32
Fear Effect games
  • dinomano
    #1
    Csak azért nyitottam ezt a fórumot; h. feltegyek pár kérdést fear effect gémekkel kapcs.(PS1)...valaki tolta vmelyik ill. mindkettő részt? :-O Tapasztalat? Tegnap alltam neki, eleg éééhhhdekes a harcrendszer; picit át kellett értékelnem dolgokat; miközben rommá löttek és hiába kerestem health-et a menűben...
  • dinomano
    #2
    ahhanyos+végre egy jó pont amúgy gémmel kapcsolatban h. sűrűn van mentés!
  • Janey
    #3
    nos meglátásom szerint a legjobb cyberpunk stílusú játék ami ps-re megjelent,történet és megvalósítás első osztályú, nagyon jók a karakterek is
    nincs health, van helyette egy ekg jel a képenyő vmelyik sarkában, ha harcra kerül a sor akkor ez a jel hevesebb lesz a bekapott találatoknak köszönhetően, és ha sokat hibázol akkor a végén teljesen felprörög az ekg és kaput :))
    ha elmúlik a harc akkor várjál egy picit ill menj pár képernyővel odébb és lassan magától helyreáll
  • dinomano
    #4
    kösz a tippet; nezegetk manualokat+leírásokat épp, tegnap lövésem sem volt a gémhez; úgy meghaltam mint a szemét...mi a stratégia? Nekem kell előszőr támadnom ha lehet; illetve probáljam elkerülni a lövedékeket? A menűrendszert is szokni kell, RESI után elég fura; még maga a mentés is... Könnyen meg lehet halni, gondolom emiatt van 1 rakat mentési lehetőség; ami mindenképp jo pont készítők részéről...automatikus célzás nincs? :-O Néha megjelenik 1 célkereszt a jobb felső sarokban,d e nem mindig... és nem is mindig pontosan lő...akkor pontosak a lövések, ha minimumon van a fear effect; és akkor nem hibázik? :-) vagy hogy is van ez? Az segít több ellenfél esetén, ha egyenként szedem le őket? "Bemegyek" képernyőre; 1-et leszedek; kimegyek harcképernyőről másik képre, és utána újra vissza pl.? :-O
    Thx for the help...
    D.
  • schrank
    #5
    nekem nagy csalódás volt kb 5 éve hogy 4 cd-nyi játék ilyen rövid mellesleg szerintem elfért volna 1 cd-n mert kb 1/3 volt megírva cd ha tényleg érdekes játékkal akarsz játszani ps1-en akkor az MIB man in black kötelező olyan kurva nehéz volt benne továbbjutni (keresgélések titkok megfelytése stb.)mint a picsa teljesen eredeti ötletek vannak benne úgyhogy a RE ahhoz képest gyerekjáték
  • dinomano
    #6
    a Men In Blackböl van kaland+akcijogém is? van vmi fps, arrol tudok...vagy 2 fajta MIB gém van PS1-re? MIB erdekel, ha jo...F.Effectben sok a videjo; amugy elegge le vannak kodolva a videjok, eleg szemcsesek... :-/
  • schrank
    #7
    amiről nyomom az akció külső nézetes és az elején ki kell mászni egy szobának az ablakán aztán le a tűzlétrán de ott már lőni is kell ez így rövidnek hangzik de mindenféla fasságot kell csinálni hogy továbbjuthass és állandóan változik a kameranézet egy helység különböző pontján így muszály jól körbejárni minden zugot hogy megtaláld a továbbjutáshoz szükséges eszközöket ennyit még játékkal nem szoptam életemben
  • dinomano
    #8
    aham, akkor az nem az;a mire en gondoltam, van vmi fps is, allitolag egesz ahhanyos... Te altalad emlegetett MIB-nek milyen grafja ill. mikor adtak ki? Vmi info?
  • schrank
    #9
    kb 99-2000-ben játszottam vele grafikája olyan rajzfilmes mint a XIII.
  • schrank
    #10
    nnnna megvan a pontos címe men in black the game ez a pc-s verzióból 4 kép és nem kell velük törődni hogy 3.5 pontot kapott tudod ezek a kecseg pc-sek
  • dinomano
    #11
    ok, majd nezem; de még fear effect 2 foglalkoztat..vazz; tegnap felkúrt a program..vki nem tud adni valami stratégiai hint-et a gémhez? Végigjátszást szerzek, nézek neten; valmai általánosabb kellene, mire kell figyelni, ilyenek... tegnap voltam a gém elején levő első platformszerű résznél, (ill.másodiknál, első a gázcsapos móka volt...ott még lehetett hibázni); a 2.nál sokat szoptam; a betonfalas mókánál... :-/ utána meg nem volt mentés, és úgy meghaltam mint szemét...ráadásul csak fekete hajú csajnál van elektromos herkentyű sokkoló "minivillám-adapter"; a másiknál nem... :-/ Nehéz gém vazz+lehetne több mentési pont...
  • Janey
    #12
    stratégát hirtelen nem tok, bár el lehet kerülni bukfenceléssel a lövedékeket
    ha meg elakadnál akkor www.gamefaqs.com, találsz róla leírást bőven, csak hát angolul
    amúgy meg olyan leírást ne várjál hogy szájbarágósan leírja mire kell figyelni...

  • dinomano
    #13
    aham...csak angolnyelvü leiras van, az vili; most kutakodom... ehhh...
  • Banyapapa
    #14
    anno-ha jok a emlékezeteim- 1 régi multiplay ujság mellékfüzetében volt leirás a fear effect 2röl (hazamejek megkukk)
  • dinomano
    #15
    thx...Leírás vagy végigjátszás? egy angol nyelvü végigj.-t találtam; 9oldalasra összenyomtam, majd kinyomtatom ma sztem(eleg reszletes, hol mennyi szörny-hogy kell velük elbanni stb...)...Aranyos a gém; de szo-mi-szo ordit egy leirasert; pl. jobb ha tudod h. hol, mikor fog lepottyanni egy gépfegyveres minirobot; ha meglep, és nem reagalsz azonnal, akkor kampo... :-/ nem oylan jo sztem mint resi; de régen toltam RESI-style gémet(már viszketett az ujjam 1 ilyen gémre...), ugyhogy elleszek ezzel is...
  • schrank
    #16
    szerintem túl darabos ez a gáme nekem nem tetszett anno
  • Banyapapa
    #17
    na megtaláltam, egy régi kiskönyvben van a végigjáccása (gondolom a fö ujságban van a sima kis leirása,csak az most nagy kupac alatt pihizik)
  • dinomano
    #18
    banyapapa;köszönöm, annyira nem lenyeg, elvagyok angollal is; tolom gémet; elkaptak már a szöke csajt..vmi mutans kapta el, egy nagy csökulcsos vagy kombinaltfogos genya... :-D Picit darabos a gém+nehez; hát nem egy resi; max. annyi, h. nagyon szép(bár a looping-ot nem tudtak megoldani, oylan mintha 3 mp-nkent fagyna a kép..nemhiaba; ebben is Square az isten; naluk anim-ok is tökeletesek...)...aranyos a jatek vegulis el lehet vele lenni, de azért messze van RESI-magassagoktol... videokat neztem elsö részböl...annyiban okossag a gém, h. vannak nyilt helyszinek is(RESI picit bezartsag-érzéses volt..)+mozgo helyszinek...1-ben a vonat... :-)
  • dinomano
    #19
    navazz, szopok...tud vki helpet? A kiscsaj(szöszit) kell megmenteni, vissza kell mennem feketehajuval palya elejere(ahol van 1 szétlövésre szánt droid...); és nem tudok atmenni a göz-szelepes qrvasz*r résznél; nagyon dobog a karim szive, és hiaba megyek vissza akarmennyit a palyan, a holt ellentetes iranyba; akkor sem mulik el a szivdobogas... Viszont ha az normalon lenne, akkor talan at tudnék rohanni...(igy 1 serülés és halal...) egyszerüen megcsinalhatatlan a gözös vacak, mikor még szöszivel csinaltam, akkor at tudtam rohanni, de ugy h. 2Xsérült a szöszi...azt hiszem 3-adikra halnak meg karik, ugyebar nem lehet gyogyitani öket sehogy; elmeletileg rohangalas soran csökken szivzörejük... Hmmm...nahmind1,mai napra az össze gémkedvem elszallt gém miatt...
  • dinomano
    #20
    latom senki sem tud helpet...azért probalkozom ma, lehet h. nem is jo iranyba megyek/mentem... :-/
  • dinomano
    #21
    nah, nyomtam picit tegnap... és otvarulrohadtul elakadtam, tudom mit kellc sinalni+hol; de nem tudok visszamenni a gém legelejere, ahol elsö droid-ot ledobta a tarolo-gép; amit szét kell löni a palya elejen(a palya végétöl visszamaszva...)...nahszoval, ott tartok, h. 3cucc megvan, ami a rossz droid elinditasahoz kell; az uccso hianyzik, ami a palya legelejen van; és nem tudok visszamenni, pedig midnenfele voltam; pl.az egyik jarat a palya közepenel leszakadt(a lépcsö)arra nem mehetek...mas utvonalat nem tudok, ha atmegyek a gözölös részen(szelepek)akkor meg az ajton nem tudok kimenni, mert nem müxik+az sztem nem is jo iranyba visz...vki help?2leirassal dolgozom,de csak annyit irnak, h. menj vissza palya elejere... nehez gém, szivok vele rendesen...please vki help!
  • Janey
    #22
    sajn nem emléxem, de én is leírás nélkül toltam végig pár nap alatt
    szal nem kell pánikolni, ilyenkor kell lerakni a gammát és elmenni a haverokkal sörözni, nem éri meg görcsölni
    ha majd játszol az első résszel akkor annál kösd fel a gatyát mert az szerintem jóval nehezebb
  • dinomano
    #23
    okka..thx...csak az a gáz, h. mar 2 napja szenvedek ugyanott, és NEM TUDOM merre..tudom mit kell csinalni, de nem tudom merre menjek... ez még rosszabb annal, mikor lövése sicns az embernek h. merre-tovabb; mivel tudom hogy milyen logikus lépés jön a gémben+nemsokara vege a palyanak,de total meg vagyok löve... nahmind1; majd probalkozom még... :/
  • dinomano
    #24
    problema megoldva; sikerült tovabbvinnem, az egyik elagazasnal nem ugrott be, h. 2 helyett 3 irany van; sajna oylan kamerat valasztottak keszitök, h. total nem latszott ut, kameraval szembe kellett menni...2.palya legelejen vagyok; siman kinyirtam 1.fögenyat; köszi midnen helpet! Banyapapa, jo a leirasod nagyon, jobb mint én angolnyelvüm! :-D
    D.
  • dinomano
    #25
    jah, csodalkoztam az elsö palya vegen, ez rendesen adult, vazze!!! :-D Az elsö palya végén a csaj kikötve a vibratoros stimulaló géppel...LOL! Utana meg beszol neki a fekete haju hölgyemény ezzel kapcsolatban...LOL!!!! (neveket nem tudok, Rain+Hana talan...)... MegaatomLOL! Nehez+picit trial and error gémmenet, de tetszik!!! :-D
  • Fido4life
    #26
    eztet még meglehet szerezni valahonnan eredetiben ? főleg a 2-őt ?
  • dinomano
    #27
    huha...google... :-P nem tudom, nekem masolt volt..de lehet h. nem adjak tul olcson, 4 cd-s volt mindegyik rész...
  • Fido4life
    #28
    a pénz nem számít :d vagyis de, de a fő lényeg az hogy belehet e szerezni még magyarországon
  • dinomano
    #29
    hasznalt game-es topic-ok; vatera - tesz-vesz stb...keresgelj... :-P
  • JonasSandor
    #30
    Megújították az íp-t a suprine enix, így megvan az esélye, hogy videó formában mutatnak idén valamit.
  • JonasSandor
    #31
    Egy kis bemutató jött belőle.
  • JonasSandor
    #32
    Mért törölték a reinventedet?