5675
Dinoszaurusz és egyéb őslények.
  • B0B0
    #1
    Egyszerűen el nem tudtam hinni, hogy nincs ilyen topic. Beszélgessünk róluk! Van miről. Nekem például a T.Rex a kedvencen meg a Deinonychus. Képeket is várok ám!

  • B0B0
    #2
    Ez egy gyönyörű animáció:

  • ngcsnet
    #3
    ehhh

  • ngcsnet
    #4
    how to draw dinosaur:
  • Super Mario
    #5
    Yoshi!!!
  • cenobite
    #6
    Nem. Ez egy állókép. Az animáció mozog. Ez nem mozog.

    [kötexik ]
  • ngcsnet
    #7
    ehh
  • ngcsnet
    #8
    mondjuk igaz..
  • static
    #9
    Ajánlom mindenkinek az Élet az ember előtt című művet. Nem mai gyerek de azóta se láttam olyan gyönyörű festményeket Dinokról mint amik abba a könyvbe vannak. Az viszont érdekelne, hogy melyik volt a dinok közül a legkomolyabb ragadozó. Mert az ugye az abszolút király ha King Kongot leszámítjuk. :)
  • B0B0
    #10
    Kötekeggyé mááán :)

    (egy stúdiómérnökkel)
  • B0B0
    #11
    Z. Burian festménye az. Gyönyörűek, csak amint mondtad, régiek és a emiatt a két lábon járó dinoszauruszok hibásan állnak rajta :(((( Nekem egy olyan című könyvem van, hogy Az ősidő állatai. Abba is ezek a képek vannak
  • B0B0
    #12
    Itt van zdenek burian:


    Itt meg talán legismertebb festménye helytelen testtartással min a t.rex mind az anatosaurus:


    Itt egy helyes testtartás (nem Burian kép):
  • cenobite
    #13
    Nekem megvan az a könyv. Tényleg szép festmények vannak benne.
  • _Vegeta_
    #14
    A trespasser marha hangulatos jatek!
  • B0B0
    #15
    Egy jó tyrannosaurus kép:

  • sweech
    #16
    gagyi a feje
  • DEXTER92
    #17
    Kedvenced? Hmmm szegények nem a media alkalmazottai ! :D
  • Voltan
    #18
    Attól még lehetnek a kedvencei. A rántott csirke sem a média alkalmazottja, oszt mégis az egyik kedvencem.
  • Voltan
    #19


    Nekem a Tarbosaurus Batar volt a kedvencem, meg az Iguanodon. Az előbbi Ázsiában élt, ragadozó volt, és a Tyrannosaurus-nál is nagyobbra nőtt. Spielberg elmehet a p****ba :D. A fenti szobor egyébként hülyeség, mert az a lány nem élhetett egy időben a Tarbosaurussal, vagy ha mégis, tutira nem hordott volna ilyen divatos rucit. Ne is vegyétek komolyan.
  • Atkamon
    #20
    Nekem a raptor a kedvencem!
  • B0B0
    #21
    Szerintem teljesen jó. Teljesen illeszkedik a koponyára
  • B0B0
    #22
    Nem nőtt nagyobbra a T.Rexnél, csak a feje volt vaskosabb. Mellesleg ma már a Tarbosaurust is a Tyrannosaurus fajba sorolják, csak alfajként.
  • B0B0
    #23
    Ja! Amúgy Spielberg télleg eltúlozta egy kissé a 3. részben a Spinosaurust. Kb. a 2/3-a volt a T.Rexnek. Tetszik a kép amúgy
  • B0B0
    #24
    A híres Burian féle Tarbosaurus, ami anno a kedvencemmé emelte:

  • B0B0
    #25
    Seismosaurus, amely az állítólagos 43 méteres hosszával a föld valaha élt leghosszabb állata:

  • FrezeR
    #26
    Nekem Az ősidő állatai c. könyv van meg Burian-tól. Ez sem mai gyerek de nagyon jó átolvastam párszor. engem szintén nagyon érdekelnek a dinók és az ősidő többi állatai szintúgy.
  • B0B0
    #27
    A legkomolyabb ragadozóra hárman pályáznak:
    1. klasszikusan a T.Rexet tartják annak, de a legújabb vizsgálatok egyre inkább (sajnos) dögevő mivoltára utal, ami persze nem zárja ki teljesen a vadászást.
    2. a Deinocherius, a hatalmas kéz, melynek csak mellső végtagjait találták meg, melyek egyenként 2,5 méteresek és hatalmas karmok ülnek az ujjain. Ha ragadozó volt, valószínüleg 1,5-ször nagyobb volt mint a T.Rex
    3. A Deinonychus mely nem mérete, hanem csapatos és hierarchikus fejlettsége miatt a legveszélyeseb dinók közé sorolják. Hasonlított a raptorokra, de azoknál jóval nagyobb volt és a feje zömökebb, állkapcsa erősebb volt. A lábai végén ugyanolyan tépő karmok voltak mint a raptoroknak
  • B0B0
    #28
    Deinonychus:

  • B0B0
    #29
    Na végre egy igazi ősállat őrült társ :))
  • FrezeR
    #30
    [szintén örül]
  • Truck Driver001
    #31
    és a Brontosaurus?annak is elég hosszu nyaka,meg farka wolt..szép nagy ÁLLAT wolt azis:DDDD
  • sweech
    #32
    ez nekem is teccik...a dínós kártyán is ez a kép volt a tarbosaurusról :)
  • Dying Soul
    #33
    Velociraptor rulz :D
  • sweech
    #34
    megaraptor jobb :D
  • Gladiator
    #35
    én régen voltam nagy dinó buzi. éltem haltam a tyrannosaurusokért.
    haveromnak volt egy Tarbosaurus babája. elloptam tőle, de pssszt...!:)
    az élet az ember előtt nekünk is megvan, bár amikor még érdekelt voltam a dínókban nem is tudtam olvasni, csak a képeket néztem. emlékszem, a legutolsó odlalon an az ember a kutyával, és a kutya tök félelmetes, és mindig gyorsaan ellapoztam onna. na nosztalgia off. pá
  • Voltan
    #36
    Bizony, az Élet az ember előtt az az igazán trú könyv. Sokkal régebbi, mint Az ősidő állatai. Még óvodás koromban kaptam, vagyis jó régen :( Teljesen lenyűgöztek azok a képek.
  • B0B0
    #37
    Üdv
  • B0B0
    #38
    A Brontosaurus valójában nem létezik. Apaosaurus az igazi neve. Ennek az a története, hogy amikor az USÁban elkezdődött a nagy "csontháború" sokan elkezdetk dinó-csontvázak után kutatni. A két legnagyon csapat vezetője volt Cope és Marsh. Cope találta meg az Apatosaurust és nem sokkal később (években mérve) Marsh megtalálta a Brontosaurust, de nem tudta, hogy az megegyezik az Apatosaurussal. Évekkel később derült ki a dolog és mivel az Apatosaurus név előbb született meg ez a hivatalosan használt név. A filmekben előszeretettel alkalmazták ezt a nevet, mivel viszonyleg ismert volt és kevesen tudtak konkrét állatot hozzárendelni. Néhány könyv pedig (mint 'Az ősidő állatai') Marshra való tiszteletéből feltüntette a Brontosaurus nevet. Még egy érdekes történet fűződik ehhez az állthoz. Gyakor, hogy a sauropodák feje nem kerül elő a csontvázzal együtt sajnos. Az Apatosaurus koponyája az 1970-es évekik ismeretlen volt é általában a Camarasaurus zömök fejét tették fel a csontvázakra, mígnem kiderült, hogy az állatnak hasonlóan hosszúkás feje volt mint a Diplodocusnak. A Burian festményen is a Brontosaurus név mellet ez a kép másik, ma már szembeötlő hibája
  • B0B0
    #39
    Ja az Apatosaurusok ritkán érték el a 20 méteres hosszt!!!
  • B0B0
    #40
    Klasszikusan a leghosszab dinónak a Diplodocust tartották a maga 27 méterével, de egy hozzá nagyon hasonló (lényegében ugyanolyan csak nagyobb) állat csontváza került elő a nyolcvanas években, ami erősen hiányos volt, viszont arra enged következtetni, hogy elérhette a hossza a 40 métert is. Ő ugyebár a Seismosaurus