63
  • Mr. Perfect
    #1
    Hát nem tudom. Én egy kicsit szkeptikusabb vagyok. Nehezen tudom elképzelni mint ahogy a cikkben írják az összes hazai internetező benne legyen a rendszerben. Ez a kezdeti lelkesedés a felhasználók részérő egy idő után le fog csengeni és akkor majd szépen csökken a látogatottság. De ne legyen igazam, mert amúgy egy jó dolognak tartom ezt a rendszert még ha én nem is használom.
  • lexor
    #2
    Ja persze ők talalták ki ez nem is létezet az msn se évekkel ezelőtt?
  • Sheltem
    #3
    Látom vágod miről van szó kisbogár.
  • MrPrise
    #4
    Hát, jónak jó, de az oldallal csinálhatnának valamit hogy ne legyen olyan lassú...
  • Luciferke
    #5
    Hehe!

    Én kb 1 hétig kerestem meghívót, senkinek sem volt (pedig nem 1-2 embert kérdeztem meg).

    Aztán mondom hát ha már itt szarakszik milyen lehet "bent".

    És ezzel nemcsak én vagyok így.
  • viizo
    #6
    eleinte bugyuta dolognak tartottam, amíg nem volt fent csak pár ismim, de most már kezdem élvezni, jó buli :)
  • Cat #7
    pillanatnyi divat, egy idő után rájönnek az emberek hogy gyakorlatilag SEMMIT nem lehet csinálni a rendszerben, mint kattintgatni hogy kinek ki az ismerőse. Nevetséges, hogy egyesek 5-600 embert is bejelölnek.
  • dondore
    #8
    tenyleg nem egyedi 5let. mar van ilyen regota kulfoldon. szal o vagja es te nem.
  • pasy01
    #9
    szerintem érdekes.nagyon sok olyan haverom bukkan fel akit évek ota nem láttam, és legalább megvannak az elérhetöségei. elég sokukkal azota miota fentvagyok levelezek söt beszélgetek is ujra.nem rosz ez a régi kapcsik ujraélesztésére... a rendszer azonban sajnos tényleg nagyon lassu....
  • fanatifo
    #10
    sztem meg nagyonnagyin jó dolog ez az iwiw 10-12éve nem látott ismerőseimet találtam meg!!Mindent bele
  • akyyy
    #11
    most vagyok 4-es, érettségi előtt, és már nem egy, általánosbeli ismerősöket találtam meg, akik elég messze kerültek tőlem (pl pestre költöztek)

    szvsz nagyon jó az iwiw, csa meghívók lenének még jók, ne értem miért van leállítva:(
  • Munch
    #12
    Én már rosszul vagyok az iwiwtől. :/
  • artschi
    #13
    én meg nemtom miez... kaptam meghívót is, de nem használtam fel.
  • St
    #14
    Mikor kb. a 4. meghívót kaptam meg akkor regisztráltam be, azóta csomó ember bejelöl, hogy ismer én meg azt, hogy nem. Ennek a rendszernek nincs sok gyakorlati értelme.
  • QuippeR
    #15
    harmadik meghívót elfogadtam. egyelőre gyakorlati hasznát nem látom. egyszer még lehet jól jön, ha egy ismerőst keresek, de most csak az email forgalmam növeli. (xy ismer...)
  • RpPRO
    #16
    Hasznos progi, alt. iskolas, gimis, egyetemi ismeroseim, regi haverok osszejonnek es tudom az elerhetosegeiket, kep is van roluk.

    Persze tulzasba nem viszem, csak akkor szoktam belepni, ha valaki megjelol vagy ir nekem. Neha szamomra nem ismert egyen megjelol, nem vagyok szivbajos, nem ismerem-re katt. :)
  • maestro85
    #17
    Kapcsold ki a jelentést. Ez egy szolgáltatás, sok lehetőséggel, remélhetőleg mégtöbbel. Mindenki azt használja ki ami neki jó, vagy igyekezz kimeríteni a benne rejlő lehetőségeket. Ha nem tudod, lehet csak azért van mert nem vagy egy társasági ember. Ha nem így van, bzti van jó dolog ami miatt kitudod használni, csak okosan kell használni. Ne legyünk már magyarok, akik mindenben csak a rosszat látjuk. :) Üdv!
  • izb
    #18
    Ez egy sima divat majomság.
    Ha valaki fontos az ember számára akkor azt kapcsolatot ápolja,és nem kell hozzá ilyen faszság.Igy nincs is kit megkeresnie...
    Ennyi.
  • lalakov
    #19
    Senkinek nem okozott bajt a használata? Egy barátom lépett be nálam (senki nem tud meghívót adni, pedig nem egy ismerősöm van fenn) és fenn voltunk úgy 6 percet. Az egérgörgője egyszercsak nem az oldalt görgette, hanem vissza/előre lépkedett bármilyen oldalon. A gépet újraindítani nem lehetett, csak kikapcsolni.
  • avman
    #20
    hümm. rövid, tömör doktori disszertációt olvashattunk... kvintesszenciája volt a tömény ostobaságnak.
  • lalakov
    #21
    Ezzel nem értek egyet. Általában én szoktam rendezni az osztálytalálkozókat. Az egy dolog, hogy képtelenek visszajelezni. Az utolsón megkértem mindenkit, hogy mivel 5 évente találkozunk és közben mindenki ide/oda költözik tel.számok, e-mail címek változhatnak, ugyanmár küldjenek egy mail-t, ha valamilyük változik. 4 év alatt senkinek se sikerült.
  • Sámson
    #22
    Négyen dolgoznak a WIW-en, a Cseh Gábor is csak napi 3 órát, és ilyen f@sza központjuk van.
    Neeeem Seeemi Áááám
  • Sámson
    #23
    Arra nagyon jó hogy ha van ismerősöd akivel nem nagyon beszélgettek. Látsz a profiljában érdekes dolgot, és akkor arról el is kezdhettek dumcsizni.
  • vg
    #24
    Marhára fasza központjuk van... Jelen pillanatban újonnan szinte lehetetlen az iwiw-re bejutni, mert állítolag olyan leterhelt. Kértem én, mi lenne akkor, amikor 100* ennyi ember szeretné használni egyszerre?

    Vicc ez az egész! Iszonyat ötlet ez az egész, de siralmasan amatőr banda van a háttérben!
  • vg
    #25
    "Iszonyat jó ötlet"
  • Cat 02 #26
    wiwesek

    nem iwiw ? D:
  • vg
    #27
    MIND1!
  • 1hengeresVmotor
    #28
    Iszoynat jó ez az iwiw csatlakozom azokhoz akik megtalálták rég látott ismerősüket...
    a tény az hogy esténként szinte nem lehet keresgélni se mert úgy lelassul ezt valahogy orvosolni kéne!!!
    midnent bele csak így tovább....
  • Flashy
    #29
    ha tényleg ismerőskeresésre használnák akkor jó lenne és nem is akadna le. az üzlet meg reklámok meg jövőbeli lehetőségek szempontjából biztos jó ha mindenki minden ügyét ezen keresztül intézi, de valahogy nekem nem szimpatikus hogy sokaknak ez lett a "shelljük", mint amikor a nagyonkezdő netezőnek be van állítva az origo.hu kezdőlapnak és mindent onnan indulva tud csak elérni.
  • Fender
    #30
    Hmm ... ez fura, enyi negatív hozzászólás ... hmm hmm..

    Nekem nagyon tetszik, főleg mert már 3 olyan elveszett régi barátomat találtam meg akiket hosszú évek óta képtelen vagyok elérni.
    Lassulásról meg anyit, hogy a türelem ... rózsát terem.. majd lesz jobb is :-)

    A legjobban azon röhögtem hogy már lehet pénzért licitálni iwiw-es meghívóra, azthsizem valami 2500 forint volt :-)

  • Panyi
    #31
    A kezdeti időszakban wiw volt aztán lett iwiw
  • Admiral
    #32
    Dedikált, C++ -ban írt nagyteljesítményü serveralkalmazással ÉS vastag kliens bevetésével meg lehetne a rendszert gyorsítani.

    A most futó projectem után szeretnék egy ilyenbe belevágni, már csak kiváncsiságból is, hátha lesz belőle valami.
  • ubuntu
    #33
    Sajnos az iwiw egy redundáns szociológiai felméréssé fog válni. Az ország kapcsolató hálója mellett saját maga arra fog rámutatni miért nem valósítható meg egy ilyen nagyszabású ötlet ma magyarországon.
    Az egész rendszer el van tolva teljesen, aki ért egy csöppnél többet az informatikához annak ez egyértelmű. Ekkora háttérparkkal ennek nem így kellene mennie. Ez egy remek ötlet, de nagyságrendekkel több fejlesztőre lenne szükség ahhoz, hogy tartósan működőképes legyen. Ha az iwiw ma nem itt, hanem amerikában lenne, egyből jönne a megfelelő mennyiségű kockázati tőke, amiből már lehetne egy épkézláb rendszerre költeni. Nem a hardwarel van gond, hanem a rajta kialakított rendszer vérzik számtalan tervezési és kivitelezési hibától.
    Hagyományos üzleti alapon csak akkor tud fennmaradni az iwiw, ha képesz lesz amerikai ismertséget szerezni és ezéltal ottani tőkét. A másik út, hogy teljesen open source-á kell tenni az iwiw-et. Ezzel csak az a probléma, hogy jelenleg nincs hozzá megfeleő licensz. A profi jogászok pedig még a profi programozóknál is többe kerülnek :-) Gondolom nem akarja a jelenlegi fejlesztő cég, hogy mások "lenyúlják" az ötletüket és rendesen megcsinálva azt csak ők profitáljanak belőle. A jelenlegi 2-es GPL sem akadályozná ezt meg, mert szolgáltatások esetében mint az iwiw, nem kell kiadni a módosított kódot. (Csak termék eladása esetében a vásárlónak, neki is csak akkor ha kéri).
    A GPL 3-as változata valószínűleg megfelelő lesz, majd ha végleges lesz. Az már tartalmaz egy pontot ami szerint ha egy internetes szolgáltatás forrásában letölthető akkor az azt továbbfejlesztőknek is letölthetővé kell tennie, már a szolgáltatást igénybevevőknek is, nemcsak a vásárlóknak. Így a mostani iwiw fejlesztők visszakapnak minden javítást módosítást.
    Egy ilyen nyitással csökkenne a fejleszők kontrollja az iwiw felett, de lehetőséget teremtene arra, hogy kellő számú fejlesztő dolgozzon az iwiw-en. A kód jóval kevesebb hibát tartalmazzon, valóban használható és az igényekkel fejleszthető legyen. Bár lehet ahogy a helyzet most kinéz, az egészet előröl kellene újrakezdeni... Amég egy nagyhal ming a google rá nem harap az ötletre, és meg nem csinálja maga rendesen az egészet.
  • kbupdate
    #34
    mekkora balfaxok ezek.. első táblázaton fentről le kell olvasni x-tengely helyeit, 2.-on meg lentről fel. semmi logika. amugy az iwiw egy fos szar, semmi értelme, használhatatlan.
  • kbupdate
    #35
    ja sok láma, azon verseng kinek van félmilliárd ismerőse. engem nap mint nap bejölenek olyanok, akikről éltemben nem hallottam. sok balfax
  • kbupdate
    #36
    arról ne mis beszélve , hogy jó páran nick neveket adnak csak meg, (hokuszpók stb) és van 200 ismerőse. fantasztikus.
  • Higany
    #37
    Gratulálok! Te egy idióta vagy!
  • kbupdate
    #38
    .
  • [HUN]PAStheLoD
    #39
    tök jó ám, mer sok a bula :D:D:D:D
  • Vorpal
    #40
    Semmi gond srácok : ha van egy jó ötlet, és egy rossz megvalósitás, akkor majd jön valaki, aki ugyanazt az ötletet jól megvalósitja majd...csak ki kell várni...meg majd angolul kell majd regisztrálni.

    Fő, hogy működik.