136
Tegyétek ti is fel kérdéseiteket és ha valaki találkozott már ilyesmivel próbáljon meg segíteni! Semmi szükség itt a 14 alattiak beszólásaira! Arra ott a Gumi vagy a játszótér! Köszi!
  • Max7
    #1
    A mi nap egy kis gondba ütköztem! A cég Tevékenységi körét szeretném megváltoztatni, de a könyvelőm csak annyit tudott segíteni, hogy adott egy TEAOR listát és egy kis infót hogy bizonyos tevékenységi körökhöz szükség van szakmai tudásra (bizonyítvány) ezt nem tudja valaki hogy hol tudnám megnézni?

    Erre azért van szükség mert most akkor nem csak azt az egy tevékenységi kört venném be a cégbe hanem azt is amire esetleg a későbbiekben szükségem lehet!

    Előre is köszi a segítséget!

    Bye: Max7
  • Garfield
    #2
    Gugli a barátod

    Gugli haver alapján KSH is a barátod
  • Max7
    #3
    Az lehet hogy a gugli a barátom meg te is csak az a gond hogy nem olvastad el figyelmesen a problémám! a TEAOR számok megvannak csupán azt nem tudom melyikhez kell szaképzett munkaerő!
  • Garfield
    #4
    Nem inkább arról van szó, hogy a tevékenység folytatásához kell megfelelő végzettségű szakember? Vagyis te megcsinálhatod változásbejegyzést a cégbíróságon, de hogy bejegyzett tevékenységet ténylegeen folytathasd, ahhoz már egyéb jogszabályok megkövetelhetnek szakmai képzettséget?
  • Max7
    #5
    Nem sajnos :( Meg kell lennie a szaképzett embernek csak úgy fogadja el a tevékenységi kör modosítását a cégbíróság!
  • Garfield
    #6
    Idézet az Index fórumáról:

    A kamaráknál, illetve az okmányirodákban az egyéni vállakozói igazolványt kiállító ügyintőzőtől szerezhetsz infót. Sőt, ingyenesen ki is nyomtatják a szakmai követelményeket.

    Mondjuk a kamarák már amúgy is jó információforrásnak tűnnek ilyen témában.
  • Max7
    #7
    Hmm ez jó 5let nagyon fognak viszont utálni mert vagy 10 tevékenységi köröl van szó!
  • Grenzjager
    #8
    vedd fel az összes tevékenységi kört, abból baj nem lehet... csak azzal nem foglalkozhatsz ami nincs benne a tevékenységi körödbe, de az nincs előírva, hogy ami benne van, azzal mind kell....

    vagy mégegyszerűbb, ha van zséd, vegyél meg olyan céget (veszteséges céget lehet ugyi csak venni, a nyereséges piszok drága ) aminek benne van a profiljába, olcsóbb és egyszerűbb is lehet akár mint a c'bíróság
  • Grenzjager
    #9
    és nagyon fontos, ahhoz hogy a tevékenységi kört bővitsd nem kell hozzá a szakképzett ember! mivel senki és semmi sem korlátozhatja, hogy mire terjed ki a tevékenységi köröd !!!!

    ahhoz, viszont már, hogy az adott tevékenységi körben vállalj munkát, megbízást már kell a szakképzett ember, de az odébb van !!!

    én most nyugodtan felvehetném a kft-hez az orvosi műszerek javítását is, noha senki sem ért hozzá most, de felvehetem, és majd ha meg kell vmit javítani akkor megbízom vkit aki ért hozzá
  • Max7
    #10
    Épp ezt akarom hogy felveszem azokat a tevékenységi köröket amivel fogok vagy esetleg akarok vagy esetleg szóba jöhet hogy foglalkozni akarok! de nem vehetek fel pl orvosi tevékenységi kört mert nincs orvosi diplomám (nem akarok ilyet amugy)

    szal ez nem úgy megy hogy hipp hopp felveszem mind és kész

    a másik meg egy veszteséges céget megvenni nem biztos hogy jó mert tuti elkövetek mindent hogy a cég ne legyen veszteséges szal a könyvelésében is biztos van olyan ami nem teljesen legális! ráadásul ez a tevékenységi kör modosítás 1 tétel esetén 5000 illetéket jelent több tevékenységi kör esetén 8000ft-ot ez nem olyan nagy összeg hogy belehalnék no meg az ügyvédi költségdíj :(
  • Grenzjager
    #11
    haverom sem volt még ledoktorálva amikor a cégére felvetette az apja a csomó orvosi cuccot... (senkinek sem volt orvosi diplomája amikor megtörént a módosítás). A tevékenységi kör felvételéhez nem kell a szakképesítés, hanem már csak a munkakörhöz, amit végzel végeztetsz.

    Magyarul ha most lenne nekem egy rajzfilmkészitő cégem, 324324 rajzfilmkészítéssel bejegyezve, de holnap felveszem a 1324312 mondjuk orvosi&műtéti tevékenység, nem kell hogy legyen orvosi diplomám, se egy alkalmazottamnak sem. Majd amikor jön egy csóka hogy nálam akarja műtetni magam, akkor felveszek a műtét idejére egy orvost jó pénzért aki elvégzi feladatot mint alkalmazott, itt már meg kell lenni az arra alkalmas szakképesítésnek, de bejegyzéskor nem
  • Max7
    #12
    na a könyvelőm pont nem ezt mondta hanem azt hogy a cégbíróság nem fogja elfogadni a kérelmem amig nincs szaképzett munkaerőm diplomával vagy bizonyítvánnyal!

    (járt jogi egyetemre csak nem az ügyvédi pályát választotta tehát elvileg ért hozzá csak nem foglalkozhat vele)
  • atlagember
    #13
    Szerintem is felveheted, csak nem gyakorolhatod a tevékenységet.
    Mi is így csináltuk annak idején, még nem volt meg a főiskolám amikor megalapítottuk a céget, csak később lett meg, de szó nélkül bejegyezték.
    Gondolj csak bele mi van akkor ha van egy embered, akinek magvan a végzettsége amikor módosítod a céget, de a módosítás után kilép.
    Ha meg vékkép kötekednek, akkor keress valakit akinek megvan a végzettsége, és alkalmazd napi két órában arra az egy hónapra.
  • Grenzjager
    #14
    a poén az hogy tulajdonképpen "kitépheted" a listát és felveheted az összes tevékenységi kört ami csak létezik. Ennek csak anyagi akadálya lehet. A felvett tevékenységi kör gyakorlásához kell már szakképesített ember, de nincs semmi baj ha nem gyakorolod...

    láttam olyan fogtechnikai céget, amely bányaipari berendezésekkel is foglalkozhat.... ez is fúró az is fúró mi....vicces de ez van
  • Max7
    #15
    vannak olyanok amihez nem kell szakmai képzetség azoknál gyakorolhatom a jogomat nem?

    konkrétan vegyük a gondot:
    "72.30.30.0 Internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése."
    ez kéne nekem ez elvileg egyértelmű namost itt milyen végzettség kell? ECDL vizsga? :D:D:D:D ez mondjuk már egy szolgáltatás és nem tevékenységi kör :) azt nem tudja valaki hogy ez melyik tevékenységi körbe tartozik bele? :S
  • Grenzjager
    #16
    mivel informatikai tevékenységet jelent, lehet, hogy ennek gyakorlásához kell valamilyen papír...

    de
    egy másik cimborámnak van egy cége, szoftvereket telepít, rendszergarázda, meg ilyenek, de örülni fog ha idén meg lesz a diplomája a Mű'egyetemről...

    Tipp: hogy menj be az illetékes önkormányzathoz, ők tuti tudják
  • Max7
    #17
    a könyvelőm is ezt mondta csak az a baj hogy ez még szüleim cége nem vehetem át áprilisig :( no meg ha bemegyek ott várok 4-5 órát mire kiröhögnek ezért óckodom kicsit az önkormányzatól! ott nem dolgozni akarnak csak melegedni!
  • Taranov
    #18
    Ehhez nem kell. Ez nekünk is fel van véve. 2004-ben még 72.40 volt, úgy emlékszem.
  • Max7
    #19
    72.40 Adatbázis-tevékenység, on-line kiadás

    2002 Augusztus 1.-jétől ez a száma ennek mármint ami fent meg van nevezve tehát akkor ebbe tartozik bele :) ezt is köszi én máshova soroltam volna :)pl.:
    72.60 egyébb számítás technikai tevékenység
    ;)
  • Grenzjager
    #20
    na ebben viszont igazad van, én is utálom ezt a bürokratikus sz*rt
  • Taranov
    #21
    Akkor rosszul emlékszem :)
  • Max7
    #22
    nem biztos mert ez az on-line kiadás ez gyanus nekem csak azt nem értem miért az adatbázishoz sorolták :S
  • Taranov
    #23
    Nekem a 72.30 és 72.60 biztosan fel van véve (a számítástechnikaiakból), és azokhoz nem kellett szakképesítés.
  • Kaszi46
    #24
    Sziasztok, lenne pár kérdésem nekem is.

    TV-böl felvett sporteseményeket felrakhatok saját honlapomra? persze ugy, hogy mások is letölthessék?
    Felhasználhatom e, ajándék, és használati tárgyak készítéséhez ismert, profi versenyzők nevét rajtszámát, esetleg szponzorait?

    magyarán, vagy példába ültetve, feltehetem e netre az általam felvett mondjuk f1es futamot, illetve csinálhatok e schumi-s pólót és eladthatom-e?
  • Grenzjager
    #25
    egyértelműen nem..


    ha csak az adott televizós társaság nem engedélyezi...
    de ettől függetelnül egy csomó gportálos oldalon van cucc Gerától kedzve mindenkiről különböző tv-ékről...

    másolod, terjeszted és nem fizetsz jogdíjjat... na persze nagyobb halakat figyelnek
  • Kaszi46
    #26
    és ha eltakaroma a tv logoját?
  • Grenzjager
    #27
    attól még jogdíjköteles, max kisebb az esély hogy
    vki kiszúrja, feljelentsen (de ehhez magyarországon mindenki profi!! feljelentésben szerintem világelsők vagyunk)
  • Kaszi46
    #28
    oks, köszi!
    azthiszem ez a kockázat simán bevállalható lesz:)

    az ajándéktárgyas kérdésred nemtudod esetleg a választ?
  • Punker
    #29
    F1 videós oldalt simán csak bezáratták, ha viszont márka védett logós cuccokat kezdesz hamisítani azzal csúnyán befürödhetsz.....
  • Grenzjager
    #30
    szerintem nagy ívben sz*rik rá a Schumacher hogy Magyarországon hányan teszik ki a lapos arcát egy bögrére és azt sem hiszem, hogy a mogyordói F1-es csecse-becse árusok fizettek volna valakinek is azért, hogy ők most Ferraris zászlót árulhassanak, vagy hogy miket nyomnak rá a bögrére.

    Bár a másik is megoldható...

    attól függ milyen honlap? mert például egy török honlapra ha felteszed a videókat nem hinném, hogy 50 éven belül elérne a Tv2 hozzád...
  • Grenzjager
    #31
    ..de a kiskapuk országa is vagyunk....



    (Csak Botond akart a nagykapun bemenni, de le is verte a görögöt )
  • Kaszi46
    #32
    akkor konkretizálom a dolgot kicsit. szoval motogp-s videók lennének. ezek nagyrésze olasz tv-böl van felvéve, régebbi futamok. gyakorlatilag 1990-töl 2005 ig vannak meg. ezeket sem lehetne?

    nem árulhatok oylan pólót, vagy bögrét, vagy akármit, amire rányomattam azt mondjuk hogy Hajrá Talmácsi 14 Gábor, hajrá honda??
  • Max7
    #33
    A tv-ből felvett videókat kiteheted abban az esetben ha nem takarod ki az emblémát és feltünteted hogy az xyz adóból lett felvéve! ekkor nem kell semmi jogdíjat fizetned!

    A sumaheres póló után viszont kell mert a sumaher nevet szerzői jogok védik! Továbbá f-1 es oldalt is csinálhatsz saját felvételekkel vagy tv-ből felvett-el ezért senki nem fog szólni neked és törvénybe sem ütközik
  • Taranov
    #34
    Mindig először figyelmeztetnek, és utána perelnek. Szóval nincs mitől félned.
  • Kaszi46
    #35
    ami azt jelenti hogy fogom a cókmókot átköltözök máshova, és várom hogy újra figyelmeztessenek?
  • Grenzjager
    #36
    főleg mert hogy digó a TV, azok nem fognak a te kis honlapoddal foglalkozni az tuti.

    Tudok egy csomó gportálos lapról ami tele van BBC, RTL, TV2 felvételekkel és nem hinném hogy vki is izgatna a dolog. Nem teljes filmek hanem gólok, meccs összefoglalók... stb

    Schumis képet meg nyugodtan bármire rátehetsz....a kutya nem fogja kérni a papírokat, hogy beleegyezett e M.S...
  • Max7
    #37
    nem egészen ha látják hogy ugyan az a design akkor azt monyák hogy kértek szépszóval ha nem megy akkor erőszakot alkalmaznak (per)
  • Grenzjager
    #38
    hogy figyelmeztetnek??? kapsz egy emilt oda ahonnan bergisztráltad a honlapot?? vagy beírnak a vendégkönybe....



    tehát nem téged hanem a szolgáltatót birizgálnák, h szüntesse meg a lapod...
  • Kaszi46
    #39
    oks, köszi a válaszokat, biztos lesz a későbbiekben is majd pár kérdésem.
    addig is sziasztok
  • Kaszi46
    #40
    :DD

    najo akkor inkább mégsem köszönek el, csak ma estére. holnap folytathatjuk a diskurzust, szívesen várom majd az apró praktikákat kiskapukat.:)