkérdem bárhol hogy foglalt e a hely, ed foglalni nem szeretem
  • B0B0
    #21
    Mindkét oldal tartalmaz neveletlen egyéneket, de csak az öregek hangoztatják, hogy a másik korosztály milyen, míg ez fordítva nem nagyon igaz, mert ha megtörténne, akkor az lenne aztán a világvége.

    Ez vízkiöntős dolog nem semmi
  • Dodo55
    #22
    Engem 3X öntöttek le már vízzel. Mind a 3 alkalomkor olyan ideges lettem, hogy majdnem kiszakadt a torkom úgy üvöltöztem. Nagyon sokan voltak a környéken, miután látták, hogy ordibálok, szinte féltek tőlem, pedig akkor csak 11-12 éves voltam.
  • kaki maki
    #23
    mindég nekem van igazam :|
  • Palinko
    #24
    szóval most itt hangoztassuk. vigyázat,nem csak a fiatalok tudnak netezni :D
  • ffxi
    #25
    Én nem engedem át a következő 2 ok miatt:

    1.) Én tartom el őket.
    2.) Ha azt mondják, h öregkorodban megérted. Akkor magamban: Úgy sem élek addig.
  • Palinko
    #26
    azért a vizes dúrva.akárkitől....
  • kaki maki
    #27
    fiatalság boloncság
  • Láma!
    #28
    nos,
    1.) nem te tartod el öket
    2.) miért ne élnél odáig? ez hülyeség
  • deep
    #29
    Én általában átadom a helyem, ha látom, hogy rozzant. De nem is olyan rég a metró mozgólépcsőjénél volt egy kedves eset. Hosszú sorban vág át a tömeg ugye a lépcsőhoz nekem meg keresztbe kellett volna átmennem köztük a másik irányba induló metróhoz. Siettem, el akartam érni azt a vonatot. Átsiettem épp egy mamóka előtt, aki erre UTÁNAMVÁGOTT A BOTJÁVAL!!!Úgy bokánvágott, hogy azt hittem visszamegyek és eltöröm a gerincét...Persze inkább elértem a szerelvényt és beugrottam az ajtón.
  • ffxi
    #30
    1.) Nem az adómból veszik a gyógyszerüket????
    2.) Egészségtelen élet módot folytatok.
  • Láma!
    #31
    tanulsz még, vagy melozol?
    attol még nem fogsz idöelött elpatkolni
  • Pharaoh
    #32
    Én nem a kor alapján döntöm el, hogy átadom-e a helyem, hanem az alapján ,hogy hogy tartja magát, ha látom rajta, hogy nyárom mindjárt összeeseik akkor átadom ,de ha jól tartja magát akkor nem.
  • ffxi
    #33
    Lassan már dolgozok.
  • Palinko
    #34
    van még büszkeség is...
    nem mindneki egyforma,de az a bottal ide odavágósok,az már nekem túl dúrva,ezért veszik a botot,az ilyeneken elkellene törni
  • Láma!
    #35
    akkor még nincs is adod:)
  • eörgs
    #36
    ez így butaság
  • Takezó
    #37
    Általános Forgalmi Adó
  • ffxi
    #38
    Igazam van vagy igazam van?
  • akyyy
    #39
    vót már ezer iylen topic?:C
  • ffxi
    #40
    Ez lesz az 1001. :D