1891
Mi is ez, hogyan kell használni?
  • mod
    #1
    Mi is ez a PayPal rendszer? Szinte bárhol, ahol internetes vásárlás van, ott ki van ez írva. Mit takar?
  • NFP
    #2
    Online fizetési rendszer, amit pl. az ebay is használ.
    Nagy előnye, hogy biztonságos, mert a bankod csak velük van kapcsolatban, és akinek fizetsz, úgyszintén.
    Magyarországról egyelőre még csak fizetni lehet, pénzt fogadni nem.
  • Pheel
    #3
    What is PayPal?
  • Pheel
    #4
    Mi az eBay és hogyan működik?
  • Hunnenkoenig
    #5
    A PayPal egy nagy hülyeseg es felejtsd el!

    Meg hogy biztonsagos! A legbiztonsagtalanabb cucc, ami valaha letezett a földteken, de hogy megertsd, mekkora balf@szok, elmeselek egy kis sztorit.

    Eladtam valamit 400 dollarert es 1 het mulva kaptam egy emailt a PayPaltol, hogy a ficko aki megvette a cuccot azt allitja, hogy öt meghackeltek es en adjam vissza a penzt.

    Mondtam nekik: ezt mindenki mondhatja, hogy meghackeltek, es meg ha ugy is van, mi közöm nekem ahhoz, hogy valaki olyan hülye, hogy egy fishing mailnek bedöl es megadja az accountjat mindenfele idegennek.

    Erre visszairtak, hogy ök leellenöriztek es valoban meg eltt hackelve. En meg visszairtam, hogy meg mindig nem erdekel.

    Ja közben azt el kell mondanom, hogy en becsben lakom es a bankszamlamra at lehetett transzferalni a penzt, de a bankszamlarol nem tudok feltölteni penzt a paypal-ra.

    Na szoval irtak, hogy de igenis adjam vissza. Erre felhivtam a nemetorszagi központot es elmondtam a csavonak, mi a helyzet. Mondom neki, ok, en visszaadom a penzt, de akkor hadd töltsek fel a bankszamlamrol penzt. Mondja ö, hogy azt nem lehet, mert ök azt nem tudjak ellenörizni, hogy az en bankszamlam-e. Mondom neki, hat ha at lett oda utalva a penz es senki nem panaszkodott, hogy hirtelen sok lett a penze, illetve en sem panaszkodtam, hogy nem jött meg a penz, akkor valszeg az en szamlam lehet es mivel a penz eltünt a paypalrol, ezert valoszinüleg letezik is a bankszamla, szoval minden igazolva van a logika szerint es akkor mi nem biztonsagos?

    Erre azt mondja ö, hogy penzmosasra lehetne hasznalni. Mondom, ki a f@sz akar 500 dollart mosni? Annyi ugyanis a max keret havonta ha nem adtal meg hitelkartyat.

    Persze hitelkartyaval nincs max es igy szerintük azzal ezek szerint nem lehet penzt mosni... an mindegy.

    Mondja a csavo, adjak meg hitelkartyat. Mondom nincs hitelkartyam. Epp azert van szüksegem paypalra. Ha lenne kartyam, minek kene nekem paypal?

    De csak köti az ebet a karohoz. Megköszöntem egy fel oras diszkurzus utan, ami egy valag penzbe került.

    Irtam nekik egy emailt hogy beszeltem az emberükkel es en hajlando vagyok visszafizetni a penzt, de nem vagyok hajlando hitelkartyat csinaltatni ezert.

    Visszairtak, hogy majd jol ügyvedhez mennek. Arra mar nem reagaltam. Azota sem hallottam felölük semmit. Ez volt kb masfel eve.

    Szoval EZ A PAYPAL!
  • Dzsini
    #6
    és van napi pármillió sikeres, működő, problémamentes tranzakció...
    sajna amit ember tervezett azt ember fel tudja törni, problémák adódnak mindenhol, de ilyen alapon csak a saját földbe vájt lyukadban bízhatsz, hiszen házak is dőltek már össze...
  • thiefpaper
    #7
    Néhány érdekesebb oldal:
    http://paypalsucks.com/

    http://www.aboutpaypal.org/home

    http://www.paypalwarning.com/paypal_wall_of_shame
  • Dzsini
    #8
    tudom, ismerem őket. de mutass bármit a világon ami ekkora rendszer, nincsenek utálói, nincs a hibáiról, problémáiról tucatnyi weboldal és fórum.
    igen, vannak problémák vele, de ettől még az egyetlen, és igen nagy arányban problémamentesen működő lehetőség. ha olyan arányban fordulnának elő a gondok, ahogy azt ezekről az oldalakról az ember elképzeli, akkor senki nem használná - mégis használják, mégsincs másik, ilyen szinten elterjedt konkurenciája - ez valami olyasmit kell, hogy jelentsen, hogy csak jó valamire.

    sajnos szokás, hogy az ember a dolgokat addig nem veszi észre, és természetesnek tartja, amíg nincs probléma velük, amikor viszont van, akkor nem jut eszébe, hogy esetleg ez már a sokszázadik - sokezredik alkalom, hogy használt valamit. paypal-ék se szentek, nem tökéletes a rendszerük, de ha nem működne az esetek legnagyobb részében úgy, ahogy ők tervezték, akkor nem használná ezt az internet nagyobbik fele, hanem lenne más helyette.
  • ACE
    #9
    Én nem egyszer fizettem már paypal-al keresztül, és semmi problémám még nem volt vele. Sőt ismerek nem egy embert, aki havonta több tíz tranzakciót végez rajta, és annak sem volt semmi gondja. Ennyi...
  • Thanatos
    #10
    ucsot megnéztem ezekből: ugy kezdődik az odla teteje hogy ha problémád van meg igy emg ugy akkor inkább probáldki ezt emg ezt....
    áh biztos nem ellenreklám csak az odlalt, tuti nem..., én érzem :D
  • Voltan
    #11
    Jaja :D
  • NFP
    #12
    Ha nekem írtak volna, hogy tévedés történt, meg feltörték a rendszerüket, akkor én is azt írtam volna vissza, hogy nagyon-nagyon nem tud érdekelni.
    A pénzt köszönöm szépen, legközelebb meg vigyázzanak rá jobban :D
  • mod
    #13
    Köszi Pheel, de azért jó, ha van egy topik is róla! :)
  • thiefpaper
    #14
    Nem is azért írtam, hogy ellenük vagyok. Ez olyan mint, hogy agyonra szidják a Vodafone-t, de nekem még sosem volt problémám velük, szóval mindenkinek az egyéni tapasztalatán múlik a dolog, szerintem.
  • Shadow_THH
    #15
    hogy lehet fizetni paypalen itthonról?
  • Pheel
    #16
    Nem is zártam be :-P
  • Max7
    #17
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=949273730 itt jelen lévők is használják a paypal-t igaz nagyon kevesen éppen a magyarországra való nemfizetése miatt! E-gold & strompay viszont fizet magyarországra sőt még a moneybookers is sőt ez utobbi HUF-ban is számolja a pénzed (HUF = Hungaryan forint [magyar forint] )

  • mod
    #18
  • ACE
    #19
    Hungaryan, helyett Hungarian, ha már ennyire szőrözünk. :P
  • Phat Smoker
    #20
    azzal jön be igazán :)
  • Max7
    #21
    de stormpayel is bejön az oldal :)
  • Phat Smoker
    #22
    ez a #21-es hsz-ra ment volna ;-)
  • Max7
    #23
    azt hogy csinmáltad hogy elöbb válaszoltál a hozászólásomra int én megirtam azt? :D:D:D:D:D:D
  • Cat 02 #24
    ja de Silkroad silket csak azzal lehet venni :P
  • kzalaba
    #25
    Sziasztok!
    Az a problemam lenne hogy a paypal nem fogadja el a mastercardomat. Mindent helyesen irok be es megis elutasitja.
    nincs valakinek valami otlete?

    elore is koszi a segitseget.
  • Max7
    #26
    hogy utasítja el? amugy pitti nagy mestere ennek! őt eléred itt a fórumon csak keress rá a főoldalon a nickjére!
  • deep
    #27
    Hello!
    Olyan gondom van, hogy egyszer már fizettem vele, minden rendben volt. Most, hogy megint használni szeretném, azt írja hogy add-oljak kártyát. De írja, hogy van 1 regisztrált kártyám a rendszerben, újra hozzáadni nem engedi, mert ugye már ott van. Hogy kell megmondani neki, hogy használja azt?
  • pittipitti
    #28
    Érdekes a problémád...
    Van egyáltalán pénz a kártyaszámládon?
    Ha már egyszer tudtál fizetni akkor másodjára is tudnál...de ha expolert használsz váltsd át modzillára....az expolernél előfordulnak hibák.
  • pittipitti
    #29
    Nos a lényeg hog sohase fogadjatok paypalra pénzt később ha már magyarnak lehet..vagy pl német paypalra...
    Rengeteg féleképp visszakövetelhetik a pénzt..azaz ha mégis van vkinek külföldön regelt pl német paypalja és arra fogad pénzt akkor a terméket amit a pénzért küldene kizárólag a pénze kivétele után küldje.

    Egyébként akinek kellene fizetni paypalt valahol annak tudok segíteni.
  • deep
    #30
    Oh, már megoldódott, köszi. Egy héttel későb újra próbáltam és minden további nélkül működött.
  • BADE
    #31
    Valaki nézte már meg neten az aktiváló kódot?(otpdirekt)Ha igen hogy,mert nem találom.
  • Gladiator
    #32
    na, én most próbáltam volna Ebayen vásárolni vmit, de amikor ezt a paypalt kell aktiválni vmi nem stimmel. ugye beregisztrálok, beírok bankszámlaszámot, meg midnent, be is jön a következő oldal, ahova már csak az email címet, emg kódot kéne beírnom. erre azt mondja, hogy van már ilyen, pedig én soha nem regisztráltam ide. ezek után még jött az ímél címem egy email, amiben írták, hogy ltáják, hog yelfelejtettem a kódomat, itt van, hogy tudom visszaállítani. na már most, ezt az email egy kolasza andrea envű egyénnek címeztékl akiről én még életemben nem hallottam. most vki megszerezte a bankkártyaszámom, vagy mi van?:D
  • Gladiator
    #33
    ok, megoldottam.
  • BADE
    #34
    sikerült aktválni a számlád?
  • ACE
    #35
    PayPal-konvertibilis lett Magyarország
  • NFP
    #36
    még két hét
  • ACE
    #37
    Tudok olvasni
  • mod
    #38
    Index
  • Vlala #39
    Véleményem szerint az első emilre sem kellett volna válaszolni. Őt törték fel, nem Téged, ez egyéni szociális probléma, oldja meg.
  • Lazarus
    #40
    Szeptember 14.én azaz mától, életbe lépne magyaroknak is a Paypal Request Money szolgáltatása, de én továbbra is csak ezt a szöveget kapom:

    "As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

    PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers. We hope that we can enable you to use more of our award-winning services in the future."