482
  • Su0my
    #1
    Azért érdekes lenne, ha kiderülne, hogy egy elég régi hajó...:)
  • Frosty01
    #2
    hát az szép lenne ^^, ugy tudom hogy a volt KGB-nek volt egy "akciócsoportja" akik kutatták ezt a rejtéjt is...
  • Ackro
    #3
    noé bárkája persze! ezeknek senki nem mondta, hogy a biblia és a valós történelem két különböző dolog?
    én csak egy nyomorult fennsíkot látok. egyébként nem egyszerűbb odamenni és közelről megnézni, mint műholdak béna képeit kuksizni?
    inkább gyűjtsön hangyát boxkesztyűben aki ennyire ráér ilyen marhaságokra.
  • Falconer
    #4
    Szerinted ha egyszerübb lenne, akkor már nem tették volna meg? Ezek nem tizenéves hülyegyerekek, akik nemtudnak unalmukban mitcsinálni. Gondolom pár tudós, kutató, meg efféle el tudja dönteni, hogy mi egyszerübb. Meg nyilván amig nem bizonyosodnak meg müholdrol, hogy ez nem csak természeti képzödmény, vagy fényjáték, akkor nem éri meg millio dollárokat áldozni egy kutatásra. Gondolom eléggé rossz helyen is van, meg van rajta több méter jég, hó, törmelék, stb.
    Amugy meg a biblia sem egy légböl kapott mese, van valóságalapja, csak kérdés az, hogy mennyi, és mi az. Torinói lepel is van, Jézus is volt, stb.
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    "nem egyszerűbb odamenni és közelről megnézni, mint műholdak béna képeit kuksizni"
    ááá, túl gyorsan kiderülne, hogy marhaság, és akkor nem tudna több pénzt összegyűjteni a további "kutatásokra" ;)
  • Lacc
    #6
    Pénzkidobás...
  • Soundmaker
    #7
    CSak egy pár észrevétel.

    1. Azért műholddal kuksiznak mert a török ország azon felén még mindig háború dúl/dúlt. És tudtommal a török kormány sem járult hozzá bármiféle expedícóhoz.

    2. Mégha indithatnának expedíciót akkor sem tudnának oda felmenni olyan egyszerűen. Egy régészeti ásatáshoz ki az a marha aki felcipel annyi felszerelést 4300 méter magasra, egy olyan helyre ami leginkább a mount everestre hasonlít?

    3. A légiközlekedés is elég bajos 4000 méteren, leszállóhely meg nuku. (ráadásul a török kormány sem engedélyezte a polgári légiforgalmat azon a területen)

    Ennek ellenére lehet hogy csak egy üres, elhagyott hegygerincről van szó... De az is lehet hogy tényleg van ott valami....
  • pilóta
    #8
    Azért nem olyan egyszerű odamenni. Pl. a Török-Örmény határon van, és hát a törökök nem szeretik az örményeket, az örmények meg ha lehet még kevésbé szeretik a törököket. Mindketten lőnek mindenre, ami mozog.
    Szóval elég nyomós indok kell, amivel meg lehet győzni őket, hogy egy kis időre ne lőjenek.
    Meg hát magasan van, és nem olyan nagyon egyszerű oda feljutni annyi felszereléssel, még ha közben nem lődöznek az emberre, akkor is...
  • ensomhet
    #9
    A török az muzulmán? Nem lenne jó neki, ha kiderülne, hogy az ott csak kő?
    Kutató odamegy, belefúr, kész. Ha olajat tudnak szedni tenger alól, akkor nehogymár ezt ne tudják megcsinálni.
  • Nethyrrea
    #10
    nos, a keresztény vallásnak érdekes lökést adna ha kiderülne hogy valóban egy hajó az.
  • asdasdasd
    #11
    Inkább zsidó, de persze akkor még ők sem voltak...
  • tehen_m
    #12
    Pilóta nélküli repülőgépet (RQ-1 Predator talán?) odaküldenek körbenéz, visszajön, "anomália" megoldva.
  • geri15
    #13
    ja persze majd ott fog repdesni, mikor háború folyik...
    egyébként pedig több (-tíz, száz) méter mélyen lehet az a valami, szóval nemlehet pusztán még közeli kép alapján sem megállapítani semmi biztosat, oda kell menniük majd valamikor
  • Kelta
    #14
    Nem fogjátok a lényeget..
    Nem az a gond hogy hogy menjen oda egy expedicio, mert ha tényleg akarnának küldeni,megoldanák az összes felmerülö problemát.(törökök, örmények stb..)

    Nem..hanem mint oly sokszor az a gond, ha tényleg találnának valamit, ne adj isten:) egy hajót vagy valamit, mert akkor magyarázni kell, meg megváltoztatni sok mindnet, föleg a hitben.és a hit az nyugati világban nagyon fontos része a hatalomnak, és az emberek elbutitásának.
    Rengeteg dolog van, amit nem kutatnak ilyen okkal, mert akkor sok minden kiderülne, és az nem jó a népnek, mert akkor kérdéseik lennének.
    Mint pl. a Da vinci kód c. könyvnél is. ez csak egy könyv, semmi több, egy "vacak" könyv. és nézzétek meg mekkora hühot csap körülette a vatikán meg az egyház, mert hátha igaz belöle pici is, és akkor megint kérdések lennének, és meginogna 2ezer év tanitása és butitása....és az emberek esetleg ráébrednének arra hogy amit az egyház tanitgat, esetleg nem mindenben felel meg a valoságnak.
    Tehát nem azért nem kutatnak mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak! és sok sok mindennel igy vannak..sajnos...
  • daveofgod
    #15
    aki azt állítja ,hogy a Bibliai történetek mesék ,azok nagyon tévednek, és olyat állítanak, amikre még a tudósok sem mernének őszintén nem et mondani... nem tudom, hogy hajó e vagy sem, az biztos, ott volt, és kész. megaztán,, ha a hajó ott rekedt,hogyan bírta ki azt az időt, míg rá került a sok hó és jég?
    volt közben egy jégkorszak? asszem fából volt, teghát mi van a korrozíóval,??...
  • Pluskast
    #16
    Jelenleg az a gond ezzel, hogy egyszerüen nem engedik a tudósokat oda, nem kapnak engedélyt az ásatásra.
  • Cnut
    #17
    Az a probléma hogy az örmények keresztények, illetve örmény katolikusok (ez más mint a római) és a szent hegyük az Ararat, ha kiderülne, hogy ott valami hajó van, vagy csak a kérdés hivatalosan felmerülne, akkor háború törhetne ki, vagy engedniük kéne a törököknek. Ésszerű lenne, mert a hegy semmit sem ér, de dacból nem adják oda...
  • Cnut
    #18
    Az a probléma hogy az örmények keresztények, illetve örmény katolikusok (ez más mint a római) és a szent hegyük az Ararat, ha kiderülne, hogy ott valami hajó van, vagy csak a kérdés hivatalosan felmerülne, akkor háború törhetne ki, vagy engedniük kéne a törököknek. Ésszerű lenne, mert a hegy semmit sem ér, de dacból nem adják oda...
  • Pharaoh
    #19
    Nem hiszem, hogy hajó lenne több ezer ébe nem tudtak ekkora hajót csinálni.
  • Tetsuo
    #20
    Ha vannak is konfliktusok, el lehet intézni 1-2 kutatást. Még olyan AWACS-féle radarozást is meg lehetne oldani, ha komolyan akarnák. Bár az is lehet, h P. Taylor egy fanatikus és mindenki kiröhögi, senki nem ad neki pénzt. Én a helyében már elindultam volna gyalog.. már voltak veszélyesebb helyen is expedíciók.
    A Bibliáról meg inkább nem mondok semmit, ill. ha vmi bizonyítékerejű dolog lenne végre, akkor én is "hinnék".
    Habár nem hiszem hogy Noé télleg ~900 évig élt és a fából ácsolt hajójára (ami legalább Dunántúl-nagyságú kellett legyen) 2db papucsállatkát, 2db kékbálnát, 2db döglegyet, stb.. rakott be. Azt sem hiszem, h 2db állatból fennmarad egy faj és amúgyis ezek a storyk tele vannak ellentmondással.
  • Anteris
    #21
    baromság az egész. Mivel etette a állatokat Noé szaki? Pl. az oroszlánt. Erről ennyit....
  • wanek
    #22
    Nincs itt semmiféle anomália, csak szenzációkeltés, amire megpróbálnak "titkos" cia felvételekkel utalni. A faszi inkább a felhőket nézné, azok néha sokkal érdekesebb alakzatokat vesznek fel. Egyébként nevetséges az egész a biblia hazugságaival együtt.
  • HUmanEmber41st
    #23
    Látom, Te a
    "mindenki hülye, csak én vagyok okos"
    szemléletet vallod..
    Ha tényleg találnának valami minden kétséget kizáró bizoyítékot, akkor sem hinnéd el..ehh..
  • shusaku
    #24
    Basszus, mindenki kőbaltával és fapapuccsal képzeli el Noét?? Szerintem simán elképzelhető, hogy volt már egy fejlett civilizáció a Földön korábban is. Az özönvíz is szinte biztos, hogy megtörtént, több, mint ezer özönvíz-legenda létezik, biztos hogy nem ok nélkül!
  • grebber
    #25
    jájjáj oda ne menjenek ez jelent meg előttem álmomban amint feltárják e dolgot elszabadul a pokol és kezdetét veszi az Alienek vadászata

    Amugy lehet én vagy tudatlan szóvólt a korroziorol jégbe fagyva mióta korrodálnak dolgok??
    A tetves ösember is belefagyva vigan megmarad.
  • Kaziking
    #26
    csatlakozom a véleményedhez!
    ajánlom mindenki figyelmébe, aki egy kicsit is kételkedik, a világtörténelemben és a földtörténetben nagyon nagy fehér foltok és ellntmondások vannak.
    estleg ezt olvassátok el: Graham Hancock, Istenek Kézjegyei a fickó nem egy Danikken (bocs ha rosszul irom a nevét) több éves kutatás, és bizonyítékok tucatjai alpján (amiknek utána lehet nézni) épit fel egy nagyon komoly elméletet.
  • raingun
    #27
    Én úgy emlékszem, járt már ott expedíció, volt is róla film, össze vissza méregettek, vettek anyagmintákat is.

    Az emberek hite pedig olyan, hogy bármiféle racionális érvnél erősebb.

    Azt viszont sajnálom hogy ilyenre mennyi pénzt elköltenek.

    Egyébként kétlem hogy olyan nehéz lenne oda expedíciót szervezni, ha már jártunk a holdon talán ezt is megtudnánk csinálni.
    Minden csak pénz kérdése.
  • InfectedMann
    #28
    Mit is mondhatnék....
    Van elég, hogy oka annak, hogy nem küldenek oda expedíciót...
    Magasan van, kurva hideg van... az expedíció talán napokig eltartana... szállást valahogy megkell oldani stb. stb. stb. stb....
    Aztán tényleg otvannak a törökök meg az örmények... nem túl barátságos népek...
    És tényleg ottvan az, hogy ha kiderül valami ami nemtesz jó az egyház hírnevének és a Bibliában leírtaknak akkor szép kis botrány törne ki világszerte...
    Szal lehet, hogy azt gondolják, hogy egy vacak kődarab miatt nemfogják itt a feszültséget kelteni inkább keresik a kifogásokat...

    De én nem venném rossz néven ha tényleg kutatgatnának, hogy és valami kiderülne...
  • DreamTheater
    #29
    Előrebocsátom, hogy ateista vagyok, s én sem hiszek a csodatevésben, s az egyház vakításának sem. A hatalom mellyel az egyház ősidők óta rátelepszik a tudatlanokra egyszerűen szánalmas. Örülök, hogy lezajlott már a felvilágosodás korszaka, s más szemszögből is megközelíthető az emberiség kialakulása. Azonban sem a teremtés, sem az ősrobbanás elvét nem tudom elfogadni, hiszen ezek egyáltalán nem egzakt dolgok, hanem misztikus, homályos feltevések, legendák. Az evolúciót azonban elfogadom, hiszen erre számos bizonyíték van. Csatlakoznék az előző hozzászólóhoz, aki kétségbevonta egy ilyen hatalmas hajó megépítését, fenntarthatóságát, s egy régi idők komplett faunájának megmenthetőségét. Idézném a klasszikus viccet: Noé minek engedte fel a szúnyogokat? Ha Noé tényleg nagy menekítő volt, akkor a mai állapotokat is elnézve több millió nővényfajt, több tízezer emlőst, milliónyi rovart, s még számos más fajt kellett volna cipelnie a hajójával. Gondoljuk már végig, hogy ez egy oltári nagy sületlenség. Az egyház nem hisz az evolúcióban, tehát, ha a mai fauna fele sem fért el azon a hajón, akkor mégis azokból kellett volna kifejlődnie a mai fajok többségének, ergo ismét csak ellentmondás és ellentmondás. Az özönvíz elméletet elfogadom, biztosan megtörtént, csak túl lett misztifikálva egy kissé... Gondolom senkinek sem kell magyaráznom, hogy az emberek ősidők óta félnek a minket körülvevő elemektől, s ezek miatt alakultak ki a világ minden táján a különböző vallások, mert megmagyarázhatatlan volt tízezer éve, ha dörög az ég, megmozdul a föld, stb. A mai korszerű elméletek (lásd lemeztektonikai elmélet) már értelmes magyarázatot ad mindenre. Persze aki régen tudományokkal foglalkozott, eretnekség vádjával jól megégették, nehogy megrendüljön az emberek hite. Méghogy nem kerek a Föld... :-) Persze, hogy nem az.., banán alakú, vagy nem? :-)
  • Balumann
    #30
    Biztosan állítják az elovuciot tanulmányozo tudosok is hogy volt özönvíz. De azt nem hogy az 1 cm-s helyet nem hagyott ki a hegyekben, hogy fenntudjon maradni valami szárazföldi lény, azt nem hiszem el...Annál több víz nem áraszthatta el a földet mint ami az Északi Sarkon jéghegyek vannak. Tudtommal ha az el is olvad, párszáz méterrel emeli meg a tenger szintet. és azért jóvaln nagyobb hegységek is vannak
  • raingun
    #31
    Az egyház nem ismeri el hogy az Noé bárkája tehát ha kiderülne hogy csak egy rakás kő, nem történne semmi.

    "Magasan van, kurva hideg van... az expedíció talán napokig eltartana... szállást valahogy megkell oldani stb. stb. stb. stb...."

    Hát azért ez elég gyenge :-) Ettől rosszabb körülmények közepette is történtek már expedíciók.
  • Balumann
    #32
    Ja meg hát több kontinensen találhatók meg különböző állatok és növényzetek, és nem hiszem hogy elment oda is hogy minden állatot megtudjon menteni. Meg egy kicsit sok lett volna.

    Gyertek oroszlánok. Na gyere te is csörgőkígyó.
  • Looserke
    #33
    én úgy tudom, hogy az özönvíz legenda a boszporusz átszakadásakor alakult ki, amikor a Földközi-tenger beáramlott a boszporuszon keresztül, létrehozva a mai Fekete-tengert. Így folyamatos népvándorlásra késztetni az ott élő embereket. Mélytengeri kutató tengeralattjárókkal, Bob Ballard település nyomokat, épület maradványokat talált a Fekete-tenger fenekén.
  • Kornan
    #34
    És szerintetek az özönvíz legendáknak nem lehet alapja a folyók áradása?Némelyik folyónak hatalmas az árterülete,ma persze a fejlett országokban többnyire szabályozva vannak.
  • rgerg
    #35
    AZ egyetlen "csodás" anomália amit elfogadok az Neo.
  • Szefmester
    #36
    jaj de buták vagytok :)... Nem Noé volt az egyetlen hajóépítő mester... illetve azon a környéken ő volt. Voltak mindenhol a világon... egy egész flotta! :)
    Mellesleg sok bibliai "csodát" meg lehet magyarázni logikus dolgokkal. Lásd a 10 csapás esetét, ha jól emlékszem arra a vulkánokkal foglalkozó könyvre amit nagyon régen olvastam, akkor a Santorini vulkán felrobbanása nagyjából akkor volt mint a 10 csapás. 7 vagy 8 csapás logikus magyarázata lehet egy vulkán felrobbanásának... de lehet hogy ezt most keverem a mózesi "válasszuk szét a vizeket" sztorival.... nézzetek utána. Mellesleg ateista vagyok. És vallásellenes. A vallás öl, butít és nyomorba dönt.
  • ulrik
    #37
    Üdv!

    "4663 méter magasan, a törökországi Ararát-hegy észak-nyugati csücskén egy zavarba ejtő "anomália" látható, melyben többen a bibliai Noé bárkáját vélik felfedezni."

    azért nem hiszem ekkora lett volna az ár:))))
    hogy egy hajó idekerült volna
    meg mit várnak ha találnak egy régi bárkát nem jelent semmit, ha ár volt vlszeg többen is hajón próbáltak menekülni

    ez a Noé dolog is, mint a biblia, bölcsességek, és hát legenda köré épül, mert hát valljuk be sok bizonyíték nincs és egyre kevesebb a hívő mióta a tudományt hagyják fejlődni

    Szval lehet volt egy arc akinek volt egy tanyája, lehet Noénak hívták és felpakolta a farmját a hajóra = Noé megmenti a világ állatait a kihalástól, de szerintem itt a bibliában arra gondolnak, hogy mindenki menekült az vitt, amit tudott, csak most itt egy ember köré építik a storyt, ezek az idióták meg keresik a hajóját, ami nincs

    de lehet jégbefagyott oroszlánokkal meg csirkékkel találkoznak majd, akik szent barátságban éltek egymással a hajón:)

    jah és nem a bibliát akarom fikázni szó ne essék róla, higyjen mindenki, amiben akar, de néha azért a józan ész is diadalmaskodjon
  • Landren
    #38
    Baromság az egész! Ugyan már, vajon hogy kerülhetne 4663m magasra egy hajó? Nem ismerem az Ararát tektonikus mozgását, de azt nyilván nem bírná ki egy fa bárka sem. Azt meg, hogy 4663m magasan volt a víz szintje nem gondolhatja komolyan senki...
  • Landren
    #39
    Bár lehet, hogy egy giga big cunami tette fel oda. :))
  • data4
    #40
    és ha űrhajó volt, és csak oda szállt le?