748



Megnyissuk, avagy sem? Témaindító hozzászólás a #1-ben.



Update #605-ben. Nem lesz.


  • St
    #1
    2004 elején zártuk be a politika fórumot. Részben az ott kialakult gyilkos hangulat, részben az offline médiába kiszivárgó (vagy szándékosan elküldött) antiszemita és egyéb hozzászólások miatt, amelyet a média rendre felkapott és állt a bál.
    Akkor azt mondtuk, hogy ebből többet nem kérünk.

    Mára azonban változott a helyzet:

    1.) 2004 elejéhez képes az SG látogatószáma megháromszorozódott a regisztrált tagok száma mára elérte 120e-ret.
    2.) Felmérések szerint az SG-t 2004-hez képest már jóval idősebb látogatókör látogatja, a fórumon is érződik, hogy a suttyóság sokhelyütt csökkent. Persze ez köszönhető a moderátoroknak is.
    3.) A moderálás eszköztára bővült, a büntetőpont rendszer bevezetése egyértelműen minőségi változást indított el a fórumban.

    Felmerült gondolatként, hogy most a választások előtt újra megnyitjuk a 2004-ben lezárt polfórumot.

    Ezzel kapcsolatban 3 választás lehetséges:

    1.) nem nyitunk, elfelejtük ezt a témát
    2.) nyitunk, de bezárjuk a választások után
    3.) nyitunk, és ha nem nácizó, zsidózó fórumozó közösség tapad ott meg (értsd intelligens emberek), akkor tovább is maradhat

    Ennek természetesen az a feltétele, hogy olyan embereket találjunk moderátornak, akik képesek kordában tartani az elszabaduló indulatokat, akár kitiltások, vagy büntetőpont-eső árán is.

    Várom ezzel kapcsolatban a t. fórumozók véleményét, különös tekintettel a moderátorokéra és ex-polfórum ittragadt maradványaira.
  • danióra
    #2
    Továbbra is maradjon így. De most már ne szendjétek le! Oké? Mert szerintem tök jó.
  • Punker
    #3
    biztos hogy lesznek anyázó stb primitív emberkék, de lehet jobb lenne megnyitini hogy ne a fórum többi részét szemeteljék össze.
  • haxoror
    #4
    Szerintem nem kéne, az Sg-ben szeretem hogy a politika tabu, ha lesz megint akkor be fog szivárogni a többi topicba is.
  • Punker
    #5
    most is ott van atöbbi topic-ban is, csak takarítunk.....
  • Pheel
    #6
    Szerintem a két éve romboló tevékenységet végző emberek nem változtak csupán azért, mert eltelt két év. Valószínűleg most is hasonlóképpen nézne ki a polfórum, mint akkor. A választások csak tovább fokozzák ezt az érzésemet.
    Ezzel szemben az indexen például egészen elfogadhatóan megy a politizálás, köszönhető a véreskezű moderálásnak. (már amennyire én tudom)
    Javaslatom a következő: legyen, de csak a választás két fordulója után. A nyáron kiderül, hogy milyen lesz. A tapasztalatok alapján könnyen el lehet majd dönteni, hogy a helyhatósági választások idejére megmaradhat-e még a polfórum vagy sem.
  • haxoror
    #7
    Oké szóval egy csomó eddig haver ember egymásnak fog ugrani ahogy a politika szóba kerül magyarán jól fel lesz kavarva a szar és a közösségnek ez szerintem nem tesz jót.
  • Láma!
    #8
    szerintem nyitható lenne, megfelelő, és folyamatos moderálás mellett. ha a modik jol végzik a dolgukat, a suttyóság ugyis eltünik rövid idön belül, és lehet kulturáltan is politizálni. szal most kell igazán punker, borg, és a többiek véreskezűsége:P
    vannak normális emberek a forumon, és a választásokig ugyis egyre több ilyen topik fog nyilni általánosban. jobb ha meg lesz nyitva, legfeljebb választások után zárható, de az még messze van.
  • NeoMaN
    #9
    Szerintem ne nyissuk meg. Az SG nem erről szól. A politika egy mocskos dolog, és fertőző, és nagyon egymásnak tudja ugrasztani az embereket. Nem kell ide a sok szószátyár, kardoskodó, okoskodó, torzsalkodó téma. Felejtsük el.
  • Láma!
    #10
    de inkább ott éljék ki magukat, mint hogy a többi topikot szemeteljék tele!
  • Blasta
    #11
    Politika nem kell, vagy max a választások idejére szvsz.
  • Botond #12
    Szerintem sem jó ötlet a választások előtt megnyitni újra politikai fórumot. Én annak idején a polfórum kapcsán kerültem ide, de mióta az bezárt sokkal jobban érzem itt magam. A vicces választási plakátok átphotoshoppolásánál több politika ne kell ide. A pártok kapánya is destruktív, hogy várhatnánk el a táborba tartozó emberektől más viselkedést?
  • Punker
    #13
    ebben ne legyél ennyire biztos, emlékeim szerint a polfórumon ha valaki azt mondta milyen szép kék az ég már az anyázásba és zsidózásba ment át :(
  • Punker
    #14
    kötetlenebbül flémelhetsz mi? :)
  • Botond #15
    Olvastál te polfórumot anno? Azért a szellemes csípkelődést és a trágár mocskolódást ne vegyük egy kalap alá.

    /edit: hopp most olvasom a másik kommented,ezekszerint olvastál
  • Punker
    #16
    olvastam napi szinten :)
  • DJ Bee18
    #17
    Borzasztó, hogy nálunk a politikai ellentéteket csak anyázással, meg nácizással tudják oldani. Ennek az lehet az oka, hogy sok a túl fiatal, aki nem is ért hozzá ezért anyázik.
    Egy tanács: ha megnyitjátok, meg lehet oldani, hogy a 18 éven aluliak nem léphetnek be? Bár új reg-gel ki tudják kerülni
  • Punker
    #18
    azt ad meg kornak amit akar.....
  • Davidus
    #19
    Szerintem ki kellene nyitni és a nácizókat, zsidózókat büntipont nélkül bannolni.
    Kíváncsi lettem volna a tegnapi hüvelykujjas türténet után az sg-s arcok véleményére de ugye nincs polfórum:P
  • artschiatwork
    #20
    egyetértek, szvsz még több anyázó emberke, aki mindenkinél mindent jobban tud nem kell ide. St 3 megoldása közül a legelső a legszimpatikusabb, a második olyan határeset (de ez is egy csomó vitát/anyázást/stb. fog szülni, ez biztos), a harmadiknál van a legkevesebb esély arra, hogy ott nem fikázó emberek maradjanak.
  • St
    #21
    Ezeket lehet(ne) megoldani:

    1.) reg nélkül ne lehessen látni a fórumot
    2.) aki kap büntipontot be se tehesse oda a lábát
    3.) regisztrációs határhoz kötni a látogatást (pl. újregeknek félévig meg sem jelenik)
    4.) összesen összegyűjtött 5-10 büntetőpont felett is pápá...

    Ezek igen kemény lehetőségek a rendre.
  • artschiatwork
    #22
    így már jobban hangzik.
    /edit: csak az újregeknek a polfórum látogatását 1 év tagsághoz kötném, a többi jó
  • Takezó
    #23
    ez a büntiponto sszigorú
  • DJ Skyline
    #24
    támogatom
  • Láma!
    #25
    ez jo, az össz 10bünti felett. mert ugye akinek véletlen, vagy saját figyelmetlenség miatt volt egyszer ban, egyébként nincs vele gond, azt ne tiltsuk ki. (pl én)
  • Garfield
    #26
    Szerintem lehet, de akkor kapjon olyan moderátorokat, akik folyamatosan képesek figyelni és azonnal beavatkozni, ha kell.

    Jah, és vonatkozzanak szigorúbb szabályok rá, vagyis ne legyenek annyira elnézőek a moderátorok, hanem azonnal büntessenek kihágás esetén, függetlenül, hogy a vétkes hozzászóló mióta SGzik.

    Amennyiben megnyitjátok, érdemes lenne egyrészt nyomatékosítani, hogy az SG szabályai még erősebben vonatkoznak a fórumra, másrészt esetlegesen további speciális szabályokat megállapítani (pl. cikkek, írások, stb. kopipasztázása milyen mértékben megengedett, írásoknál forrás megjelölése kötelező, stb.). Továbbá fontosnak tartanám, hogy készüljön egy lista (a modik pedig folyamatosan tartsák karban), hogy az SG milyen témákat nem akar látni egyáltalán, még csak érintőlegesen sem a pol.fórumban (a régebbi tapasztalataim alapján pl. cigányozás, holokauszt-tagadás, stb., mindegy, csak legyen rögzítve, hogy ne legyen vita).
  • Dichter
    #27
    Szerintem a választások elég nagy téma ahhoz, hogy ne foglalkozzon vele egy ilyen látogatottságú fórum. Kemény moderálás mellett szerintem működőképes a dolog. Másrészről ha nem megy, be lehet zárni. Akkor már legalább kapja meg az esélyt.

    BTW hosszútávon szerintem nem kifizetődő, ha az újregek nem láthatják, mert biztosan akadna bőven, aki csak ezért beregisztrál, és akkor már valószínűleg itt is marad. És ugye a látogatószám mindenek felett.
  • Cvd
    #28
    Ott látom a gondot hogy aki oda fog írogatni, annak van rögzült álláspontja (akinek nincs azt valszeg nem érdekli az egész, így be sem teszi majd oda a lábát). A politika meg pont az a téma ahol nincsennek igazán kőbe vésett igazságok. Az lesz hogy a két oldal mondja majd a magáét meg a saját részigazságaikat (vagy akár teljeset), és nem foglalkoznak a másik oldal mondandójával, rosszabb esetben azonnali támadásnak veszik. Aztán már csak az illető vérmérsékletétől függ az hogy átmegy anyázósba (ezt a pár embert mondjuk azonnal ki lehet vágni, anno is ki kellett volna egy szó nélkül), vagy megmarad kulturált szinten, de még ekkor sem lesz igazi vita ahol az egyik fél észérvekkel meg tudná győzni a másikat, vagy akár még egyet is értenének valamiben.

    Röviden összefoglalva nem látom értelmét a polfórumnak, de támogatom a megnyitását, régen is jókat szórakoztam rajta.:) Habár épp az engem szórakoztató része fog kiesni a moderálás miatt, de ha megnyílik akkor csakis nagyon kemény felügyelettel szabad szvsz.
  • rafaello
    #29
    ha mindenki 4 szer regelt akkor csak 30e :D
  • robotnyk
    #30
    nem tartom jó ötletnek, /1
  • G_ArchAngel #31
    szerintem kell ilyen fórumcsoport(?), egy nagyon szigorú moderátori felügyelettel - tehát nem kell ejnye-bejnye, hanem a rasszista, antiszemita, egyéb megnyílvánulásokért azonnali ban járjon...
  • DanielT
    #32
    Ellenzem, bár be sem tenném oda a lábam, de ennek a mosléknak amit itthon politikának neveznek kár lenne ismét teret engedni.
  • DJ Bee18
    #33
    + 2-3 moderátort ráállítani a topicra (csak az legyen a feladata). És legyen szigorúbb a pontosztás és bann, és erre figyelmeztssük is az emberkéket.
  • ReTeK
    #34
    talán ezért is lenne jó megnyitni mert bőven van még mit fejlődni
    , újregeknek meg valami limit rendszer pl. várakozási idő 2 hsz. között
    hogy had pihenjen egy picit miután elolvasott egy vérforraló írást mire válaszolhat lehet hogy lenyugszik (ha meg nem akkor ott a büntető pont)
  • DanielT
    #35
    Bárki is épülne a topikból? Értelmes érvek hangzanának el? Változna bármi előnyére az SG életében, ha újra megnyílna?

    Nos véleményem szerint nem.
  • Láma!
    #36
    annyiban változna hogy nem az általánosban élnék kimagukat a politizálni vágyok, hanem ott, ezzel sem zavarva azokat akiket nem érdekel.
  • zakika
    #37
    szerintem legyen es legyenek hasonloak a feltetelek mint a politikaban
  • rafaello
    #38
  • ReTeK
    #39
    talán, lehet, soselehettudni

    (sorrendben a válaszok, én bizakodó vagyok megadnám a 2. lehetőséget, és bármikor be lehet zárni újra, az hogy nem beszélünk bizonyos dolgokról az szerintem csak még kínosabbá teszi azt ha szóba kerül véletlenül)
  • DJ Bee18
    #40
    és mit zavarna? :DDDD Aki nem akar nem lép be, csak az SG-nek lehet gondja, de ők a topicnyitók :)