17
Tablet PC-kel kapcsolatos problémák és megoldások
  • Mészy
    #1
    Sziasztok!

    Adott egy Compaq TC1000 tablet PC (WinXP Tablet PC Edition, Proc: Crusoe TM5800 1GHz, 256MB RAM, NVidia GForce 2Go, saját 16MB DDR RAM memóriával, 30Gb Hdd. Az a gond vele, hogy nem igazán akarja a filmeket lejátszani, a hang megy normálisan, de a kép rettenetesen beszaggat. Codec probléma lehet vagy kevés a 256 MB filmnézéshez? Ok, tudom, hogy nem ártana még legalább ennyi bele, de szerintem működnie kellene.

    Más. Sajna a toll eltűnt és nem tudom honnan lehetne szerezni másikat. Már nézelődtem pár helyen, de sehol semmi. Egyedül egy külföldi oldalon találtam, de jobban szeretném itthon megvenni, mert akkor talán ki is lehetne próbálni. (Hozzám már toll nélkül került)
  • vaaa
    #2
    Filmnek kéne vele menni, bár nem tudom igazából a tabletpc mennyire kompakt, miket lehet rajta frissíteni, átirni.. Milyen felbontású film? A legújabb, hdtv-s filmek bizony már 2-3 Ghz-t megkövetelnek.. A normál divx es dvd ripeknek kéne menniük már egy gyengébb gépen is ( kb 600 Mhz tól ). Próbálj ki esetleg más lejátzó programot ( MPlayer ), hátha az jobban viszi..
  • Dave000
    #3
    Nem tudom nálad mért nem megy, nálam egy 800 Mhz-es Acer van ugyanennyi rammal és vígan szaladgálnak rajta a filmek. Nem fut vmi progid közben ami megeszi a gépet?

    Tollat lehet venni pl MM-ben, Saturn, ElectroWorld stb. van egy csomó fajta. viszont drágák, 4-5 e egy darab.
  • Mészy
    #4
    Sima divx-es filmeket szeretnénk lejátszani, megpróbálom új lejátszóval is, de lehet, hogy újra kellene telepíteni az egész wint.
  • Mészy
    #5
    Nem fut közben semmi.
    Az nagyon jó lenne, ha tényleg 4-5e Ft lenne, mert közben találtam hozzá eredeti HP-t, de az 24+áfa. Nem nagyon akarnak lehúzni. Külföldi oldalon láttam 38 fontért, ami kb. a fele az itteninek. Márka nem számít, csak működjön.

    +256 MB RAM sokat dobna rajta?
  • lowdog
    #6
    udv
    picit elsullyedt ez a topik :)

    kerdesem - melyik a legujabb xp tablet pc edition? 2005-oset lattam, ebbol vajon van magyar nyelvu?

    eloreis kosz
  • yesss
    #7
    üdv.

    Tudnátok nekem segíteni? milyen fajta Tablet pc-k kaphatók ma a piacon?
  • RogueGigi
    #8
    Én pár hónap múlva tervezem eladni a sajátomat :) toshiba tecra m7-132 , qrva jó kis gép, de nekem kevés az aksi ideje.. apropó, ha valaki tud egy 10 órát bíró sima laptopot, akkor írja már meg plíz, akár magánba is, hogy ontopic maradjunk.
  • vasziszdasz
    #9
    laposak és kevésbé laposak
  • vasziszdasz
    #10
    Bármelyik "s"-es ThinkPad, 9 cellás + pótaksival.
  • Thomas2121
    #11
    sziasztok!
    Érdeklődnék,h rezisztiv, tft kijelzős tablet pc-hez milyen érintő ceruza jó? ezekhez bármilyen, műanyag, fém, típushoz való???
    vagy bármilyen használható??
    köszii
  • roland4
    #12
    Sziasztok, nekem van egy 7 inches MID tablet pc-m 2.2-es andoriddal .Az lenne a gond hogy nem ismeri fel a wifi hálózatokat, hiába keresek nem talál 1-et sem , pedig van wifi ruterom.
  • Inquisitor
    #13
    Szerintem a Táblagépek témában kérdezz rá, mert ez itt igazi Tablet PC-k témája. Azok ugye asztali számítógép tulajdonságaival bíró lapos gépek, emezek meg olcsó mobil alkatrészre épülő könnyebb darabok.
  • roland4
    #14
    oké köszi:)!
  • Krisztiam #15
    sziasztok
    egy egyszerű kérdés, nem tudom mert még nem volt tablettám :)
    szóval működik a viber nevű alkalmazás egy olyan tableten, amibe nem lehet sim kártyát tenni?
  • Krisztiam #16
    igen működik samsung galaxy tab s 8.4 :)
  • Krisztiam #17
    igen működik samsung galaxy tab s 8.4 :)