19
  • kisgabo
    #1
    lassan, de jön az aranykor.
    micsoda lóerőket kaphatunk, a riválisok csak kaparnak. ez kell nekünk.

  • BlueGold
    #2
    Csak egy aprocska gond van a "lovakkal", hogy a software-ek ezt is felfogják zabálni :-). Mire ezek "emberi" áron lesznek kaphatóak az akkori programoknak ez lesz az átlagos konfig amin normálisan műkődnek.
  • archkoven
    #3
    Nem csoda, hiszen a szoftverek is egyre összetettebbé válnak. Amit régebben, alacsonyabb teljesítményű gépeken nem, vagy csak nagyon lassan lehetett megcsinálni ma már elérhető. Ennek természetesen ára van.
  • item
    #4
    Na végre jön a Netburst leváltása. Ez egy elég jó hír,már ideje volt lépniük ez ügyben. Amíg a másik fél egy életképesebb architektúrát választott addig az intel sokáig elhúzta a "régivel" . Amúgy nem is volt olyan rossz ez eddig. De kell a vérfrissítés, ez majd megold pár dolgot!
  • ThomasTheKoRner
    #5
    Az a baj hogy a mai szoftverek minősége nincs egyenes arányosságban a mai gépek teljesítményével a régiekhez képest.
    Magyarúl basznak optimalizálni a dolgokat,mert az aktuális legújabb hardvereken úgy is elfut...más kérdés hogy ha nem így lenne akkor senki nem fejlesztene gépet...
  • Roli
    #6
    Igen én most észrevettem egy érdekes dolgot, talán ehhez kapcsolódik. Nem tudom emlékeztek-e még a Lemmings-re. Letöltöttem a Wines változatát, pontosan ugyan az a grafika, mint a DOS-os időkben csak ablakban fut, hangok is hasonnlók. A régi játék 4 mega körül volt, de lehet sokat mondtam, ez a wines pedig 30! nem vettem észre, hogy több pálya lenne, de hát memóriából meg háttértár kapacitásból van bőven... a 386-oson még nem volt.
  • Akuma
    #7
    már látom a következő hírt...
    Az Intel beperelte az AMD-t az EE jelzés használatáért...
  • dez
    #8
    De, akkor is szükség lenne a HW fejlesztésére, mert több adattal, ill. számításigényesebb médiákkal dolgozunk. Azaz kell a kakaó. Éppen ezért gáz, ha a program többi része is eszi az erőforrásokat, csak mert hülyén van leprogramozva, stb.
  • dez
    #9
    "Válaszában elhangzott, hogy a Netburst architektúrát felváltó következő generáció - a második félévben debütáló Merom és Conroe processzormagok - a nagyobb teljesítményt és a visszafogott fogyasztást helyezik előtérbe."

    Hihihi, ez úgy hangzik, mintha eddig szándékosan a kisebb teljesítményt, és a nagyobb fogyasztást helyezték volna előtérbe. :P
  • #10
    Itthon hol lehet külön venni Core Duo-t?
  • Hedgehunter #11
    A cimhez hozzaadnam: "...fogyasztasban mar elsok vagyunk....."
  • Fen3gyerek
    #12
    Jaja

    majd a tesztek megmutatják, egyébként jővő nyárra itt az új nextgen AMD.
  • arty
    #13
    ez nem vicc, sztem tényleg igy volt, nem véletlen erőltették a netburstot :)

    "lassu energiazabálót mindenhova!" - sajnos a kellő eredmény elmaradt, a mai napig domináns processzorcég ...

    ha autot gyártott volna az intel ilyen minőségben, régen csődbementek volna...
  • MaSzKa
    #14
    felwett teljesítményben bizots hogy elsők
  • Szemi90
    #15
    "A cimhez hozzaadnam: '...fogyasztasban mar elsok vagyunk.....'"
    No megy árban is...
  • Szemi90
    #16
    Ejj. Nem megy ma a gépelés:

    No meg árban is... -- ezt szerettem volna
  • Punker
    #17
    AMD nagy procik már drágábbak szal.....
  • Szemi90
    #18
    Azért a hasonló kategóriájú procik közül még mindig az Intel a drágább.
  • vjanika
    #19
    A legtöbb bejelentett, de aztán sohasem látott processzorokban is az Intel vezet de toronymagasan :-). Sőt a marketing kiadásokban és a processzorok fogyasztásában is elsők, de a technológia és a teljesítmény terén már csak a 2. hely maradt számukra.