131
Dodge Challenger HEMI for America
  • zoolee
    #1
    Na szóval azért nyitottam ezt a topikot mert ez a kedenc autóm !!!
    Nem tudom ti hogy vagytok vele de ez isten autója...


    Bocs de valamiért nem lehet képet fel tölteni normálisan...
    Ez van !!!
  • ngcsnet
    #2
    :)
  • ngcsnet
    #3
    csipegess:
    http://images.google.com/images?client=opera&rls=en&q=dodge%20challenger%20hemi&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&sa=N&tab=wi
  • Evogordon
    #4
    Bizony jók ezek a jenki erőgépek :)
  • schrank
    #5
    mire is jók
  • ChevyG work
    #6
    inkább a charger (de ezek legalább AUTOK)
  • gergelyanevem
    #7
    jah nekem is a kedvenceim közé tartozik, főleg mióta láttam egy filmet amiben le kellett szálítani egy ilyen verdát(asszem valami Menekülés a halálba lehetett a címe, de nem tom), nagyon szép autó
  • zoolee
    #8

    1. Na szóval arra jók ,hogy legyen egy szép verdád ami nem egy ilyen európai szar mint a Merci a BMW a Porsche meg az a vacak kis Smart...

    2. Nagy és erős a motorja egésszen 300- az 2200 LE -s verseny fajtáig...

    3. Erős a kasztnija nem ojan mint a Suzuki -é , hogy neki térdelsz és be horpad...áááááá Ez amcsi minőség!!!

  • zoolee
    #9
    Ja és még van egy olyan film , hogy Száguldás a semmibe 1970-1971 es és nagyon ritka már szinte sehol nem lehet kapni!!!
  • zoolee
    #10
    Itt találtok képeket


    Japán és amcsi autókról...

    És ott az 1. képtár külön érdekes lehet !!!

  • zoolee
    #11
    Tudom én is innen nézegetek challengereket .

    Már 1 gigánnyi képem van challenger ről..

    Tényleg ti melyiket szeretitek ???

    Az r/t -t vagy a t/a -t ???
  • streeter
    #13
    Végre egy topic amit szétbarmolhatsz :D Gratulálok!!!
    Én nem vennék ilyen autót az biztos. nagy 5000-6000-esm otor meg 300 lóerő. Ugyanmár..... Csak kiesz a gatyádból....
    Amúgy meg a Suzuki már nem olyan mint régen. Az új autói 4-5 csillagot kapnak a Euro NCAP-n......
  • zoolee
    #14
    1. 6.2 l
    7.2 l
    8.2 l
    -es mocival voltak kaphatóak!!!

    2. 15 liter 100 km -en szerintem egész jó!!

    3. a suzuki most is egy szar!



    Ennyi!!
  • LeePí17
    #15
    most néztem meg a Vanishing Pointot(Szálguldás A Semmibe) c-mű filmet...
    amibe Dodge Charger R/T van...a film végén a csávókám(Jim Kowalski) kb 200al beleszálguld a 2 dózerba....
    (ismeritek ezt a filmet?)
  • streeter
    #16
    És hány lóerő volt?? Kitalálom várja
    A 6.2-es olyan 300-350ló
    a 7.2-es 400ló
    a 8.2-es meg 500ló

    Veszel egy M5-ös BMW-t és egy 5literes motorból megvan 510ló. Nem 8.2 literből....
    Gondolom majd a 8.2-es motor 15 litert fogyaszt... ne fárassz már. Meg majd 30-40év után egy autó 15 litert fogyaszt? Ez nevetséges. Szerintem egyik se áll meg 20 liter alatt.
  • Bercy #17
    Jaj hagyd már ezt a "veszel egy bmw-t" dumát. Kit érdekel, hogy mennyit fogyaszt. Ha van elég pénze, hogy hobbiból legyen valakinek egy challangere akkor mindegy mennyit fogyaszt.
    Az meg lehet, hogy egy "mai" M5-ös erősebb de ezek 30 éves kocsik.
  • zoolee
    #18
    ja igen de nincs meg!
  • zoolee
    #19
    Na végre valaki érti hogy van ez!
    Multkor láttunk a haverral egy hummer h2 -t . Erre azt mondja : milyen drága lehet tankolni.
    Erre én mondom neki , hogy : ha ven pénzed ilyet venni akkor tankolni is van pénzed!!

    Ennyi!
  • zoolee
    #20
    Ja és csak úgy el mondom , hogy

    1. 6.2 = 425 LE

    2. 7.2 = 550 LE

    3. 8.2 = 750 LE

    Ja és + a tuning verzió :

    A Mopar : HEMI 426 = 7.2 L = 798
    HEMI 572 = 8.8 L (Chip Foose special tuning)=1072 LE

    És ez csak az r/t változat.

    Van azomban egy t/a változat.

    Na az már kicsit más !!!
    Abból csak 2 változat van de ez brutális!!!


    1. 7.2 798 LE

    2. 8.5 871 LE

    Ebből nem tudok tuning változatról de ez alapból verseny változat!!!

    (Na úgy hogy el mehet a BMW a picsába!
    Egy kalap szar!



  • zico87
    #21
    Hát ez így van aki H2-est vesz annak szerintem nem a tankolás a legnagyobb problémája !!
  • zoolee
    #22
    Na igen ez így van!
  • zoolee
    #23
    1-2 kép

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    Remélem tetszenek!!!

  • zoolee
    #24
    Bocs a linkekért de nem lehet valamiért feltölteni őket!!!
  • Taibi
    #25
    Ilyen autó van a Halálosabb iramban című filmben is, nem? Vagy az valami más?
  • zoolee
    #26
    Jaja az volt a narancs sárga !!!

    Mér nem jó ????
  • Taibi
    #27
    De, jól néz ki, fasza autó.
    Csak nem emlékeztem rá biztosan, hogy az is Challenger volt...
  • N3TuddKi
    #28
    de kit érdekel egy bmw?
    pfff...
    volt már AMERIKAI AUTÓD?
  • csm
    #29
    hali. nos engem érdekel a bmw meg az izomautók is. ne mondja senki hogy a bmw szar mert abból is látszik hogy nem ért a kocsikhoz. másrészt ne mondja senki hogy egy izomautó szar mert az sem igaz. nem érdekel mennyi a fogyasztása, és még más sem mert van feelingje, ami van bmw-nél,ferrarinál,chargernél, challengernél, de nincs a suzukinál!
  • zoolee
    #30
    Hűűűűűű ki a fene akar egy szar európai autót !!!

    Csak amerikai !!!!
  • streeter
    #31
    Csak amerikai autó??? Akkor az oldaladon mit keresnek a japán szarok????
  • csm
    #32
    hát elég faszkalap vagy. én elismerem mind2 kocsit te meg pattogsz. kis buzi
  • csm
    #33
    egyébként milyen kocsitok van? biztos egy 5.7-es corvette
  • Darukezelő
    #34
    mitől szar? mert nem 700 lóerős alapból? ezt kifejthetnéd bővebben,hogy mitől szar egy BMW,vagy egy Porsche,ha már európai szaroknál tartunk,mert itt mondod,hogy így szar,úgy szar,de konkrétan még nem írtad le!
  • burkusdió
    #35
    Fölösleges azon vitatkozni mi szar és mi nem szar! Ízlések és pofonok... Nem egyezhet mindenkinek a véleménye! Viszont hülyeségnek tartom amit mondassz zoolee, mert a BMW igenis nagyon jó autó. És fikázni egy autót csak azért, mert más típust szeretsz, hát nem tudok mást mondani rá,hogy szellemileg elmaradott vagy attól a szinttől, amelyen lehet értelmes beszélgetést és vitát folytatni arról,hogy melyik autó szar és melyik nem... (Ezzel nem azt akarom mondani,hogy felsőbrendű vagyok, meg satöbbi... Ha ezzel támadsz nekem, akkor nem fogtad fel,hogy mit akarok mondani...)


    Visszatérve a szar BMW-hez...
    Ültél már M5-ösben?
    Nekem volt szerencsém egy próbakörhöz, igaz hogy csak nézelődöként vettem részt az egészben, nem vezettem az autót, de egy maradandó élmény.
    Nem egy fullos M5-ös volt, "csak" egy ~320 lóerős dízelmotor volt benne. De amikor az ember beül egy ilyen autóba, ésbeindul a motor, engem kiráz a hideg...
    Minőségi autó, jó hangszigetelés, csak alig hallatszik a motor hangja... De mégis, az az érzés,hogy egyböszme ~320 lóerős motor dübörög az autóban!
    És a tapasztalat,hogy lejtőn fölfele (a tesztkör a Bükk kanyargós szerpentinjein történt, aki járt már arra tudja hogy vannak elég húzós emelkedők) ugyanúgy gyorsul az autó...

    NA én az ilyen dolgok miatt szeretek bele egy autóba, legyen az BMW, Dodge, vagy Honda... Persze nem elhanyagolható,hogy jól is néz ki, tiszteletet parancsoló a külseje...
  • JimKirk
    #36
    muhaha!:)

    Ott a pont!
  • zoolee
    #37
    igen ültem x5 ben x3 ban m5 ben meg nég sok szar merciben
  • zoolee
    #38
    A keleti autók kb : közép úton vannak!!!
    Aból is van szar mint a mazda 323 !!!
    De vannak jók mint pl Nissan Skyline , Toyota Supra !!!
  • zoolee
    #39
    "Minőségi autó, jó hangszigetelés, csak alig hallatszik a motor hangja"

    Ez nem igaz !!!
    Lehet , hogy Német de nem minőségi!

    Ha egy v8 -asban vagy egy v10 -esben nem hallatszik a mtor hangja az baj!!!

    Mert lehet hogy erős meg gyors de milyen a hangja az a fontos mert az amerikai verdákban ezzel is foglakoznak!!! Nem úgy mint az európaiakban!

    Szal az európai verdák szarok! (márha lehet őket verdának nevezni)

    Ültél már Dodge ban de igazi amcsiban vagy Mosler -ben vagy Saleen -ban???

    Ha már azokbam ültél tudod milyen a jó autó !!!

    Az európai autókat nem lehet az amcsikhoz viszonyítani mert ami amerikában 20 pont az az európai autóknál 0,1!

    Ennyi eggyértelmű pontozással ki van jelentve ,hogy az amcsi verdák nyertek!
    Akinek valami nem tetszik annak
  • csm
    #40
    és nektek milyen autótok van gyökér? annyira látszik rajtad hogy egy suta fasz vagy hogy az hihetetlen. szart sem értesz az autókhoz, csak v8 meg v10 de szvsz még azokat se tudod hogy mit jelentenek csak láttál egy képet a challengerről és nyitottál fórumot. szánalmas vagy
  • N3TuddKi
    #41
    nekem 3.5 V6 Chryslerem...