47
Olyan ketyerék amik zenét szolgáltatnak oldaladra :) (kulcsszavak: jukebox, musicbox, zene-, videó lejátszó/player, webdesign, zene weblapon)
  • blackgamer
    #1
    Gondolom találkoztatok olyan oldalakkal (főleg együttesek lapjain) ahol Flash-es jópofa zene-, és videólejátszók voltak.
    Kezdve a Winampszerű megjelenéstől a legextrémebb csilli-villi design csodákig, a gombszerű kinézettől a skin-elhetőkig.

    Mára elég nagy lett a paletta, szóval akit érdekel a téma, akinek problémát okoz esetleg a választás/ telepítés az itt talán segítséget kaphat.

    kedvcsinálónak 1-2 jukebox

    Gorillaz fan jukebox
    Deep Dish jukebox (balra lent kell kattintani)
  • blackgamer
    #2
    Jelenleg Wimpy player-t használok, de sajna van egy számomra nagy hiányossága, a távoli URL-en lévő mp3-akat nem akarja lejátszani
    Ismer valaki hasonló szinvonalút ami engedi? vagy Wimpy-nél valahogy mégis megoldható?
  • joebacsi
    #3
    kicsit értesz a flashez, akkor pár kattból csinálsz egy működő lejátszót, és akkor tényleg csak a saját fantáziád szab határt neki, szóval sztem hülyeség az ilyen ingyen vackokkal égetned magad az oldaladon :)
  • Web mester
    #4
    Ezeket hogy tom bevini az oldalra?
  • blackgamer
    #5
    persze de az ember nem érthet mindenhez, sok dologban otthon vagyok, de Flash-ez csak ritkán nyúlok, nem az én szakterületem :)
  • blackgamer
    #6
    Wimpy-n van eléggé jó leírás, más kell hozzá ha a szolgáltatód támogatja a PHP-t, (ekkor akár adott könyvtárból saját maga elkészíti a playlistet)
    és más ha csak Javascript tud futni
  • Shadow_THH
    #7
    gondolom a wimpy is flash alapú mint amiket adtál. távoli mp3-akat azért nem tud lejátszani mert flashben be kell pötyögni, hogy a nem domainen található fileokat is el lehessen érni.

    ui: Szerintem egyszerűbb, ha Flashben csinálod. Elég hozzá MX is, ha csak ennyit akarsz. Meg 2004 MX ill 8ban vannak külön lejátszó komponensek amiket csak be kell húzni a színpadra
  • Dj Faustus #8
    Előszőr is ajánlanám az alábbi tutorialt.

    Másodszor: a honlapon való zenelejátszás több aspektusból is kérdéses:
    1. Hogyan illeszted be validan, böngészőfüggetlen módon a zenét lejátszó objektumot? (Erről már írtam)
    2. Mennyire fogja zavarni a felhasználót a böngészés közben a zene? (Lásd: vakok/gyengénlátók felolvasószovtvereit túlkiabálja a zene, a látókat meg alapból zavarhatja.)
    3. Jogi dilemma: a weboldalon nem jeleníthetsz meg zenét az előadó/kiadó engedélye nélkűl.
  • Web mester
    #9
    Hát ebböl nem sokat értetem!
    Bocsika!!!
  • Dj Faustus #10
    Pedig a Wimpy honlapján el van magyarázva a telepítés menete:
    1. Töltsd le.
    2. Tömörítsd ki.
    3. A webtárhelyen hozz létre egy mp3s könyvtárt.
    4. A kicsomagolt könyvtár tartalmát másold a webtárhelyen levő mp3s könyvtárba.
    5. A lejátszani kívánt MP3-akat is másold a webtárhelyen levő mp3s könyvtárba.
    6. A lejátszó elérhető a http://www.weboldalad.szolgaltato.hu/mp3s/wimpy.php oldalon.
    7. A php kód beilleszthető: <?php include ("./mp3s/wimpy.php"); ?>

    Sajna a lejátszóval van egy kis bibi: csak a szám első 10 másodpercét játssza le.
  • blackgamer
    #11
    ennek a lejátszónak pl nem tudja valaki a nevét? ez távoli zenéket is játszik
  • blackgamer
    #12
    jónak tűnik, vagy itt szerveren is fut valami progi? Glirnath
  • Max7
    #13
    én egy qrva régi oldalamon az embedet használom ennek hátránya hogy csak explorerben müködik lehet hogy operában is! mostmár csak arra használom hogy a rádiókat onann hallgasam öszegyűjtöttem csak magamnak a netrádiókat :) onann szoktam hallgatni ennek előnye hogy nemm kell winamp meg fájlokat lemnetneni egyből hallgathatom! sőt ehez még jogdíjat sem kell fiezetnem mert a rádiók emgteszik helyetem én emg csak népszerüsítem a rádiójukat :)
  • blackgamer
    #14
    igen, ismerem jó ötlet, köszi a tippet!
  • Web mester
    #15
    Át igy már elvete a kedvem ha csak 10 másodpercet jácc le!
  • blackgamer
    #16
    XSPF Web Music Player
  • blackgamer
    #17
    Canvas player
  • blackgamer
    #18
    Wimpy php-s oldalról futtatva és XML playlist-el eléri a távoli fájlokat?
    felcsillant egy remény, mert a Playlister (XML playlist generator) progija gond nélkül játsza, ha ezt feldobom akkor menni fog?
    valaki próbálta? nekem javasciptes és ott nem sikerült valami miatt (ha valaki tesztelné akkor mailben átküldöm a Wimpy-t), faq és manul se ír semmit
  • blackgamer
    #19
    egyszerű megoldás Windows Media Player-el
    illetve egy jópofa dolog, eltüntetve a lista, csak gombnyomásra jön elő, szintén WMP, és a listán szereplő dalokra bökve elindul a zene
  • blackgamer
    #20
    FlashWAmp
    igényesnek tűnő lejátszó, egy manager progival kell elkészíteni a swf fájlt és már működik is, sok skin van hozzá, sajna nem ingyenes :(
  • blackgamer
    #21
    ez Flash developers kit asszem
    FlashAmp
  • blackgamer
    #22
    flashAmp
    végre ez egy igazán jól, könnyen használható player, teljesen ingyenes, külső URL-eket is elér, és hamarosan itt az új verzió
    egyetken hibája, hogy a playlist nagyon kicsi, tehát görgetni kell és ez szerintem nagy hátrány, talán új verzióban jobban lesz megoldva, mindenestre érdemes használni
  • blackgamer
    #23
    valami mégse stimmel ezeknél a lejátszóknál, néhány dalt amit Winamp lejátszik nem futtatnak
    mégis Flashben kéne fejleszteni...
  • kbskkira
    #24
  • grizzly21
    #25
    a flashamp nincs meg valakinek eredetiben? A trial csak 10 szegmensig elemzi az mp3mat.
    Bármi olyan program is jó, ami egy mp3 adatait el tudja menteni egy tömbbe, egy txtbe. Leginkább equalizer effekthez kellene.
  • blackgamer
    #26
    esetleg Wimpy - Playlister (playlist generator) segíthet bár nem próbáltam, de több hasonló progi is elérhető
  • grizzly21
    #27
    ez playlistet generál nem?
    nekem olyan kéne ami kinyer olyan értékeket egy mp3ból amivel equalizert tudok csinálni.pl jobboldali hangszoroból milyen erősen szol stb
  • blackgamer
    #28
    jah ok, elsőnek nem értettelek jól
  • kav5
    #29
    hy!

    Olyan player nincs ami nem mp3-mat játszik hanem más formátumot? Mert a tárhelyszolgáltató törli az mp3 mat :(
  • blackgamer
    #30
    mindent törölnek ami nem webes formátum...
  • Medivh
    #31
    sziasztok! Tud valaki írni neked egy legegyszerűbb megoldást, hogyan ágyazzak be lejátszót a kezdőlapomba? nagyon fontos lenne! az angol leírásokon nem tudok kiigazodi, sosem sikerült.
  • blackgamer
    #32
    melyik lejátszót nézted ki magadnak?
  • BIZ0906
    #33
    Tudom hogy már van ehez hasonló téma de mire ott válaszolnak...
    A kérdésem: Hogy tudom megcsinálni úgy, hogy ?
  • BIZ0906
    #34
    a lényeg a második mondat
  • blackgamer
    #35
    nem egészen ott van, de ez így nem lenne jó?
    vagy egy designos flashes lejátszó? mert azokkal kevés a gond, könnyű telepíteni, flashAmp-ot ajánlom, bár látom a hivatalos oldalról lekerült
  • BIZ0906
    #36
    Hát ha amit akartam nem lehetséges akkor keresek másik lejátszót meg menézem ezt a flashAmp.
  • nemzetes
    #37
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy a php-fusion portál rendszerbe hogy lehetne egy videolejátszót úgy beépíteni hogy a menüből /navigáció/ legyen klikkeléssel indítható (pop-up módszerrel, teljesképernyősre váltson) és választható lejátszási listája legyen (amit a tárhelyre feltöltött videó anyagokból játszik le)!!!! Pár megás bemutató videókról lenne szó, de több darab lenne!!!!
    Azt hiszem egy kicsit sokat kérek, de hátha valaki érez magában annyi kihívást, hogy ezt meg is oldja nekem, amiért őrők hálára kötelezne!
  • Dj Faustus #38
    Mivel videólejátszóról van szó, legjobb megoldás a Flash (és az flv formátumú videó) használata. Ha Flash, akkor (az aktiváció elkerülése végett, és a valid beillesztés megoldása kapcsán) Javascript (például swfobject).
    Javascripttel megoldható az URL-ből való paraméterek kivétele és felhasználása (például az flv videó elérhetősége) is.

    Tehát: csinálni kell egy sima HTML oldalt, ami
    1. Javascripttel kiszedi az URL-ből a kapott paramétereket.
    2. Az oldalba a Javascript beilleszti a videólejátszót (swfobject vagy hasonló segítségével), és az URL-ben kapott paramétereket használja fel a videó megadásához.
    Ezek után
    3. A linkeket tartalmazó oldalon meg kell adni az előbb említett HTML-oldal elérhetőségét - paraméterben a videó elérhetőségével.
    A linkre való kattintáskor a bekövetkezendő onclick esemény pedig a linkben szerelő címet a window.open metódussal új ablakban nyitja meg az előzőleg említett HTML oldalt.
  • blackgamer
    #39
    Wimpy-hez készült cover flow-os kiegészítő
  • blackgamer
    #40
    itt van egy szimpla, egyszerű generátorral, amúgy valahol láttam generátor nélkül is ahol saját weblapról futtatható