22
Narnia könyvek
  • tigeroo
    #1
    sziasztok!:)

    hol is kezdjem...szóval láttam a filmről pár dolgot, bár utána tudtam meg hogy egy "könyvadaptáció"...szégyellem magam, még sohasem halottam ezekről a könyvekről:P
    A film képi világa pedig magával ragadott szal...
    Úgytudom 7 Narnia könyv van, holnap be is nézek a helyi könyvesboltba és meg is veszem A varázsló unokaöccse címűt.

    Valaki olvasta már valamelyiket??
  • Daniel
    #2
    nem de állítólag a harry potter írója is innen merítette ötleteit :)
  • Laky
    #3
    akkor csak jó lehet :)
  • andris7
    #4
    filmet most láttam, nekem nem teccett... de ez szubjektív
  • Pharaoh
    #5
    10 éve volt valami sorozat, amiböl csak arra emlékszem, hogy a gyerekek szintén a szekrényen át mentek át egy másik világba és beszélő állatok voltak benne. Tudja valaki, hogy mi volt a címe, és hogy annak van-e valami köze a Narnia-hoz?
  • tigeroo
    #6
    KÖNYV

    pölö a harry pottert nagyon szeretem, de a filmek "nyah, jóvan beülök 1x, kibirom.." szinten vannak nálam
  • CattiBrie
    #7
    már nem tiszták az emlékképek..

    de az alcíme ugyanez volt
  • CattiBrie
    #8
    Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
  • andris7
    #9
    oké látom a topik címét csak még üres volt és gondoltam épp aznap este láttam a filmet... :DD de akkor bocs

    abban meg egyetértek hogy a Harry Potterek jó könyvek és a filmek meg pff... bár egyre jobbak, a negyedik már egész nézhető voltt, csak hosszú...
  • Shiwo
    #10
    a könyvvel én se találkoztam..a film nézhető..bár nem 1 Gyűrük ura :)
    kicsit túl sablonosnak tűnt...
  • tigeroo
    #11
    jajaja, a film khmm ilyen plusz a könyv mellé, könnyebben elképzelem a karikat, stb:)

    1ébként hétfőn benézek a lokál könyvesboltba, hátha van narnia könyv
  • Vero20
    #12
    Sokkal jobb a könyv!!!
  • Vidam
    #13
    4 rész kapható:

    Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (Narnia 2.)
    A varázsló unokaöccse (Narnia 1.)
    A ló és kis gazdája (Narnia 3.)
    Caspian herceg (Narnia 4.)

    jah, és itt bele is olvashattok... ;)
  • ivan924
    #14
    jobb híján dc-n megkerestem mind a 7 részt. Ha már boltban nem lehet kapni.
  • Sil78
    #15
    Igen, az a BCC-féle tévésorozat volt. (Ha érdekel valakit, dobjon meg egy privivel, tudok hozzá forrást, persze angol nyelvű.) Persze mai szemmel nézve nagyon gagyik benne a trükkök (pl emberek vannak beöltözve állatnak, meg hasonlók), de végülis ez egy tévésorozat a 80-as évek végéről...
  • Sil78
    #16
    Egyébként a könyveknek kétféle sorrendje is lehet:

    Kronológiai sorrend:
    1. The Magician's Nephew
    2. The Lion, the Witch and the Wardrobe
    3. The Horse and His Boy
    4. Prince Caspian
    5. The Voyage of the Dawn Treader
    6. The Silver Chair
    7. The Last Battle

    Az eredeti sorrend, az első megjelenés szerint:
    1. The Lion, the Witch and the Wardrobe
    2. Prince Caspian
    3. The Voyage of the Dawn Treader
    4. The Silver Chair
    5. The Horse and His Boy
    6. The Magician's Nephew
    7. The Last Battle
  • Rider84
    #17
    Sziasztok!Most fejeztem be egy napja a A ló és kis gazdáját.Nekem nagyon tetszett.Ebből is gyönyörű filmet lehet majd csinálni.És nagyon érdekes a történet,kíváncsi is voltam hogy milyen események történtek a Pevensie testvérek uralkodása alatt.Ez a könyv pont abba a korszakba repít el.Már nagyon kíváncsi vagyok a Caspian hercegre is.Jövő héten szerintem meg is veszem.









  • Keresztapa24
    #18
    Eladó új könyvek féláron !!! Nézzd meg !!!

    http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=296334
  • Fordito
    #19
    Én már mindegyik Narniát olvastam, a film csak a 2. rész (Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény) van meg, azt még nem láttam.
    Egyébként tudtátok, hogy 2008 április 26-án megjelenik a Caspian herceg angolul filmben eredeti színészekkel? Alig várom...
  • HUmanEmber41st
    #20
    "eredeti színészekkel"

    Miért már a színészeket is hamisítják?
    :D :D
  • C7
    #21
    sztem úgy érti, hogy akik az előző részben is voltak. én először szörnyülködtem, hogy megint kihagynak egy részt, de aztán rájöttem: az ötvenes években ez volt a könvyek kiadási sorrendje, és volt amikor két cím se felelt meg a mainak: az oroszlán a boszorkány és a különös ruhásszekrény, caspian herceg, utazás a tengeri cirkálón (ez a Hajnalvándor), az ezüst trón, a ló és kis gazdája, a varázsló unokaöccse, a végső ütközet
  • Monoton
    #22
    A Narnia Krónikái könyv ami 7in1 kiadás állítólag, abban ua. van mint a 7 kötetbe külön? Mármint tartalmilag. Csak mert kicsit kevésnek érzem azt a 760 oldalt.