194
  • roliika
    #34
    Mert milyen bizonyíték kell neked? ugye tudod,hogy az öregek varázsvesszővel kerestek és minden esetben találtak is vizet! 1 sima fa pálcával! Na ott hogy jön képbe a modern fizika? Biztos nem a vesszőben van a csoda hanem az emberben..szerintem.
  • katarzis
    #33
    nem azt mondtam ,hogy nincsenek ilyen dolgok,söt sok mindeben énis hiszek ,de rengeteg a kuruzsló,söt sajnos ezek az emberek az emberi hiszékenységet használják ki és az esetek több mint fele hamis,de ott a másik fele ami igaz,szóval csak azt írom ne hidj el mindent.
  • Fenjoy
    #32
    a lélek nem is az agyba van, volt halál közelim nekem is, ebben biztos vagyok, hogy a lélek nem ott van:)
  • dez
    #31
    Én sem feltétlenül azt mondtam. De szoros lehet a kapcsolat.
  • Kis-Bob
    #30
    Én úgy tudom, hogy az emlékek az egynak egy bizonyos területén tárolódnak, ami kifejezetten az emlékezés, memória célját szolgálja. Egyébként elég keveset tudunk az agy működéséről, tehát gyakorlatilag elég sok dolog elképzelhető. Most ezzel nem téged akarlak megcáfolni, csak igyexem objektíven nézni a másik oldalt is.
  • Fenjoy
    #29
    lényegében egyet értek veled...de, az AKASHA Kronikában is csak a "lehetséges jövőképek" vannak, ergo nincs megírva a "tényleges" jövő...
  • roliika
    #28
    Hát...hmmm...családban is voltak meglepő de néha szomorú dolgok és nekik azért csak elhiszem. Pl mikor rokonunk meghalt,elötte nap minden ok nélkül csörögtek a szekrényben a pohatak. Vagy mikor mamám tesója meghalt, égő kereszttel álmodott. Vagy mikor eltűnt az arany nyaklánc és 1 héttel később ugyan ott volt ahová letettük de közben takarítottunk,stb. Szerintem ilyenek nem csak velem történnek max én jegyzem meg.
  • Kis-Bob
    #27
    Ezeket épp úgy lehet állítani, mint cáfolni. Pont ezt akartam leírni, hogy nincsen egyik oldalra sem tényleges bizonyíték.
  • roliika
    #26
    Valami érdekeset olvastam valahol,hogy nem a testnek van lelke, hanem a léleknek teste. Vagyis a lelket nem az agyban kéne keresni.
  • dez
    #25
    Esetleg azzal, hogy nincs magyarázat az átélő tudatra (csak gyenge próbálkozások)? Vagy azzal, hogy mindaz, amit látunk, átélünk, teljesen szétszórva van jelen az agyban, ráadásul kódolva, és mi mégis egyszerre érzékeljük - azaz a fizikailag szétszórt "adatok" valahol egyesülnek. Emiatt a klasszikus fizikába semmiképp sem fér bele a tudat.
  • katarzis
    #24
    remélem azért nem hiszel el mindent amit leirsz,olvasol,hallasz,mert ilyen történeteket bárki ki tud találni,söt indiába az ilyesfajta fazonok "szent emberek" szedik el a szerencsétlen nincstelen emberek pénzét...
  • katarzis
    #23
    huhh az a film mekkora egy szar volt,jo alaptörténet ,de egy tipikus ámerikai akciófilmé sikkadt mint a sziget.ez a fene nagy bölcsesség meghát váo...
  • roliika
    #22
    Hát látod sok hülyeséggel foglalkozok ez van.:-D Itt Zalaegerszegen is van 1 jós aki megmondja hogy és mikor halsz meg, vagy melyik úton mész haza. És ha azt hiszed ki tudod kerülni mert másik utat választasz,nem lesz úgy! Mert mondjuk forgalom korlátozás lesz. Nem lehet kikerülni a sorsot. Szar dolog de ez van.Sokan jötten itt a kiszámíthatatlansággal, de ha leejtesz 1 poharat az lefelé esik. Hogy mennyire törik szét az más kérdés de széttörik.
  • roliika
    #21
    Hát..ha akarod keresek neked szellem fotókat videókat,hangokat. Vagy mondok itt MO-n olyan helyeket ahol te is láthatsz szellemeket! Ha ez nem a lélek bizonyítéka akkor nem tudom mi az. De pár emberrel beszéltem akik voltak odaát és szerintem az elég érdekes,hogy műtét közben leáll a szíve aztán az ágy fölött lebeg és elmondja mi van a szakrény tetején miután felébred. De sok katona is mondott már hasonlókat. Akkor minden irányba látnak és megszűnik az idő mint fogalom.
  • assdf
    #20
    Én azt birom benned hogy bármilyen elvont és szinte hihetetlen tudományos ötletet vetnek fel, te rögötn tudsz legalább egy embert aki azt már simán megcsinálta bár ő maga sem tudja hogy hogy...

    Erről a jővőjóslásról meg annyit hogy van egy film, asszem az a cime hogy paycheck, az is vmi hasonlóról szól,a lényeget a végén mondják el, ami vhogy igy hangzik:
    "ha egy embernek elmondjuk a jövőjét azzal valójában megfosztjuk a jövőjétől.Elveszzük az álmait a reményeit és végül az összeomlásba taszitjuk"
    Szóval én nem szeretném tudni a jövőmet.
  • wanek
    #19
    Elolvastam a cikket és az eddigi hozzászólásokat, és gondoltam írok egy hosszabb hozzászólást, de nincs értelme. Szépnevű Braunstein professzor bizonyára nem füllent, mint ahogy a hasonló csngésű nevű és szintén eléggé valószínűtlen bejelentéseket tevők sem.
    Ezért most átteleportálom magam a konyhába, és egy szigorúan kvantumkeveredés alapú folyadékot teleportálok bele a számba, amit egyszerű nevén sörnek hívnak.
    Álmondjatok csak...
  • Kis-Bob
    #18
    Mivel bizonyítják a lélek létét? Mivel bizonyítják, h nem csupán kémiai reakció eredménye az egész? Egyébként lélekpárti vagyok...
  • Shadow_THH
    #17
    '1000 év középkor' lol

    nem azt mondta, ez engem is bosszant kicsit. Ha teleportálnak és a teleport lény a másik oldalon csak egy másolat, akkor elvileg igy klónozni is lehetne egyszerűen. De ettől függetlenül, mi történik a lélekkel, vagy miért biztos hogy teleportálódik.
  • norbre
    #16
    teleklónok? má rég van ilyen: TV
    egy időben a kamera egyik végén ott van az enterprájz, ugyanakkor a tévédben is ott van, anélkül hogy átmenne a zűrhajó a kábelen
  • roliika
    #15
    Csak nem értem az anyag és energiamegmaradással hogy fér ez össze???? Nem bántják egymást az elméletek? Mert szerintem a legtöbb elmélet hibás mert sokmindent nem vesznek figyelembe de ezzel számolnak mert 100* kipróbálták ugyanúgy és azt hiszik nincs más variáció...na mind1.
  • Szkifi
    #14
    Én láttam azt a történetes TOS részt a Trekből, amiben Kirkből kettő lesz. Remélem itt nem úgy lesz, hogy az egyik fél jó, a másik meg gonosz lesz :D.
    Bár ez is elmenne halálbüntetés helyett az macsiknál. Csak a gonosz részt ölik meg, börtönzik be.

    Na de komolyan. Szerintem ez egy nagy előrehaladás és várom a további fejleményeket. Gondoljatok bele! Ha nem emészt fel hihetetlenül sok energiát, akkor a földön levő olyan anyagokat tudnánk sokszorosítani, amik fontosak és nehéz őket előállítani.

    ...A könyvnyomtatás ideje lejárt! Ideje könyveket klónozni...
  • roliika
    #13
    Neten még nem kerestem hozzá anyagot de fogok és felteszem az oldalamra ahogy lesz időm! Lényeg,hogy az AKHASA krónikát sorsnak is hívhatjuk. Létezik 1 Kronovizor nevű készülék ami ebbe bele lát, feltaláló szerint olyan mint 1 számítógép adatbázis, csak azzal az eltéréssel,hogy a számunkra még meg nem történt eseményeket is látja. Mert a jövő csak számunkra jörő,rengeteg dolgot nem vagyunk képesek érzékelni, és ez a krónika teszi lehetővé hogy idő nélkül,teleportálva mozogjunk és ezért mondtam nem lenne jó vele babrálni max ha tudjuk mit csinálunk. Ez most jól összetömörítettem de több száz oldalas könyvek vannak róla. vannak emberek akik látják a jövőt és meg tudják mondani holnap milyen ruhát veszel fel mit eszel,stb...hosszú lenne ide írni...
  • Tiberius B
    #12
    Nekem is.
  • Tiberius B
    #11
    Ja, szerintem nme mennék bele, de most elmondom, hogy szerintem az Enterprise-ban, csak az alapkoncepció, talán a színészek, én speciel kedveltem őket, meg a főcím volt rendben. De nem láttam még a végét, és nemis hallottam róla, vhogy a legelső résztől kezdve csak kavarnak benne a temporális hidegháborúval, arra vagyok kiváncsi vajon a legutsó részben mi történt, vagy helyrehozták-e a temp. hidegháborút meg ilyesmi.
    Na mindegy, ez nem az a honlap, vagy topic.
    Megnézném ezt a berendezést, ha megvalósul vmiféle bonyolultabb anyagok teleklónozása, akkor megoldódhatnának az éhezési problémák, de sztem nem lesz belőle semmi, mert kiderül, hogy már több tíz éve megjósolták, hogy EZ lehetséges, de semmire se tudják használni bonyolultabb anyaghalmazoknál. Vagy ami a legparanoiásabb, leállítják egyes titkosszolgálatok és eltűnik az egyik amcsi hegy belsejében.
  • roliika
    #10
    "azonban valószínű, hogy a teleklónozással megcsapolhatók a bombabiztosnak tartott kvantum kriptográfiai csatornák. A kvantum kriptográfiai protokollok annyira biztonságosak, hogy nem csupán a behatolást fedezik fel, de azt is, hogy hol és mennyi információ áramlik ki. A teleklónozással azonban a "hallgatózó" elhelyezkedése és identitása elrejthető." Nekem ez úgy tűnik,mintha már régóta használnának teleportációs kriptográfiát!!
  • Darth Sith
    #9
    a vallás mindig probléma, amikor épp a földönkívüliekről, klónozásról, teleportálásról, világegyetem modell kialakításáról stb..-ről van szó. Elkéne különíteni szerintem, és nem a vallástól függővé tenni a technikai kutatásokat. Nehogy már a vallás akadályozza a technikai előrehaladást, ahogyana középkorban is. Elég cska visszagondolnunk, ha nem lett volna azaz 1000 év középkor, mennyivel előrébb járnánk?
  • Darth Sith
    #8
    "mert aki hallot más az AKASHA krónikáról,ha abba belenyúlunk abból csak gáz lehet."
    tudnál erről valamit mondani?
  • Cat #7
    azért a második szériában már nem csak vészhelyzetben teleportáltak.
  • roliika
    #6
    Ez igaz,teljesen más,de miért ne lenne előűllítható? Csak más kérdés,hogy szabad-e a teleportálást használni, és ez már akár vallási kérdéddé is fajulhat mert ugye akkor a lélekkel mi történik.
  • Tiberius B
    #5
    Érdekes, hogy a Star Trek Enterprise-ban is ezzel jöttek.:)
  • roliika
    #4
    Valamit nem értek. Van 1 fénysugár és van valamennyi energiája. Ha ezt klónozzák azzor ez az energia a klónpéldányban honnét származik ??? Nem hiszem hogy érdemes ezzel a dologgal játtszani,mert aki hallot más az AKASHA krónikáról,ha abba belenyúlunk abból csak gáz lehet.
  • Flashy
    #3
    de az a teleportálás amire gondolsz egész más mint amivel kísérleteznek. ha az tényleg létezik, akkor biztosan nem állítható elő valami technikai berendezéssel.
  • roliika
    #2
    Hú..sokmindent akarok 1szerre mondani...:-DD Na majd 1 web oldalon...szal vannak emberek akik tudnak teleportálni,de sokszor nem azért mert akarnak...teleportációról nem sok elképzelés van még legalábbis a működéséről de attól még működik...na ezt rakja össze valaki.:-D Bocs ma kicsit szét vok esve.
  • Pharaoh
    #1
    Élőlény teleportálásánál az is felmerűl, hogy az új helyen csak egy másolat jelenik meg az eredeti meg eltünik (meghal). Így szerintem csak tárgyakat lehetne teleportálni.