23
  • noss
    #1
    LOL
  • mikloss
    #2
    80 rugó egy ilyen újdonságért sztem nem drága...
  • zaki
    #3
    hát ez qrva jó...

    mikloss sztem sem.
  • Thrawn
    #4
    Hát ha ez qrva jó, meg nem drága, akkor vegyetek belőle kettőt. Ekkora parasztvakítást!
  • SymbioC
    #5
    Max érdekes.
    A panoráma kép készítés már a 8 évvel ezelötti Canon gépnek (PS A50) része volt...
    A gép egyéb "erényeiről" nem írtak semmit, tehát az ár kétséges. Különben is a 400USD mire ideér lesz az 100e is, azért meg már kapni pár igényes, jó gépet!
  • Blasta
    #6
    Ha az optikák minősége jó, akkor ez egy érdekes ötlet. Legalább nem a felbontást növelték, ez is valami!
    Egy 23mm-es FIX objektívnek ráadásul én is örülnék a DSLR-emhez, a másik obi meg a szokásos átfogású "városnéző" obi. Szal nem olyan rossz ötlet ez (a design meg nagyon jó lett), kérdés, hogy milyen minőségben oldotta meg a Kodak. Drágának egyelőre nem drága, de itthon tuti még 20rugóval több lesz. De minden "első" cucc jóval drágább mint amennyit érne, az újdonság miatt...
  • Lateralus
    #7
    "A panoráma kép készítés már a 8 évvel ezelötti Canon gépnek (PS A50) része volt..."

    Össze is fűzte őket a gép, mert akkor tényleg nem újdonság?
    Panoráma illesztési segítség valóban rengeteg gépben van, de ez nem ugyanaz.
  • Athlon64
    #8
    A design-ről csak annyit, hogy a kijelzős oldal szerintem a régi orosz "kvarcjáték"-okra hasonlít.

    Mindenesetre nem egy szokványos gép, van benne új ötlet, de nekem a külleme nem jön be!
  • SymbioC
    #9
    Igen, összefűzte, külön programmód van rá, ahol a előző kocka szélét látod (ahova illesszkedik a következő), majd szgépen tudod egy szoftver segítségével pontosítani (illesztések, eltérő fényviszonyok korrigálása, akár automatikusan is). Egy állványon kb. 270 fokos panorámakép készíthető, vagy 2x2-es (négy képből egy nagy négyzet alakú)
  • Blasta
    #10
    Miééért??? Jó kis RETRO, az most divat :-))))
  • Blasta
    #11
    Őőőőő, de itt elvileg nincs szükség külön szoftverre, hiszen a f.gép automatikusan összeilleszti a képeket panorámaképpé, nem csak segít exponálni az előző képek széleinek halvány mutatásával, hogy aztán te a PC-n illeszd őket össze.
  • Blasta
    #12
    Ja és állványról akár 360'-os panorámakép is készíthető, vagy akár 3D-s gömbpanoráma is. Ez csak tőled és attól függ mennyit és hogyan exponálsz.
  • Cactus
    #13
    Kicsit szögletes dizájn, de sztem elég jó lett.
  • Hegyikecske
    #14
    kellemes színfolt lehet a fényképezőgépek piacán, újdonság létére nem is drága! Viszont ez a széleslátószög csalóka lehet,mer télleg nagyon faxa h 180fokot 3képből összehoz,de azér azt tegyük hozzá hogy ezeknél az arányok általában eltorzulnak...
  • Teppik Amon
    #15
    kicsit széjjelebb kell tenni a 2 ojjektívet és lehet 3D-s képeket csinálni
  • FeketeFény
    #16
    Ez okos dolog! Talán a fotózásban megvalósított ötletek egyik legnagyobbika manapság.
  • SymbioC
    #17
    Hanem magától körbejár a fényképező...:-))
    Annak nem látom hátrányát, hogy egy pár perces utómunkát igényel a számítógépen, mert úgyis azon nézed meg a kész panoráma képet, nem a 2,5'-os LCD-n!
  • husika
    #18
    Régen, a digit gépek megjelenése táján az olympus a mellékelt 16m-es kártyát panoráma software-rel adta, azaz azzal a kártyával automatikusan fűzte össze a képet, a kijelzőn megjelenitett markerek használatával. Pc-re töltve/nyomtatva kiváló eredményt adott, az akkori felbontás mellett érdemleges hibát hatékony nagyitás mellett sem lehetett felfedezni. Sajna manapság ezt nem látom viszont egyetlen gyártónál sem, pedig belső alap soft-tartozéka lehetne a gépeknek.
  • semi
    #19
    egyetértek
  • sped
    #20
    Kedves szakértők, előre megjegyzem én is Canon párti vagyok és nagyon szeretem a márkát. Zárójelben pedig hogy az első gépem bizony egy Kodak DC240 volt. A fikázás helyett nézzetek körbe hogy jelenleg a piacon melyik kompakt gépnek van 23mm-es objektívje. Utána olvassatok pár fotós könyvet és gondolkozzatok. De ezt akkor is megtehetitek, amikor a "szokványos kompaktototokkal" a fürdőszobában fényképezve a félmeztelen barátnőtöknek nem fér rá a melle és a feje is a képre. Ha pedig ráfér, akkor valószínűleg nagy fürdőszobátok van, ergo sok a pénzetek, ergo lehettek segghülyék. Lol.
  • szucsati
    #21
    Én kis naív mikor megláttam a képet azt hittem, ez valamiféle 3d-s képeket csinál.
  • Omega
    #22
    3d-s kép az lol, nem jó semmire se...
  • IStexI
    #23
    Teccik, hogy nyújtott... de mér kellett középre rakni az a qrva tft-t? Ha 1 kézzel fogok 1 kompaktot akkor mindig belenyúlok az tft-be ha kényelmesen akarom fogni mert rövidek általában a gépek. Ez viszont elég hosszú így ki lehetett volna rakni balra a tft-t a hüvelykujjnak meg maradt volna 1 csomó hely jobboldalt. Kár pedig akkor hibátlan lenne számomra...