17
Te hogy csinálod?
  • mod
    #1
    Mit, mennyit, mikor, naponta hányszor adsz enni a kutyádnak?
    :O
  • Taranov
    #2
    Naponta kétszer egy fél konzervet. (A nagyobból, nem a 400g-osból)
  • FLeK0
    #3
    sajtot
  • hmhm
    #4
    A kutya helyes etetése naponta egyszer történik, lehetőleg minden nap ugyan abban az ( késő délutáni, esti ) időpontban.
    A helyes táplálék 2/3 arányban tartalmaz húst, és 1/3 arányban növényi származékokat. Az étel mennyisége a kutya tömegétől függ, ez 20 kilós kutyánál kb másfél kgot, 40 kilósnál pedig 2 kgot jelent.
  • mod
    #5
    Én azt hallottam, hogy naponta kétszer kell, és nem sokat. És evés után ne rohangáljon, mert akkor nagy a bélcsavarodás esélye. :O
  • Bandew
    #6
    Én nem értek a kutyákhoz, de ebben nem sok logikát látok.
  • mod
    #7
    Jó, nem mindig, de fennáll a lehetősége, különösen nagytestű kutyáknál. :(
  • hmhm
    #8
    Azt kihagytam, hogy hetente egy pihenőnapot kell tartani, azaz böjt.
  • CSOCSO
    #9
    nahja.. mi ugy csinaljuk hogy napi 4szer kivisszuk oket.. utanna mikor megjovunk akkor kapnak kajat meg vizet.. isznak esznek es lefexenek pihizni...
    tehat szvsz is a kutya akkor kapjon enni miutan kirohangalta magat.. tehat kaja utan pihenjen!!

    amugy a kutya csak ... CSAK szaraztapot kap.. ket bullmastif.. 6 evesek es NAGYOK!!!

    futni alig tudnak, de nincsenek elhizva kicsit sem..sot ez egyik tul vekony...
    szvsz a kutya elet igy nem elet.. nincsenek futtatva.. az eletuk abbol all hogy setalnak..szarnak pisilnek esznek es fexenek... ennyi...

    tudom lehetne anyazni hogy miert muveljuk ezt szegenyekkel..de erre azt tudom felelni hogy el akartak altatni a kutyakat az alombol mert ez volt a ket legselejtesebb kutya... de a baratnom befogadta oket...
    a bajuk kb annyi volt hogy az egyiknek rovid a laba a masik meg tul keskeny... ENNYI!!
  • CSOCSO
    #10
  • Lacc
    #11
    1 nap, 1 csirkefarhát, aztán elvan.
  • Tobacco
    #12
    Ezt jól tudod!
  • StephenKing
    #13
    A miénk általában azt eszi amit mi, mindig van elötte kaja aztán akkor eszik amikor kedve van. A 10kg-os száraztáp is ott van elötte abból is akkor majszol amikor akar. Eddig még sosem panaszkodott hogy nem tetszik neki ez a rendszer
  • cenobite
    #14
    Teljesen máshogy kell etetni egy kölyökkutyát, mint egy felnőttet. Amikor kicsi volt a kutya naponta 3x-4x kapott enni, meghatározott mennyiséget és csakis minőségi tápból (Biomill). Ahogy nő a kutya, úgy lehet ritkítani az adagját is. Mostmár ott járunk (5 és fél hónapos a kutyu), hogy a táp mellé kap házikosztot is, kb. 70-30 arányban (táp-házikoszt). Nagyon fontos, hogy ne tömjük minden szarral a kutyát és tápokból se a 100 Ft-os 'szuperblöki2000' kajákat vegyük. Azon kívül, hogy olcsó tele van mindenféle gánnyal. Rengeteg kutya lesz idősebb korára rákos és egyéb beteg (ergo korábban pusztul, nem lesz teljes szép öregkora, mert lehet hordani állatorvoshoz) az olcsó gagyi tápoktól.

    Amúgy nem lett volna jó ezt a témát valamelyik kutyás topicban megvitatni?
    Van egy pár...

    Így ez a topic is meg fog érni vagy 100 hozzászólást és a kutya se' néz rá többet. (Hogy stílszerű legyek )
  • cenobite
    #15
    "tudom lehetne anyazni hogy miert muveljuk ezt szegenyekkel..de erre azt tudom felelni hogy el akartak altatni a kutyakat az alombol mert ez volt a ket legselejtesebb kutya... de a baratnom befogadta oket...
    a bajuk kb annyi volt hogy az egyiknek rovid a laba a masik meg tul keskeny... ENNYI!!"

    Respect!
  • Istencsászár
    #16
    igen nyáron!, télen nemkell
  • Random work
    #17
    Én annyit tudok, hogy nem szabadan mindig adogatni neki kaját mert megszokja, hogy amikor odamész hozzá adsz neki.
    Rendszeresen azonos időpontban kell etetni és naponta egyszer. Az is igaz, hogy nem szabad kaja után ugráltatni a kutyát inkább séta után kell etetni és itatni.

    Nekünk egy kölyök kaukázusi szukánk van nagyon aranyos. Most éppen abban az időszakban van, hogy a lábai megnyúltak már, de a hossza nem és nem tud rendesen járni mert a hátsó és az első lábai egymásba érnek. :D Ja és a segge magasabban van mint a feje.

    Szépen fejlődik szerencsére nem olyan elcseszett kutya lesz mint a korábbi szüleimnél lévők, hála kedvesemnek aki régebben elég sokat kutyákkal foglalkozott vitte versenyre őket meg kutyaiskolában tanított.