236
  • Bullshitt
    #1
    Valahol mindenki tudja, hogy ez egy vissza nem fordítható folyamat aminek katasztrófálisak lesznek a körülményei, de az egyén vagy abban reménykedik, hogy már nem az ő életében lesz, vagy abban, h. mivel Ő csak egy ember nem tehet semmit ezért nincs ráhatással a folyamatokra.
  • Justil
    #2
    így igaz, ahogy leírtad. én egy kicsit mind2 csoport tagjának érzem magam :D
  • Anteris
    #3
    "A jelentés előszavát maga Tony Blair miniszterelnök írta, melyben kifejti, hogy mára már egyértelművé vált, hogy az üvegház-hatást erősítő gázok kibocsátása tarthatatlan arányú globális felmelegedést okoz."

    hüha, nem is tudtam hogy ilyen okoska ez a Tonibler, kár hogy abból az előszóból egy darab sem az ő fejéből pattant, hanem a szövegíró jegyezték le neki.
  • lazsi
    #4
    ROHADT TŐKÉS TETVEK. SZÉTBASSZÁK A BOLYGÓT. ROHADT KAPITALIUMUS! A megoldásom: bezárjuk összes szén és kőolaj meg földgázerőművet, az autók árammal vagy hidrogénnel fognak menni és az áramot atomerőművekkel, szélerőművekkel, vízerőművekkel, meg naperőművekkel termelnénk. DE EHEZ A SOK OLAJMÁGNÁS TETŰT AGYON KELL LŐNI MERT NEM HAGYJÁK A FEJLŐDÉST AZÉRT HOGY TELITÖMHESSÉK A ZSEBEIKET,
  • valamit
    #5
    tévedés, amiről te beszélsz az a folyamat már zajlik, Svédország 2020-ra tervezi az áttállást a környezetbarát energiákra, azaz olaj-földgáz és szén nélkül. csak ez egy lassú folyamat. (igen, gazdasági okokból az, és nem elég lelőni a sok "tetű olajmágnást" mert ha nincs olaj, dobhatod ki a kocsidat, nincs villany, stb.) persze nem Svédország a legnagyobb energiatermelő. talán mire 2020 eljön, addigra már sok ország lesz legalább a tervezés fázisában, páran pedig már követik a példát.
    viszont amiről sose hallottam, hogy létezik e ellenszer ezekre a gázokra, ott a légkörben? amivel a káros anyagot lehetne szűrni ki onnan. valami olyasmi, mint ahogy a hínárt például kiszedik a tóból. mit tudom én, léghajók járnak fent és megkötik magukhoz a káros anyagot vagy átalakítják, valami ilyen. létezik valami ilyen?
  • valamit
    #6
    vagy például "gyár" lehetne a földön, ami károsanyag ellenszert nyom ki a "kéményén" :) csak persze nem tudom van e ilyen ellenszer.... :(
  • pip
    #7
    A gyarat erdonek hivjak, a zold novenyek "szurik" ki a szendioxidot a levegobol s csinalnak helyette finom oxigent. Hal'Istennek nyirjuk az erdoket is rendesen, szinten gazdasagi okokbol.
  • Pharaoh
    #8
    Nem mintha a komcsik nem csináltak volna jobban szennyező gyárakat, meg hasonlók. A vicc az egészben meg az, hogy pont a zöldek ellenzik az atomerőműveket, pedig az az egyetlen reális alternatíva egyes helyeket.
  • Pharaoh
    #9
    A legrosszabb, hogy a CO2-n kívűl sokkal rosszabb anyagokat is viszünk a légkörbe, amiknek az üvegházhatása többszöröse, mint a CO2-nek és még az ózont is rongálja. És ezeket a fák se szűrik ki,azok már ott is maradnak 1-2 ezer évig.
  • tomo
    #10
    olvastam valahol, hogy a viz, ami a fold 71% boritja elnyelheti a folos szendioxidot.
    meg a tengerekben az algak is sokat kepesek megkotni, azokat nem olyan egyszeru kiirtani, mint az esoerdoket.
  • Pharaoh
    #11
    Ha lenne is ilyen gyár, gondolj bele, hogy mennyi kéne belőle, mennyi gyár volt az elmúlt 100 évben és most is mennyi van. Mindre kéne még egy ilyen anti gyár.
  • Pharaoh
    #12
    De nagyon érzékenyek azok az élőlények, amik véglegesen megkötik a CO2-t és pl mészkövet csinálnak belőle, ha a tenger egy kicsit felmelegszik/lehül rohamosan elkezdenek pusztulni, ami tovább viszi a láncreakciót.
    Az algák azok hiába kötik meg, ha elpusztulnak/megeszik őket a CO2 visszakerül a légkörbe
  • lazsi
    #13
    HA én hatalomra jutnék akkor 2éven belül üzemelne pakson még 8 blokk, leállítanám az össze hőerőművűnket és betiltanám a benzin és gázolajt használó eszközök behozatalát illetve gyártását az országba. Ez a gazdaságot nem károsítaná, csak józanul kellene gondolkodnunk. Sőt inkább serkentené a gazdaságot, mert az atomenergia sokkal olcsóbb mint a fosszilis energiahordozók, valamint a járműpark lecserélése hidrogénüzeműe, és a hidrogéngyártás beindítása rengeteg új munkahelyet hozna létre. Csak az a gond ezzel, hogy amíg ferike meg viktorka is megkapja a havi 2-3milla fizetését a jutalmaikkal együtt, meg amíg nem lessz magyarország sivatag addíg szarnak az egészre, mert nekik csak az a fontos hogy minél jobban összelophassák magukat. Az ország, a nép és az emberiség érdeke nem számít nekik
    A kommunizmusról meg annyit, hogy az elképzelés jó csak ott szoptuk meg, hogy a hülyék kerültek a vezetői posztokba. De ha a kezembe kerül a hatalom akkor itt rend lessz és magyar gazdasági illetve népjóléti csoda.
  • duke
    #14
    "olvastam valahol, hogy a viz, ami a fold 71% boritja elnyelheti a folos szendioxidot.
    meg a tengerekben az algak is sokat kepesek megkotni, azokat nem olyan egyszeru kiirtani, mint az esoerdoket."

    Pont errol beszeltek valamelyik csatornan,hogy lehet pont ez fogja a legnagyobb kataszrofat okozni.Amikor a felmelegedes lassan eler egy kritikus szintet(csak nehany fok) a oceanokban felhalmozodott szendioxid hirtelen felszabadul.Es onantol szamolva 10 even belul megszunik minden elet a foldon.
  • stanci
    #15
    Ezzel csak az a baj, hogy a fa ugyan CO2-t alakít O2-vé, de a szenet meg beépíti saját magába. Aztán amikor a fa természetes körülmények között elrohad, vagy elégetjük akkor visszakerül a légkörbe. Az erdők szerintem csak egy körforgást képesek fenntartani. A gond az iszonyat mennyiségű földgáz és kőolaj felhasználás. Megoldás az lenne, ha a szén-dioxidot visszatudnánk nyomaszolni a föld alá vagy kilőnénk a Napba, így visszaállhatna az egyensúly. Nem tom stimmel-e az elméletem?
  • duke
    #16
    "HA én hatalomra jutnék akkor 2éven belül üzemelne pakson még 8 blokk, leállítanám az össze hőerőművűnket és betiltanám a benzin és gázolajt használó eszközök behozatalát illetve gyártását az országba."
    Ez nagyon szep,en peldaul abszulute tamogatnam,csak attol felek hogy az ilyen diktatorikus dontesek hatasasra valoszinuleg polgarhaboru torne ki.
  • Pharaoh
    #17
    Minden élet egy kicsit tulzás lenne. Hisz azt a CO2- t élőlények gyűjtötték oda.
  • Pharaoh
    #18
    Igen, egy egyensúlyban lévő erdőben a növés és a lebomlás egyensúlyban van.
    Bár mondták, hogy nem nő annyival a co2 a levegőben, mint kéne, és valami olyasmire jöttek rá, hogy a fák egy kicst gyorsabban nőttek a megszokotnál, mert több volt a rendelkezésre álló co2 (most szinte csak vegetálnak a 0.03% co2 mellett.) Bár egy idő után új egyensúly fog beállni és ez a több fa is el fog egyszer bomlani és akkor még több co2 jutt a levegőbe.
  • duke
    #19
    "DE EHEZ A SOK OLAJMÁGNÁS TETŰT AGYON KELL LŐNI MERT NEM HAGYJÁK A FEJLŐDÉST AZÉRT HOGY TELITÖMHESSÉK A ZSEBEIKET,"
    A hetkoznapi atlag ember pont annyira felelos mint akiket szerinted lekene loni.Az emberek holnap reggel donthetnenek ugy,hogy a kocsi helyett,gyalog biciklivel,esetleg tomeg kozlekedessel mennek a munkaba.Es a dontesukkel megallithanak a fold pusztulasat.De nem teszik,mert pont olyan onzoek,gatlastalanok,mint azok,csak nem keresnek vele milliardokat.
  • valamit
    #20
    ez hatékonyság fügvénye. ha 100szor hatékonyabb az ellenanyag, akkor csak minden századikra kéne, de ha már mind 500.-ra lenne, akkor is előrelépés volna, főleg ha közben meg ugye szép lassan átállnának környezetbarát energiákra
  • Pharaoh
    #21
    A legegyszerübb megoldás a co2 redukálása lenne, így csökkene a co2 a levegőben és nőne az o2, ami pont anti-üvegházgáz
  • Cat #22
    másrészt szart se érne, mert a mi tizmilliós kis országocskánknál egy kínai nagyváros 5x több káros anyagot termel.
  • valamit
    #23
    ráadásul az erőművekben emberek dolgoznak, akiknek az a szakmájuk akár már 20 éve, meg azt tanulták, az autóink átalakítása se menne sec-pec, mer a műhelyek kapacitása is véges, ráadásul biztos jó pénzt kérnének érte, hisz mindenkinek fontos lenne, ergo először kevesen tudnák megfizetni és így tovább és így tovább.
    van egy tempója, az egész gazdasági körforgásnak, amit ugyan így-úgy lehet gyorsítani, de hogy 2 évre, ahhoz kb. világháború szintű állapotok és ahhoz mérhető ilyen irányú szükségletek kellene, hogy uralkodjanak
  • valamit
    #24
    tehát meg kéne kötni a levegőben lévő szenet?
  • waterman
    #25
    a légtisztító gyárakat úgy hívják, hogy erdő. ennyi.
  • Pharaoh
    #26
    Ezt lejjebb már kitárgyaltuk, de akkor mégegyszer, egy ideig igen míg fiatal az erdő. pl új telepítésű, de utána beáll egy egyensúly és utána az bomlás termelte co2 ellensúlyozza majd a beépített co2-t. Gondolj csak pl a levelekre, tavasszal megköt egy csomó co2-t, de ősszel az egész visszakerűl a légkörbe.
  • blakshep
    #27
    azért megjegyezném , hogy a Föld éghajlata sosem volt túl stabil, az elmúlt x ezer évet tekintve csoda, hogy nem történt semmi extra. előbb útobb nélkülünk is lenne egy remekjókis felmelegedés/jégkorszak
  • tomo
    #28
    amugy meg ha nagyon meleg lesz, legfeljebb beszorulunk az antarktiszra :)
  • valamit
    #29
    milyen lenne, ha odafent az égen nagy léghajók mászkálnának, kivonnák a C-t, mint károsanyagot, és gyártanának gyémántot? :)
    (tom, ez nagyon ráfizetéses, és valszeg még sokkalta lassabb módszer, tehát se nem gazdaságos, se nem hatásos; szal csak amolyan sci-fibe illene)
  • Pharaoh
    #30
    Igen, volt idő, mikor nem is volt egyáltalán jég a sakrvidéken. Meg volt, hogy fél európa jég alatt volt. De akkor nem volt ember. Most a legnagyobb gond a tengerparti városok sorsa, nem is az, hogy most kihalnak a jegesmedvék vagy sem. Bár én őket tán jobbsn is sajnálom, igaz nem tengerparti városban lakom
  • Pharaoh
    #31
    Nagyon sci-fis. Inkább a növényekben lévő krolofilt kéne mesterségesen előállítani jó nagy koncetrációban. Kitenni valami úszó izére az egyenlító mentén ahol sokat süt a nap és kész.
  • tomo
    #32
    vagy novenyeket termeszteni , nem kell mesterseges klorofill.
    aztan eleasni legmentes helyre, hoyg ne johessen ki a co2 . es kesz is.
  • Tiberius B
    #33
    Tavaly év végén volt egy előadás az ELTE-n a globális felmelegedésről:
    pl.:
    -az erdők ugyanannyi CO2-t nyelnek el, mint amennyi CO2-t termelnek, ők is lélegeznek emberek! Viszont a tengerek többlet O2-t termelnek.
    -Volt még vmi olyan is, hogy FIZIKUS-i szemmel a mostani felmelegedés nem nagy gáz, volt már rosszabb is, ráadásul vmi most nem stimmel, ha jól emlékszem, eddig minden felmelegedés rövid volt, aztán nagy jégkorszakkal, most meg vmiféle stabilitás van. Mainál volt nagyobb CO2, na de milyen régen! Mióta ember van most van a rekord, megoldás: az a bizonyos lassú gazdasági folymat, amit szerintem az államoknak serkenteni kéne.
  • Tiberius B
    #34
    Tényleg nem, csak jó lenne, de mindenképpp kell egy jobb naperőmű.
  • Tiberius B
    #35
    szerintem. (a vége saját)
  • MacrosTheBlack
    #36
    Rá kell kötni az Uralkodót a hálózatra, ott nyomassa az áramot, ne a Luk Szkájvókerre pazarolja. :)
  • Cocogány
    #37
    Előbb utóbb úgyis megoldódik a fosszilis tüzelőanyagok felhasználásának problémája. Azt szokták mondani, hogy még 50 évig van olajbőség, ha ehhez hozzáadjuk, hogy kissebb lelőhejeket időnként még találnak, plussz a kitermelési hatékonyság is javul időnként, ugyanakkor meg folymatosan nő a fogyasztás, akkor egy 50-100 éven belül lehet hogy tényleg gondok lesznek. Persze lehet hogy akkor meg valami mással kezdjük majd el szennyezni a levegőt. Szóval az olajmágnásokat kár lelőni, mert egy idő után úgyis kipusztulnak.
  • Reznor
    #38
    Szerintem a legjobb megoldás, ha nem avatkozunk bele. Azaz, ne akarjunk időjárást és egyéb dolgokat változtatni. Igen volt jégkorszak több is, és lesz is. A természet erejével senki nem tud harcbaszállni. Ha próbálkozgatunk és erőltetjük az maximum gazdaságilag okoz hátrányt, lassulást.

    Sztem semmi értelme ellene tenni, hiszen nem fog menni, másrészt meg ez a normális.

    A a Föld úgy gondolja, hogy túl sok a parazitája, egyszerűen megrázza hátát és lerázza magáról a felesleget. X mennyiségű élőlényt el tud tartani magától, amit nem, azt lerázza.

    Magyarul: Túlnépesedés => Földrengés => sok áldozat => egyensúly

    Ugyanez minden természeti jelenségre leírható. Analógiáját tekintve ugyanaz. Ez így normális. Lehet hogy én is vagy utódjaim áldozatul esnek majd ennek, de én tisztelem annyira a természetet, hogy ezért ne haragudjak a Földre...

    Olajügy: 50 év és kb vége. Persze folyamatos benzináremelkedés az jellemző lesz addig. A végén vagy lázongás várható, vagy esetlegesen ha észnél lesznek az olajmágnások beismerik, hogy semmi értelme nincs tovább próbálkozni emelgetni az árakat és felhagynak az olajjal. Remélem az utána lévő energiaforrás (pl.: Üzemanyag) nem a víz lesz. Mert ha igen, akkor annak is literje drága lesz, amit nagyon rosszalnék...
  • sennatti
    #39
    A földkor korai és középső szakaszában sokkal magasabb volt a CO. Ezek kötődtek meg a kőszénben, olajban és a földgázban. A kitermelésükkel és felhasználásukkal felszabadítjuk ezeket a letárolt szénforrásokat. Ha csak újratermelődő energiát használnánk, azzal nem növekedne a CO szint. (energiaerdő, biodízel) Ha meg szél, nap , és vízíienergiát, akkor még csökkenhetne is.
  • god25
    #40
    Hi!
    Azt írta 1 tanulmány, ha az eddig kivágott őserdők területét beültetnék kenderrel (ugyan is az termeli a legtöbb O2-t a földön), akkor 10-15 év alatt helyreállna a "gond". Hajrá!!!