38
A telod át tudná élőben közvetiteni a gépednek az aktuális \"videoképet\"amit a telod kijelzöjén lehet látni?
  • Tarajos Sül
    #1
    Syasztok

    Arra gondoltam,hogy nem-e lehetne usb kábelen keresztül a Nokia 3220-nak videojelet átküldeni-e a gépemre?
    Tehát hogy amikor a Nokia 3220-on elinditom a kamerát,és azon belül a videót,amit a telo kijelzöjén lehet látni,amit lát a VGA kamera,azt a "folytonos video képet"nem-e lehetne átküldeni a számitógépre?

    Erre akkor gondoltam,mikor az msn-eztem és feldobta az msn hogy önnek és partnerének van webkamerája,a partnernek volt is,de,hogy nekem honnan szedte?,és ekkor gondoltam a telefonomra!

    Jelenleg nekem Nokia PC Suite 6.6 magyar verzió van fent,láttya a gép a telomat,mármint hogy a telo csatlakoztatva van,gépröl,és a telorol is át lehet küldeni képet,de én most vmi extrémen gondolkozok

    hogy amit a telom lát képet,azt élöben közvetitse a gépemnek!

    Igy lenne a Nokia 3220-bol webkamera!

    Lehetséges?


  • [Walaki]D`Lair
    #2
    hülyeségeket ír az MSN...semmi köze nincs a telefonodhoz...
  • daeemoon
    #3
    Én eddig csak a sony ericssonoknál hallottam ilyenről, ami elvileg működik is, de adatkábellel csak... A nokia esetén nem tok ilyenről. Viszont nem árt elgondolkodni azon, hogy a telók(nokia) 12-14 frame/sec-el dolgoznak, és ezt is 128*96-os felbontásban. Tehát nem árt ha nagyítót is mellékelsz a vieobeszéd mellé. Nem akarlak elkeseríteni, de a mai telók egyelőre nem nagyon alkamasak erre.
    De sok sikert, hátha működik majd... Esetleg nézz körül külföldi fórumokon, hátha van rá program, ami esetleg fel is nagyítja neked a videó-t.
  • hmhm
    #4
    Létezik ilyen funkció, de ezt még csak SonyEricsonnál láttam, BT n keresztül.
  • bertino
    #5
    6600-nál is van, szintén BTn keresztül
  • Tarajos Sül
    #6
    nem az a baj,hogy kicsi,esetleg mosodott a kép,hanem eggyáltalán nincs is kép!
    Ezt "csatlakoztatva" üzemmodban néztem meg az MSN 7.5 verziójánál a "videokép" nevü menüpontnál!
    3 lépésként volt a fekete képernyö,(elözö kettö a hangszoró ill a mikr.beállitásai)

    és Kiirta az MSN hogy önnek és partnerének...
    olyan felületben,mikor vkivel csevegsz,és ö kilép,ilyenkor felül egy sárga alapon fekete betükkel felad egy ablakot,amiben amár emlitett sorok vannak!
  • PeeTeR
    #7
    http://pappfer.uw.hu/

    ezen bellul software menu a bal oldalon, ott lesz egy K700 Webcam program. nem csak K700 -hoz jo mashoz is. egyebkent igen, lehet hasznalni webcam -nek :)
  • PeeTeR
    #8
    ja es itt a hivatalos oldala a proginak: check
  • Tarajos Sül
    #9
    Ok Köszy

    Az #8-amibe raktál linket onnan letöltöttem egy progit,most tesztelem,de nem Nokiához van,hanem SonyEricsson K700i-hez!

    Esetleg tudnál nekem olyan progit is ajánlani ami nokiához valo,
    és benne is lenne a Nokia 3220,persze webkamera progit?
  • mila69en
    #10
    hát ez nagyon kúúúl mindjárt ki is prócálom:)
  • Shadow_THH
    #11
    lehet de nem pcsuite-val. illetve nem tudom, hogy pont a te telódat lehet-e de s60 és feljebb vannak programok amelyeket ha a telefonodon elinditasz és ugy kötöd össze akkor webkamerának használja
  • TothLaci
    #12
    Találtam valamit, de nem igazán merem őket kipróbálni.
  • Tarajos Sül
    #13
    azt tudom,hogy nem lehet pc suite-val,mert már kerestem olyat,hanem a pc suite-rol azért irtam,mert azzal szoktam a telorol fényképezett fotokat átrakni a gépre,és forditva is megy!
    És a Pc Suite is megerősiti:"Nokia 3220 Csatlakoztatva /kapcsolat:Soros kábel/
    ezt irja ki ha látja a telom,és ebböl kiderül,hogyha webkamerázni szeretnék,és lehetne tudnék,mert összeköttetésben van a gépem a telommal!
  • Tarajos Sül
    #14
    majd én kipróbálom,ugyis jelez a NOD32 ha virust tartalmaz,nagy baj nem lehet!
    :))))))
  • TothLaci
    #15
    Amit találtam, az S60-ra van, de a mi telefonunk S40 kategóriába tartozik bele.
  • Tarajos Sül
    #16
    nem baj,jobb mint a semmi,legfeljebb nem fog müködni!

    :))))))
  • TothLaci
    #17
    Az a gond, hogy egyik sem működik
  • Tarajos Sül
    #18
    Mért te már azokat a google-sokat(#12 linkben)már probáltad,és nem müködött neked?
    Én most eggyet probáltam de nem jó! :(((((((
  • [Walaki]D`Lair
    #19
    Értsd már meg, hogy baromságot ír az msn, én is dumáltam már olyannal, akinek kiírta hogy van nekem, közbe nem volt...meg fordítottja is előfordult már...
  • Tarajos Sül
    #20
    jo De legalább az MSN-en kivül probálkozhat az akinek a telojához van adatkábel,és "videózni" szeretne!


    Nem?

    TothLaci:Nagyon felpörgetett ez a videojel közvetités,ezért képes vaok még a nokia szervizet is felhivni!
    :)))))))
  • PeeTeR
    #21
    basszus nem figyeltem hogy Nokia -hoz kell :)
    bocsi... SE -hoz szinte mindegyikhez jo

    meg nem talalkoztam vele, de ha talalok valamit akkor...
  • Tarajos Sül
    #22
    nem baj!Elvileg mindeggy milyen telohoz,mert a rövid cimbe nem irtam nokiát,csak a legelső hozzászolásomnál emlitettem!
    De már irtam e-m@ilt ez ügyben a Nokia.hu-n!

    De gondolkozok rajta,hogy felteszem az apró-ba a telom mint eladót,és a pénzéböl veszek SEK300i-t!
    Nemcsak ezért,hanem elvileg fiataloknak való ez a Nokia 3220,és életem végéig még ugyis lecserélem!/talán most/
  • Tarajos Sül
    #23
    Sajna tényleg nincs a nokiának kifejlesztett webkamerás progija a telojaihoz!
    (visszaküldött emailböl tudom!)

    Amugy már eladó a telom,és hozzárakott pénzböl veszek egy SEK300i-t!
  • PeeTeR
    #24
    csereld el :)
    haverom tegnap cserelte be az itteni mobil uzletbe a 3220 -ast K300i -re...
  • Tarajos Sül
    #25
    én pénzért szeretném eladni a nokia 3220 telom,és ahozz hozzárakni,hogy abbol a pénzböl tudjak venni egy sony ericsson-t!

    Hamár a telomnál tartunk nézzétek meg ezt!
  • Tarajos Sül
    #26
    EZ A LINK A JÓ!
  • PeeTeR
    #27
    delutan meg csak 15.000HUF volt... :DD
  • Tarajos Sül
    #28
    de akkor usb kábel nélkül!

    Az usb kábelt lenne nehezebb eladni,mert az nem annyira kell senkinek sem,d ez 18-ért,meg a telo és a kábel kompatibilis,mert ez a kábel nem mindeggyik nokiához jo,ehezz éppen jo,mert nokia 3220 kértem kábelt,és csak egy volt jo hozzá a DKU-5!!!!!!!!

    ugyhogy ezt a DKU-5 kábelt és a nokia 3220 telot adnám el 18eFT-ért!

    És te amugy honnan tudod hogy mennyi volt?

    Apróhirdetés "fűrkésző"vagy? :DDDDDDD
  • HiPPoNaX
    #29
    Ha barmilyen programmal sikerul a telefonrol folytonos videokepet a gepre kuldeni (erre jo S60as telok eseteben a RemoteS60 nevu progi), akkor mar nyert ugyed van, ugyanis annak a kepet egy softcam nevu program mint egy virtualis webcamera tovabb tudja kuldeni (igazabol az asztal kijelolt teruletet streameli, nyilvan ha az eppen telefon altal kuldott kepre pakolod ra, akkor azt fogja kuldeni)
  • Tarajos Sül
    #30
    jo,de még tudtam olyan progit találni,amivel a telom videojelét át lehetne küldeni a gépre!

    Nokiánál azt mondják,nem fejlesztettek ki olyan alkalmazást,amivel webkameraként tudna funkcionálni bárelyik nokia telo!

    Ugyhogy ezt buktam!

    Abba segithetnétek,hogy van-e olyan progi,amivel a menü ikonjait lehet lecserélni!
  • Penya
    #31
    k700i tudja ezt pl...
  • boldow
    #32
    nem tudom, nekem k750i-m van, de nem nagyon megy ez a progi...
    lehet hülye kérdés, de minek ftp a webcamhoz?
  • daeemoon
    #33
    ha fel akarod tölteni a kész képeket (amúgy a fotó mappa beállítás miatt is nem megy valszínű, azt is be kell állítani... csak ne kérdezd hogy mi az? :D )
  • erdelyizoli
    #34
    aki sonyericsson-os az menjen a www.k700i.atw.hu-ra ott a progik utána webkam valami ha nem tudjátok ahouse segít
  • palcsika1987
    #35
    Sziasztok, nekem van egy z520i telom, és egy bluetooth. Az lenne a kérdésem hogy ezt a telot lehet e használni webkamerának, ha igen akkor pontosan hogyan
    Köszi előre is
  • 404error
    #36
    tudna valaki oan progit nokia n70 hez ami webcam kén funkcionál az msn live-hoz? de az se valószínü hogy van ien de ha van akkor előre kösz
  • scott01
    #37
    Szeva! Valahogy azon a lapon nemtudom megtalalni az emlegetett progikat,es ezaltal nem is tudok oda belepni.Lehet hogy vak vagyok? Amugy ez mukoden SE K600i is?
  • thoomas
    #38
    W300i-vel probálkozott már vki???