466
SG: USA Connection
  • CSOCSO
    #1
    nah.. h. ilyen is legyen.. mert azert vagyunk paran idekintrol!
    plusz jo lenne beszelgetni a sok baromsagrol ami idekint van: miben csalodtunk miben nem stb.
    Kifejezetten azert hoztam letre eme topikot, hogy mi USA ban levo SG fanok meseljunk az otthoniaknak..
    szal SG USA CONNECTION nem csak USA-bol forumozoknak...


    mondjuk gondolom nehezen fognak ide betevedni azok akik nem innen neteznek.. de majd meglatjuk.
  • Vegas
    #2
    hi!
    speak english?
    Miota vagy kint? szerezz nekem munkat kimegyek :ooo
  • bertino
    #3
    ott milyen az élet ? :\
  • Shadow_THH
    #4
    csocsó te amcsi vagy?

    és nálatok van ice a fridge-ben a milkshake-hez? :P
  • gabber_saviola
    #5
    gizdázunk mi.....
  • desigo
    #6
    Mikor mentél ki és mit csinálsz kint?
  • Dying Soul
    #7
    Szerintetek miért ír ékezet nélkül? :)
  • CSOCSO
    #8
    tudok ékezettel is írni.. vettem g15 bill-t amire makrozható ékezetes bill is...
    de igy lassabb es kenyelmetlenebb irni.. nah mindegy
  • 0Fritz0
    #9
    Őőőő, mert a csóró amcsiknak még ékezetre sem telik?
  • CSOCSO
    #10
    igen van, de a mi fridzsunk nem tori ossze a jeget...
    mondjuk ez nem is zaklat...
  • CSOCSO
    #11
    g15 bol nincs ekezetes.. meg magyarorszagon is ekezet nelkulit lehet csak kapni...
    sima bill-t meg nem akartam kikuldetni.. amugy meg dejo 20 ezerbol lenne meg az egesz
  • CSOCSO
    #12
    '03 karacsony este.

    mindent amit lehet:)
  • CSOCSO
    #13
    szpik inglis.. de nem vagyok buszke az idegen nyelvtudasomra.. mentsegemre szoljon hogy SOSE tanultam inglist...

    szal en beszelni kb igy tud modon nyomom az angol.. nyelvtanom nemigazan van mert mitol lenne de megertenek es erteni megjobban tudok...
  • desigo
    #14
    mekiben árulod a krumplit? :)
  • 0Fritz0
    #15
    Sok munka, kevés pénz or not? :)
  • CSOCSO
    #16
    gyorskajaldakba csak feketek dolgoznak!!!!!!!!

  • desigo
    #17
    kint is maradsz végleg?
  • 0Fritz0
    #18
    Szegény fehéreket már onnan is kitúrták...
  • CSOCSO
    #19
    ha most a legszarabb fizetest nezem mondjuk segedmunkasnak akkor az olyan 70 dodo per nap.. munka meg sajna leginkabb ilyen epitkezos van.. en pl marvanyosnak vagyoka segedje...
    70 dollarnal tobbet kapok:D es nem 85 re gondoltam:D
  • CSOCSO
    #20
    szvsz sose voltak ott:D:D:D itt a meki meg a tobbi szar kozel se nez ki olyan jol mint otthon.. itt akarmelyik meki 50 eves..otthon meg max 15...
  • 0Fritz0
    #21
    A lexarabb meló is 14 ungaricse ropi/nap? Az igen. :)
    Mennyiből lehet megélni kint?
  • CSOCSO
    #22
    az egyetlen dolog ami hianyzik otthonrol a par hely amit mar ismertem mint a tenyeremet.. hianyolom azt hogy nem tudom a baratnomet levinni az eldugott kis dinapartra ahol kifexunk a kocsi motorhazara es nezzuk az eget e dejo.. es tok sotet van es senki nem jar arra meg ilyenek.. hianyzik az hogy ismertem mindenkit es mindent.. hogy akarhova mentem mindig volt akihez koszonni kellett stb...

    meg a haverok.. azok nagyon hianyoznak.. ja es a rokonok. de ezenkivul.. nemsok
  • desigo
    #23
    Akkor te kemény fizikai munkát végzel.
    Nem próbáltál irodában munkát keresni.
    Vagy csak feketén lehet melót találni?
  • CSOCSO
    #24
    hat.. a haverom egy olyan helyen lakott ahol van medence.. 1 nappali 1 szoba konyha meg furdo es ez 800 dodo volt...
    meg a kaja telefon meg a kocsi benzin. meg biztositas..
    1500 dodobol meg lehet elni..talan 2000 de akkor mar sokmindenre koltottel.. mi olyan helyen lakunk ami ennel dragabb.. komolyabb a hely..fekak nemigazan laknak itt es sajat jatszoter, 4 medence, gym, szauna, szoli stb... persze erre van 6 sorhaz kb.. bar tomeg nincs szal ne ertsetek felre..
  • CSOCSO
    #25
    ahoz papir kell... nemsokara meg lesz.. ha isten is akarja megfogom az isten labat.. a hazunkba lakik egy azsiai csaj aki a jatekiparban van... allitolag jovore kivisz dolgozni az e3 ra
    plusz remelem iden tud nekem szerezni munkat... addigra az angolom is jobb lesz es papirral sincs lassan gondom
  • desigo
    #26
    10 évre kaptál vízumot?
  • CSOCSO
    #27
    vizumba ne gondolkozz.. vizum csak azt mondja meg meddig hagyhatod el magyarorszagot.. tehat ha 1 evre kapsz akkor 1 eved van hogy elindulj amerikaba..
    ettol fuggetlenul van egyszeri vagy tobbszori kiutazas..
  • Vegas
    #28
    most akko te mennyit keresel havonta? :OOO
    csakmer lehet kimegyek :D:
  • _Vegeta_
    #29
    CSOCSO te hol vagy pontosan? Wisconsin? New York? Virginia? California? Nemmindegy. Varos?
    Csajok ugye rondak? :D
  • CSOCSO
    #30
    csajok nem nagy cuccok... miamiban lehet latni jo gadzsikat.. de azok olyan tipikus. ah hagyjuk.. szvsz mar tudod hol vagyok..
  • CSOCSO
    #31
    egyaltalan ne belolem indulj ki!!! nekem szerencsem van... biztos hatterem., idekint ugy kezdtem ahogy most vagyok.. ilyen hazban ilyen kornyezetben..akarki kijon ide azok mind ismerosnek csoveznek meg ilyenek.

    ha ki akarsz jonni akkor ahhoz otthon szarra kell keresned magadat. eladni autot lakast stb.. kijosz.. 1 evre kifizeted a lyukadat...tehat lakni mar van hol.. es legyen annyi manid hogy kajalni tudjal 1-2 honapig, ha nem talalsz munkat addig... baratok kozt is ha csak fel evre veszel lakast alapbol.. es meg nincs hol aludnod.. nincs mit nezned elalvas elott.. az olyan 5000 dodo (majdnem).. plusz 1000 a kajara 2 honapra..

    plusz ha kijosz kell ismeretseg.. es ne bennem gondolkozz.. mi oda jottunk ahol anyamnak egy olyan baratnoje van akivel egyutt nott fel.. stb... az ilyen segitokesz.. az ilyen alig ismerem ize-mize.. annak csak a terhere vagy es csak egy ideig tur.. igy volt velunk is.. egy ideig babusgattak majd rankuntak..

    persze nagyon szivesen segitek valamennyit.. de csak ilyen infokkal tudok szolgalni hogy szerezz autot mert anelkul nulla vagy, legelsok teendok kozott legyen a szemelyi es jogsi megszerzese nomeg a bankkartya...ezzel mar el lehet indulni.. vagy hogy nem kell 500 dolcsiert bestbuyban venni 24 inches uj tv-t venni ha van a brandsmartban 37 es 500 ert egy kicsit serulten...
  • Mihail
    #32
    akkor inkább az agyelszívásra utazz. magyarul nyújts kiemelkedő tanulmányi vagy szakmai eredményt és majd sorban állnak az amcsi cégek h kivigyenek :D mivel ott a felsőoktatás sem vmi húdegizda, vagy csak nagyon szűk körnek megfizethető. ezt persze úgy mondom hogy egy magyar származású csajszi egyetem miatt költözött vissza Pestre..
  • Thanatos
    #33
    igy van :)
    bár ha valaki már annyira penge akkor ugyis oda helyezkedik el ahova akar és annyiért amenyiért akar szal akkor már nem oylan lényeg a nagy macsi álom ;)
  • _Vegeta_
    #34
    Ha jol gondolom akkor florida lenne a kornyek ahol vagy. (Napsuteeeeeses heely) :D
    Es mien az egesz atmoszfera? Ilyenekre gondolok, h bunozes mien merteku, mienek az jenki nepek, tenyleg hulyek-e. Iskolakrol tucc-e valamit. :)

    Amugy nagy batorsagra vall kimenni oda szerintem. ;)
  • CSOCSO
    #35
    hulyek nek hulyek... egyik arus se tud fejben szamolni:D
    a suli nagyon gyenge.. az ocsemet aki otthon matekbol jo volt mert szoroban versenyre jart de masbol nem volt jobb 3 asnal.. idekint azt tanacsoltak nekunk hogy kuldjuk el maganoskolaba ahova fizetni kell de onnan konnyen mehetnek a gyerkocok harvardra...
    tanulni szinte semmit nem tanul itthon.. es mikor idejottunk a masodik heten mar kozepes jegyeket hozott haza ugy hogy nem beszelte a nyelvet.. mindezt egy akkor 9 eves gyerek...
    most 11 evesen ott artunk hogy neves sulit kell neki talalni...

    bunozes??? hat nemtom...nem olyan mint a filmekben... soot talan 1 csapt cigany elobb kot akarkibe bele mint egy csapat feka...
  • bertino
    #36
    jajaja, egy kanadai ismerősöm azt mondta ott egyetemen azt tanulják, amit mi általános végén (egyenletek, függvények) és középiskola tulnyomó részében...
  • nutiform
    #37
    Engem az érdekelne,hogy egy közepes lakás bérlése (mittudomén 2 szoba konyha) kb mennyi guba,meg az hogy igaz e az,hogy ott az amcsik között is inkább a lakásbérlés a trend.Meg az hogy diplomával mondjuk mérnöki,vagy közgazdász munkát szerezni mennyire sanszos ismerős nélkül?Köszi.MOst látom kicsit hülyén fogalmaztam,de most nincs kedvem átírni...:)
  • Mihail
    #38
    már párszáz km-re Mo-tól is megfoghatod az Isten lábát, nemtom minek amcsiba menni..
  • Kanál
    #39
    ja aranyfogu csunyanegerek :C
  • Kanál
    #40
    6.5 a minimalber nem?