24
Half Life 2 - Empires Mod
  • Petko
    #1
    Mivel ezt a cuccot már jó rég óta vártam, és ma kijött gondoltam nyitok egy témát.
    Olyan friss a dolog, hogy még agyon vannak terhelve a szerverek annyian töltik. Akit érdekel mi ez, nézze meg az oldalukathttp://www.empiresmod.com/
    Ha minden okés indítok szervert is belőle.
  • Borg
    #2
    Na, én is most akartam topikt nyitni ennek :)

    Azon a 3 linken kívül nem tudsz másikat? Mert az egyikről 1k/s, a másik kettőről meg nem is jön a mod...

    Érdekes game lesz szerintem, amolyan full 3D-s c&c.
  • Borg
    #3
    list of mirrors :)
    Akinek még nem jönne elég gyorsan. Ajánlom Svenstaro linkjét, nekem 240k-val jön onnan.
  • Petko
    #4
    én innen szedtem: http://www.readyroom.org/downloads/empiresmod/Empires_V1Beta.exe
  • Thanatos
    #5
    hm, csini, de sajna emgint csak ezért az egy modért nem fogok hl2-t venni :/
  • Guer
    #6
    aszittem hogy ez rts
    de elkezdtem játszni és fps
    akkor most mivan? :d
  • Petko
    #7
    az hogy pont mint a kettő
    a commander felülnézetből tud építeni, fejleszteni, utasítani stb.
  • Petko
    #8
    mind a kettő*
  • Borg
    #9
    Még nem raktam fel, mostanában jött le. Akkor commanderként lehet RTS-t játszani, de be is lehet szállni az egységekbe? De a commander irányítani is tud?

    Meg ami még nem derült ki az infókból, hogy ez most egy multi only mod, vagy gép (AI) ellen is lehet játszani?
  • Guer
    #10
    multi only
  • Petko
    #11
    ja, ahogy írod
  • joebacsi
    #12
    hmm ezzel játszottam bf42 alatt, amíg volt neki szerver...iszonyat jó elképzelés de sajna tiszta bug volt még, 0.2 beta után pedig átpártoltak hl2re a srácok :(
  • joebacsi
    #13
    bf42 alatt úgy volt, hogy az elején volt a főbézen egy laktanya, ahova lespawnolhattál gyalogosként, illetve egy "commander tank", amibe ha beült valaki, akkor tudott építkezni, egységeket venni, etc...
    ilyen gejzírek voltak az erőforrások, azok hozták a "pénz"-t, amiből lehetett építkezni...a commander ledobott 1 félkész épületvázat, majd a mérnök kaszttal rendelkezők befejezték az építkezést a csavarkulccsal :)
    az egész célja az volt, hogy elpusztítsuk a másik csapat commander tankját...
  • Borg
    #14
    Még updatel a HL2-m, de utána kiderül milyen :)
  • Petko
    #15
    ez ugyanaz csak ugye:
    bf1942 ben hogy azt összehozták egy isteni csodával ér fel, ugyanis ahoz semmi modolhatóság nem volt
    itt most legalább adott a lehetőség hogy normálisan megcsinálják és élnek is vele
    szerintem jól összerakott ez a beta, egy igazán idegesítő bug van nálam, méghozzá hogy 2 percig is tart amíg betölti a pályát... viszont másnak ez csak 20 mp, úgyhogy ez valami bug (hasonló gép konfig)
    meg egy idő után a szerverek belaggolnak szintén valami bug miatt, meg egyéb apróságokkal van teli. Illetve a cuccok nagy része még nincs belerakva
    Viszont indulásnak jó, minden esély megvan arra hogy megcsinálják faszán szerintem
  • joebacsi
    #16
    van rá valami esély, hogy backup hl2-vel tudjak ezzel a moddal neten játszani? :)
  • joebacsi
    #17
    "bf1942 ben hogy azt összehozták egy isteni csodával ér fel, ugyanis ahoz semmi modolhatóság nem volt"
    ehhez képest tényleg eléggé eszméletlen volt, hogy mit ki nem hoztak belőle :)
    pl mezei gyalogosként bementél a tankgyárba, leültél a konzolhoz, legyártattad a neked tetsző tankot, majd beültél, és kirobogtál vele a gyárkapunk :)
    meg a játékmenet is iszonyúan tetszett, mivel a repülők viszonylag gyengék voltak, ezért általában úgynézett ki a dolog, hogy volt egy páncélos ék, ami előretört, és közben mögötte épültek ki a védvonalak, tolódott előrébb az egész bázis (fal + rögzített ütegek), illetve az elszórt plusz erőforrásokért is kemény harcok mentek...tetszett nagyon ez a mod
  • Petko
    #18
    nem nagyon... csak azt teheted hogy vkitől kölcsönkéred az accountját
  • Petko
    #19
    a magyar hungs szerverre ha megy emphu a jelszó
  • Borg
    #20
    Bentvoltam. Meg ki is fagytam egy óra után :D Hl2.exe hibát észlelt stb stb.

    Elég fura game. Mondjuk egyedül bóklásztam a mapon, szal elég unalmas, és sivár volt. A textúrák nagyon kezdetlegesek, egyhangú az egész.

    Épitgettem, meg fejlesztettem commanderként, aztánmeg engineerrel felépítettem a lerakott épületeket. Meg gyártottam pár heavy meg artillery tankot.. lődöztem egyet. Kellene legalább 3-4 player / oldal, és akkor meg lehet nézni, mire képes a game.
  • Guer
    #21
    ip-t plz hungshoz...
  • Petko
    #22
    perpillanat nem megy, ha meg megy akkor a keresoben megtalalod
  • Petko
    #23
    már kijött az 1.01 patch és a laggot is megszüntették... mostmár szépen fut
    meg másrészről arra is rájöttem hogy hl2 nélkül is lehet futtatni
    csak steamen bármilyen accountal le kell szedni a hl2 demot, bemásolni a könyvtárába az empires-t, és steammel "-game empires" el futtatni a demot
  • Petko
    #24
    2 év után szólok hogy ez a cucc azóta fejlesztve lett, és nemrég adták ki a 2.0 ás verziót
    nagyon sokat fejlődött, mostmár szépen fut, sokan játszanak vele stb.
    http://www.empiresmod.com