56
Hőtárolós kályha vs. Infrapanel
  • wbtist
    #1
    Sziasztok.


    Idén szeretnénk ''áttérni'' a villanyfűtésre és e két lehetőség közül kéne kiválasztani a nekünk megefelelőt.

    Először is, szeretném leszögezni, hogy a gáz semmiképpen nem jöhet szóba, nem is szeretném azzal összehasonlítani.

    Az lenne csak a kérésem, hogy amennyiben valakinek tapasztalata van valamelyikkel/mindkettővel kapcsolatban, írja le legyen szíves.

    WB
  • Punker
    #2
    nyertél a lottón és gyorsan el akarod költeni? :)
  • Dzsini
    #3
    amennyire én tudom, az infrapaneleket csak kisebb helységekhez ajánlják, például fürdőszoba meg ilyesmik... olyan 5-6 éve mikor nagymamámnál történt hasonló átalakítás, akkor legalábbis még azt mondták. (bár most nézegetem a www.infrapanel.hu -t, és ott már korrekt nagydarabok is vannak, bár a fogyasztásuk nem semmi...)
  • MECRATS
    #4
    Villanyfűtésre? Milliomos vagy?

    Én vállalkozásomban voltam kénytelen 1 hónapig árammal fűteni.
    Volt egy 3KW-os és 6KW-os hőtárolós elektromos kandallóm,
    ezekkel kb. 70m2-t fűtöttem, így fizettem 65.000 Ft körüli ősszeget.

    Szerintem jobban jársz, ha valami más fűtési módot keresel
  • zoli1309
    #5
    Hja, biztos vagy abban, hogy nem mér a villanyórád ?
  • desigo
    #6
    ingyen van az áram?
    esetleg az MVM-nél dolgozol?
  • Cat #7
    áramfütés halál, még az olaj is olcsóbb.
  • wbtist
    #8
    Először is, köszönöm a sok bíztatást...

    Tulajdonképpen a hőtárolós kályha felé húz a szívem. Én 3 ismerősömmel beszéltem, akik ilyennel fűtöttek, az egyik ma is. Ott az elv ugye az, hogy a kályha éjjel, az éjjeli áramon felfűti a benne lévő tömeget és azt nappal a benne lévő ventillátorral áramoltatja a helyiségbe. Namost az ismerőseim állítják, hogy 1 nap alatt nem hűl ki teljesen, sőt még másnap este is igencsak meleg marad. A forgalmazó cég honlapja szerint egy 4kW-os felfűtési idelye - gondolom szobahőmérsékletről üzemire - 2 óra. Számoljunk: 3 db 4 kW-os napi 3 órát üzemel 17Ft/kWh (éjszakai)áron 4 hónapon (átlag 30,5 nappal számolva) keresztül. 3*4*3*17*122= 74664. Tehát 74664 Ft a fűtésem éves szinten ez havonta 6222 Ft plusz terhet jelent a villanyszámlában.
  • 0Fritz0
    #9
    "...az ismerőseim állítják, hogy 1 nap alatt nem hűl ki teljesen, sőt még másnap este is igencsak meleg marad."

    Nyáron, vagy télen?
  • wbtist
    #10
    Nyáron.

    Most beszéltem az egyik koleganőmmel. Neki az anyukája fűt 2 db hőtárolóssal. Ő is azt mondta, hogy nem hűl ki másnap estére. Tehát az ő anyukája 2 hőtárolóssal (6,2 kW-osak) fűt, meg van a fűrdőszobában 1 hősugárzó. Általányban fizet 7000 forint villanyt és nem lopja :). Ez az összeg fedi is azt amit lejjebb számoltam.
  • desigo
    #11
    Akkor miért fűtenek az emberek gázzal?

    Egyébként az a cél,hogy az épület hőszigetelése minél jobb legyen.
    Arra érdemes sokat áldozni!Ha csak az épület hőveszteségét kell fűteni akkor tudsz sokat spórolni!
  • wbtist
    #12
    Félreérthetően írtam, elnézést.

    6 és 4 kW-osak.
  • wbtist
    #13
    A gázról nem tudok nyilatkozni, nekem nincs és nem is lehet. Viszont állítólag "régen" valóban olcsóbb volt mint a villany, sokkal. (Lehet most is az, nem tudom...). Ehhez jön még az a szóbeszéd, hogy tekintettel az idei helyzere (Orosz gubancok) valami korszerűbb megoldást keresnek, akár máshonnan zerzik majd be a gázt. Már amikor ezt beszélte valami hozzáértő muki, akkor mondta, hogy nagyságrendekkel drágább lesz a gáz. De mondom EZ CSAK 1 ILLETÉKES véleménye volt, nem biztos, hogy így lesz.
  • desigo
    #14
    miért hol laksz,hogy nem lehet?
    erdőben?
  • wbtist
    #15
    A villany szolgáltatóknak meg éppen most pedzegetik, hogy irreálisan nagy volt a nettó nyereségük, jó lenne ha kicsit visszavennének...

    Nem spekulálni szeretnék, csupán a komfortra törekszem. Akinek van/volt tökéletesen meg van vele elégedve. Itt jegyezném meg, hogy a hőtárolós kályha létezéséről is csak két (2) napja tudok. Körbekérdeztem az ismerőseimet, játszadoztam a kW-okkal, meg feldobtam a témát itt a fórumon.
  • wbtist
    #16
    Hmm. Nos, neked valszeg' fúrcsa lehet, de 35m-re van tőlünk a gáz. Egészen pontosan a mellettünk lévő tömbben. Viszont a mi tömbünkben lakók nem akarják beköttetni, az én kedvemért meg nem fogják idehozni, vagy igen, de az milla felett lenne.

  • desigo
    #17
    Szemét gázszolgáltató
    A horribilis pénzeket beszedik de ha már fejleszteni kellene akkor milliókat szednének.
  • wbtist
    #18
    Reggelt.
  • ffxi
    #19
    Akkor most jelenleg mivel fűtötök?
  • wbtist
    #20
    Vegyes tüzelésű kályha (központi)
  • wbtist
    #21
    De remélem már nem sokáig :)
  • Apus
    #22
    gázkonvektor.
  • wbtist
    #23
    Úgy kezdtem a topikot, hogy a gáz nem jöhet szóba!
  • ffxi
    #24
    Miért akarod lecserélni?
  • wbtist
    #25
    Napi fahordás a 3. emeletre, salakolgatás, begyújtás füstszag, a fa elfoglalja a pincét, a tüzelő költségem idén 60eFt...
  • vaa
    #26
    A xxi században még van ilyen mo-n ?:O
  • ffxi
    #27
    :(((
    Nem azért, de én is túl éltem ezt az időszakot, most gáz fűtésunk van havi 26-17 ezer között. Mérő bediktálással. Nem panaszkodok, jól fűt és nem drága.
  • wbtist
    #28
    Havi 16-16 vagy 26-17? Gázzal is főztök?
    Mekkora a lakás/ház?
  • wbtist
    #29
    El kell keserítselek, van. Nem is kevés... :( :( :(
  • ffxi
    #30
    17-26 ezer [jól gépeltem]
    Azzal is főzunk, a ház pedig 100m2.
  • Punker
    #31
    nekünk 50k körül lesz ebben a hónapban a gázszámla :(
  • ffxi
    #32
    Bediktáltok ti is? Én neten szoktam.
  • desigo
    #33
    dettó

    nagy ház rulez:)
  • wbtist
    #34
    A mi lakásunk 54nm. Akkor a havi plusz kb 9k-val nem járok rosszul, tekintve, hogy villannyal is főz az asszony.
  • Punker
    #35
    hát most kb 50 köbméterrel kevesebbet mondtam, az óra leolvasó nem jön be a kutya miatt :) télen mindig csúsztatunk kicsit aztán tavasztól rendesen mondom be
  • Montanosz
    #36
    én fával fűtök kandallóban, a bátyám is: egy ventilátorral a falon keresztüli jukon feltudja fűteni a másik szobát is.
    nálunk a fa 1900/mázsa.
    elkezdtem fűteni a szobám egy sima termosztátos hősugárzóval és a villanyszámla az átlagos 8-10 ezerről felkúszott 13-14 ezerre.
    egésznap megy a ventilátor.
    az a plusz 3-4 ezer szerintem nem sok, de jegyzem egy szobát fűtök vele.
    erről a hőtárolós kályháról honnan lehet megtudni többet?
  • wbtist
    #37
    Privát üzenet ment!
  • wbtist
    #38
    Mint kiderűlt, a szomszédom is villannyal fűt, hogy mivel meég pontosan nem tudom, de leinformálom.
  • ReTeK
    #39
    nagyapámnak van egy hőtárolós elektromos kályha (2kW), szép nagydarab elég régi megvan vagy 20 éves, éjszakai árammal működik és úgy tudom hogy nem olcsó a fűtés vele, nem is használják csak ritkán viszont remekűl fűt
  • atlagember
    #40
    A villannyal vigyázzatok, mert én kiadtam egy lakást albérletbe és az albérlő rásegített a fűtésre villannyal. Hagyott is nekem egy télen 200eft áramdíj hátralékot, úgyhogy az utolsó négy havi bérleti díjat bebuktam.