25
Populous 3 Online!
  • pipaxy
    #1
    Annak idején, 1998-ban megjelent a Populous 3 nevű játék, amely azonnal nagy sikert aratott, a játékokkal foglakozó újságok majdnem 100%-ra értékelték. A single player kb. 20 pályája sajnos elég kevésnek bizonyult, az Internet akkori elterjedtsége következtében pedig a multiplayer rész gondolom sokaknak kipróbálatlan maradt. Pedig a játék igazán ott élvezhető!

    Így lassan 8 évvel a megjelenés után nem is hinné az ember, hogy ezt még megtehetné. Pedig igen! Sikerült ráakadni a Populous Matchmaker nevű programra, amely segítségével időponttól függően néha 80 ember is játszik egyszerre. Egy 8 éves játékhoz képest ez azért nem rossz, jelzi a játék kiválóságát, különösképp hogy a matchmaker programot is a rajongó játékosok írták és a szervert is ők tartják fent.

    Magyar játékossal azonban csak nagy ritkán lehet összeakadni, gondolom olyan helyzetben vannak mint én voltam annak idején, hogy szívesen játszana Interneten, ám játékostárs hiányában ez elmaradt.

    Az Online játékhoz csupán le kell tölteni a 2 mega körüli matchmaker-t, valamint regisztrálni kell egy felhasználói nevet. Mindezt itt lehet megtenni:
    http://www.strategyplanet.com/populous/index.asp.
  • MrTressy
    #2
    hogy mik vannak
  • Shadow_THH
    #3
    :)

    engem ami meglepett hogy a JazzJackrabbit2-t mennyien játszák MULTIBAN még ma is :D
  • tigeroo
    #4
    voáá!!!
    első gammám xD nagyon szerettem

    :) RLZ
  • Csirke4
    #5
    A Populous: The beginning játék ez? :)
    Mert az tökjó azt nem lehet valahonnan ingyenesen leszedni?
  • Akos 001
    #6
    De,mint mindent.GOOGLE!
  • Csirke4
    #7
    Nem ruszki warez oldalra gondoltam szpájverekkel meg vírusokkal meg férgekkel meg egyéb csúszómászókkal
  • Braveheart
    #8
    Nekem megvan az eredeti verzió... ha hazamegyek a sfősuliból lehet felrakom majd.
  • totya24
    #9
    én is kíváncsi vagyok rá, valószínű ki is próbálom... szerettema populust..
  • pipaxy
    #10
    Az persze, Populous: the beginning-ről van szó.
    Pédául innen is le tudod szedni:
    http://ts.searching.com/search/populous?h=
  • Landor
    #11
    Emlékeim szerint volt kieg is hozzá, szóval nem csak a 20 pálya volt.
    ja és:
  • Dankó
    #12
    Tusssszkác
  • Dave John
    #13
    Jákájíí
  • Simaji
    #14
    Hello mindenki!

    Tudom, hogy ez egy elég régi topik de nem akartam új témát nyitni ha már itt van. Annyira azért nem régi. :D

    Na szóval. Arról lenne szó, hogy ma raktam fel a játékot és meglepődtem rajta, hogy mennyien játszanak vele a neten. Ezért gondoltam megkérdezem, hogy nincs e valakinek kedve nyomni egy multit? Sajnos én még elég kezdő vagyok benne de hátha jó lenne. :D

    Haverom nagyon tud vele, ő már igaz kihívás szerintem. Ha gondolod és esetleg lenne kedved akkor küldj nekem egy PM-et és megbeszélünk egy multit esetleg. :D

    Bye!
  • RedNeck1001
    #15
    Hello valaki tudna nekem segiteni mert nem tudom nyomni multiba:(
    meg ezen az oldalt felakarok regisztrálni hogy a populous matchmakert tudjam használni de nem tudom a helyes választ ere akérdésre:
    level 1 (The Journey Begins), name one spell that you can use to conquer the Dakini:
    pls segitsetek
  • Dirty Fred
    #16
    Hello
    Aktív magyar pop játékos vagyok. Vagyunk kb. 5-6-7-en akik rendszeresen szoktunk tolni neten, az új magyarokat pedig mindíg szívesen fogadjuk és segítünk nekik, meg traineljük őket.
    RedNeck1001 így tedd fel:
    - Teljes game-t tedd fel (itt le lehet szedni: http://brandanlasley.com/Downloads/Others/PouplousISO.iso)
    - Futtasd le a popfixet ha kell
    - Tedd fel az 1.03-as patch-et (http://popland.populous3.org/files/Patch103.exe)
    - Install MatchMaker (http://popre.net/matchmaker/popmm.exe)
    - És ha akarsz hostolni lehet hogy kell egy netfix is

    A kérdésedre válaszok: blast/lightning/landbridge

    Simaji, mi a nicked az mm-en? Majd tolhatunk. És ki a haverod? Majdnem biztos, hogy ismerem
  • Soulstorm
    #17
    Hali!
    Tegnap nekemis suliközben(biztos figyeltem órán..:D) eszembe jutott Populous és letöltöttem.(patch+kieg.+multi)
    Eléggé nagyon meglepődtem, hogy még ilyen sokan nyomják :O (Igazából mindig is az volt az álom amikor végigvittem, akkor multiba..akár gép ellen is nyomnék, de sajnos nem lehetett.:()
    Eléggé pro emberkék vannak fent..(amikor elkezdtem konvertálni már az elején, átnéztem ellenhez és már a 4. kunyhóját építette :O)
    Nagyon bejön és nagyon jó a game így multiba.
    Lenne egy kérdés!
    Utánna néztem, hogy egy bizonyos Populous 4 Tribal Conquest remake készül...azaz teljesen 3D-s és nagyon szép grafikával a Populous.
    Nem tudná vki, hogy hol tart ez a project? Láttam ingame videókat is és nagyon jók!
  • Dirty Fred
    #18
    Ez a tribal conquest? Hát sztem kb. sehol... De utána tudsz nézni a reincarnated forumon... popre.net
    Mi a neved a játékban? Majd valamikor tolhatunk, meg trainelhetlek ha akarod. Én [GoD]Captain név alatt futok, a leaguesben megnézhetsz. Bár mostanában nincs sok időm jáccani vele, de majd valamikor ejthetünk 1-2 gamet
  • hugi_0
    #19
    Na ma en is felraktam.
    Ki is probalom.
    MEgtalaltam a CD-t

    1.03-as patch fentvan de a matchmaker kerdeses.
  • hugi_0
    #20
    Ehh ...

    Nemindul el a jatek, ha felteszem a pecheket.

    Nem tud nekem kesziteni valaki egy biztonsagi masolatott ?

    hugi00 kukac gmail pont com cimre irj !

    Koszonom !
  • Vodka555
    #21
    sziasztok az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám elinditani a populous the beginning-et xp-n vmi miatt nem indul el azt irja ki hogy a program leáll és hogy az adatok amelyekkel dolgozott valószínüleg elvesztek. próbáltam már xp patchet keresni nem ment, próbáltam átállitani a kompatibilitást win 98-ra de ugy sem ment nem tudom már hogy mit csinljak vele
    pls segitsetek THX
  • phalanx
    #22
    dosbox-ot próbáltad? igaz, hogy régebbi játékokra van tervezve de egy próbát megér
  • Vodka555
    #23
    köszi, de már megoldottam a problémát, az volt a probléma hogy a videokártyámhoz nem a legújabb illesztőprogram volt feltelepitve. letöltöttem a legujjabbat és ezzel kb az eddigi problémáim összesége megoldódott már elindul mindegyik játék :D
  • amitakartok
    #24
    Nem tudom, ki vette észre de a neten van egy kütyü amivel gép ellen lehet skirmishelni a multi pályákon.
  • monster3
    #25
    olyan kutyu nincs, amivel 1 vagy 2 AI botot lehet magunk melle berakni multiba, ha esetleg hus-ver embert csak egyet talalok aki jatszik?:D

    amugy tolja ezt meg valaki? (ratok gondolok, tudom hogy van egy kisebb community, aki meg jatszik, csak nem tudom, mennyi a magyar). utobbi napokban vettem elo ujra, regebben parszor vegignyomtam a singlet, multiban soha nem probaltam, sikerult is kapasbol jol elveretnem a seggem:D