100
  • fifi
    #1
    ezt is megtudtuk...
  • mousee
    #2
    30 perc bútidő...az igen :DDD
    Télleg nagyon unatkoztak.... :)
  • NEXUS6
    #4
    Ebből is látszik, hogy a minimális konfig és a használhatóság, bizonyos termékeknél milyen messze van egymástól.
  • janyikzs
    #5
    A tudásom fel kell frissíteni, én úgy tudtam, hogy a 486-osok után jöttek a pentiumok, bár a 486-osokra lehetett szerelni egy ilyen overdrive cuccott, és gyorsabb lett tőle. De a 8 MHz szerintem az XT/AT 286-osok idejében volt, amikor még ki sem találták a pentium nevet.

    Bár most újra elolvasva úgy sejtem, hogy itt a túlhúzás ellentétét vitték véghez!
  • Skyline
    #6
    És most ennek miértelme volt? monitorarcu idióták...
  • Desert
    #7
    Én már akkor padlón vagyok ha 30 sec-nél tovább tart a boot-olás. nem hogy 30 perc :)
  • Zedas
    #8
    Szerintem hatalmas poén :)
    A legjobb az a benchmark a végén :D
    Dr. Hardware 2003
  • alma2
    #9
    Ok legalabb lekotottek magukat erdekes dologgal, jo tarsasagban aminek az eredemenyere paran kivancsiak is voltak, koztuk te is te idiota monitorarcu nelkul...
  • Macc
    #10
    En csak annyit tudok, hogy karacsonykor tettem fel egy regi gepre (P2 celeron 416MHz 256MB RAM), es elviselhetetlenul lassu. mindenre varni kell mindig scratch-el, meg a notepad is 1 perc hogy elinduljon. Szoval horror. Pedig ez mar joval a min konfig felett van!
  • szombi
    #11
    Szerintem inkább 80 MHz, mert a pentiumok sebessége valahol 75 körül startolt...
    A 486-osok sebessége alapesetben 33 MHz, esetleg 40.
    A 486DX2 sebessége 66 és 80, a DX4 pedig 100 és 120.
    Egy DX4-en azért megpróbálnám...

    A képen viszont 7MHz-t ír.
  • hoo bangin
    #12
    ez dúrva. de az a 8 mhz a képen 7.
  • Flashy
    #13
    az első pentium 60Mhz-es volt.
  • greekboy
    #14
    Az első pentium 1-es 60 MHz-es volt, majd utana jottek a 66 MHz-esek. Ezek voltak az osztas hibas sorozatok, aztan jott a 75 MHz-es, de ez mar teljesen uj foglalatot igenyelt.
  • Csacsis
    #15
    cOOl
  • gabeei
    #16
    LOL,LOL, és LOL. De óriási poén...
  • Mynet
    #17
    zsír
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Mert az eredményt a BIOS által megállapított szerint közölték.
    A te gépedben ketyegő CPU valós sebességét is a BIOS-ból tudhatod meg a legpontosabban - a Windows alatt működő összes program gagyi erre a célra, és közvetve a BIOS-t keresi meg az infóért.
  • CsabiDuke
    #19
    Valószínűnek tartom hogy az órajeleket felhúzás helyett lebulították, és ezért let az a 8 mhz-s pentium!
    Jó teszt nagyon, tetszik! :D
  • Sanyix
    #20
    Most teljesen mind1 min indul el, egy ilyen gépen használhatatlan ez a win...
    Amikor 750-es duronom volt 128 mega sdrammal, azon se ment valami szépen a vindóz, sokat töltögetett, de +256 mega rammal már elég gyors volt, de akkor is sokkal erősebb gép mint a minimum ajánlott...
  • strogg
    #21
    Ez tényleg aranyos :)))
  • roliika
    #22
    Egyszerűen arról van szó ,hogy a 486-ban nincs pentium utasításkészlet. Ezt lehet emulálni de akkor+nem elég a 486-os proci. Engem az érdekelne mi az a minimum amin hajlandó a DOS futni.:-) Szerintem
    1 MHZ vagy alatta és 100kbyte memó...
  • pera
    #23
    Ez szvsz kamu!
    Az az érdekes, hogy a képeken látható, hogy hány órakor készültek. érdekes módon a képek közt fél, egy óra eltérések vannak növekvő sorrendben. Ha mindig újratelepítették a rendszert, akkor ez nem lehet csak úgy, ha minden kép más-más napon készült. Akkor meg az a furcsa, hogy minden nap egyre később értek rá a srácok...
  • mousee
    #24
    Vagy ahogy butították a rendszert, egyre több időbe tellet az install vagy a boot :)
  • Zsoldos
    #25
    "233 MHz órajelű Pentium processzort és 64 MB memóriát ír elő a futtatására. A tapasztalt felhasználók azonban jól tudják, hogy dupla vagy még inkább négyszer ennyi RAM, és egy izmosabb processzor sem árt, ha valaki valóban normálisan futó és használható operációs rendszert akar. Vagy mégsem?"

    Naja, szep gondolat. De ezek nem azt teszteltek mi a minimalis gep amin normalisan fut es hasznalhato, hanem at akartak menni negativ rekordba. Nem tudom mi az amit ebbol le lehetne szurni, kb semmit. Lelepkedtek annyira, hogy hasznalhatatlanna valt a gep, milyen meglepo eredmeny.
  • moha
    #26
    Nemlehett túl egyszerű azt a pentium procit rávenni hogy 7-8 mhz-n fusson, biztos valami jobb alaplappal csinálták. Volt alkalmam 64mega rammal kipróbálni az XP-t, az tényleg csak arra elég neki hogy be boot-oljon, gyakorlatilag használhatalan volt.
  • Equ
    #27
    "a Windows alatt működő összes program gagyi erre a célra, és közvetve a BIOS-t keresi meg az infóért."

    Marhaság. Ezek a programok a 486-osoktól felfelé elérhető külön cpu azonosító gépi utasitást használják ill különböző asm rutinokat melyek eredményéből megkülönböztethető még a nagyon hasonló, de koppintott procik is. Semmi köze a bioshoz, sőt annál jóval pontosabb információkat tudnak lekérdezni olyan procikról is amik a bios irásakor nem is léteztek...

    " te gépedben ketyegő CPU valós sebességét is a BIOS-ból tudhatod meg a legpontosabban "

    Szintén marhaság, egyrészt a legpontosabban a gyártó saját prociazonositója mutatja a helyzetet (pl Intel® Processor Identification Utility) másrészt a speedstepes procik valós sebessége nem is látszik a legtöbb biosban...
  • IMYke2.0.0.0
    #28
    Ha ez így van, akkor újabb okosságot tudtam meg és tévhitem oszlott el...
  • fonixmadar
    #29
    Azért a pentium3 az gyorsan eltünt,akik p2essel nyomták 2000-2001ben,2003végére már p4eseket hirdettek bőszen,én 2004márciusában p4el nyomtam.szóval nekem a pentium3 szinte kimaradt,aki meg azt vett hipp hopp eltünt a gödörben,mára hatalmas mákra leálltak a procifejlesztés óriási ugrásáról.
    Emlékszem 2000ben nyomták a 400mhz Celeronokat 2004ben meg 2600mhzas tettema gépembe s azóta is futnak vele a legújabb programok akadás nélkül,persze a videókártyát ki kellett dobni.
    A Windowsból meg már jöhetne az új,rühej,hogy 5éves az op rendszer s újrainstállnál mindent fel kell pakolni,mert alapban max aknakeresőzni lehetne vele
  • sonicXX
    #30
    Ez SZVSZ fake ahogy van. Először is szvsz XP nem megy pentiumnál kisebb procira, legfeljebb hack-keléssel. Másodszor hülyeség hogy 8MHz-es proci 486. Tudjuk, hogy mi ment 8MHz-n? Megmondom: az IBM PC XT/8086 amikor kijött a futószalagokról a 80-as évek elején. Az.

    A pentium processzorok (az overdrive-nak ehhez ismételten köze nincs, az nyüves 486 csak és kész) első változatai is legkevesebb 60MHz-en mentek.

    Az egyetlen dolog amit mentségükként el tudok képzelni, hogy visszajumper-olták a procit és így kipréselték a látható 7-8MHz-et - dehát ezt nehezen hiszem el most így akkor is.
  • sonicXX
    #31
    A P3 teli volt buggal és tré volt.
  • totya4
    #32
    Hát igen, hülyeséget írtál, de ezt már megszoktam tőled, viszont nem minden esetben igaz az, hogy külső programok pontosabb eredményt adnak mint a BIOS.
    Mert az igaz, hogy az IC-ket le lehet kérdezgetni és értéket lehet tőlük kapni, de azt az életben ki nem fogja találni egy IC hogy a lábán amin lead egy x feszültséget, azon sorban van pl egy ellenállás vagy más feszültségcsökkentő végeredményt produkáló áramköri elem/elemek. Ezt csak az alaplap tervezője tudhatja, aki a BIOS-ba aztán a pontos értéket adó számítási eljárást építi be.
  • totya4
    #33
    Na ez előbbi #28-ra volt válasz csak páran belepofátlankodtak :)
  • pip
    #34
    Nekem otthon egy 266 MHz-es PII-n fut (224 MB RAM). Lassunak lassu, bootoloas kb 2 perc, word, excel megy rajta, a kinyitasuk par masodperccel tovabb tart mint az A64-es rendszeremen. Ez ugy, hogy az office-on es egy virusirton kivul semmi egyeb nincs feltelepitve.
  • Treblakos
    #35
    Nekem a 2000 ben vásárolt gépemre pakoltam az XP-t amikor megjelent. Celeron 400MHZ 500 ra húzva, 192 MB 100 as SD, 4,3 GB-os vinyó, GF2 MX200 VGA 64MB rammal.
    Én is meglepődtem ,hogy mijen élvezhetően lehet használni.Moháztem is vele sokat és zenét szerkesztettem stb..
    Haverom mikor áthozta a 2,6 GH p4 ét 10 Sec el később Bootolt be mint az övé :)
    Ha a nincs agyon pakolva fölösleges dolgokkal akkor a régi gépeken is élvezhető szerintem.
  • Treblakos
    #36
    Nekem a 2000 ben vásárolt gépemre pakoltam az XP-t amikor megjelent. Celeron 400MHZ 500 ra húzva, 192 MB 100 as SD, 4,3 GB-os vinyó, GF2 MX200 VGA 64MB rammal.
    Én is meglepődtem ,hogy milyen élvezhetően lehet használni.Moháztem is vele sokat és zenét szerkesztettem stb..
    Haverom mikor áthozta a 2,6 GH p4 ét 10 Sec el később Bootolt be mint az övé :)
    Ha a nincs agyon pakolva fölösleges dolgokkal akkor a régi gépeken is élvezhető szerintem.
  • h4x0r
    #37
    Asszem Equ a CPUID utasításra gondolt, ami (többek között) a névleges órajelet adja meg.
    Az IC lábain lévő jel meg nem mindíg szól bele az órajelbe, csak közvetve, más alkatrészekkel. Tudom jól, mert ma buktam belőle :D
  • sonicXX
    #38
    A CPUID csak egy része. De azzal már lekérdezhető a processzorcsalád, és annak birtokában már célspecifikus gyártó és családfüggő utasításokkal minden részlet megtudható szinte.
  • Kovász
    #39
    Jó volt az... azonos órajelen simán alázta a P4-et
  • buran
    #40
    Érdekes amit mondasz, de a PIII szerverek hosszú ideig alázták a P4-eket.

    Főnixmadárnak meg csak annyit mondok, hogy nLite-ot használj.
  • h4x0r
    #41
    Ja, igen. Én csak a CPUID-vel próbálkoztam, a többi nem érdekelt annyira. :)